Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szülés után visszanyerni a testünket, hogyan? fórum

Szülés után visszanyerni a testünket, hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
143. ..vesszőcske (válaszként erre: 142. - 65b49ebbf3)
2010. aug. 10. 12:40

Helló Zsófi!


Szerencsére látványos a fogyás, mert a régi gatyáim nagy része rám jön, be is gombolom, csak kicsit kinyomja a hájamat és ezért még nem hordom őket. Tegnap én is bevásároltam gyümikből, úgyhogy azt fogok kajcsizni, de előtte csirkemellet sütök zőldségekkel. Egyébként a hormonok nagyon irányítanak ilyenkor, én is kajáltam rendesen :)

2010. aug. 9. 09:30

szia Vesszőcske:-) Talán nem is a mérleg a lényeg, hanem a ruhák, ha azokon érzed a fogyást akkor jó:-)

Én egész hétvégén éhes voltam és ettem is... a hormonok??? Ma bevásároltam gyümölcsből, jó lenne egy tisztító nap... érzem...

2010. aug. 8. 10:45
Helló lányok! Nekem kicsit bezavarodott a szervezetem, de csak 2 nap erejéig :) 65,5-ről visszament 67-re, de aztán ma reggelre megint 66-ot mutatott a mérleg :) Biztos ez a jojo dolog jött elő :) Na de úgy voltam vele, hogy ha kitartok az update-nél, akkor kell, hogy legyen valami eredménye. Ti hogy álltok?
140. ..vesszőcske (válaszként erre: 138. - 65b49ebbf3)
2010. aug. 6. 12:32
Igen, értem :) Nem híztál sokat és ha a szoptatás alatt odafigyelsz biztosan nem lesz súlyproblémád :) Most a legfontosabb a baba egészsége, annál nincs fontosabb. Terhesség alatt én sem csinálnám a kizárólagos update1-es étkezést! És ha megszülsz utána se kezdj ebbe bele!
2010. aug. 6. 11:43

Szülés után nem kell rögtön lefogyni. Akkor nem az a legfontosabb. Rajtam is maradt 12 kiló.

Kb. 1 év után sikerült visszanyerni a régi alakomat.

A szoptatás és gyerek utáni futkosás sokat segített ebben. Koplalni nem szabad! Diétázni is csak óvatosan!

2010. aug. 6. 11:39

szia:-) én se diétázni akarok, csak odafigyelni... majd ráérek a szoptatás után szigorítani:-) Csak én kislányomnál tovább híztam szoptatás mellett, ezt most jó lenne elkerülni...

tegnap voltunk babalátogatóba, hát már nagyon várom hogy az én babám is kibújjon...:-)

137. ..vesszőcske (válaszként erre: 136. - 65b49ebbf3)
2010. aug. 6. 09:19
Helló! Nem éhezek egyáltalán, az 1-esekből eszek amennyit kívánok. Tegnap például gombapörköltöt csináltam hamlettel ettem, aztán például rakott virsli, rakott karfiol, roston sült hal zöldkörettel stb. Én abból indultam ki, hogy az őskorban sem volt kész kenyér és pizza és a szervezetnek ezekre nincs szüksége (az energia termelődését a zöldségek, gyümölcsök biztosítják, na meg a hús. A gyümikben benne van a gyümölcscukor, annál egészségesebb nincs is). És ha így gondolkozunk akkor rájövünk, hogy akkor is születtek babák. Én úgy gondolom, hogy aki kizárólag csak szoptatással táplálja a babáját, akkor egyen update 2 és 3-as kajákat is az időkorlát betartásával, vagy egyáltalán ne csináljon semmit, várja meg a szoptatás végét és utána kezdjen bele bármibe is. Én azért kezdtem ezt el, mert az elejétől kezdve nem volt elég tejem, 60-90 ml közötti mennyiségek termelődtek, soha nem volt több, talán néha 110 ml. Na szóval ezért mertem bele kezdeni ebbe, de csak hogy Janka betöltötte a 4 hónapot, amikor is már mást is lehet neki adni, így nem félek, hogy éhen marad :) Tegnap voltunk védőnőnél és mondta, hogy már annak is nagyon örül, hogy még tudok szoptatni, nem gondolta volna, mert eleinte volt, hogy csak 20 ml jött egy cicimből, pedig akkor szinte zabáltam, most meg ehhez képest azért több van. Na de nem akarom én ezt túl magyarázni :) A lényeg, hogy ha valaki csak szoptat annak én sem ajánlanám, hogy fogyózzon. Mondjuk utána néztem a dolgoknak és ha jól emlékszem a szoptatáskor a szervezetnek kb 2000 kalóriára van szüksége, de ennek érdemes utána olvasni, megnéztem, hogy ez kajában mennyi és nem sok, én sokkal többet ettem ehhez képest :) Amúgy ma reggel 65,5 kg-ot mutat a mérleg alattam, szóval majdnem 3 kg fogyásnál tartok és nem éhezek. A keresztanyám mondta múlt héten, hogy ő mikor szoptatott csak kólát meg ropit evett egész nap és a fián kívűl még két babát etetett, mert liter számra fejte naponta a tejet, na ez lehet, hogy drasztikusnak hangzik, én is csak lestem, mikor mesélte, de a babák jól fejlődtek ennek ellenére is.
136. 65b49ebbf3 (válaszként erre: 135. - ..vesszőcske)
2010. aug. 4. 06:44

szia:-)

arra lennék kíváncsi, hogy ha nem eszel 2-eseket sem, akkor mit eszel? azért a szoptatáshoz kell az energia, nem éhezhetsz!

Most én is belendültem a kódok betartásába, igaz azért mennyiség az van, de hát hagy nőjön a bébi odabent:-)

135. ..vesszőcske (válaszként erre: 134. - 65b49ebbf3)
2010. aug. 3. 15:05
Igen, az nagyon tudja motiválni az embert. Ma reggelire csináltam zöldségtálat (paradicsom, uborka) mellé főtt tojás, mozarella, light sajt, zala felvágott hamlettel, meg fél liter tej. Nagyon jól laktam, azóta se vagyok éhes :) Anyukám is itt van, ő is azt ette és nem is gondalta, hogy jól lakik ezektől :D Na mondom látod, nem muszáj zsíros kenyeret enni ahhoz, hogy jól lakj :)
2010. aug. 3. 11:11

szia:-) A zsíros dolgokat alapból nem szeretem, nem bírom, ezzel nincs gond:-) Reggelim sajtos rozskenyér volt+ paradicsom, tejeskávé (koffeinmentes...), épp tízóraizok, túró+natúr joghurt, mazsola, kevés édesítő. Ebéd rakott patisszon lesz, barna rizsből, pulykahúsból, szóval U2-es. Bár lehet hogy 3 után eszem, mert megyek vásásrolni, utána gyerkőcért a bölcsibe, majd könyvtárba.

Az motiváló ha más is látja a fogyást!

Az én célom is hogy megváltoztassam az evési szokásokat:-)

2010. aug. 3. 10:51
Ügyi vagy!!! Igen, terhesség alatt ugye, nem szabad megvonni az update 2-3-ast sem, csak be kell tartani az időkorlátokat és egy-két szelet sütitől nem lesz semmi gond! Én most megvonom ezeket a dolgokat, mert ha most nem tartok ki, akkor utána már nem fogok az biztos, ismerem magamat, ha egyszer bűnözök ott nem lesz megállás :) Én pedig meg akarom változtatni az evési szokásaimat. Ha lefogyok utána fogok enni csokit meg sütit, de ezeket például csak délelőtt és néha megint csinálok egy ilyen kúrát mint most! Na szóval ezt tervezem, eddig nagyon büszke vagyok magamra. Ha hiszed, ha nem a lábaimon már látom, hogy vékonyodtak és elmentem nagymamámhoz a hétvégén és az volt az első szava, hogy kislányom te fogytál! Már nem olyan nagy a hasad :DDD Jajj de jó, akkor ezt már más is látja, pedig még hol a vége :) Most csinálok sűlt csirkecombokat úgy, hogy beleteszem sützacsiba, megszóróm szárnyas fűszerrel, semmi olaj, hozzá zöldköret :) Remélem fini lesz, a lényeg, hogy lehúzom a csirke bőrét, mert az hízlal a legjobban.
2010. aug. 2. 14:01

szia Vesszőcske! Ez jó hír, csak így tovább! Nekem az édesség a gyengém, szerencsére minimális kenyérrel elvagyok... Tegnap is a szomszéd nénitől kaptunk tortát, " meg kellett" kóstolni...

De ma jó vagyok ,reggelim tejbezabi volt, ebéd meggyleves, uborka, paradicsom, sült gomba és egy fél sajttal-sonkával töltött fasírt (na ez utóbbi 3-as). Most megyek kislányomért bölcsibe, onnan játszótérre, boltba, már csak vacsorára kell kitalálnom valami 1-est:-)

Nem aggódok, kislányommal 13kg+al mentem be a kórházba, ebből 3kg maradt rajtam, csak ugye szoptatás alatt még 3-4kg feljött. Ezért próbálok jobban odafigyelni most.

2010. aug. 2. 12:40

Helló lányok!


Szia Zsófi! Na ma reggel egy kilóval kevesebbet mutatott a mérleg :) Most 67 kg vagyok! Remélem tovább fogok majd fogyni. Igaz ma ettem egy kis sült kolbászt meg hurkát, de nem sokat és kenyér nélkül, szóval elvileg nem kellene, hogy ez gondot okozzon a fogyásban. Te pedig ne aggódj a +10 kiló miatt, az nem sok! Ha még hízol 2 kg-ot az belefér, hidd el! Sok puszi nektek!!! És tornázgass, az nagyon jót tesz a keringésnek is, a baba úgy több oxigént kap majd, jobban fogja magát érezni!

2010. aug. 2. 10:26
szia Vesszőcske! Ügyes vagy, csak így tovább:-) Én most csak próbálkozok Norbival ezért is nem jöttem, kicsit a mérleg is megugrott, most +10kg-nál járok, igaz már csak kb. 4 hét van hátra. Többet már nem szeretnék hízni, ennyi plusszal még egész fittnek érzem magam. Mára tervezek kismamatornát, meg gyerkőccel játszóterezést is.
2010. aug. 1. 14:49

Jajj lányok! Hát merre jártok? Olyan egyedül vagyok, hogy még...senki sem csinálja már a "diétát"?


Jelentem, én a lehető legjobban haladok, vagyis súlyra nem tudom, mert nem mérem magam, majd kedd reggel, de az updatet betartom már kb 4-5 napja, pontosan nem tudom, de majd utána nézek már, hogy mikor kezdtem. Na de a lényeg, hogy nem éhezek, de nem is zabálok és semmi lisztes, cukros!!! Most nagyon rajta vagyok az ügyön és remélem, hogy elindul a fogyás is. Sokan mondták, hogy kb 2 hét után kezd el csökkeni a súly, addig nem, mert a szervezet a tartalékait mozgósítja először.

2010. júl. 30. 10:59

Helló lányok!


Zsófi! Nagyon ügyi vagy, de komolyan!!! És most én is meg vagyok magammal elégedve, mert 3. napja betartom az update-t és tegnap tornáztam egy órát! Most érzem, hogy menni fog a dolog, nem fogok bűnözni! :) Most nem állok mérlegre pár napig, mert egyébként is ma reggelre megjött piroska, szülés óta először és ilyenkor nem szabad mérlegelni, mert úgysem fog kevesebbet mutatni.

127. 65b49ebbf3 (válaszként erre: 126. - ..vesszőcske)
2010. júl. 29. 09:22

Vesszőcske ne keseredj el, próbálkozz tovább!

Tegnap kérdezte férjem eddig mennyit híztam, mondta 9kg+ az nem is sok, más hízik 20-at. Na de ez engem nem vigasztal, attól még érzem itt-ott a párnácskákat...

2010. júl. 28. 09:24

Helló csajok!


Pfff, tegnap ittam este fél pohár Turbót és rendesen hányingerem lett tőle. Na lehet, hogy ez nem lesz hosszú életű dolog...

Ma elkezdtem nézegetni az updates recepteket, lehet, hogy erre állok át, mert úgy látszik a gyomrom nem bírja ezt a löttyöt :)

Komolyan mondom, ez a szenvedés amit levágok...Na megírom majd, hogy mi vált be, remélem valamelyik bejön, mert tegnap a mérleg megint 70 kilót mutatott, majdnem kidobtam az ablakon :DDD

125. 65b49ebbf3 (válaszként erre: 124. - ..vesszőcske)
2010. júl. 28. 08:00

Jó próbálkozást a T..val:-)Azt mondják a szoptatáshoz a sok folyadék szükséges, inkább, mint a sok kaja... nem?

Hát azért pár kilót le kell majd faragnom, mert eleve többel kezdtem a terhességet mint terveztem. Épp január 2-án derült ki hogy jön a kistesó:-)

124. ..vesszőcske (válaszként erre: 124. - Bzsofi79)
2010. júl. 27. 20:42
Nagyon ügyes vagy, csak így tovább :) Nincs is rajtad felesleg!!!
2010. júl. 27. 20:41

Sziasztok lányok!


Na ma elkezdtem egy más fajta módszert. A lényeg, hogy délelőtt eszek amit akarok, délután meg este viszont csak a Turbó D-és italt iszom (epreset), meg sok folyadékot. És ma taposóztam is vagy negyed órát, folyt rólam a víz :) Holnap is csinálok valamit, lehet Pilates lesz, majd meglátom. Megiszogatom ezt a lötyit, aztán meglátom, hogy használ-e ez így vagy nem. Nem veszthetek semmit. A lényeg, hogy délelőtt eszek amit akarok, holnap pl-ul krumplis tésztát, mert ma este azt csináltam, de nem ettem belőle, kibírtam :DDD Hurrá!!! Remélem kitartó leszek. Ez a lötyi egész jó, tényleg nem vagyok éhes utána és a szopihoz elég az a tápanyag, amit reggeltől délig eszek, mert ugye eleve nincs annyi tejem és én sokkal többet eszek, mint ami a tej előállításához kell. Na de ha csökkene a tej mennyisége egyből abba hagyom, de most ebben nagyon bízom! Anyum szerint ez hatásos lesz. Remélem igaza lesz!

122. 65b49ebbf3 (válaszként erre: 121. - ..vesszőcske)
2010. júl. 26. 07:52

szia:-)

hááát, én szoptatás alatt amíg oda nem figyeltem felszedtem +3kg-t... csak óvatosan:-)

én L..dl-ben vettem, Tescoban még nem néztem van -e.

Én is Norbizással próbálkozok, mert máskülönben egész nap éhes vagyok...:_)

121. ..vesszőcske (válaszként erre: 120. - 65b49ebbf3)
2010. júl. 25. 22:07
Valószínűleg én is átállok erre a verzióra, mert ha fogyni nem is fogok, de legalább ne szedjek fel még többet :S Hol lehet durumtésztát kapni, milyen márkákba vannak, mert én a tescoban néztem és nem láttam, vagy más sorban van?
2010. júl. 25. 12:27

sziasztok

mi a Balcsin voltunk, így nesze neked odafigyelés! De mától tovább próbálkozok:-)

Vesszőcske, én anno csak egyfélét főztem, de pl. köret nélkül ettem, azaz ha hús volt akkor saláta, savanyúság krumpli, rizs helyett, vagy duórumtésztát, barna rizst én is ettem, csak persze kevesebbet.

2010. júl. 25. 11:22

Helló csajszik!


Janka meggyógyult, kicsit még a hangja rekedtes, de még tetszik is neki, érdekes :D Na a fogyásról inkább ne is beszéljünk. Nagyon hibásnak érzem magamat, nincs kitartásom és nem bírom magam rávenni semmire. Türelmetlen vagyok, mert ha nem látok magamon egyből változást akkor feladom, most is így lett :( Most úgy érzem, hogy míg szoptatok esélytelen, hogy lefogyjak!!! A hormonjaim tombolnak, izzadok mint a fene, még akkor is ha hűvös van. Elkezdek takarítani és folyik rólam a víz :S Nagyon szeretnék már fogyózni, mert az RR4 elején Réka is mondja, hogy ha nem tartjuk be az evést, akkor ne várjunk fogyást. Én meg tegnap is brassóit csináltam...magamnak nincs időm külön főzni, a férjem meg nagyon válogatós...Tanácstalan vagyok...

118. zelinka
2010. júl. 23. 11:23

itt is mindenki beteg volt. szépen sorban mindenki elkapta.

Jelentem, ma én is tornáztam itthon.


jövő héten megyek pilates-re, nagyon kíváncsi vagyok milyen.

említettem, hogy elmegyek megnézni egy helyet, na, az nem jött össze, mert rákerestem a neten és nem volt vmi szimpi (menj heti 3X fél órát gépezni, szerződéssel, átutalási megbízással...)szavam elakadt, pedig láttam már egysmást. Találtam viszont egy termet csak nőknek és még gyerekbarát is. hajrá torna!


Jankának gyógyulást!

2010. júl. 23. 10:43

Jobbulást kívánok Jankának!

Én tegnap 12 km-t tekertem a szobabiciklin, alig tudok ülni! :P

2010. júl. 22. 16:42
Helló csajok! Nálunk most megállt az élet! Janka beteg, úgyhogy nem is tudom, hogy mióta nem tornáztam, tiszta gáz...na de majdcsak összeszedem magam...
2010. júl. 22. 14:58

Sziasztok! Változatlanul update-ezek és tegnap már tornáztam is Réka combgyakorlatokat, hát majdnem betojtam, kemény volt.

Pár nap múlva érkezik a Pilates DVD-m is, a vaterán vettem.

114. 65b49ebbf3 (válaszként erre: 108. - Zelinka)
2010. júl. 20. 08:37

Köszi. Igazából terhesség előtt is volt rajtam 3-4 kg plusz, ezért is igyekszem jobban odafigyelni. Első gyerkőccel 13kg-t híztam, igaz ebből 10kg le is ment a szüléssel.

Én ma tornáztam, végre van erőm a gyerkőc előtt felkelni...

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook