Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel vagy hogyan lehet enyhíteni a fogzással járó fájdalmat? fórum

Mivel vagy hogyan lehet enyhíteni a fogzással járó fájdalmat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
74. Pancsika37 (válaszként erre: 73. - Jozsi.38)
2010. dec. 12. 13:54
Köszi a tippet jozsi.38!
2010. dec. 12. 13:28
ha nem tud aludni a foga miatt nyugodtan adj neki nurofent vagy panadolt este. nekünk bevált! másnak is javasoltam és ott is bejött
2010. dec. 12. 12:14
Mikor jön a hatása? Az első 3 éjszaka ugyanolyan volt mint a többi.De 4. éjjel csak 3x ébredt meg. Örültem hogy végre tudunk pihenni. Ő is mi is. De azóta megint sokszor megébred. Amúgy most tartunk a 6. éjszakánál. Vagy túl sokat várok a lánctól???! Nem tudom másnak mennyire változtak a tünetek.
71. Pancsika37 (válaszként erre: 70. - Kiraroli)
2010. dec. 12. 12:08
Köszi kiraroli de közben nem látogattam az oldalt és már rendeltem a neten. Meg is jött már használatban van! De azért nagyon köszönöm rendes vagy tényleg!!
2010. dec. 1. 12:56
nekem van egy borostányláncom! már nem kel! de annyi a hibája, hogy a csattja, illetve nem csatt hanem ilyen becsavarós akármi eltört, de ha tudsz hozzá venni másikat kb 10 forintért a hobbiboltban.. 1000 ft ért odaadom! multicoor...
69. kiraroli (válaszként erre: 75. - Pancsika37)
2010. dec. 1. 12:52
nem! egyfolytában csak 4 napig!! aztán pár nap szünet! nem túl erős! ez direkt kicsinek van! én is adtam neki!!
2010. nov. 30. 16:19
éjszakára fájdalomcsillapító, nálunk bevált legalább éjszaka nyugodtan alszik
67. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 66. - KisCsillag2)
2009. júl. 18. 18:17

Sajnálom, szegény manót, hogy ennyire megviseli.:(

Nagyon remélem, hamarosan túl lesz rajta. Próbáld masszírozni az ínyét, hideg vizes gézzel, úgy, hogy az ujjadra tekered. Lehet, hogy először majd nem tetszik neki, de később rájön, hogy segít.

Kitartást még erre a kis időre!

66. KisCsillag2 (válaszként erre: 65. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 17. 22:09
hogy kiságypárti e?????hát,nem tudom.szerintem ha nincs baja szépen alszik ott is,de azért ha nem muszály inkább nem.Biztos hogy van valami baja,mert mindíg sírva ébred éjjel.Most már a 2.ébredés után hagyom köztünk aludni,így azért kicsit jobb csak nehéz tőle aludni,mert egész éjjel pörög.Meg a nurofentől max 2szer ébred a kiságyban úgyhogy sztem is ez most egy ilyen időszak lesz.Nekem nem baj ha ott alszik velünk,én is nyugottabb vagyok meg ő is,ja és nem utolsó sorban kipihentebb.De még mindíg nincs kint a foga:(tiszta fehér,duzzatt,de semmi fogacska hegy:(
65. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 64. - KisCsillag2)
2009. júl. 16. 16:28

Ha valami nyűgje van a kisebbik lányom is hozzánk jön aludni, amint jobban van, alszik a kiságyban is...szerintem ezzel nem lehet a szülőkhöz szoktatni, egyszerűen csak igényli a közelséget, biztonságban érzi magát.

Lehet,csak a fogzás viseli meg, vagy egyébként sem kiságypárti?

64. KisCsillag2 (válaszként erre: 62. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 13. 09:06
na tegnap estére nem adtam Neki nurofent csak homeós kúpot.éjjel 1 órakkor már 3.szor ébredt,de akkor már nem akart vissza aludni sem csak dobálta Magát s ha letettük sírt.Olyan álmos volt eldőlt a kiságyban.Mondtam férjemnek fektesse közénk...na volt is alvás reggelig..Nem volt ébredés egyszer sem.Nem szeret kiságyban,nem értem miért nem alszik ott??Rá lehet valahogy szoktatni hogy a kiságyban is így aludjon?
2009. júl. 10. 16:17
:)hát még én.8hós s még csak 2 foga van szegényem,most meg egyszerre akarják behozni,de mind alul,felül még nincs foga.Különben az összes fogacska kibújása fájni fog?
2009. júl. 10. 16:08
Biztosan semmi baja nem lesz, ettől nem kell tartanod. Remélem, minél előbb túl lesz rajta a manód.:)
61. KisCsillag2 (válaszként erre: 60. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 10. 16:04
nagyon szépen köszönöm,megnyugodtam,hogy nem lesz tőle baja.
60. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 59. - KisCsillag2)
2009. júl. 10. 16:01
A nagyobbik lányomnál ugyanez volt a helyzet, amikor jött a szemfoga. Kezdetben én is Nurofent adtam, majd Panadolt (ezt kifejezetten fogzásra is ajánlják). Én ha igényelte, vagy láttam, hogy szenved, napközben is adtam neki, nem csak éjszakára. Orvos javasolta! Nyugodtan adhatod neki...ha nekünk fáj a fogunk, mi is veszünk be gyógyszert.:)
2009. júl. 10. 15:58
sziasztok!Az Én Kisfiam is nagyon szenved a fogak miatt most jön Neki 3.Éjszaka csak nurofennel alszik,de nem tudom meddig adhatom Neki.Nekünk a homeós dolgok nem jöttek be vagy csak rövid időre.A borostyánláncot Mi is kipróbáltuk...a doktornéni azt mondta csak saját felelősségre használjam,mert nem szeretne jönni,hogy megfolytotta Magát a gyerek,ugyanis az esetek 50% így végződik.Kisebb megszakítással(mikor kibujt az alsó 2 foga)4hónapja ébred 2 óránként éjszaka sírva,s csak cicin alszik vissza vagy még úgy sem.Szóval lesz baja ha akár 1 hétig minden éjszakára adok Neki 1szer nurofent??köszi
2009. máj. 12. 19:34
Én homeopátiás "bogyókat" adtam a kisfiamnak esténként a tápszerébe, nálunk bevált.
2008. aug. 28. 09:17
Én is levettem eleinte fürdésnél és alvásnál is.Most már nem állandoan rajta van.
56. contu
2008. aug. 28. 00:44
Múlt héten megérkezett a megrendelt ibolyagyökér rágóka is. Nem tudom megállapítani, hogy hatásos-e, mivel a lányom eddig egyszer volt hajlandó rágcsálni, azóta nem akarja a szájába venni.
55. contu (válaszként erre: 51. - Borbelya)
2008. aug. 28. 00:42
Nagyon szívesen! :) Remélem, hogy nem bánod meg!
54. contu (válaszként erre: 53. - Nikcsike)
2008. aug. 28. 00:41
Én eleinte levettem fürdetésnél és alvásnál is. Mostanában néha rajta hagyom fürdetésnél is, mivel előfordul, hogy nyálas lesz, vagy összemaszatoéódik etetésnél. Gondoltam, hogy így valahogy tisztább lesz az is. :)
2008. aug. 26. 21:24

Hali!

Megvettem én is a borostyánláncot, és állandóan rajta van a kisfiamon. Engem csak az érdekelne,hogy fürdetésnél le kell venni vagy nem??? Nem tudom hogy ennek köszönhető e de a második fogacska szinte észrevétlenül bújt ki! :-)

2008. aug. 1. 13:55
Borostyán lánc nekünk jó most is folyamatosan jönnek a hátso fogacskák állandoan rajta van és semmi baja.Mikor elkezdtek jönni a rágo fogak egyszerre 4nagyon megviselte a kislányomat sokat sirt föleg éjjel dajkálni kelett vettem neki azt a Dentinox N gélt azzal kenegettem meg a Borostyán láncot kezdtem ráadni.Még mindig jönnek fogacskák de semmi baja nincs éjjel csak inni kell fel és vissza alszik.Szerintem nagyon jó ez a Borostyánlánc.
51. borbelya (válaszként erre: 50. - Contu)
2008. aug. 1. 13:25

Ok kipróbálom szerintem, ennyit tényleg megér. Majdnem annyiba kerül mint egy tubus dentinox. :)

NAgyon köszönöm a segítségedet!

50. contu (válaszként erre: 49. - Borbelya)
2008. aug. 1. 13:12
Itt van olyan anyuka, aki vett a kisfiának. Egyébként tényleg hatásos. Ennyit pedig megér még egy fiúnak is.
2008. júl. 31. 16:41

Köszi megnéztem, csak nekem olyan hihetetlennek tűnik.

Szerinted egy kisfiún hogy mutatna??

48. contu (válaszként erre: 46. - Contu)
2008. júl. 31. 13:38
A naplómban a 843. bejegyzsénél látható a lánc. A 853.-nál hátulról a kapcsolója is.
47. contu (válaszként erre: 44. - Nikcsike)
2008. júl. 31. 13:35

Én innen rendeltem:


[link]

46. contu (válaszként erre: 45. - Borbelya)
2008. júl. 31. 13:34
Lehet kapni kifejezetten babáknak való láncot és karkötőt. A naplómban látsz róla képeket a lányom nyakában.
45. borbelya (válaszként erre: 43. - Contu)
2008. júl. 31. 13:02
Borostyánlánc? Ezt komolyan mondod? De rátetted a nyakára mint egy nyakláncot és kész?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook