Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szülés után visszanyerni a testünket, hogyan? fórum

Szülés után visszanyerni a testünket, hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
53. mamika2 (válaszként erre: 52. - Dalya)
2010. júl. 4. 07:07

Szia!

Szerintem menj el egy másik orvoshoz, mert a fogzásnak semmi köze a hányáshoz!

Szerencsére én még nem tapasztaltam egyik manómnál sem ilyet, de elég ijesztően hangzik, amit leírtál én biztos orvoshoz mennék, méghozzá mihamarabb!!!!!!

52. dalya
2010. júl. 3. 23:01
Sziasztok tudom hogy nem a témához vág de szét vet a feszültség és ezt az egy fórumot találtam hirtelen hogy fel tegyem a kérdésem ,mert nektek is van babátok.Mostanában a babám sugárba hány, de eddig mindig nappal éber állapotban , sajnos most 2 hete vissza fogyott,nem sokat de a lényeg hogy nem hízott semmit. Most 3 hónapos.Most az imént ép fürödtem és már a szobába öltöztem isteni szerencse,mert a kicsi köhögött egyet és hányt de olyan szerencsétlenül hogy vissza nyelt és nem vett levegőt még jó hogy hason volt, nem is tudom hogy mi lett volna ha a hátán aludna.Kikaptam az ágyból és ki rohantam a férjemhez aki meg ütögette a kis hátát erre még 3 szor hányt nagy adagot, de végre vett levegőt. Még mindig remegek miért történhetett?Ha valaki sejti mi állhat a háttérben vagy vele is történt hasonló kérlek benneteket írjatok, mert a doki azt mondta hogy csak a foga jön azért van de ez hülyeség szerintem.
2010. júl. 3. 13:45

:D nagyon cuki kislány Janka!

még sajna nem kezdtem el a tornát.. túl sok a dolog ami tervbe van véve..

nincs izomlázad?

2010. júl. 3. 08:58

Helló lányok!


Ma reggel a mérleg 68 kg-ot mutatott :) Pedig az elmúlt 2 napban nem tartottam be a TK-t. Ma reggel edzéssel kezdtem a napot, na persze csak miután Janka szopizott. Az RR dvd-t megtaláltam, de disc error...Úgyhogy szereznem kell valahonnan egyet. Igy beraktam Bíró Ica 2-t, na persze a felénél ez is megadta magát, úgyhogy a hasazást egyedül fejeztem be. Ha minden jól megy ma végre hozzák a taposógépet ,ha nem akkor holnap tuti! Óóóóó már alig várom. A tejscsim visszaállt tegnapra 470 ml-t evett egész nap a kicsi és ebből 370 tejcsi volt. Szuper!!! MOstanában nem eszi olyan sokat a drágám, de a doki azt mondta, hogy ez nem gond, meleg van. Lányok ti hogy álltok??? Én kezdek felelkesülni torna ügyben, úgy látszik, ha egy kicsit oda figyelek, akkor lesz eredmény!!!

49. ibuska1990 (válaszként erre: 44. - Rudyvica)
2010. júl. 2. 22:42
Kezdheted avval is. Én Rákával kezdtem. A fokozatosságot arra értettem, hogy folyamatosan emeld az edzések számát és időtartamát.
2010. júl. 2. 06:29

Szerintem a séta is mozgásforma, nem? Igaz, hogy lassubb az eredménye, de azért sikeres! Én is eddig gyalogoltam.

Mamika.. szia :D

Én is csak almát meg dinnyét eszek. De lehet, hogy csak az elsö 3 hónapba kell erre vigyáznunk -mármint a gyümikre, utánna lehet, hogy már többfélét ehetünk, mert akkor már erösebb a picik pocija.

Jó pilatesezzünk együtt! :D


Én nem akarok fogyni/már elértem a terhesség elötti súlyom, söt/ hanem inkább feszesiteni szeretnék.

47. ..vesszőcske (válaszként erre: 46. - Mamika2)
2010. júl. 1. 22:03
Szia! Üdv közöttünk! Tudom, hogy nem lehet citrusféléket enni, de hogy őszinte legyek nekem ezt soha nem mondta senki, csak most tudtam meg, mivel bőrgyógyászhoz kellett mennünk a picivel annyira száraz volt a bőre, aztán kiderült, hogy hajlamos az ekcémára és akkor mondta a dokinő, hogy bizony narancs, citrom szóba se jöhet...Na azóta narancsot nem ettem, pedig az nagyon lédús. Én most barackot, epret, meggyet, almát görög dinnyét, sárga dinnyét és banánt eszek (tudom, neked azt nem lehet, de a többit szerintem nyugodtan). Én narancsot is ennék, de az kérdőjel...Azt viszont szerintem te is tudod, hogy amíg szoptat az ember, addig a fogyás lehet hogy nem indul be a hormonok miatt, mivel a szervezet a szoptatásra van beállítódva, viszont ha ezt betartod legalább nem hízol tovább. Én magamból indulok ki, világ életembe csont sovány voltam, 21 után kezdtem hízogatni, de csinos voltam, most viszont nagyon hízékony lettem a terhesség miatt, most van rajtam 10 kiló plussz és nem nagyon akar belőle fogyni...:S Hajrá, fogyjunk együtt, mozgás nélkül viszont szerintem nem fog menni. Most arra készülök, hogy bevezessek egy edzéstervet magamnak. Majd megírom, hogy mit sikerült alkotnom :)
2010. júl. 1. 20:32

Sziasztok!:)

Szeretnék csatlakozni hozzátok, nagy vágyam, hogy visszanyerjem a "régi" alakomat és beleférjek a ruháimba, mert nagyon nem vagyok jóba magammal így szülés után!:(

A testkontrollba nekem az a kérdőjel, hogy milyen gyümit lehet enni, mert, hogy szoptatás alatt szinte mind tiltó listán van!

Segítsetek, hogy az almán kívül mit lehet még, mert nekem még a banánt sem ajánlotta a védőnő, mert hasfájós a manóm!:(

Meg fogom nézni a táblázatot, mert érdekel ez a fajta életmód, kíváncsi vagyok, hogy meg tudom e valósítani!:)

Én a Pilates-re szavazok, azzal fogom kezdeni, holnap töltetek is le a párommal a net-ről!:)

Remélem tudjuk majd biztatni egymást és mindenkinek sikerül elérnie az célját és bomba nők leszünk!:)))

2010. júl. 1. 16:11
Helló lányok! Ma nem tudtam betartani a délig gyümi dolgot, mert nem volt időm kajálni 11-ig és akkor már olyan éhes voltam, hogy befaltam egy zsömlét joghurttal :S Egyébként a tejcsim csökkent 100 ml-ert, úgyhogy a délig gyümit betartom, de a nap többi részében nem biztos, hogy be tudom tartani a dolgokat...sajnos...pedig szeretném, de nem akarom, hogy a tejcsim rovására menjen, ja és a mozgással bajban vagyok, mert mikor futottam, utána enyhe izomlázam volt és azóta nem tornáztam, tudom, hogy gáz, de ez van, anyukám is itt van 2 napja és olyan ritkán látjuk egymást, hogy állandóan mászkálunk a városban meg babázunk :) Na de várom, hogy megkapjam végre a taposógépemet és majd akkor...!!!!
44. rudyvica (válaszként erre: 43. - Ibuska1990)
2010. júl. 1. 15:55
jó, kezdjem akkor pilates-szel?
43. ibuska1990 (válaszként erre: 42. - Rudyvica)
2010. júl. 1. 13:39
Az a lényeg hogy fokozatosan szoktasd hozzá a ested a mozgáshoz, és akkor nem lesz semmi baja a tejcsidnek.
42. rudyvica (válaszként erre: 39. - Ibuska1990)
2010. júl. 1. 08:52
Köszi szépen. Akkor elkezdem :D
41. 8e163afeff (válaszként erre: 37. - Majmocska)
2010. jún. 30. 21:06
A délig gyümi a legfontosabb, a többi is szép lassan kialakul majd, nálam is fokozatosan állt be a dolog. Plusz a testkontrollt úgy kell tekinteni, mint a tökéletes táplálkozást - tőled függ, hány százalékig közelíted meg, az enyém még most is csak 95%, mert a reggeli tejeskávémról nem tudtam lemondani (még!:-))
40. 8e163afeff (válaszként erre: 36. - ..vesszőcske)
2010. jún. 30. 21:04
Szia, testkontroll-nap után mérted magad? Ment le súlyod?
39. ibuska1990 (válaszként erre: 38. - Rudyvica)
2010. jún. 30. 13:59
Sima szülésnél szülés után 4 héttel, császárnál pedig 6 héttel.
2010. jún. 30. 06:19

Jó reggelt :D Csatlakozhatok ? :D

Pont ma 6 hete született harmadik kislányom, én is szoptatom és jó lenne elkezdeni a visszaformálódást. Én is a könnyü tornára gondoltam, hogy ne legyen izomlázam.

Pilateseztem még terhesség elött, meg R.Réka harmadik kaziját is csináltam, de szerintem az még túl kemény lenne igy néhány héttel szülés után.

Nem tudjátok véletlenül mennyi idö múlva lehet a hasra tornázni?

2010. jún. 29. 19:42

sziasztok!

Jelentem, a délig csak gyümölcsöt betartom. Sajnos a többi dolog nem megy ilyen jól. Mozgás: csak napi kb. 1,5 óra séta, déltől pedig sajnos össze-vissza eszem. Holnap felvételizek, azután megpróbálok jobban odafigyelni, ígérem. :)

2010. jún. 29. 10:17
Helló lányok! Merre jártok??? Kinek hogy megy a fogyi??? :) Nagyon el vagytok tűnve! Én most banánt zabálok, utána meg barackot. Délutánra zöldkörethez sajtot sütök, szóval úgy hogy egybe álljon az egész, hmmm már alig várom. Tejcsivel eddig minden okés, reggel is 120-at evett a drágám :)
35. ibuska1990 (válaszként erre: 31. - ..vesszőcske)
2010. jún. 28. 12:27
Szerintem ne hetente csinálj új fotót, hanem inkább havonta. Lehet hogy 1-2 hét múlve nem lesz még olyan nagy változás, és csak elmegy a kedved a mozgástól, ez csak egy tipp volt.
34. ibuska1990 (válaszként erre: 30. - ..vesszőcske)
2010. jún. 28. 12:25
Én úgy csináltam, hogy sorba haladtam velük, mindegyikre tornáztam 2 hónapig, utána meg váltogattam őket. Szerintem valamilyen szinten nehézségi sorrendben is vannak. Én nem vettem meg egyiket sem, letöltöttem...
33. ..vesszőcske (válaszként erre: 32. - Maszat84)
2010. jún. 28. 09:26
Okés, köszönöm, az jó lenne, mert akkor csak azt veszem meg :)
32. Maszat84 (válaszként erre: 24. - ..vesszőcske)
2010. jún. 28. 07:13
Szia! Meg kell néznem mert ezer éve tornáztam rá!Én is csak fenékre hasra combra akarok inkább!:)
31. ..vesszőcske (válaszként erre: 26. - 8e163afeff)
2010. jún. 27. 22:46
Aha, akkor várhattam volna, hogy vissza menjen a hasam magától :D győzhettem volna várni! Megyek a fórumra, tutira! Egyébként a holnapi reggelimet a férjem felfalta mire kijöttem a fürdőből :DDD úgyhogy reggel mehetek gyümölcsöt venni! Ma este egyébként nem ettem csak 2 kopasz barackot, mert ez a mai nap még csak felkészülés volt a testkontroll módszerre (szóval ezt még nem számolom bele) , de már korog a gyomrom, de nem fogok enni semmit. Holnap csinálok magamról fotót, mondjuk fürdőruhásat és utána minden héten, hogy lássam, hogy változik-e a testem vagy nem! Remélem nem fogok csalódni.
30. ..vesszőcske (válaszként erre: 27. - Ibuska1990)
2010. jún. 27. 22:42
Húúú a bőség zavara :) Na és akkor most melyiket csináljam? Te melyiket ajánlod? Most egyik sincs nekem meg, kerestem, tudom, hogy megvolt valamelyik, de nem találtam, úgyhogy most választhatok, hogy melyiket vegyem meg!
29. ..vesszőcske (válaszként erre: 28. - Tandi25)
2010. jún. 27. 22:39
És hol lehet ilyet kapni? Megírod privibe, mert én nem találkoztam vele, vagy csak vaksi vagyok :D
28. Tandi25 (válaszként erre: 22. - ..vesszőcske)
2010. jún. 27. 21:06

Szia!


Ha ennyire szereted a túró rudit, ajánlom Neked a Norbisat. Szerintem nagyon finom, nem drágább, mint a sima pöttyös és nincs benne cukor. Persze kcal ebben is van és nem lehet mértéktelenül enni, de szerintem egy fokkal jobb, ha ilyet eszik az ember, mármint alak szempontjából. :)

27. ibuska1990 (válaszként erre: 24. - ..vesszőcske)
2010. jún. 27. 21:01

Szia!


Én egyszer már összeírtam a Réka tornákat, ezt most ide bemásolom nektek.


Add önmagad!(RR1)

Ezen a dvd-n 2× 20 perc torna található. Az első 20 perc a Torna állva címet kapta. Ebben a 20 perces blokkban a combra dolgozik(gugolások, kitörések). A második 20 percnek Torna talajon a címe. Ebben a 20 percben popsira, belsőcombra és hasra tornázik. A lemez után Réka táplálkozási tanácsokat add. Ami nagyon hiányzik erről a dvd-ről az a nyújtás.

Kellékek nem kellenek a tornához.



Add önmagad: Az igényes nők edzésprogramja(RR2)

A felépítése ugyanaz mint a RR1-nek, vagyis 2× 20 perc van ezen a dvd-n is, az első 20 perc állva, a második 20 perc talajon. Az első 20 percet nekezíti avval hogy nem csak combra, hanem felsőtestre is dolgozik. A második 20 percnek a menete ugyanaz mint az előző dvd második 20 perce, vagyis popsi, belsőcomb és has. A lemez végén található egy egyhetes mintaértend. Az előző tornához képest van egy kevés nyújtás a blokkok végén.

Kellékek: egy pár kézisúlyzó.



Add önmagad - A tökéletes alakodért!(RR3)

Figyelmedbe ajánljuk még:

» Hatékony izomépítés "gyorsan" (cikk)

» Miért vallanak kudarcot az emberek a rendszeres edzéssel/tornával? (cikk)

» Az Aviva-módszer (cikk)

» Futás ilyen rossz időben? (tudásbázis)

» Mi a véleményetek? Heti hány alkalommal "kell" aerobicozni? Heti 3? Minden másnap.....? (tudásbázis)

» Rubint Réka "Légy feszes és fitt 4 hét alatt" c dvd-jén vannak a 20 perc popsi-csípő, comb, és has gyakorlatok? (tudásbázis)

Ezen a dvd-n 3× 30 perc torna található. Popsi, felsőtest és has. A 3 blokkban csak az adott testrészre koncentrál, csak az adott testrészekre végez gyakorlatokat. Mind a három blokk elején és végén van rendes bemelegítés és nyújtás. Ami újdonság az első két dvd-hez képest az a zene, ebben a tornaanyagban Hamvai PG szolgálja a zenét. A lemez végén a Promecom Kft termékeinek bemutatása található(multipower és multitaben termékek).

Kellékek: egy pár kézisúlyzó(1-3kg), egy pár lábsúly


Napi 20 perc önmagadért(RR4)

4× 20 perc torna található ezen a dvd-n. 20 perc felsőtest formálása, 20 perc combfeszesítő program, 20 perc csípő-és popsiformáló program, és 20 perc torna a hasizom szépítésére. A zenét ugyanúgy mint a RR3-ban Hamvai PG szolgáltatja.

Kellékek: stepplépcső, kéz-és lábsúly


Rubint Réka 2009(RR5)

Ez a dvd 3×20 perc és 1×40 percet tartalmaz. 20 perc hasizomerősítés, 20 perc popsi-és csípőedzés és 20 perc combformálás. Ezek hasonló felépítésűek mint az előző dvd-n levő 20 perces programok csak nehezebbek. És van egy 40 perces, teljes átmozgató program. Ez újdonság Rékától, teljes testet megmozgató anyaga még nem jelent meg, csak olyan ahol egy-egy testrészt végez ki KO-ra. A zenét mint ahogy már megszokhattuk Hamvai PG szolgáltatja.

Kellékek: steplépcső, gumiszalag, kéz-és lábsúly.

26. 8e163afeff (válaszként erre: 22. - ..vesszőcske)
2010. jún. 27. 20:05

Sztem nincs nálad semmi gond, az én hasam a mai napig nem ment vissza teljesen, sőt, sehogy (már 4 éves a lányom:-))?, amíg el nem kezdtem a Pilatest (2 hónapja), sokat javult, szóval szerintem csak edzéssel húzódik vissza... akkor viszont vissza fog. A futás is nagyon jó a hasfalnak is. (Én sajna nagyon bénán futok...).

Örülök, hogy elkezded a testkontrollt, azt szokták mondani, csak 1 napot kell kipróbálni, és már másnap a mérlegeredmény meg a közérzet úgyis motivál a folytatásra. Nálam bejött a jóslat:-)

Itt a fórum róla, gyere majd oda is:-):

[link]

Itt meg a tudnivalók:

[link]

25. 8e163afeff (válaszként erre: 20. - 21d51b640a)
2010. jún. 27. 19:58
:D
24. ..vesszőcske (válaszként erre: 23. - Maszat84)
2010. jún. 27. 19:39
Helló!!! Örülök, hogy te is csatlakozol :) Én most fogok barátnőmtől kérni R Réka féle dvd-t! Te melyiket csinálod? Majd most rákérdezek, hogy melyikben van több comb, láb és has gyakorlat. Most a mellkasomra és kezemre nem akarok gyúrni a tejcsi miatt! Vagy lehet? Nem fog elsavasodni a tejcsi úgy se? Ezt jó lenne tudni!?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook