Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek mennyi lelki fájdalmat, érzelmi sérülést bir ki egy ember? fórum

Szerintetek mennyi lelki fájdalmat, érzelmi sérülést bir ki egy ember? (tudásbázis kérdés)


1 2
56. Delete (válaszként erre: 12. - Timuszika)
2013. márc. 28. 19:43
Na most már felháborodtam! Az az óvónő nem ismeri a legfőbb vezérlő elvet: szeresd az embert. Nincs, nem volt és nem is lesz más követendő míg ember ( érző lény ) az ember. Úgy gondolom te jóval értékesebb ember vagy, mint azt aki véleményt nyilvánított neked. Javaslom, beszélgess a vezető óvónővel és tisztázd a veszteségeid ( az elvesztett anyukád, és a nővéred.. ) hogy szeretnél helytállni az általad vállat kötelesség teljesítésében, s kérd a segítségét a vezetőnek. Meglásd erős és magabiztos leszel miután elhagyod az óvodát.
55. gigike1717 (válaszként erre: 47. - Timuszika)
2012. máj. 30. 11:01

Nagyon sok kitartást erőt és boldogságot kívánok Nektek!


Az élet nehéz, sok hullámvölggyel...De te most már főlfelé mész...


Tudod nagyon sok a rosszindulatú ember...

Saját tapasztalatból tudom...


Csak röveden:nemrég vesztettem el a kisbabámat...Meghalt a hasamban...Négy egészséges gyönyörű gyermek után egy halott babát megszülni...Senkinek nem kívánom...Fizikailag és lelkileg is majdnem belehaltam...Két és fél hónap után mentem vissza dolgozni...De még nagyon fáj...

Soha senkitől nem kértem, hogy velem érezzen...De az emberek gonoszsága határtalan...Rendszeresen összesúgnak a hátammögött, elfordulnak, nem köszönnek vissza...stb... Soha senkinek nem ártottam, nem tudom minek köszönhetem ezt a viselkedést...Várom, hogy végre minden jobb legyen...


Kívánom, hogy neked is süssön a nap! És sose feledd: ERŐSEBB VAGY MINT HISZED!!! Egy barátnőmtől kaptam ezeket a szavakat...Talán már el is hiszem...

Kissé hosszúra sikeredett...Köszönöm, hogy meghallgattatok...

Szép napot!

2012. ápr. 27. 16:33
Én szeitnem azok az emberek gyengék azért döntenek igy. Mindig a mi kezünkben van a döntés. Sokan hoznak hülye döntést... van amelyiket vissza lehet csinálni van amelyiket nem....:(
53. júliusi (válaszként erre: 5. - Ágio8405)
2012. ápr. 27. 15:32
Ezen a mondáson annyit törtem már a fejem.Szerintem nem teljesen igaz...Mert ha igaz lenne,nem lenne pl. szerelmi csalódás miatt öngyilkos valaki....Úgy gondolom, hogy sokat kibír az ember, többet, mint gondolná,de persze nem egyforma a tűrőképességünk, teherbírásunk...
2012. ápr. 27. 13:04

tudod, mit mond a mondás:

Ami nem öl meg, az megerősít!

És tényleg így van! Uhogy elég sokat kibírunk! :)

51. timuszika (válaszként erre: 50. - <Mona>)
2012. ápr. 27. 07:15

köszönöm, nagyon jól esett!:))


szép napot neked:))))

50. <Mona>
2012. ápr. 27. 07:07

Az alap kerdesre valaszolva,az amber barmit,azaz mindent kibir,csak kerdes,hogy mi marad utana belole.Hova fejlodik a lekle,vagy nyomorodik meg...de kibirni mindent ki lehet.


A te estedet masabb picit( a kerdes tekinteteben).Szerintem oriasi dolog amit csinalsz,es ne hagyd senkinek se hogy megingasson a hitedben!!!Legy buszke onmagadra!Igenis es oriasi dolog amit te csinalsz!Es ezt a legjobb ertelemben irom,karpotoljon mindenert az a pici ember akit a sajat apja eldobott magatol.Biztos nem lesz konnyu felnevelni,de sok oromod lesz benne.Eleg csak a szemebe nezni...Nemes feladatot kaptal a sorstol.Probald meg innen nezni a dolgot,barmilyen szomoru is.Es az ilyen ovono feleket meg messzirol...le se.Fuleden be-ki.Nagyon keves 21 eves tenne meg ezt amit te.

En megemelem a kalapom.


Azt,hogy mennyi lesz meg...senki sem tudhatja elore:)Az elet nem konnyu,talan nem is az a dolga,hogy az legyen,de ha hiszel onmagadban es abban amit csinalsz,akkor az minden gondon at fog segiteni!Kivanom,hogy igy legyen!Es sok erot a tovabbiakhoz!


Ja es meg annyit,hogy akinek 21 evesen ennyi ver van a p.cajaban,bocsanat,ugy ertem,hogy akinek ennyi lelki ereje van,es oriasi szive,azt a sors mindig sediteni fogja,es nagy baj nem lehet.:)

En buszke lennek ha nekem ilyen unoka noverem lenne,vagy akar csak tesom...

49. timuszika (válaszként erre: 48. - Mothertiger)
2012. ápr. 27. 06:55
nemsokára indulunk az oviba, mindenféleképpen megemlitem a dolgot! Köszi a tanácsot!:)
48. mothertiger (válaszként erre: 21. - Timuszika)
2012. ápr. 26. 20:46

Az óvónők nagyon rá tudnak kapni az emberre. Sose szabad hagyni! Velem is megtörtént VOLNA, ha hagyom. Az egyik fejbe vágta egy meséskönyvvel a fiamat, a másik meg megszorongatta a karját. Szépen megkapta mind a kettő... :@


Nem szabad előttük meghunyászkodni, mert felsőbbrendűnek képzelik magukat (t. a kivételnek), és olyan dolgokba beleugatnak, amihez semmi de semmi közük! Gyakran emlékeztetni kell őket rá, hogy ŐK VANNAK A GYEREKEKÉRT, ÉS NEM A GYEREKEK ŐÉRTÜK!

Sose hagyd, hogy ilyen tuskó módon kimondja a véleményét, mert a későbbiekben nem fog rólad leakadni.

Szerintem is helyesen döntöttél, és inkább az a majom nézzen magába: vajon ő megtette volna ugyanezt?

Kétlem... :@

2012. ápr. 26. 18:44
köszönöm:) <3 mindent mindenkinek:)
2012. ápr. 26. 18:12
Jó döntést hoztál,becsüllek érte.Fel a fejjel.
2012. ápr. 26. 18:09
sokat......bármennyit......
44. aeb0378846 (válaszként erre: 43. - 2a69f78972)
2012. ápr. 26. 16:06
1000% BAN ÍGY VAN, CSODÁLATOS AMIT CSINÁLSZ ÉS SZÉGYELJE MAGÁT AZ "ÓVODAPRDAGÓGUSNAK" NEVEZETT NŐ
43. 2a69f78972 (válaszként erre: 17. - Timuszika)
2012. ápr. 26. 15:56

Tudod én mit csinálnék?


Bemennék a vezető óvónőhöz, elmesélném az esetet és kérném, hogy hívja be az óvónőt és ott a vezetőnő előtt mondja el, hogy miért is kell magamba néznem?

Aztán megkövetelném, hogy azonnal kérjen bocsánatot!


Totális felnőtt és szülő szerepet osztott rád az élet, akkor elvárható, hogy az ezeknek járó tiszteletet tanúsítsa feléd a külvilág.

Követeld ki magadnak, ha nem adják önként!


Nem tudom, lehet, hogy vannak hibáid, - kinek nincsenek? - de csodálatos ember lehetsz, ha ezt a feladatot felvállaltad.

Le a kalappal előtted!

Kívánok Neked minden jót, erőt, egészséget és sok-sok boldogságot az életedben!

2012. ápr. 26. 15:47
Szerintem személyiség függő ki mennyit bír!
41. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Timuszika)
2012. ápr. 26. 15:39
Fogadd őszinte együttérzésemet, és megemelem a kalapom, hogy felvállaltad a kisgyermek nevelését.
2012. ápr. 26. 15:34
na ez az igazi gerinctelenség hogy eddig apuka volt és ezzel hogy elhunyt az anyuka ö sem apuka többé... szánalmas egy ember. Gondolom ö már nem 22 éves mint Te. Na itt a látszik hogy ki az érett gondolkodásu felnött ember és ki nem. Na meg hogy ki a jó ember.
39. evamaria0803 (válaszként erre: 17. - Timuszika)
2012. ápr. 26. 15:32
Azt mondják az okosok, hogy mindennek van valami oka, Neked, illetve az unokaöcsédnek valami miatt ez volt előírva. Nem tudom, hogy döntési lehetőséged volt-e, vagy miután minden megvolt, "megnyerted" a kicsit. Az biztos, hogy könnyű életed nem lesz, de biztosan meg tudod oldani a helyzetet. Fel kellett nőnöd az elmúlt időben. Az óvónőt pedig tedd helyre nyugodtan, mert egy gyermeknek nem a nevelőszülő a megoldás. Szorítok Neked, hogy sikerüljön ezt a nehéz feladatot megoldanod!
2012. ápr. 26. 15:31

Előtte velük élt, házasok voltak.. 5 évig


Én most megyek, mert oviba kell menni megbeszélésre a ballagás miatt!

Irjatok, később válaszolok a kérdésekre!!

Előre is köszi mindent mindenkinek!:)

<3

37. timuszika (válaszként erre: 32. - Cc6a0cd7c8)
2012. ápr. 26. 15:30

De van, 14.én hétfőn kell menni biróságra, azt fogják kivizsgálni, hogy jogosult vagyok e valamilyen pénzt kérni az apától..

szerinte nem, mert ez olyan mintha örökbe adta volna a gyereket...de én nem is szeretnék semmmit se tőle..max azt, hogy nekem majd ha joci 15-16 éves lesz, ő ne jöjjön hozzám, hogy mégis kéri a fiát!:) megvagyok nélküle is, eddig még

2012. ápr. 26. 15:29
hihetetlenül sokat némelyik...
35. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - Timuszika)
2012. ápr. 26. 15:29
Előbb azt tisztázzuk hogy mi a mértékegysége! :)
2012. ápr. 26. 15:27
huuu ez nehéz ügy hogy mit mondjál neki. Ez most talán mág jo majd idövel meg meglátod hogy alakul és akkor tudni fogod mit mondjál neki. Csak azota nem találkoznak vagy elötte sem volt velük az apa?
33. Kimora
2012. ápr. 26. 15:26

Ha a múlt emlékeivel él, és aszerint neveled akkor sokkal könnyebb lesz. Én is igy tettem, valamint csináltam neki egy emlékalbumot, amiben az édesanyja életképei vannak születésétől a haláláig.Mikor elérkezett az az idő akkor odaadtam neki.

Nálunk annyiban volt más szituáció hogy szüléskor kómába esett majd elhunyt, lényegében emlékképe nincs róla, ezt mondja is :(

2012. ápr. 26. 15:24

A kicsi nem keresi apukáját?nem hiányolja?

Ilyenkor mi van ha valaki lemond a gyerekéről semmi kötelezettsége nincs?

31. timuszika (válaszként erre: 29. - Cslsz)
2012. ápr. 26. 15:24

mindenképp elfogom mondani, de 6 éves, azt közöltem vele, hogy mi történt az anyukájával, csak azt nem hogy hol az apja.. De ezt hogyis mondjam meg neki?

Azt szoktam mondani, hogy külföldön dolgozik, és csak sokára jön haza, a gond csak az, hogy az az ember még látni sem akarja!*-*

30. timuszika (válaszként erre: 26. - Cc6a0cd7c8)
2012. ápr. 26. 15:22

köszönöm:)

szerintem az ovónéni max. 4 évvel idősebb tőlem, és inkább nem beszélek a stilusáról meg a szokásairól.. de nem ovónőhöz méltó az biztos, csak erre ez kell, mert nincs sok ovónő.

29. cslsz (válaszként erre: 28. - Timuszika)
2012. ápr. 26. 15:21
hát sajnálom nagyon. ha nagyobb lesz el fogod mondani mi tortént, vagy te leszel az anyuja?
28. timuszika (válaszként erre: 25. - Cslsz)
2012. ápr. 26. 15:20

levelezőn végzem a fősulit, de dolgozom:) érettségi után okj-s vizsgám szereztem végzettséget, és 2011 február óta dolgozom:)

Joci...már nem emlegeti annyiszor Krisztit(anyukáját)..jobban van ő is:)

27. timuszika (válaszként erre: 23. - Kimora)
2012. ápr. 26. 15:18
köszönöm, és neked is ugyanezeket kivánom!:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook