Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szülés után visszanyerni a testünket, hogyan? fórum

Szülés után visszanyerni a testünket, hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
233. brigusz74 (válaszként erre: 232. - ..vesszőcske)
2011. jan. 30. 18:47
Szia.örülök,hogy ilyen szépen haladsz.Én kevésbé.bár nem tudom magam meg mérni.de a víz egyre kevesebb már.gondolom nem fog el tűnni de meg látjuk.ma a lányom szüli napját ünnepeltük.van egy ismerősöm aki cukrász s csinált a lányomnak olyan tortát hogy csuhaj.nem volt édes s kiderült hogy,olyan anyagokat használt amit én is ehetek tudta ,hogy fogyózom.:)))sok salátát eszem.s zöldséget.bár bevallom néha nagyon éhes vagyok s akkor bekapok 1 db almát.s úgy megyek aludni.szia.
2011. jan. 27. 08:44

Halihó!


Na, hogy állsz? Sikerül betartani a fogyit? Én tegnap ettem egy kis győri kekszet meg ropit, de mentségemre szolgáljon, hogy este 40 percet tornáztam, 20 perc hasazás és 20 perc lábra gyúrás volt. És nem hagyom abba, mert látom a változást! :) Karcsúbb vagyok és mintha a hasam is kisebb lenne. Hajrá Brigi! Ne add fel! Hidd el, ha végig tudod csinálni, olyan sikerélményed lesz, hogy az önbizalmad az egekbe szökken! És ezt mindenki látni fogja majd rajtad!


Miket eszel mostanság? Én megcsináltam a rakott karfiolt! Receptje:

A karfiolt (2 fej karfiol) rózsáira szeded, megmosod, berakod sós vízbe főni. A zabpelyhet (1 csomaggal vettem, de nem raktam bele mindet) leforrázod kb fél liter vízzel és hagyod állni. Addig megpuculod a vöröshagymát (kb 4 fejet), megdínszteled, hozzáadod a darált husit (én most fél kilóval csináltam, de 1 kg-val sokkal jobb) és összesütöd (ízlés szerint fűszerezheted: én majorannát, borsot és ízvarázst használtam). Odaraksz 4 tojást főni. Ha minden kész, akkor egy hőálló tálba összekevered a husit, karfiolt, a felszeletelt tojást, a zabpelyhet és adsz hozzá 1 nagy pohár tejfölt! A tetejére reszelhetsz light sajtot, nekem az most kimaradt, de rakhatsz a tetejére szeletelt mozzarellát is. Én most ezt eszem, 2 jénaival csináltam, jó sokáig elég lesz.

2011. jan. 25. 20:26

Igen jó a helyben futás, de unalmas...Nekem ma ajánlottak egy helyet, egy fitness teremben, ahol mindent megmozgató fitness órát tartanak. Lehet, hogy elmegyek megnézem. Én is várom, hogy pénzt kapjak, de az még olyan messze van...


Azt mondani akartam, hogy jódozott sót használj, sokkal egészségesebb és a fogyi szempontjából is ezt ajánlja a Norbi :)

230. brigusz74 (válaszként erre: 229. - ..vesszőcske)
2011. jan. 25. 13:12
Hát látod semmi sincs biztonságba.sajna csak fizukor tudok venni másikat.:(azt hallottam,hogy a helybe futás is jó.igaz?hát kívánom,hogy el érd a kívánt súlyt.kitartás.:)))
2011. jan. 24. 21:12
Na szép, már a mérleg sincs biztonságban?! Pedig nagyon hasznos, ha 3-4 naponta méred magad, mondjuk én minden nap :) mert ha kicsit lentebb megy, akkor még nagyobb erőbedobással folytatja az ember a fogyit. Most 60 kg-al kezdtem és már 1 kg lement! Nagyon örülök neki, mert nagyon szeretném elérni a célomat! A teszkóba most a puding le van értékelve, most érdemes venni! Ma tornáztam Rubint R-ra, a napi 20 perc önmagadért programból a hasazást meg a fenék, csípő blokkot csináltam meg, hát elég kemény. Nem bírtam végig, muszáj volt közben pihenni is. Most venni akarok olyat, ahol boxolnak, mert az a teljes testet megmozgatja! Ha van kedved próbáld ki :) Az erősítés neked még ráér!
228. brigusz74 (válaszként erre: 227. - ..vesszőcske)
2011. jan. 23. 12:22
Szióka.uuu az jó.mert a rúdi az a kedvencem.kicsit morci vagyok .ellopták a mérlegünket.kiraktam,hogy megszáradjon.s eltűnt.na most nem tudom hogy hány kg vagyok.na mindegy.megyek eszünk a gyerekekkel s megyünk sétálni.szép napot.:))))
2011. jan. 21. 21:35

Szió!


Én iszok Colát, de light-ot azt lehet!!! A túrö rudiról sem kell lemondanod, mert van update1-es rudi a teszkóban, spar-ban, zöldes-sárgás a csomagolása, én azt eszem!

226. brigusz74 (válaszként erre: 225. - ..vesszőcske)
2011. jan. 21. 11:06
Szia. köszönöm a sok sok ötletet.az nagyon jó.a natúrt eszem de már rosszul vagyok tőle.tegnap aránylag jó idő volt s lent voltam a picivel sétálni 2órát.s nagyon jól esett.bevallom nem igazán volt kedvem ki mozdulni,de most már egyre jobb.Én is édes szájú vagyok,de én a túró rúdira.meg eddig cola függő voltam.napi 2l ment el.most ott tartok ,hogy már 1hónapja nem iszok.bár az elején nagyon rossz volt.de most már nem.köszönöm a sok segítséget.s a receptet.remélem neked is sikerül amit elterveztél.s megírod hogy állsz.szép napot.:))))
2011. jan. 20. 21:50

Olyan rossz, hogy a többiek eltűntek innen...van valami más fórum?


Ma főztem levest, vettem kínai zöldséget fagyasztottat és odaraktam 2 levskockával főni, tettem bele ízvarázst, csípős paprikát, tejfölt, pici ecetet. NAgyon finom lett! Meg megsütöttem a csirkemellet curry-sen, fokhagyma garnulátumot szórtam bele, ez gyorsabb volt, hozzá bébirépát sütöttem, finom lett.


Azt mondani akartam, hogy a joghurtokkal is vigyázni kell, mert cukros szinte mind, kivéve a natúrt! Én nem eszem. Érdemes számolni a kalóriát is. Ma pl ettem 3 műzli szeletet, darabjában 80 kCal volt! Ha az ember fogyni akar, akkor egy nap nem szabad 1000 kcal-nál többet ennie. Ha nagyon éhes vagy és nincs türelmed főzni, de meleg ételre vágysz, csinálhatsz egy bögre porlevest, kevés a kcal tartalma és finomak!

2011. jan. 19. 16:56
Ja és fontos, hogy inkább olíva olajat használj, az nem hízlal!!!
223. ..vesszőcske (válaszként erre: 222. - Brigusz74)
2011. jan. 19. 09:55

Szió!


Na, örülök neki, hogy el tudtad kezdeni. Érdekes, nekem az elején nagyon ment ez a dolog, de most mióta az ünnepek alatt "bűnöztem" nem bírok visszaállni a diétára, pedig kellene, mert kitűztem egy súlyt és harcolni kellene érte, de 5 hónap fogyi után nehéz újra belevágni :) szóval a tanulság: addig míg nem éred el a hőn áhított súlyt ne hagyd abba, még húsvétkor sem!

Én most újra nekifutok, még 4-5 kilótól szeretnék megszabadulni. Kérdezni akartam, hogy találtál recepteket? Nagyon jók vannak! Nekem az édességgel vannak gondjaim, sajnos imádom a csokit...

Pár jó ötlet édességre:

1. túró, valamilyen u1-es gyümi pl: eper és folyékony édesítő összeturmixolva! Este is eheted, én sokat ettem belőle.


2. Almát feldarabolsz cikkekre, rá fahéj, be a mikróba úgy 1 percre, isteni!


3. 2 tasak pudingot főzől, de cukor helyett 5 szem édesítőt beleraksz a tejbe mielőtt forrna, kihűl eheted. Nekem a karamellás a kedvencem! Ezt inkább délelőttre ajánlom!


Valamelyik nap zöldbab levest készítettem úgy, hogy tejfölt raktam bele, semmi rántás, habarás, vagyis csak tejföl, ecet, vegeta. Nagyon finom!


Aztán ott a rakott karfiol, csak rizs helyett natúr, előtte meleg vízbe áztatott zabpelyhet raksz bele, husival ( a legjobb, ha daráltatsz le csirkemellett) imádom :)


Ha nassolni akarsz este én legtöbbször paradicsom, mozzarella keveréket csináltam,nagyon tuti!


NAgyon szeretem a kurry-s csirkét salival! Úgy csinálom, hogy hagymát olajon üvegesre dínsztelem, felöntöm annyi vízzel, hogy ellepje, lefedem és főzöm vagy fél órán át (így a hagyma puha, szósz szerű lesz), hozzáadom a kockára vágott csirkemellett, megszórom curry porral, esetleg borssal, én sóval is, de neked nem ajánlom és megsütöm. Hozzá választok valami gyorsfagyasztott zöldséget, de ha lehet, ne legyen benne: borsó, kukorica és megpárolom mellé. Újabban nagyon megszerettem a bébi répát, azzal is fini!


Na most ennyi jutott eszembe, de majd még írok, amiket kipróbálok leírom ide a receptet, hátha tudok jó ötleteket adni neked is, hogy ne legyen egyhangú az étkezésed!

Ez leginkább életmód váltás, nem is fogyi, mert nem kell éhezned!

2011. jan. 18. 14:32
Szóka.itt vagyok.csak felújítás van nálam.sok zöldséget eszem s joghurtot is.s egyre könnyebb sétálni s még élvezem is.a lányom sokat segít.a vizesedés nem igazán múlik.estére vissza jön.de bizakodó vagyok,hisz tőled s a többiektől is sok segítséget kapok.:)))
2011. jan. 17. 20:09
Halihó! LÁnyok!? Merre jártok? Brigusz, hogy állsz? Sikerült elkezdeni?
2011. jan. 14. 12:26
Szia.jó meg írom.már ott tartok,hogy meg vettem Norbi könyvét is.s írtam naplót is.köszönöm.írok.:)
219. ..vesszőcske (válaszként erre: 218. - Brigusz74)
2011. jan. 13. 15:08

Szia!

Nincs mit :) Remélem hatásos lesz! Légyszi majd írj ide is, hogy hogy haladsz!

218. brigusz74 (válaszként erre: 217. - ..vesszőcske)
2011. jan. 13. 10:38
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.megfogadom.s írok.szép napot.:)))
2011. jan. 12. 22:28

Szia!

Először is meg kéne határoznod, hogy hány kilótól akarsz megszabadulni?! Én pl: 12 kilót adtam le 4 hónap alatt a Norbi diétával, nem tornáztam mellette semmit. Ha vizesedsz a sót gyorsan felejtsd el és el kell kezdened mozogni, mert a vizesedés szívről is lehet. Ha sok a túlsúly eleinte csak 1 óra sétával kezdj. Én is mikor 12 kiló felesleggel próbáltam kocogni, háááát az összes kedvem elment, de miután lement a felesleg egyből 20-40 perceket tudok futni. Szóval én nem tornáznék eleinte a helyedben, mert csak elmegy a kedved az egésztől. Ha google-ba beütöd, hogy update1 receptek, ételek, akkor megtalálsz egy táblázatot, amiben fel van sorolva az összes alapanyag, amiből főzhetsz és fogyni fogsz!!! Az 1-es kódú alapanyagokat, ételeket (zöldség, gyümi stb.) éjjel-nappal eheted, a 2-es kódúakat csak du. 3-ig, a 3-as kódúakat csak délig! Én csak 1-es kódúakat ettem, legtöbbet csirkemell vagy hal zöldséggel (fontos, hogy nézd meg, hogy miből csinálsz salit, mert a kukorica pl nagyon hízlal és a borsó is!), de ehetsz pörköltet is köret nélkül. Van norbis puding is, vaníliás, csokis azt is eheted, vagy norbis túró rudi is, persze csak módjával :)

A lényeg: hagyd el a lisztes dolgokat, a krumplit, rizst, cukrot. Én vettem update-os őszilevet vagy multivitaminos levet és csak azt ittam, de ihatsz te teát is, csak cukorpótlót rakj bele! Én főztem rakott karfiolt is, annak is fent van a receptje és más is megkóstolta, de meg nem mondta róla senki, hogy fogyis :) éééss este is eheted!!!

Remélem tudtam neked segíteni, nyugodtan írj, ja és vezess róla naplót, mert úgy látni fogod, hogy milyen jól haladsz :) Ide is írhatsz nekünk, úgy jobban lesz kitartásod! Szurkolunk!!!

2011. jan. 11. 14:43
Sziasztok.a segítségeteket,s az ötleteket várom.már 18hónapos a kisfiam.sajnos nagyon sok maradt rajtam a 4.gyermektől.amúgy sem voltam vékony.fizikai munkát végeztem.gyüm.ládát pakoltam.bármit tornáztam mindig be csípődött valami.2krémet,2 gyógyszert kaptam s közölte korai még.már teljesen.kivagyok.s még mindig vizesedem.ha tudtok segíteni.köszönöm.
2011. jan. 6. 09:56

Szió! Nagyon jól haladsz a fogyásban! Gratulálok! Én tegnap újra elkezdtem a Norbit, de most jobban bekeményítek, mert az utlsó pár kiló nem akar lemenni. Egyébként már elértem a kiinduló súlyt, sőt...59 kiló vagyok most. Nagyon szeretnék még 4 kilótól megszabadulni, mert úgy látom, hogy a hasamnál van felesleg és most tornázni is fogok, lehet, hogy az hiányzik a hasamnál.

Az nem baj, ha kell tápszer is, így is nagyon sokáig tudtad csak szoptatni. Janka már 9 hónapos, pakol ezerrel :) Ma megyünk tanácsadásra, kíváncsi leszek mennyit nyom :)

2010. dec. 14. 08:15

szia Vesszőcske, örülök hogy írtál. És Nektek is kellemes ünnepeket. Tegnap óta én is igyekszem Norbizni, mert visszafelé kezdtek kúszni a kilók. A kicsinek már kell tápszer, januártól meg elkezdjük hozzátáplálni.

Én 68,2 kg vagyok, 71 felett jöttem haza a kórházból, még 4 kiló mínusz jó lenne:-)

2010. dec. 13. 22:26

Szia Zsófi!!!


Kellemes ünnepeket kívánunk nektek!!!

Én most megálltam a fogyásba, igaz nem is figyelek oda vagy 2 hete...néha nehéz megállni, de holnaptól Karácsonyig megint betartom a dolgokat, mert szeretnék még fogyni egy-két kilót. Legutóbb 58 kiló voltam, szóval 12 kiló mínusznál tartok, remélem sikerül még egy picit, mert a hasam még nem az igazi.

2010. nov. 15. 16:41

Akkor menj egyedül, nem kell alkalmazkodni. Nekem a mozgás a séta amíg jó idő van, és ma baba mama tornáztunk dvd-re, tetszett a kissrácnak:-)

Lement másfél kiló, nem sok, de ennek is örülök.

2010. nov. 15. 14:55

Halihó!


Hogy vagytok? Mi szuperül! Nekem csak annyi a bajom, hogy akivel járok tornázni képtelen alkalmazkodni hozzánk, mert ugye nálunk az etetést én csinálom, mivel Atinál nem volt hajlandó. A csajszi meg inkább a főnök nőjével megy, gondolom azért puncsol annyira neki, mivel most kellene a szerződését hosszabítani vagy mi a fene, na és pont fél 5-kor kellene járni, nekem meg 5-kor kell Jankát etetni, úgyhogy nem tudom összehozni a dolgokat, plussz még Ati sem ér rá mindíg ugyan abban az időpontban, mert másra nem tudom jankát bízni, úgyhogy jól felidegesítettem magamat. Nem igaz, hogy nem lehetne fél 6-ra áttenni. Na meg ha nem a főnöke miatt, akkor meg azért nem jó a későbbi időpont, mert szaunáznia kell menni.... :SSS Elegem van ebből!!! Egyedül fogok járni...

210. 65b49ebbf3 (válaszként erre: 209. - ..vesszőcske)
2010. nov. 3. 07:31

Örülök hogy jól vagytok, és tornázol:-)

1-ével csatlakozta megy Norbis fórumhoz itt a Hoxán, majd jövő hétfőn tudok eredményt mondani:-)

Én tornázgatok, a kicsi már bír 10-15 perc baba-mama tornát RR-ből,ha jó idő van sétálunk.

Délután megyünk babamasszázsra, kíváncsi leszek milyen lesz.

2010. nov. 2. 21:11

Szia Zsófi!


Mi újság? Én elvagyok, járok edzegetni heti 2-szer, a kajákra viszont nem figyelek annyira. 60 alá kezdek menni, kb 59,9 kg vagyok :)

Ti, hogy vagytok???

2010. okt. 21. 15:37

szia Vesszőcske:-) nekem is megindult lefelé a mérleg, két napja nagyjából tartom a kódokat:-) Igaz holnap anyuékhoz megyünk, de azért majd igyekszem...:-)

A héten voltam hat hetes kontrollon, a doki azt mondta nem látszik hogy 6 hete szültem, teljesen visszament a méhem. Nem tudom mikortól lehet hasra tornázni, nekem nagy volt a bébi, majdnem 4 kg, ami meglátszik a hasamon.

Gratulálok a 60-61 kg-hoz, akkor már csak formálódni szeretnél, ugye?

Repül az idő, én pl. el se hiszem hogy kislányom már óvodás...

2010. okt. 21. 10:41

Szió!


Na hogy vagytok? Mi jól, Janka olyan gyorsan nő, hogy el se hiszem. Nagyon gyorsan eltelt ez a 7 hónap...

Ma reggel mértem magam és 60 kilót mutat a mérleg, úgyhogy nagyon örülök neki. Na jó, lehet, hogy 61 volt, de a lényeg, hogy nemsokára elérem a hőn áhított súlyt. A gondom csak az, hogy a hasam még mindíg kidudorodik egy kicsit, visszább húzódhat még? Vasárnap megyünk egyik barátnőmmel edzőterembe, remélem az segíteni fog, elkezdek egy enyhébb edzést, mellkasra nem akarok nagyon gyúrni a szoptatás miatt, majd később.

2010. okt. 15. 12:00

szia Vesszőcske:-) Úgy látszik ketten maradtunk...

Remélem beáll a ciklusod hamar.

Mi jól vagyunk, mozgalmasak a hétköznapok, nagylány én viszem-hozom oviba, nem alszik ott, fél 1-re megyünk érte a picivel.

A házimunkát igyekszem beosztani, hogy délelőtt magamra is jusson időm, a héten sikerült 2x20 percet tornáznom, ma pedig végre bevonultam a fürdőszobába:-)

Jövő héttől mehetünk baba-mama tornára, bár még gondolkozok rajta, mert nem tudom a pici hogy bírná. Talán előbb kipróbálom otthon a baba-mama dvd-t:-)

Sikerült visszafognom az édesség és kenyérfogyasztásomat, a mérleg is visszaállt 69kg-ra.

Olvastam a naplódat, a főzés nekem is állandó gond, gyorsan meglegyen, mindenki megegye, változatos legyen... ma pl. lasagne-t csináltam, remélem holnapra is elég lesz. Durumtésztából van szóval U2-es:-)

2010. okt. 14. 22:04

Helló Zsófi! Már csak így köszönök be, mert látom, hogy mindenki feladta :)

Én nem tudom, hogy hogy állok, mert pár napja nem álltam mérlegre, ugyanis megjött piroska, végre...már tesztet is csináltam, mert vagy 2 hetet késett :S Na és emiatt nem mérem magam, mert tudom, hogy ilyenkor felesleges.

Ti hogy vagytok??? Hétköznapok? Nagyon fáradt vagy? Puszi nektek!

2010. okt. 11. 07:59

szia Vesszőcske, néha kell bűnözni, főleg ha szoptatsz:-)

Nekem mától odafigyelés, mert elindult felfelé a mérleg, sok volt az édesség. Elvileg ez a hetem laza lesz, "csak" főzés + gyerekek, anyu jön szerdán segíteni a házimunkában.

A nagy már oviban, kész az ebéd (tegnapi zöldségleves) + túrógombóc, ugyanis picim fél6-kor ébredt és talán most alszik csak vissza. Így egy laza félórás tornát ma beiktatok.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook