Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek lehet csak az étkezés odafigyelésével fogyni? fórum

Szerintetek lehet csak az étkezés odafigyelésével fogyni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. okt. 10. 13:48
ja..KÖSZI előre is:)
2008. okt. 10. 13:47

sziasztok!:)


az lenne felétek a kérdésem,hogy mi a nagyon egészséges táplálkozás amivel fogyni is lehet?:)

bár olvasgattam itt az írásokat...és nagyjából azért képben vagyok...de..azt nem nagyon értem,hogy miért nem lehet délután is gyümit enni??mert én nagyon szeretem..

és tényleg a cukortaartalom miatt?

akkor milyet lehet enni?

és ilyet,hogy müzli..?vagy teljes kiörlésű kekszek?

mert van rajtam lehet,hogy kevesebb mint 5 kiló felesleg...de egészséges úton szeretném leadni..

viszont én nagyon gyorsan fogyok..amit nem nagyon értek..képes vagyok mondjuk ha nem eszem egész héten kenyeret..és nagyon odafigyelek,hogy ne egyek sokat...leadok 3 kilót is.. viszont lehet,hogy még gyorsabban is visszahízok!

szóval nem értem...

és persze tudom,hogy nagyon kéne a mozgás...de egyáltalán nincs időm..és pénzem rá..

ha mondjuk reggelente tornázok fél órát?vagy este?az is jó??

57. nyau82 (válaszként erre: 37. - Welker Melinda)
2008. okt. 10. 13:16
úszás esteleg?nekem mindig használt már heti 1 alkalom is valami,és nem megterhelő!
56. a74de3d08a (válaszként erre: 55. - Turbókácska)
2008. okt. 10. 12:40
:-D nem vagyok az, csak magam miatt tájékozódtam egy kicsit. :-)
55. Turbókácska (válaszként erre: 52. - A74de3d08a)
2008. okt. 10. 12:35

Mi az Isten... Ez a hzsófi dietetikus?:) Mert úgy tűnik!:)Megint igent kell mondani,mert a szénhidrát fontos(induljon az anyagcsere).(most hzsofira replikázom:,Reggel pufi rizs(5 szelet),hozzá egy egész tojás!,Na ez így nem megy...



1. pufi rizs(6db)

1tojás


2.1körte


3. Zöldség(sok)paprika,paradicsom,uborka,cukkini,15 dkg. csirkemell.


4.Norbi parizer+ zöldség((paprika,paradicsom)


5.Hekk filé,+sok zöld.

54. a74de3d08a (válaszként erre: 53. - Welker Melinda)
2008. okt. 10. 12:21
jó étvágyat! :-)
53. Welker Melinda (válaszként erre: 51. - Turbókácska)
2008. okt. 10. 12:14

Na ezt például jó, hogy mondtátok mert nem is tudtam, hogy a gyümit inkább délelőtt, de most ezt is raktároztam.

Ma nagyon fincsi lesz az ebéd bepácoltam tarjaszeleteket amit kisütöttem a férjem és a gyerekek hagymás krumplit kapnak hozzá savanyúval én meg egy hatalmas adag friss salátát.

Nyam-nyam!

52. a74de3d08a (válaszként erre: 51. - Turbókácska)
2008. okt. 10. 12:14
szénhidrát is kell a megfelelő mennyiségben, de lehetőleg azt is délelőtt.
2008. okt. 10. 12:07
hzsofi üzenetére annyit reagálnék,hogy teljes mértékben igaza van!Gyümit csak reggel!Sajnos van egy olyan "mocsok" tulajdonsága a gyümölcsöknek,hogy -most csúnya szót fogok mondani/leírni- "megrohad" a bélben és ezáltal lassítja a fogyást!Csak reggel egyél gyümit,mert azt az anyagcsere folyamat "semlegesíti"!A legjobb diéta egyébként a rengeteg hús,rengeteg zöldséggel.A vegákra ne hallgass,mert nem igazán vannak tisztában az anyagcsere folyamatokkal!Persze sok vitaminkészítményt fogyasztanak,de nincs fogalmuk arról,hogy mi a teljes értékű fehérje.Továbbra is drukkolok Neked,meg fogod csinálni,hiszen nem .zarból vagy!;)
50. Napra_forgó (válaszként erre: 45. - Welker Melinda)
2008. okt. 10. 12:05

Szerintem a legnehezebb lépésen túl vagy.

Eldöntötted, hogy megcsinálod. És tényleg, igazán.

Mondani könnyű, hogy akarom, de teljes mértékben elhatározni nehezebb.

És Te ezt tetted meg. :o)

A többi már gyerekjáték lesz. ;o)

49. a74de3d08a (válaszként erre: 45. - Welker Melinda)
2008. okt. 10. 11:50

délután már gyümölcsöt ne nagyon, mert sok benne a cukor és egyébként is módjával.

én szoktam enni még késő este is, csak nem mindegy, hogy mit.

48. Welker Melinda (válaszként erre: 47. - Turbókácska)
2008. okt. 10. 11:50
Imádlak:)
47. Turbókácska (válaszként erre: 45. - Welker Melinda)
2008. okt. 10. 11:49
Na.... Látom megy ez!;) Csak így tovább!Nem .zarból vagy,hanem Nőből...;)Drukkolok Neked!Menni fog az,csak kitartás kérdése az egész.Bízom benned,ne hagyd magad eltántorítani.;)Még a férjed is támogat.... gyerünk,a kúúúúvvva életbe,gyerünk!;)
46. Welker Melinda (válaszként erre: 43. - A74de3d08a)
2008. okt. 10. 11:42

Neked is nagyon köszönöm a bíztatást, remélem itt maradtok velem és időnként bíztattok.

Köszi csajok.

45. Welker Melinda (válaszként erre: 44. - Turbókácska)
2008. okt. 10. 11:41

A mai nap legnagyobb lökete.

Mindenkinek köszönöm szépen a támogatást. Tényleg nagyon jól bírom totál meglepődtem magam is ezen. Nincsen nasi, nincs édesség és nem azért, mert nem lehet hanem azért mert nem kell.

Van rengeteg gyümi, zöldség, husi, és hat után semmi.

Tegnap csináltam egy nagy adag hússalátát, még a család is megnyalta az ujját, pedig a férjemnek inkább híznia kellene.

Sokat segít az is, hogy most a férjem is nagyon támogat mert látja, hogy eltökélt vagyok.

Már sok diétát kipróbáltam de az önsanyargató, koplaló 3 napos- hetes diétát nem az én formáim.

Beláttam teljes váltásra van szükség.

Féltem az első pár napos átálláson hogy nehezen fog menni, de ezen a párom segített és együtt áthidaltuk, most meg már simán megy minden.

És tudom, hogy meghozza a várva várt sikert.

2008. okt. 10. 11:25
Heti egy kiló a maximum!Ennél többet nem szabad "leadni",mert az már az izomrostokból vesz el(ami nem igazán jó).Egyébként az eredeti témára visszakanyarodva... Csak tudatos étkezési "stratégiával" lehet fogyni.Első pont(és a legfontosabb),meg kell változtatni az étkezési szokásaid.Mit értek ezalatt?Csoki helyett két kanál Norbi fagyi(csak azért Norbi,mert nincs benne cukor),persze a legjobb,ha gyümölcsöt eszel,cukros .zarok helyett.A nassolást el kell felejteni és csak akkor enni,amikor "idő" van.Napi négy-öt étkezés az igazán "frankó".Egyrészt kis adagokat eszel(és ezáltal összeszűkül a pocid),másrészt az anyagcseréd is "mozgásban" marad.Ha(tudom...így nem kezdünk mondatot)az étkezések között is éhes vagy,akkor itt van egy "recept".Egy deci langyos vízben feloldasz egy evőkanál szódabikarbónát,ezt leöntöd(gallér mögé) és az éhség megszűnik.Persze készíts magad mellé egy cukormentes üdítőt,mert gyorsan rá kell kortyolnod.:)De a lényeg... Írd össze,hogy másnap mit szeretnél enni(profi sportolók is ezt csinálják) és reggel vagy este készítsd el a napi menüt.Dobozold be és vidd magaddal.Senki nem fog hülyének nézni,ha Te dobozból eszel és nem a "mekiből".Ha mégis,akkor röhögj Te...;) Ja.... és rendszeresen ismételd magadban,hogy nem .zarból vagyok,hanem kemény legény/nő.;)A fogyás nem művészet,hanem akarat kérdése... Sajnos minden nap találkozom olyan emberekkel,akik nem készek a "feladatra".Tablettákban,porokban,kemikáliákban látják a megoldást....pedig csak és kizárólag akarat kérdése az egész(persze vannak kivételek,pajzsmirigy,candida gomba,stb).Te uralkodj a tested felett,ne fordítva....
43. a74de3d08a (válaszként erre: 41. - Welker Melinda)
2008. okt. 10. 10:39
minden ember szervezet más, az egyik bírja, a másik meg nem. ha úgy érzed, hogy te nem, akkor sincs baj, adj le 5 vagy 10 kilót és utána kezdj el mozogni. ha nem túl hirtelen adod le, akkor nem fog a bőröd megnyúlni. szerintem heti fél kilónál ne többet, de én nem vagyok táplálkozás szakértő, csak a saját tapasztalataim alapján beszélek. számold ki a napi kalóriaszükségletedet, van a neten sok kalkulátor és azt próbáld meg tartani. az alapanyagcseréhez szükséges kalóriamennyiség alá viszont ne menj semmiképpen, mert a túl kevés kalória is akadályozza a fogyást.
42. ALLICS (válaszként erre: 41. - Welker Melinda)
2008. okt. 10. 10:37

Én is sokat hallottam a barátaimtól,hogy mostmár ideje lenne valamit kezdenem magammal,mert már borzalmasan nézek ki.Aztán rádöbbentem,hogy igazuk van.Nem azt akarom beléd magyarázni,hogy milyen lusta vagy,csak azt hogy kitartás kell hozzá.Elhiszem,hogy fáradékony vagy,de meg kell keresni a hozzád legjobban illő mozgásformát.

Bocs ha segíteni akartam,úgy látszik fejben még nem dúlt el mit is szeretnél csinálni és hogy.

41. Welker Melinda (válaszként erre: 40. - ALLICS)
2008. okt. 10. 10:23

Nem szeretnék tovább ezen lovagolni, mivel nem győzöm hangsúlyozni, hogy mozogni akarok, DE azért szerintem mindenki maga dönthesse el azt, hogy mennyit bír a szervezete.

Biztos segíteni szeretnél de az nem segít az embernek, ha időnként valaki megjegyzi, hogy szánalmasan lusta.

40. ALLICS (válaszként erre: 37. - Welker Melinda)
2008. okt. 10. 10:09
Én 165cm és 95 kilósan kezdtem el futni semmi bajom nem volt,megint csak kifogás...28 kilót fogytam kevesebb,mint fél év alatt.
39. NOA
2008. okt. 9. 19:02
kangoo:)
38. NOA (válaszként erre: 36. - Csipkerózsika)
2008. okt. 9. 19:02
Ezért kanggo-zom.Tessék követni a pélnám, remek zsírégető és jobb mint a xanax:)
37. Welker Melinda (válaszként erre: 36. - Csipkerózsika)
2008. okt. 9. 18:10
Szia hát én is eképpen gondolkodtam. Szóval SEMMI esetre sem szeretnék lemondani a mozgásról, de ehhez muszáj egy pár mínusz, hogy könnyebb legyen a torna. Nagyon rajta vagyok a témán.
36. Csipkerózsika (válaszként erre: 8. - Welker Melinda)
2008. okt. 9. 17:24
Szerintem nagyobb túlsúllyal - 155 cmhez a 75 kg szerintem már annak számít - nem ajánlatos edzeni, maximum gimnasztikus gyakorlatokat. Minden más ugyanis nagyon megerőlteti az izületeket. Én kb hasonló arányú túlsúllyal majdnem tönkretettem a térdeimet, mert a mozgás ment, gondoltam mért ne, majd attól lefogyok... Aztán jött a reklamáció. Pár kilót le lehet adni mozgással, de egy bizonyos mérték felett jobb először diétázni. Aztán ha már kisebb a teher, lehet mozogni is...
35. supin
2008. okt. 9. 15:58
Ja! Nem kell mindent --mindet megenni!!
34. a74de3d08a (válaszként erre: 16. - 2577cdcc12)
2008. okt. 9. 14:40
azért lehet elhagyni is belőle, ha mondjuk valaki megeszik naponta 3-4000 kalóriát... :-)
33. Welker Melinda (válaszként erre: 31. - 84abb49708)
2008. okt. 9. 14:15
Ja igen ha nem fáradság és van kedved leírnád bővebben a fogyásod történetét? Mióta csinálod, mit csinálsz pontosan meg ilyeneket. Annyira jó ilyen sikereket hallani ez is visz előre.
32. Welker Melinda (válaszként erre: 31. - 84abb49708)
2008. okt. 9. 14:14

Úristen nagyon durva!!!!!!!!

Hát minden elismerésem a Tiéd.

Vannak konkrét receptjeid, nagyon szívesen fogadnám.

2008. okt. 9. 13:34
Az édességről sem kell lemondanod. Zabkorpából rengeteg féle édességet csinálhatsz édesítővel. Süthetsz piskótát, készíthetsz kókuszgolyót, csak a fantázia szab határt. Én épp most sütöttem meggyes zabkorpás piskótát, amit karobos krémmel kentem meg. Isteni! Én most a 24. mínuszkilónál tartok.
2008. okt. 9. 08:16

NOA köszönöm a címet, úgyis odajárunk vásárolni megpróbálom beszerezni.

Hihetetlen jól bírom,hogy hat óra után semmi hami és reggel is később vagyok éhes. A férjem elég későn ér haza úgyhogy általában 8-9 felé ettünk és akkor mindig korgó gyomorral keltem most ez is eltünt.

Persze egy hét után még nem várok semmi extra csodára az egyetlen amit észre vettem, hogy nincsen felpuffadva a gyomrom. Már ez is hatalmas előre lépés aztán majd jön a többi.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook