Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság 4 hónaposan fórum

Szobatisztaság 4 hónaposan (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság 4 hónaposan

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
309. Talian35 (válaszként erre: 308. - Tarkabab)
2010. nov. 28. 22:13
Mit kérdeztél? :-)
2010. nov. 28. 22:09
tényleg megígérem, hogy válaszolok a sok kérdésre, ha én arra az egyre megkapom a választ, amit feltettem
307. 388b941089 (válaszként erre: 305. - 52d88462eb)
2010. nov. 28. 13:29

ja igen, te már írtál nekem pár nappal ezelőtt is egy kedves hsz-t, akartam is válaszolni, csak aztán úgy voltam vele, minek idegesítsem magam.


Örülök, h kiállsz a cikk írója mellett, ez aranyos. De igazából nincs is mit magyarázkodnom neked, mivel nem neked tettem fel a kérdéseimet, hanem a cikk írójához intéztem őket.


KÖssz az észrevételeket....

306. Talian35 (válaszként erre: 302. - Tarkabab)
2010. nov. 28. 09:13
Szoptatáskor az anya általában a karjába veszi a babát, jó esetben egy kényelmes fotelben, ülőgarnitúrán, vagy vki ágyban fekszik és úgy szoptat. Namármost elképzelem, hogy látja a gyereknek kakilni kell, elkezdi bontogatni a gyereket úgy, hogy közben nehogy véletlenül leessen a ciciről, Miután kihámozta a gyereket, alárakja bilit (amit előzetesen odakészitett!) és fölé tartja a gyereket ugyanúgy fekvő pózban és közben a gyerek még mindig szopik. Igy kell? :-) Vagy mégis hogy képzeljem el??
2010. nov. 28. 08:07

És persze te ennek örülsz!!!! .. miért nem lepődtem meg?

KÍVÁNOM LEGYENEK EGYÉBB ÖRÖMEID!!!!!

304. martin3 (válaszként erre: 302. - Tarkabab)
2010. nov. 26. 23:01

amúgy az én kislányomból jelenleg szerintem "robban" a kaki, és ha bilit tartanék alá, még a szoba faláról is vakarhatnám...

amúgy meg kb 2 naponta kakil, sőt teljesen kiszámíthatatlan, van hogy 1 nap 3x, szóval ő akkor kakil, amikor neki esik jól és nem akkor, amikor megérzi azt a pózt(inger), amire az adott választ (kakilás) produkálnia kell.

és nagy tiszeteletem gyarmati andreának, de abszolút nem értek vele egyet. és nekem is van orvos ismerősöm(gyerekorvos), aki szintén nem, attól, hogy ő jónak tartja, nem szent írás, attól még lehet ez káros is, attól függetlenül, hogy ő támogatja-e vagy sem.

303. martin3 (válaszként erre: 300. - Tarkabab)
2010. nov. 26. 22:57

nem kell ismét elmondanod, mert nagyon is utánaolvastam a neten elég alaposan, és akkor is nagy baromságnak gondolom. Ezt már megint valaki jó pénzért találta ki..

amúgy miért is nem használod el a pelust minimum 1 évig? a pisit nem tudod elkapni(legalábbis ezt írták sokan), akkor meg elhasználod a pelust nem? nekem a kisfiam most 2 éves, és most kezdtük(ő akarta, pedig még nem beszél, mégis megértette velem mit is akar..szóval nem volt kényszerítve..) szóval most kezdtük a szobatisztaságot, de az elején úgy ment, hogy én kérdeztem meg tőle, hogy kell pisilni? ő mondta, hogy igen, és a wc-n sikerült neki, de ő sosem szólt, volt, hogy simán bepisilt, ha nekem nem jutott eszembe elég hamar, hogy menjünk ismét wc-re. kb 1 hét alatt jutottunk el oda, hogy nem pisil be, és szól, hogy "kiki" ezt a nevet adta ennek a tevékenységének, és ekkor rohanunk a wc-re. vagyis ő szól és nem pisil be semmikor, el merek menni vele sétálni is, ezt nevezem szobatisztaságnak. De te egy 4 hónapost hogy viszel pl sétálni, levegőzni? szólsz neki, hogy most aztán ne pisilj, mert sétálunk...én azt is olvastam, hogy pl 4hós korig 15-20percenként pisilnek még!! szóval ezt abszolút nem tudják szabályozni, és a kakilás is csak egy ingerre adott válaszreakció, egyszerűen megtanulta, hogy arra a testhelyzetre mit kell produkálnia.

Amúgy, ha te ilyen ec-s vagy, létezik ec-angol is???? ugynais férjem ma hazajött, mondta összefutott az egyik kolléganőjével, aki most szült 3 hónapja, és épp angolra ment. Férjem: viszed a babát is? nem, neki lesz az angol, nem nekem...:)))))) most mi van? ennek pl mi értelme?

302. tarkabab (válaszként erre: 290. - Talian35)
2010. nov. 26. 22:47

ugyanaz a kérdésem hozzád is: miért nem olvasod el, hogyan zajlik valójában, miért kell ilyeneket kitalálni, hogy eldobják a gyereket meg hasonlók? komolyan nem értem, hogy ebben mi a pláne.


vagy hogy mi köze ennek az EC-hez.

301. tarkabab (válaszként erre: 298. - 6b006fc769)
2010. nov. 26. 22:35
meglepő a különbség, hidd el. mármint a pelenkából kivakarás vagy a szabadon kakálás utáni törlés között. utóbbi az anyatejes, híg székletnél is piskóta.
300. tarkabab (válaszként erre: 289. - Martin3)
2010. nov. 26. 22:32

én türelmes ember vagyok, szívesen elmondom neked mégegyszer (!) hogy mire jó az EC, azt is elmagyarázom, hogy lehet megoldani a szoptatás közbeni "bilizést", elmondom újra és újra, hogy a gyereknek nem "kell" csinálnia semmit, nem hogy parancsra kakálni, meg még azt is, hogy ha nem hord semmilyen pelenkát soha kb. 1 éves korától (addig is csak ritkán és többnyire nem használva el), az miért olcsóbb, mint ha 3 évig pelenkázod,


csak előbb azt áruld el, annak mi értelme van, hogy amikor itt az infó leírva meg belinkelve, akkor ahelyett, hogy elolvasnád és próbálnád megérteni, rémforgatókönyveket találsz ki az EC-ről és hüledezel a saját ötleteiden, mintha az lenne az EC.

299. Talian35 (válaszként erre: 298. - 6b006fc769)
2010. nov. 26. 18:12
:-DDD
298. 6b006fc769 (válaszként erre: 297. - 5befd1ebc8)
2010. nov. 26. 18:05
Hát tudod, az első hónapokban, amikor még kizárólag anyatejet eszik a baba nem az a pottyanós fajta, inkább az a kenős:D
297. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 293. - Tündér74)
2010. nov. 26. 17:34

szokásom valaki hozzászólására kattintva másra is válaszolni elnézést ha csak magadra vetted valójában az egész fórumra gondoltam:(

én sem szoptattam még úgy de gondolom ha lefelé pottyan,zuttyan a kaki nem kenődik el úgy mintha azzal együtt fogom ő meg abban ficereg.

296. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 221. - Bettike2007)
2010. nov. 26. 17:28

sok bölcsiben sajna nem engedik a mosható pelust,ez lehet az oka hogy ott mindenki azt hordott:((

ha valaki meg akarja pedig meg tudja oldani a pelusok tárolását....az eldobhatót hová teszed ha ép nem tudod hová tenni útközben?

295. Talian35 (válaszként erre: 294. - Megara112)
2010. nov. 26. 17:06

:-DDD valahogy ez az átlag :-D

De náluk a gyerek mindig szem előtt van, itt a lényeg! :-D Nem az ágyában, külön szobában van a gyerek, hanem mondjuk a konyhaasztalon egy pihenőszékben...és mig panirozod a húst fél szemmel, a másikkal a babát nézed... :-D Ha mást csinál, akkor meg magára köti a gyereket :-)

294. Megara112 (válaszként erre: 264. - A360345bdd)
2010. nov. 26. 15:15

Nem szeretnék semmibe belekötni, meg ne sértődj! Nekem nincs még gyerekem, de a két lánytestvéremnek asszisztáltam sokszor. És tényleg nem értem, hogyan lehet ezt megoldani:

Anya a konyhában panírozza a húst, a másik lángon éppen kifutni készül a leves, a kétéves nagytesó rángatja a nadrágját, hogy menjen vele játszani. Közben persze csöngetnek. Az angel care hallgat, anya bekukkant a szobába, mikor elmegy ajtó előtt és látja, hogy a baba úgy alszik, ahogy hagyta, szép rózsaszín a pofija, biztos jól érzi magát. Szerintem ez nem csomókeresés a kákán.

Náluk ilyenek voltak a mindennapok. Sok helyen ilyenek szerintem.

293. tündér74 (válaszként erre: 292. - 5befd1ebc8)
2010. nov. 26. 13:04

Nem nevettem ki senkit sem és azt sem állítottam, hogy rosszabb szülő lenne valaki ezáltal, a szidás meg távol áll tőlem:))

De mindenesetre szerintem meghittebb és kényelmesebb a babának és az anyának is a szoptatás, ha nincs a gyerek alatt bili. Legalábbis nehezen tudom elképzelni, hogy hogyan lehet teljesen a gyerekre koncentrálni és kényelmesen fogni, miközben még a bili is alatta van. (nem minden székletet lehet egy mozdulattal megtörölni)

292. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 291. - Tündér74)
2010. nov. 26. 12:30

az hogy alatta a bili szopizás közben,kipottyan a kaka egy mozdulattal meg van törölve és szopizik tovább nyugodtan nem hiszem hogy rosszabb mint amikor ugyanúgy szopizás közben kakál és alatta van a kaka jóllakásig....

elismerem hogy szokatlanabb,furcsább,de miért kell szidni azt akinek ez bevállt?ha nekik jó azért miért kell kinevetni vagy blamálni?attol rosszabb szülő lenne?nem lehet kiegyensúlyozott gyereke mert nem pelenkát hanem bilit tesz alá?nem ülteti órákig a bilin mesét olvasva vagy akármi mint sokan,csupán ha észreveszi hogy a kicsi dolgát végezné nem pelenkát tesz alá hanem egy edényt felfogni azt....ha meg becsorog akkor simán megmosdatja és átöltözteti mint az akinek a pelusbol folyik ki a cucc,nem?azért akkora eltérések nincsenek ennek ellenére páran igencsak bolondnak és hülyének nézik itt a másikat amit ki is mondanak...

2010. nov. 26. 09:42
Lehet, hogy szopizás közben a bili a gyerek feneke alatt van és abba ürít. Hallottam már ilyenről.:(
290. Talian35 (válaszként erre: 289. - Martin3)
2010. nov. 26. 07:25
Nekem is pont az jutott eszembe már pár napja, hogy a gyerek mindig evés közben kakilt, meg nemrég láttam egy ismerősünk pici babáját, az is szopi közben intézte a dolgát...érdekes lenne, ha ebben az intim pillanatban eldobná valaki a gyerekét és elkezdené villámsebesen vetkőztetni, mert kakilnia kell a babának...elég romboló lehet sztem a gyerek számára.
289. martin3
2010. nov. 25. 21:20

nekem most 4 hónapos a kislányom, mivel a fórumindításkor hozzászóltam a témához, elolvastam a neten, mi ez az EC..miért nem én találtam ki? biztos milliomos lennék...hogy egyeseket milyen baromsággal meg lehet szédíteni? és még mindig nem kaptam választ, hogy mire jó ez?

amúgy a 4hónapos kislányom általában(kb 3 hónapos koráig) a szopizás alatt kakilt, fölül be, alul ki efektus...most kaptam volna le a cicimről, hogy biliztessem? na akkor kitört volna a sírás...most meg azt csinálja már vagy 2 hete, hogy csak 2naponta kakil..na ilyenkor hogya ültetném rá? teljesen kiszámíthatatlan mikor kakil...amikor jól esik neki és nem akkor, amikor egy megtanult ingerre választ kell adnia...

írta itt valaki, hogy arra jó, hogy nem maga alá ürít a gyerek, vagy ilyesmi. Hát mikor kislányom kakil, ami elég hangos "rotyogással" jár, akkor utána azonnal kicserélem a pelusát, szóval max pár másodpercig érintkezik a kakival..és ezalatt semmilyen kiütése nem lesz egyik babával sem, hiszen a gyerek mellettem van és nem hagyom órákra egyedül ugyebár.. És hogy mi a helyzet az egymásra-hangolódássáal? mert ezt írják az ec-védelmezők, hogy így mélyebb az anya-gyerek kapcsolat...egy frászt..szerintem a tisztába tevés alatti percek során ugyanúgy mélyül a kapcsolat, hiszen játszunk egy jót, puszilgatom stb.

a környezetkímélésről meg az a véleményem, hogy a mosható pelenkával sem hiszem, hogy nagyon védenénk a környezetet, hiszen az a lefolyóba megy,,mármint a kaik maradványa+ az ahhoz szükséges mosópor ugyanúgy szennyezi a vizet...(valamelyik csatornán láttam egy összehasonlítást az eldobható pelenka és a mosható vagy textil pelenka között, és azt hozták ki, hogy mindkettővel ugyanúgy szennyezzük a környezetet..sajnos, ez van...

2010. nov. 25. 17:03
Már leesett.
2010. nov. 25. 16:48
1970- 1980:) hátha így leesik.
286. 190124133c (válaszként erre: 281. - 52d88462eb)
2010. nov. 25. 15:21
Nem kellett volna privibe leírnod ,hogy milyen vagyok,csak arra reagáltam,hogy 30 éves vagy.Aztán javítottál 80-ról 70-re,és az adatlapodon negyven van.Sz,szo a fene sem érti....Azért én még egyszer elnézést kérek tőled!
285. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 96. - A360345bdd)
2010. nov. 25. 14:19
no örülök a linknek,mostanábnan ezen a naplón csüngök ha tehetem,elejétöl végéig és vissza:)))
284. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 74. - A360345bdd)
2010. nov. 25. 14:17
én a blogját olvasom nemrég bukkantam rá,a cikket még nem olvastam el de lehet nem is akarom....amit ő csinál én azt nevezném igazi EC nek...ez az itteni cikk nekem nem teljes de mindenkép jó kezdeményezésnek tartom...
2010. nov. 25. 14:14
és nem nevezném erőszakos bilizetésnek a természetes csecsemőhigiéniát...erőszakos pelenkázásról sem beszélünk nem????arról van szó hogy nem maga alá csinál többnyire hanem távol van a testétöl tartva amennyire lehet a végtermék....nem erőszakos biliztetés...
2010. nov. 25. 14:12
egy általam olvasott naplóban olvastam erröl a cikkről,gyorsan belenéztem,a hozzászólásoknak csak az első oldalát futottam át...az EC valóban nem azonos a klasszikus szobatisztasággal,egy általam nagyon kedvelt blogban konkrétan azt irták legalább annyira nem célja az EC nek a szobatisztaság mint a szoptatásnak az elválasztás és én ezzel nagyon is egyetértek...többen irták hogy nem ül még ekkora baba,többnyire nem is hagyományosan ültetni szokták és nem csak bilire lehet gondolni,hagyományosabb akár egy mosdókagyló fölé tartani ölben vagy bili fölé ölben...tartani és nem ültetni,míg elvégzi a dolgát....lényege ahogy én értelmezem hogy egymásra hangolódik baba és anyuka,anya észreveszi mikor jelez a ygerek hogy kakilnia és pisilnie kell és segit neki hogy ezt ne maga alá végezze hanem a wcbe,bilibe mosdókagylóba akárhová...ez nem a klasszikus szobatisztaság,de miért lenne baj???el sem merem olvasni a fórumot mert félek itt is vita és földbedöngölés van...ugye nem?
281. 52d88462eb (válaszként erre: 243. - 190124133c)
2010. nov. 25. 12:32

Kicsit értetlenkedtem miért vagyok hazudós:) és valóban 70 helyett 80 a születési évem az adatlapon. Javítottam .

De ennek a fórumnak a hangneme.... hát igen tényleg minden szinvonalon alluli:)

Mintha a világ sorsa múlna rajta, meddig kakil a gyerek pellusba.Véleménye lehet mindenkinek, de úgyis az dönt akinek nap mint nap meg kell tenni.

Szóval mindenki dőljön hátra, tegye le a kést... és gondoja el tényleg nincs más amin bosszankodhatna??????????

Ha valaki mást gondol egy témáról, nem biztos hogy hüle:)Amúgy komolyan mondom, ha előbb tudom hogy kell ezt a korai szobatisztaságra szoktatást csinálni én bitos megpróbálom:))))))))))

280. Talian35 (válaszként erre: 278. - Tarkabab)
2010. nov. 24. 21:43
Mondom én hogy vissza a természetbe :-DDD
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook