Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság 4 hónaposan fórum

Szobatisztaság 4 hónaposan (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság 4 hónaposan

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
189. Sapienta (válaszként erre: 187. - Kenzol)
2010. nov. 22. 14:05
tisztában vagyok vele. akkor is büszke vagyok rá, hogy milyen ügyes :)
188. 6b006fc769 (válaszként erre: 186. - 778dc2edcd)
2010. nov. 22. 14:04

Freud-al nem mindenben értek egyet, de van egy elég ismert tézise a pszichoszexuális fejlődési szakaszokról. Nos, ha az anális szakasz nem megfelelő akkor pl. tisztaságmániássá válik a személy felnőtt korára. itt nem az alapvető higiéniáró van szó, hanem pl. a klányszeres kézmosásról, kétóránkénti felmosásról stb. Szerintem itt sérülhet az is.

És továbbra sem értek egyet azzal, hogy feltételes reflexet alakítsak ki a gyerekemben.

187. kenzol (válaszként erre: 184. - Sapienta)
2010. nov. 22. 14:00
Azt is magától érte el :)
2010. nov. 22. 13:59
mindennek megvan a maga ideje.a szobatisztaságnak is.akkor legyen egy gyerek szobatiszta, ha rá tud ülni a bilire és el tud jutni hozzá magától is.egyébként nem látom túl sok értelmét.azt nem hiszem hogy vki lelkisérült lesz, ha 4 hósan biliztetik, de, hogy nem is olyan hasznos az is biztos.
185. Sapienta (válaszként erre: 143. - Kenzol)
2010. nov. 22. 13:58
nem az a baj, hogy vannak más vélemények, hanem hogy nem a véleményt támadják sokszor, hanem az embert, akinek más a véleménye.
184. Sapienta (válaszként erre: 142. - Kenzol)
2010. nov. 22. 13:57

Kedves Kenzol - én akkor is büszke vagyok a gyerekemre, ha egy nagyot ereszt a pelusába :D

a kényszerítés más dolog. az EC-ről én csak olvastam, de nagyon figyelni kell a babára. üvöltő gyereket gondolom (remélem) nem rak bilire a cikk írója.

2010. nov. 22. 13:53
Egyébként pedig, ha ez annyira jó lenne eleve így lennének a gyerekek ,,programozva''.
182. 778dc2edcd (válaszként erre: 179. - Talian35)
2010. nov. 22. 13:52
Kár ilyen összefüggéseket keresni.Nem szoptattam sokáig,a gyerekeim kb. 2 éves korukig pelusban voltak és normális a kapcsolatom velük.
181. 6b006fc769 (válaszként erre: 179. - Talian35)
2010. nov. 22. 13:52
pedig...még harap is!:)
2010. nov. 22. 13:50
Én ezt nem rosszindulatból irom, egyszerűen nekem ez tény, én igy gondolom :-)
179. Talian35 (válaszként erre: 172. - Mimmo33)
2010. nov. 22. 13:45

Ez biztos igy van, olcsó, környezetkimélő, bőrbarát.

A 4-et nem osztom, nem ezen múlik a szülő-gyerek bizalma (szerintem).

Én attól is a falat kapartam, hogy aki szoptat annak szorosabb a kapcsolata a babájával.

2010. nov. 22. 13:45
nekem ez olyan, mint mikor valaki megtanítja a gyerekét írni meg olvasni otthon, hogy milyen szuper, aztán meg mikor suliba megy rájön, hogy többet ártott vele mint használt.
2010. nov. 22. 13:43
Aludt, kakilnia kellett, jelezte, kakilt, visszaaludt, felébredt. Ennyi :-D
2010. nov. 22. 13:42
:-DDDDDDDDDD
2010. nov. 22. 13:38
persze az igaz, hogy a gyerekek kisebb korban nagyon fogékonyak az újra, ezért érdemes pl. az angol nyelvet már ovis korban megismertetni velük, mert sokat segít a későbbi nyelvtanulásban, de én ezen a szinten meg is ragadtam a korai tanításban:-)
2010. nov. 22. 13:36
én nem régen láttam egy riportot a babasuttogásról holló mártával, na nekem kb. az is ilyen dolog.ezek a dolgok nekem ilyen belemagyarázások.én tiszteletben tartom ki hogyan neveli a gyermekét és szíve joga hogyan csinálja, de mindig vannak aktuális trendek, meg fellángolások, aztán meg mindig kiderül a kevesebb néha több.
173. mimmo33
2010. nov. 22. 13:27
:D
172. mimmo33 (válaszként erre: 167. - Talian35)
2010. nov. 22. 13:27

Hm.ezt egy másik fórumon olvastam...:

A pelenkátlanság előnyei:

– olcsó,

– környezetkímélő,

– bőrbarát,

– erősíti a szülő-gyermek közötti bizalmat.


Nem hiszem hogy a pelenkás gyerekek bizalma a szüleikkel szemben, és fordítva nem erősíthető...

Nekem ez olyan tűnjünk ki valamivel a többiek közül dolognak tűnik.

Pont az olvastam, hogy EC leginkább az ázsiai, és a nomád népek elterjedt...És persze nem divatból, hanem mert gyakorlatilag nem volt mit a gyerekre adni...

171. borsibaby (válaszként erre: 170. - 778dc2edcd)
2010. nov. 22. 13:22
Felébredt Kismanó, most mennem kell, majd később még benézek. Nem megszökni akarok a kérdések elől, de tényleg...
170. 778dc2edcd (válaszként erre: 166. - Borsibaby)
2010. nov. 22. 13:19
Értelek, de mi a véleményed például arról, hogy a gyerekeknek az életében mindegyik kornak megvan a maga sajátossága, hogy mikor mit tanuljon meg, vagy legyen képes rá.Mikor forduljon át, üljön fel, egyen ezt, vagy azt, beszéljen, vagy akár legyen szobatiszta.Mindennek megvan a maga ideje és nem tudom mikor és miért érdemes ezeket felborítani, vagy más módon beleavatkozni?
169. Talian35 (válaszként erre: 166. - Borsibaby)
2010. nov. 22. 13:14
De lesz rá garancia, hogy ez soha nem fordul a visszájára???
168. borsibaby (válaszként erre: 165. - Talian35)
2010. nov. 22. 13:14
Persze, tudom, hogy nem Te írtad.
2010. nov. 22. 13:12

Még mindig nem látom az értelmét, komolyan:


1. nincs pénz pelenkára (?)

2. pelenkakiütés (nálunk sose volt

3.húgyúti fertőzés (ez se volt sosem és nem is általános sztem)

4. káros anyag van a pelenkában (?) (de vannak már öko meg biopelenkák is alig drágábban)

5. környezetszennyezés elkerülése (de vannak mosható jó pelusok is már...)

6. ?????????

7. ????????


Szóval mi a motiváció? Kiváncsiság? Vagy mi???

166. borsibaby (válaszként erre: 163. - 778dc2edcd)
2010. nov. 22. 13:11
Mert felesleges rászokatni valamire, csak azért hogy utána nagy erőfeszítések árán leszokathasd. Ha már egyszer képes rá - márpedig a megfigyeléseim alapján az, és nemcsak én gondolom így, hiszen az EC-t nem én találtam ki -, akkor miért ne csinálhatnánk? Az ágyba pisilésnek és egyéb ilyen jellegű problémáknak nem feltétlenül a biliztetéshez van köze. Egyébként nekem is van pszichológus ismerősöm, a pszichológián belül is óriási nézetkülönbségek léteznek.
165. Talian35 (válaszként erre: 162. - Borsibaby)
2010. nov. 22. 13:04

Én nem irtam, hogy idegbeteg vagy :-) Az más tészta, hogy nekem minden porcikám tiltakozik ez ellen. Természetesen tudom, hogy a babák hihetetlenül okosak és bármire meg lehet őket tanitani, akár öt nyelven beszélni, én azonban úgy vagyok vele, hogy hagyom a gyerekeket a maguk tempójában fejlődni, természetesen foglalkozom velük, de céltudatosan nem tanitok nekik ábécét meg idegen nyelvet - úgy gondolom semmivel sem leszek előrébb, és nem attól lesznek sikeres felnőttek majd, vagy jobban teljesitők az iskolában, hogy előre hoztam bizonyos dolgokat az életükben.

Azt viszont még mindig nem tudtam meg, hogy Te hogy érzed, mi értelme van? Vannak sokéves tapasztalatok, hogy ez később nem fordul a visszájára, vagy semmi garancia?

2010. nov. 22. 12:59
Ja, éppen most kakilt nemrégen. Mondtam is neki, miközben lelkesen nyomta: Tudod kislányom, a fórumon azt írják, hogy Te még nem vagy erre képes, semmi baj.
163. 778dc2edcd (válaszként erre: 162. - Borsibaby)
2010. nov. 22. 12:56
Sajnálom, hogy elsőre ezt az oldalát ismerted meg a hoxának.Azért is írtam, hogy nem kéne ilyen stílusban írogatni, de csatlakoznék az előttem szólóhoz, hogy miért is jó pontosan, hogy ilyen pici korában bilizik a gyerek, mikor még ülni sem tud rendesen?Én nem értek egyet azzal, hogy majd egyszercsak mikor már ő is akarja meg minden, de nem érzed korainak a dolgot?
162. borsibaby (válaszként erre: 157. - Talian35)
2010. nov. 22. 12:52

Jó, hogy végre lecsillapodtak az indulatok. Így szívesen válaszolok én is, de az idegbeteg anyuka vagyok típusú beszólásokra már nem volt kedvem reagálni. Igazából nekem mindig is az volt a véleményem, hogy babák sokkal okosabbak mint amit gondolunk róluk. A semmiből idepottyannak ebbe a teljesen új világba, és pár kb. 2-3 év alatt megtanulnak mindent, ami emberré teszi őket. Megtanulni egy - kétnyelvű családokban ráadásul kettő - nyelvet, úgy hogy minden teljesen új, szerintem hihetetlen teljesítmény. Egyébként nem volt különösebb célom. Az EC-t érdekesnek tartottam, de egy ideig nem is foglalkoztam a dologgal.

A kislányom a maga módján már jelez, ha kell neki, egyre jobban értem a jelzéseit, de ehhez idő kellett. És olyan is van, hogy félreértelmezem, ráteszem a bilire, de neki mégsem kell, azonnal hátrafeszíti magát, hogy vegyem le. Ilyenkor tudom, hogy tévedtem, mégsem lesz kaki.

161. Talian35 (válaszként erre: 158. - Kenzol)
2010. nov. 22. 12:50

Erre fogják majd azt irni, hogy hülye a pszichológus :-D


Amúgy érdekes volt, hogy amit irtak a Nők Lapjában megjelent EC-cikkről, hogy pár oldallal később a Vekerdy hevesen tiltakozott ez ellen. Mondjuk nekem nem szentirás a Vekerdy szava sem, mert néha már túlontúl lazának érzem hogy mindent hagyjunk rá a gyerekre, de mondjuk amit oviról-iskoláról ir, azzal alapvetően egyetértek.

A gyereknek JÁTSZANIA kell alapvetően, neki az a tanulás, és soha, semmire nem kényszeritem az enyémeket :-)

2010. nov. 22. 12:42
Mekkora hülyeség! Szegény gyerek.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook