Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság 4 hónaposan fórum

Szobatisztaság 4 hónaposan (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság 4 hónaposan

2010. nov. 22. 08:37

Hasonlóan újszülött kori reflex a lépegető reflex is (azt hiszem, ez a neve), szóval mondhattam volna az egy hónapos gyerekemre, hogy már tud járni, mert ha felállítom, lépeget. :)


Már szinte látom magam előtt, hogy az egyik hozzászólót hogyan fogja a gyönyörűsége pár év múlva leköcsögözni, miután elolvasta a naplót, amit anyuci róla/neki írt. Én is írok naplót egy másik fórumon, de még ha nagyon fel is húzom magam valamin, akkor sem írok le olyan szavakat, amelyeket tőle nem szívesen hallanék vissza. Amikor megszületett a fiam, tudatosan visszafogtam a káromkodást (előtte sem volt jellemző), de ha valaki leírja, valószínűleg ki is mondja, hát... lehetnek szép párbeszédek otthon. :)

128. kenzol
2010. nov. 22. 08:13
Én levenném a cikket,nehogy sok kezdő szülő etalonnak tartsa és ilyen módszert alkalmazzon a gyerekénél. Már a gyerekkorát is elveszik egyes szülők a gyerekeitől,hogy csodagyereket neveljen belőle,teljesen csak a teljesítménye után ítéli meg. Mi van ha valaki ezt a módszert fogja eröltetni a gyerekénél és nem jön be,mennyivel jobb egy idegbajos teljesítménykényszeres anyuka egy normáliasan fejlődő minden percét,hónapját kényelmesen megélő anyukánál?
127. erikpipi (válaszként erre: 120. - Dogiz)
2010. nov. 22. 07:49

"az, hogy esetleg a szülő kényelmes és egyáltalán nem próbálkozik biliztetéssel az az ő baja,"


Azért mert a te gyerekeid idejekorán szobatiszták lettek, még a másik szülőt akinek a gyereke nem az nem kellene jelzőkkel illetni.

Itt nem kényelmességről beszélünk. A gyerekben még meg vannak bizonyos reflexek, a szülő ezt erősítette, és gyakorolta a babával.

126. tatum
2010. nov. 22. 07:35

Ez nagyon korai!

Az én lányom most 2 éves egy hónapja szobatiszta éjszakára is. Nem erőltettem, rendesen magától kérezkedett a wc-re és...... Olyan büszke vagyok rá! Nagy a valószínűsége annak,hogy a cikk írója is büszke gyerekére, (vagy magára)?

2010. nov. 22. 07:14
Nem olvastam végig a fórumot, csak a címe fogott meg!!!
124. Talian35 (válaszként erre: 122. - Homokóra)
2010. nov. 22. 07:03
már leirták, hogy a szobatisztaság NEM ezt jelenti!
2010. nov. 22. 06:57
2010. nov. 22. 06:53
Pontosan tegnap mesélt a kis menyem arról, hogy a barátnőjének a kicsije 6 hónaposan szobatiszta...nagyon meglepődtem, és olyan hihetetlennek tartottam..ezek szerint kivitelezhető:)
121. Talian35 (válaszként erre: 120. - Dogiz)
2010. nov. 22. 06:52
Az enyém hiába járt nagyon hamar, üvöltött a bilin, a vécén. Én kinzásnak éreztem volna, ha hagyom.
120. dogiz (válaszként erre: 35. - Tündér74)
2010. nov. 22. 06:05

Nem hiszed el? Hiheted, nem csak az én gyerekem aki 1 évesen teljesen szobatiszta, az, hogy esetleg a szülő kényelmes és egyáltalán nem próbálkozik biliztetéssel az az ő baja, de azok a gyerekek akik járnak, sőt már kezdenek beszélni (ilyen is volt és van és lesz is ) azokat sokkal hamarabb meg lehet tanítani.

Az nagyobbik 11 hónaposan járt, a kicsi meg 8 hónapos korában elindult a szobában 2-3 lépést pedig ezt nem erőltettük, 11 hónapos korára lett is olyan karikalába :) - szerencsére ez helyrejött.

De minden gyerek más és más, időpontban kezdi el a szobatisztaságot, pláne ha a szülő egy picit odafigyel.

A második gyerekemmel ugyanezt csupán 1,5 éves kora után értük el. Nem hasonlíthatunk össze 2 gyereket, pedig hidd el nála is próbálkoztunk.

119. krautmanno (válaszként erre: 118. - Martin3)
2010. nov. 21. 23:18

Azért én sem csinálnám,mert kíváncsi vagyok.A fejlesztés megint más...

A gyerek fejlődését pedig nem szabad sietetni,mert esetleg több kárt okozunk neki.

118. martin3 (válaszként erre: 117. - Krautmanno)
2010. nov. 21. 23:15

na jó az oké, ha valakinek muszáj az persze megérthető, sok fejlesztő feladat épül a gyerekkori reflexekre(pl kisfiammal is kell most olyanokat csinálni egy spec tornán, hogy csak nézek és pl az egyiknél "felveszi" a magzati pózt, ahogy a hasunkban van a baba, pedig 4éves!)

na de csak azért, mert kíváncsi vagyok...én ezt nem tartom helyesnek(most finoman fogalmaztam)

117. krautmanno (válaszként erre: 116. - Martin3)
2010. nov. 21. 23:12

Én ezt mindkettőt csináltam.:DDD

Így kellett "tornáztatnom" a nagyobbik fiamat a fejlődésneurológus tanácsára.

116. martin3 (válaszként erre: 115. - Martin3)
2010. nov. 21. 23:05
amúgy ilyen pl a mászóreflex is, ha pl odateszed az újszülütt lábához a kezed, megtámasztja magát rajat és előre rúgja magát. csak elfelejti kb 5-6 hós korára ezt a reflexet is, és utána megtanul mászni. (kúszni) Csak éppen senkitől nem hallottam hogy túráztatná a gyerekét e módon csakhogy előbb tudjon mászni:)
115. martin3
2010. nov. 21. 23:02

na időközben kimentem a konyhába rendet tenni, visszajöttem és fogom a hasam a röhögéstől miket írtatok azóta(az eleje óta)...:)

ezek után már csak azt kérdezném a cikkírótól és az őt támogató(k)tól, bár abból 1-2 van, ha jól látom, szóval mi értelme, hogy nem pelus van, a bili után is ki kell törölnöd a popsiját...nem ugyanaz? vagy ő törli ki? nem hinném...akkor meg mire jó?

amúgy tanultam pszichológiát az egyetemen, egy tök jó fej tanárunk volt, ő elmondta az összes ilyen dolgot egy csecsemőnél, hogy miket lehet(ne) vele megcsinálni, mi csak tátogtunk...amikor az első babám megszületett eszembe jutottak a szavai, gondoltam kipróbálok egyet: a fogó reflex volt, hogy ha egy botot a kezébe adsz, azon fel tudod húzni a levegőbe, és nem esik le. Tényleg poénos volt, és megcsinálta, na de nem csináltam vele ezek után nap mint nap csak azért, hogy elmondhassam: képzeld a gyerekemet egy bot segítségével fel lehet ám emelni....és még egy csomó mindent ki lehet rajtuk "próbálni" csak a kérdés :minek?

itt is ezt kérdem, ha úgyis ki kell törölnöd a popsiját és úgyis elfelejti 6hós kora után, akkor minek csináltad? én ilyet csupán kiváncsiságból valahogy nem tennék a gyerekemmel...

2010. nov. 21. 22:53

Az én véleményem az, hogy a mai világban mindent fel akarnak gyorsítani, és ez szerintem nem jó....Én pl. úgy örülök, ha látom, hogy mennyit fejlődik magától is (ezt nem úgy értem, hogy nem foglalkozok vele!) a gyerkőc. Nem hiába van meg mindennek a maga ideje. Az enyém 2 éves, megbarátkozott a bincivel, de még nem akar termelni bele. Na bumm, akkor most mivan? Előbb-utóbb úgy is sikerülni fog, mert először látni sem akarta a bincit, aztán egy idő után már ráült, szól ha kakilt, pisilt a pelusba....szóval menni fog oda is.

Amúgy egy pár hetes csecsemőnél nem nagy ördöngösség rájönni, hogy szopi után ürít. Ez nagy felfedezés!

Nekem az ütötte meg a fülem, hogy szegény visszatartja a kakit, hisz szólni nem tud. Ez a későbbiekben biztos problémát fog okozni szerintem, saját magamon tapasztalom:( Én nem erőltetném ilyen pici korban ezt még.

2010. nov. 21. 22:51
Amúgy az illető cikk író csak azért regisztrált szerintem hogy eldicsekedhesse ezt.. Bár szerintem ez nem dicsekvésre méltó. :((
112. viliflora (válaszként erre: 110. - Tündér74)
2010. nov. 21. 22:46

Közben megtaláltam a fonalat. Már értem miről van szó:-(((

Jó éjszakát Nektek.

2010. nov. 21. 22:46

Mindig is voltak elvetemült anyák, ez a véleményem. Tönkretenni egy gyereket csak azért hogy pelenkát spóroljunk vele. Hát nem tudom, mindenki maga dönti el hogy mit művel a gyerekével, később a gerincműtét többe fog kerülni mint amennyit most megspóroltál.

Mellesleg ha tudná mit csinál akkor a pisit is vissza tudná tartani, de erre még biológiailag éretlen.

110. tündér74 (válaszként erre: 108. - Talian35)
2010. nov. 21. 22:43
Igen, olvastam.:( Elég érdekes stílusa van.
109. viliflora (válaszként erre: 108. - Talian35)
2010. nov. 21. 22:39
Elvesztettem a fonalat. Ki nevezi kicsodát?
108. Talian35 (válaszként erre: 103. - Tündér74)
2010. nov. 21. 22:37
Ajaj elég gáz ez a nő :-( "Lópofájú rusnya kiscsajnak" nevezni más gyerekét egy mesedélelőttön - hát nem tudom.
107. krautmanno (válaszként erre: 106. - A360345bdd)
2010. nov. 21. 22:35
Jó éjt!
2010. nov. 21. 22:34
Jó éjszakát mindenkinek!
105. a360345bdd (válaszként erre: 103. - Tündér74)
2010. nov. 21. 22:33
Mielőtt hosszabb autó útra indulok, előtte elintézem. A kicsinek is lehet mondani pssss és érti, hogy mit akarok. Ennyi, tudom, hogy mikor és mennyit ivott, tudom, hogy meddig képes tartani és órához igazítom a pisiltetést. Szép csendben elmegyünk a mosdóba és elintézzük.
2010. nov. 21. 22:31
a szüleimmel nevelem a lányom és mindenben támogatnak :D 14 hónapos lesz a jövőhéten Hédike
103. tündér74 (válaszként erre: 100. - A360345bdd)
2010. nov. 21. 22:31
Szép nyugodtan megkeresem a mosdót és elvégzem a dolgom.:) És egy négy hónapos gyereknél hogy működik ez? Tényleg nem tudom.
102. Talian35 (válaszként erre: 100. - A360345bdd)
2010. nov. 21. 22:30
ő kibirja lehet még 15 percig. De a 4 hónapos nem valószinű.
101. krautmanno (válaszként erre: 94. - Kund Abigél)
2010. nov. 21. 22:29
Az én kisebbik fiam mindenki után elment a wc-re,de nem volt hajlandó használni.Sőt a bilit sem.Aztán 2,5 éves volt ő is,amikor nyár lett.Pikk-pakk leszokott a pelusról.De csak a wc-re volt hajlandó akkor már ráülni.Éjszakai szobatisztaság meg úgy zajlott,hogy rajta volt a pelus és ő meg szólt,hogy pisilnie kell.1 hétig adtam még rá a pelust,majd elhagytuk.
100. a360345bdd (válaszként erre: 80. - Tündér74)
2010. nov. 21. 22:28
Te hogy oldod meg, ha a plázában kell pisilned?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook