Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság 4 hónaposan fórum

Szobatisztaság 4 hónaposan (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság 4 hónaposan

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. jan. 18. 17:17

Sziasztok!

Kiscsajom most lesz egy éves, mi is elkezdtünk ismerkedni a bilivel, pozitívan csalódtam a dologban, sokkal jobban szereti, mint számítottam rá!

Éljen a bili!

338. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 337. - Talian35)
2010. dec. 2. 13:51
ha nem figyel a gyerekre, a szükségleteire és úgy van pusztán spórolásból pelenka nélkül annak tényleg semmi értelme de az nem is EC...viszont mint irtam annak nem a spórolás,a mosószerszámolgatás stb a lényege.
337. Talian35 (válaszként erre: 334. - 5befd1ebc8)
2010. dec. 2. 13:47
Időközben rájöttem, hogy sztem egy ismerősöm is ezt csinálja, lehet, hogy Ő nem tudja hogy ezt minek nevezik vagy nem akarta mondani, de Ő is folyton pisiltet meg járt a gyerekkel bilire, mondván pelenkaspórolás ÉS pelenka nélkül van a gyerek. Nos ahogy már azt irtam korábban, a gyerek közel másfél éven át (kb. 2-2,5 éves koráig) naponta 3-4x is bepisilt és át kellett öltöztetni, tehát tök jó hogy pelenka nélkül volt, viszont pelenka helyett vizből és mosószerből fogyott több és én ennek, igy, nem látom mi értelme volt.
336. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 334. - 5befd1ebc8)
2010. dec. 2. 12:28
vagyis én EC zek azaz igény szerint végzem a dolgom és nem pelusba,de a gyerekem nem,rosszul irtam:D
335. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 333. - Martin3)
2010. dec. 2. 12:28
van aki ha elmennek otthonról ad rá pelust de nem várja meg hogy abba végezze a dolgát hanem ugyanúgy felkínáűlja alehetőséget mint ha nem lenne rajta pelenak
334. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 333. - Martin3)
2010. dec. 2. 12:27

én nem Ec zek csak szimpatikus és sokat bilizik a gyerek de ő mosható pelust hord.


nem piszkít az a gyerek egész nap ahogy te írtad!!!többnyire anyával van,anya közelében,ő gondolom felkínálja neki a biliztetés lehetőségét vagy mosdókagyló vagy akármi többször,akár 15-20-30 percenként vagy ki hogyan...alvás alatt többnyire kevesebbet és olyankor azért félig meg megébred....ha becsorog meg átöltözteti,ennyi....annyira bonyolultnak akarjátok látni hogy el sem hiszem!!

333. martin3 (válaszként erre: 331. - 5befd1ebc8)
2010. dec. 2. 09:49

ok, és hogy viszed sétálni? akkor sem teszel rá pelenkát? nem hinném...vagyis ismét nem ért az egész semmit, vagy nem menetek sétálni sem,

ha olyan nagy ötlet lenne, és 100%-os eredményt hozna, akkor hidd el kapásból kipróóbáltam volna, és szerintem mindenki, nekem pl most 4 hónapos a kislányom, el is kezdhetném akár ma. de mivel nem látom értelmét ennek, hát nem kezdtem el, de én pl szeretném, ha meggyőznétek, mi ebben a jó, mert én valóban nem látom. Nálad mikor van a baba pelus nélkül? azt írtad az a lényege, hogy pelus nélkül van, na de egész nap? és akkor a ruhájába és a környezetébe(ágy, játszó, éppen ahol van) is piszkít?

332. maja98
2010. dec. 2. 08:13

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Miért van az, hogy még mindig így marakodtok. Ha valaki nem érti kérdezze meg, de ne úgy hogy "mi értelme van ennek", hanem normális hangnemben, pl. hogy "szeretném megkérdezni, hogy milyen célból csinálod ezt a módszert, milyen hasznát látod te, amit esetleg más nem vesz észre". Aki csak furkálódni jön ide, kérve kérve könyörgök ne jöjjön ide, mivel az, aki szeretne valamit megtudni erről, csak azt látja, hogy a két tábor egymásnak esett. Az aki meg fel van háborodva a másik hangnemén (függetlenül attól, hogy melyik oldalon van), az vegyen egy mély lélegzetet, nyugodjon meg, hisz az idegesség nem tesz jót a gyereknevelésnek, s ha valaki még szoptat is, akkor még a tejcsi is elmehet a felesleges stressztől.

Na amire én kíváncsi lennék, de bevallom őszinten, hogy én lusta vagyok végig olvasni a blogot, de azért mégis nagyon kíváncsi volnék, hogy ha én most el akarnám az egyéves gyerkőcömmel kezdeni, akkor ez lehetséges-e, ill. hogyan csináljam. S még mielőtt megkérdezné bárki is, hogy mi célból szeretném, akkor bevallom az okait: 1) spórolás ha már néhány pelust is sikerül megspórolni, akkor én ebben a gazdasági helyzetben annak is nagyon örülnék. 2)Szeretném majd a nyáron már ahhoz szoktatni, hogy mással is kell lenni, pl nagyikkal, s olyan jó volna, hogy ha akkor már tudná, hogyan kell bilibe pisilni, hogy megszabadítsam a maceráktól (addigra már biztos tudná valahogy jelezni), 3) Katám mindig örül, ha valamit önállóan tud csinálni, s ennek is biztos örülni. Csak sajnos nem tudom, hogyan kezdjem.

Bocsi, hogy hosszú voltam, de szerintem ilyen az, mikor kérdez az ember lánya, s nem csak annyi,hogy mi értelme van ennek, meg hogy mit akarsz ezzel elérni.

331. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 329. - Martin3)
2010. dec. 2. 06:52

nem a spórolás a lényeg hanem a pelenka nélküliség....nem pelenkába hanem Pelenka nélkül!!!!


Időnként benézek és még mindig nem értitek a lényegét az egésznek azt látom.......tényleg nézzétek már meg a szirkablogot!

330. Talian35 (válaszként erre: 325. - Tarkabab)
2010. dec. 2. 06:30

Látom, Te Magad beszéled be, hogy a másik röhög Rajtad - azért mert az ember kiteszi a mosolygós-jelet, még nem azt jelenti hogy röhög a másikon (a röhögés jele amúgy meg :-D lenne).

Egyszerűen el voltam képedve ezen az egészen ennyi - és senkit nem hülyéztem le, senkit nem röhögtem ki, de már végigolvastam a topikot még egyszer és egyértelmű, hogy ezt pusztán Ti képzelitek bele, akik a másik oldalon álltok.

329. martin3 (válaszként erre: 328. - A360345bdd)
2010. dec. 1. 23:21

a cikk írója utolsó mondata így hangzott, idézném: "Sajnos egyelőre a pisivel még nem sikerült mindezt megvalósítani, úgyhogy továbbra is használunk pelust, de legalább félig szobatiszta."

szóval miről is bezsélünk? ki nem olvassa el pontosan a dolgokat????

ezek szerint te ec-zel, honnan tudod, hogy a 2 hónaposnak mikor kell pisilnie? én most komolyan érdeklődve kérdezem, és te támadsz folyamatosan, nem veszed észre magad? én teljesen normálisan kérdeztem meg, hogy ha a pelusba pisil továbbra is, akkor annak mi értelme, mert nem spórolsz vele pelust, és akkor mi a jelentősége, hogy nem a palusba kakil, hanem a bilibe, aki a pelusba kakil, azt ugyanúgy "kivakarják" belőle 1 perc múlva, és nem hagyják órákig a szarban...vagyis akkor mi az értelme?

de úgy látom erre nem tudsz válaszolni, csak felhúzod magad, hogy a saját hülyeséged leplezd...

328. a360345bdd (válaszként erre: 327. - Martin3)
2010. dec. 1. 22:27

Hol olvastad, hogy az EC-ző gyerekek 99%-ban a pelusba pisilnek????


Te biztosan nem olvastad el a cikkeket, nem olvastál bele a blogba! Te csak a saját kitalációidat szajkózod! Beszélgess csak nyugodtan a többiekkel, ilyen primitív szintre nem tudok lesüllyedni! Követem a cikk íróját és tarkababot, nektek felesleges bármit is mondani, mert az üres fejeteken minden keresztül suhan :(((

327. martin3 (válaszként erre: 325. - Tarkabab)
2010. dec. 1. 22:21

szerintem inkább ti támadtatok nekünk , de mindegy én pl abszolút nem kötekedésből írtam egyik hozzászólásomat sem. Ugyanis én továbbra sem értem mi az értelme. Akkor látnám értelmét, ha ezzel a módszerrel 100%-ig szobatiszta lenne, vagyis pl nem kellene 1 pelus sem, hiszen minek, látod rajta mikor kell neki pisilni, vagy kakilni és így intézitek el....de így, hogy néha néha sikerül, ebben mi a jó? pelust sem spórolsz (vagy minimális mennyiséget) és a környezetet sem kíméled. Ha állandóan sikerülne elcsípni a pisit és a kakit, akkor ok, de így? mert a kakit még csak csak látja az ember, hiszen erőlködik stb, de a pisit?

én igazából ezt nem értem, hogy ez egy módszer a semmi eredményre...mert nekem az nem eredmény, hogy néha sikerül a bilibe...amúgy meg 99%-ban a pelusba pisil...

326. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 323. - Talian35)
2010. dec. 1. 18:52
nézd meg szirkababa blogját,ott van kép is szerintem:)
325. tarkabab (válaszként erre: 324. - Talian35)
2010. dec. 1. 18:11

nos, a vizuális típus kifejezést (legalább) két értelemben használják. a képzelet kontextusában azt jelenti, amit én írtam, az emlékezet kontextusában azt, amit te. és te képzeletről beszéltél, részben ez vezetett félre.


részben meg az, hogy mindenki magából indul ki és könnyebben el tudtam képzelni azt, hogy valamit elírtál, mint azt, hogy csak azért nyaggatsz valakit egy kérdéssel és csikarod ki, hogy rászánja az idejét és az energiáját egy magyarázatra, hogy aztán a képébe röhögjél, hogy "nekem aztán magyarázhatsz, én úgyis csak akkor értem, ha látom".


bevallom, nem merült fel bennem, hogy a beszélgetôpartnereddel szemben a tiszteletnek a morzsája sincs meg benned és csak az a lényeg, hogy megszívass és aztán röhögj rajtam. hát most akkor megvolt az örömöd, bedőltem neked, ügyes vagy.

324. Talian35 (válaszként erre: 330. - Tarkabab)
2010. nov. 30. 15:27

Vizuális típus: elsődlegesen a látottak alapján emlékezik.


Na, csakhogy tisztába tegyük, mit is jelent :-)

323. Talian35 (válaszként erre: 330. - Tarkabab)
2010. nov. 30. 15:24
Látnom kell, érted? :-) Két szememmel, filmen, vagy élőben, mindegy. Ha látom azt, amiről szó van, jobban megértem. Érted már? :-))
322. tarkabab (válaszként erre: 315. - Martin3)
2010. nov. 29. 17:51

ha "a" linket olvastad el, nem egyről beszélünk, mert _több_ link volt. infóval például az éghajlatos kérdésedről, amit itt felteszel - miután itt is elmondtam, hogy _hőmérséklettől függően_ lehet akár pucér is a baba. (Nálunk, itt Magyarországon meleg van _nyáron_.)


te nem félsz, hogy a gyereked egész életében csak pelusba meg bilibe akar majd pisilni-kakálni?


"lehet pszichésen igenis zavart fogsz neki okozni, ez nem jutott eszedbe?"

de, eszembe jutott, EZÉRT NÉZTEM RETTENTŐEN ALAPOSAN UTÁNA A DOLOGNAK.


mivel te még mindig nem válaszoltál arra az egy kérdésre, amit én feltettem neked, ennél több időt nem is pazarolnék most a válaszra, bocs.

2010. nov. 29. 17:42

na ezért érzem teljesen fölöslegesnek, hogy a technikai részleteket feszegető kérdésekre válaszolgassak.


tudod, a gyorsúszás olyan, hogy kapálóznak a vízben kézzel-lábbal, a fejüket jobbra-balra dobálva kapkodják a levegőt és próbálnak fennmaradni a vízen. mi ebben a jó? menjenek inkább hajóval, nem?

320. a360345bdd (válaszként erre: 313. - 52d88462eb)
2010. nov. 29. 15:42

Ez a nő szerintem is frusztrált! A barátnőim szerint az a baja, hogy nem tud meggyőzni arról, hogy a hiper szuper világ bajnok anyuka :D Valahogy rosszul csinálja, mert nem igen akaródzik elhinni, hogy ő a követendő példa.


A kedvenc mondatom tőle, az hogy az EC-t sok pénzért találta ki valaki!

:DDDDDDDDDD Banyek, megsúgjuk neki, hogy az EC régebbi, mint a pénz? És hogy nem egy személy találta ki, hanem az emberek már évmilliók óta így viselik/viselték gondját a pici babáknak?

319. a360345bdd (válaszként erre: 315. - Martin3)
2010. nov. 29. 15:39

Milyen későbbi rossz dolgokra gondolsz???

Mi történik ha egy gyerek pelenka nélkül nő fel, úgy hogy a családja EC-zik?

Ezek szerint a 20. század előtt csak kretének éltek? Mert a 20. század előtt csak EC volt, bár nem volt neve, mert mindenkinek ez volt a normális. Még akkor sem sz.rta össze magát senki, mikor csak az udvar végében volt budi. Vagy én tudom rosszul és mindenkinek ürítési meg szocializációs gondjai voltak, de nem beszéltek róla? Könyörgöm, ne csináljunk már úgy mintha a pelenka több millió éves találmány lenne!


Egyébként kár ide bármit is írni, mert akinek nem tetszik a módszer az úgy áll hozzá, hogy az EC-ző szülő gyerekkínzó szadista állat. Meg azt mondja elolvasta a linket, de ha valóban olvasta, miért kérdez olyat, ami magyarul le van írva... Nem értem. Ha nem tetszik ne csináld! Kész!


De ne akarja idiótának beállítani azért, mert az én lányom nem hord pelust!

318. martin3 (válaszként erre: 316. - 5befd1ebc8)
2010. nov. 29. 15:19

oks az előző hozzászóló írta, hogy a medencéjénél szabdon hagyja..

igen egy gyerek először a pisit szokja meg, mármint abból lesz szobatiszta, és csak utána a kakit. a mosdókagylót meg onnan vettem, hogy a linken ez van felhozva példának, gondolom akadnak olyanok akik ezt használják, ott azért ajánlották, mert így jobb a deréknak...olvasd el. szóval biztos sokan készpénznek veszik és abba pisiltetik a gyereket. ...

317. 52d88462eb (válaszként erre: 314. - 388b941089)
2010. nov. 29. 15:17

nyugalom...:) ne idegeskedj..

Látod bunkónak lenni nem akkora kunszt,te milyen jogon sétregetsz másokat.Milyen jogon kéred számon mástól- ilyen hangnemben- hogy nem válaszolgat neked?

Neked tetszik a lila száj és fülbevaló, másnak meg ez a módszer. Ahogy nekem nincs közöm milyen a sminked , neked meg ahhoz nincs más miért EC zik. Érdeklődni , beszélgetni ahogy egy fórumon dukál, és főleg megadva a tiszteletet másoknak. Ennyi volt a tanmese:)

316. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 315. - Martin3)
2010. nov. 29. 15:09

nem egy ygereket tudok aki bár pisire szobatiszta csak a pelusba tud kakálni,máshová nem mer,visszatartja míg pelust nem adnak rá....mégsem kiabálja rá senki hogy basszus,jól rászokattad!!!ekkora hülyeséget hogy az ec ző gyerek majd a mosdókagylóba pisál!!!!


attol hogy eczik meg fel lehet öltöztetni rendesen,senki nem mondta hogy csak pucin lehet!!

315. martin3 (válaszként erre: 312. - Tarkabab)
2010. nov. 29. 15:07

ezt teljesen értem, de még mindig nem értem azt, hogy ez miért jobb, amikor én, ha kakilt a gyerkőc azonnal tisztába teszem, kb fél perccel van tovább a kakiban.

amúgy elolvastam a linket, többször is, mint írtam az én kislányom most 4 hónapos, de a link elolvasása után nem azt éreztem, hogy hű ez milyen jó ötlet, kipróbálom, hanem azt,hogy ennek mennyi negatív hatása lenne később, ha kipróbálnám. Ha fizetnének érte sem próbálnám erre rászoktatni a gyereket. egy gyerek később mindent úgy csinál,ahogy megszokja...pl ha valaki a mosdóba pisilteti, neki az lesz természetes, mikor fog róla leszokni? vagy oviban is oda fog pisilni? vagy ez a testhelyzet, ahogy fogni kell, ezt fogja megszokni, mikor kell majd átszoktatni a rendes wc-re? mert gondolom nem fogod évekig így tartogatni, és mi van, ha majd csak ebben a helyzetben akar neked kakilni? lehet pszichésen igenis zavart fogsz neki okozni, ez nem jutott eszedbe? mert nekem egyből ez jutott eszembe a link kapcsán. és én pl soha nem írtam ilyet, hogy aki az ec-t csinálja az rosszabb vagy jobb anyuka lenne annál, aki nem csinálja, én max azt írtam, hogy az, aki nem csinálja, az is ugyanolyan bensőséges kapcsolatban lehet a gyerekével és ismerheti minden mozdulatát, kívánságát. Ez a program megint csak egy jó fogás, jó üzlet x embernek, mert sokan bedőlnek ennek. amúgy lehet hogy a bennszülöttek így csinálják a forró éghajlaton, de itt nálunk a mínuszokban, hiába van fűtés el sem tudom képzelni, hogy egy kisbabát a medencéje körül szabdon hagyjak, mint ahogy írtad. Na ettől tuti félnék, hogy megfázik...sok olyan dolog van, ami lehet jó ötlet egy adott országban, de nálunk meg baromság. Pl japánban sem isznak tejet, mi meg igen...

314. 388b941089 (válaszként erre: 313. - 52d88462eb)
2010. nov. 29. 14:40

nem akartam belemenni egymás szapulásába, de ha lesüllyedünk idáig, ne várd, h ölbe tett kézzel üljek és olvassam azt, ahogy alázol.


szóval:

1.: nem tudom ne haragudj, de ki kérdezett téged?!?!!?!?!?! minek szóltál egyáltalán bele... én a cikk írójához intéztem kérdéseket (normális hangnemben), amikre nem kaptam választ. Ezek szerint te vagy a cikk írójának a védőügyvédje vagy vm hasonló. (bár mondjuk ezért egy köszönöm nem érkezett még a részéről)


2.: Még jó, h ideges lettem attól, h válaszra sem méltattak...


3.: Kérdezem én, milyen jogon sértegetsz engem?! Milyen jogon nézed meg az adatlapomon, hogy hol dolgozom és teszel utalásokat arra vonatkozóan, h "kultúrember" vagyok.


4.: Az utolsó megjegyzésedhez csak annyit fűznék, h valószínűleg te egy tipikusan nagyon irigy és gonosz ember vagy. Irigy a nálad fiatalabb, SZEBB, sikeresebb, boldogabb emberekre.


De úgy gondolom, nem veszem fel veled a harcot, igazad van, bunkó voltam. Győztél! Legalább ennyi örömöd legyen, nemigaz?! :)))))))))))))))

313. 52d88462eb (válaszként erre: 307. - 388b941089)
2010. nov. 29. 14:25

Szívesen:) borzasztóan frusztrált vagy, ideges és a hangnem ahogy másokat kezelsz.........

Tényleg érdekel miért nem csinálsz saját szemétdombot ahova köpködhetsz.Borzasztó amit művelsz!

Egy kultúrembertől ilyen hangnem, a stilusodra érdemes lenne legalább annyi hangsúlyt fektetni mint a smikedre.Bár az is rémes:)))))))

312. tarkabab (válaszként erre: 311. - Talian35)
2010. nov. 29. 00:34

tudod, ha az érdekel benneteket, hogy hogyan zajlik a dolog, akkor el lehet olvasni a linkeken (vagy már itt is). nem értem, hogy ehelyett miért kell kitalálni valamit, ráadásul mindenképpen valami olyat, ami rossz a gyereknek és aztán szörnyülködni, hogy milyen hülyék az ec-zők (akiknek ehhez valójában semmi köze nincs).

azt a benyomást kelti, hogy nem az infó hiányzik, hanem a veszekedés és/vagy a megerősítés, hogy az ec hülyeség és ti pont azért nem csináljátok, mert jó anyák vagytok. mintha attól lennétek jó anyák, hogy nem csináljátok.


veszekedni nincs időm, megerősíteni nem tudom, hogy az ec baromság, ahhoz meg a világon semmi köze sincs a mások ec-zésének, hogy ti mennyire vagytok jó anyák. attól biztos, hogy nem is lesztek jobbak, hogy találtok olyat, akiket rosszabbnak tudtok tartani magatoknál. ahogy rosszabbak sem lesztek attól, hogy van, akinek intimebb viszonya van a gyerekével, mint nektek. és akkor mi van? részben egy csomó más fontos szempont is van részben meg ki mondta, hogy mindenkinek ugyanaz az intimitás a jó?



de elmondom a szopás közbeni "bilizést" is.

először is, nincs egy kódex, hogy ha ec-zel, ezt meg ezt kell csinálni, különben kizárnak a klubból. az az alap, hogy figyelsz a gyerekedre, tanulsz és együttműködsz vele. közben a saját korlátaidat is feszegeted, de nem muszáj mindet átlépni. így hát több különböző megoldás is van, ki így csinálja, ki úgy, mindenki úgy, ahogy a gyerekének meg neki is jó.


másodszor, nem véletlenül hívják "pelenka nélküli" csecsemőhigiéniának (is). Ebben is ahány ház, annyi szokás, de sok baba egyszerűen nem visel pelenkát. éghajlattól, évszaktól, időjárástól, aktuális hőmérséklettől függően lehetnek pucéron, deréktól lefelé pucéron, felül akár egy hosszabb pulcsiban de alul csak a lábukat melegítő harisnyaszerűségben, nyitható fenekű nadrágban, gumis derekú nadrágban (alatta semmi), szopás közben akár betakarva is lehet egy takaróval stb (a baba korától is függ). Ezeket a babákat nyilván egyáltalán nem kell bontogatni a pelenkából.


egy lehetséges megoldás, hogy szopik a baba meztelen popsival és ha kakálnia kell, egy kicsi tálat az öledbe veszel. a babának ehhez hozzá sem kell érnie, csak fölötte van a popsija, miközben szopik a karodra fektetve ugyanúgy, mint tálka nélkül. ha elkezd nyomni, abbahagyja a szopást (a pelenkás is, ez egy reflexes gátlás). ha végzett, megtörlöd, mire megint szopni akar, már végeztél is és mehet tovább. a tálkát félrerakod (mire szagosabbat kakálnak, már leszoknak erről).


ha az anya ettől idegenkedik vagy a babát valami zavarja, nyilván más megoldást választanak, pl. tálka helyett egy pelenkát tesz alá (nem kapcsolja össze) és ha végzett, csak kihúzza alóla. vagy egyáltalán nem ec-znek szopi alatt, nem kötelező.



(kicsit olyan ez, mint azt magyarázni, hogy milyen a gyors- meg a mellúszás egy olyan embernek, aki szerint őrültség a vízbe menni, mert ott csak megfulladsz)

311. Talian35 (válaszként erre: 310. - Tarkabab)
2010. nov. 28. 22:29
Ami itt feljött a topikban, hogy a babát figyeli az anyuka, észreveszi a jelzéseit és csap fölé tartja pl. (amig nem ül). Még nem derült ki számomra, hogy amelyik baba szoptatás alatt intézi dolgát, azt hogy oldja meg az anyuka.
310. tarkabab (válaszként erre: 309. - Talian35)
2010. nov. 28. 22:18

326: "annak mi értelme van, hogy amikor itt az infó leírva meg belinkelve, akkor ahelyett, hogy elolvasnád és próbálnád megérteni, rémforgatókönyveket találsz ki az EC-ről és hüledezel a saját ötleteiden, mintha az lenne az EC"


328: "ugyanaz a kérdésem hozzád is: miért nem olvasod el, hogyan zajlik valójában, miért kell ilyeneket kitalálni, hogy eldobják a gyereket meg hasonlók? komolyan nem értem, hogy ebben mi a pláne."

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook