Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek lehet csak az étkezés odafigyelésével fogyni? fórum

Szerintetek lehet csak az étkezés odafigyelésével fogyni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. dec. 27. 19:18
Igen, lehet így fogyni. Olvassátok el a Le tudlak fogyasztani könyvet. Erről szól, csak. És hatásos.
88. ALLICS (válaszként erre: 87. - Welker Melinda)
2008. nov. 4. 15:59
Sokat segít a frissen csavart narancslé,ananászlé.Elvekben a szilva is.
2008. nov. 4. 15:52
ja igen nagy problémám, hogy a rengetek zöldség és gyümölcs mellett is sajnos csak 2-3 naponta tudom meglátogatni a wc-t. Próbáltam már enni colon cleans-t de attól sem lett jobb a helyzet. Hashajtókat meg nem akarok elkezdeni enni.
2008. nov. 4. 15:12

Nagyon szépen köszönöm mindenkitől, kedvesek vagytok.

Még mindig becsülettel tartom amit elterveztem kb. 2.5-3 kg ment eddig le. Van ideje nem siettetem a lényeg ne jöjjön vissza.

Rengeteg zöldség, gyümi, semmi kenyér, liszt, krumpli. Rizs nagyon-nagyon ritkán talán egyszer ettem egy kis kupacnyit, de annyi kell.

2008. nov. 4. 15:03

Én a cukorbeteg diétával nagyon sokat fogytam. Ez számomra azért is elfogadható, mert nem divatdiéta, hanem szakemberek állították össze. Napi ötszöri étkezés, de főétkezéskor 60 gramm szénhidrátnál nem szabad többet enni, továbbá figyelni kell a zsírok bevitelére is. Uzsonna, tízórai csak 20-20 gramm szénhidrát. havonta 1-2 kilót fogytam, de nem jött vissza. Igaz, főétkezéskor kevesebbet ettem, mint 60 gr. (reggelire müzli tejjel, vagy egy fél szelet zsemle zöldséggel és tejjel)


A paradicsomot, uborkát, főzőtököt például beszámítás nélkül lehet enni. Egy zsemlében a Horváth Ilona szakácskönyv szerint például 30 gr szénhidrát van, 1 dl tejben 4,7 gr. Nagyon fontos, hogy ne 25 ször egyen az ember egy nap, hanem tényleg csak ötször, csak semmi nassolás.

Uzsonnára mindig nagyon éhes voltam, így akkor egy kis kenyeret ettem zöldséggel. Fontos, hogy a négyszer- ötszöri étkezés akkor is legyen, ha nem vagy éhes, így azt is elkerüld, hogy teljesen kiéhezz és a következő étkezéskor az egész hűtőt felfald.

84. katácskák (válaszként erre: 81. - Welker Melinda)
2008. okt. 30. 17:29
Gyógyulj meg.
2008. okt. 30. 16:26
.
82. a74de3d08a (válaszként erre: 81. - Welker Melinda)
2008. okt. 14. 21:21
Jobbulást!
2008. okt. 14. 17:29

Sziasztok!

Tuti nincs köze a diétához, de most délután elég szarul érzem magam. Lehet az időváltozást érzem mert szoktam, vagy beteg leszek mert reggel marhára köhögtem. (Pánikbeteg vagyok már jó pár éve lehet ez is bekavar) Na mindegy holnapra biztos elmúlik.

80. ALLICS (válaszként erre: 73. - Welker Melinda)
2008. okt. 13. 10:56
Az első 2 hét alatt 6 kilót fogytam.Pedig nem éheztem.
79. Welker Melinda (válaszként erre: 78. - Raistlin Majere)
2008. okt. 13. 10:40

Szia.

Köszönöm az infot ki is próbálom. Úgyis kimaradt a húslevesből egy fél karfiol és éppen azon tűnődtem hogyan egyem meg.

78. Raistlin Majere (válaszként erre: 68. - Welker Melinda)
2008. okt. 13. 10:14

Szia!

Ha fogyni akarsz, akkor ne rántva edd a karfiolt, hanem párolva vagy rakottasan :-)

Én meg szoktam magamnak főzni egy nagy fazék ragulevest (szárnyashús + csirkemáj), jó sok zöldséggel (sárgarépa, karalábé, karfiol, zeller) és vacsorára ezt eszegetem.

77. Welker Melinda (válaszként erre: 76. - A74de3d08a)
2008. okt. 13. 09:21

csak kicsit megijedtem hogy "csak ennyi"?

De tényleg inkább lassabban és tartósabban mint hirtelen dupla visszahízósan. Időm van nem hajt a tatár.

76. a74de3d08a (válaszként erre: 75. - Welker Melinda)
2008. okt. 12. 21:05
jó az, ha gyorsabban fogynál, a bőröd bánná.
2008. okt. 12. 20:48

Sziasztok!

Ma megmértem magam hát kicsit elkeserítő, de nem baj nem futamodom meg.

Eredmény: 10 nap -1 kg

74. a74de3d08a (válaszként erre: 73. - Welker Melinda)
2008. okt. 11. 14:55
nekem 1 hét volt
2008. okt. 11. 13:06

Azért érdekelne az is, hogy ki hogyan diétázott és tényleg konkrétan mennyi idő után érezte, hogy elindult valami változás?

(Ez is adhat erőt az embernek, hogy 1 hónap vagy fél év vagy ilyesmi.)

72. a74de3d08a (válaszként erre: 70. - Welker Melinda)
2008. okt. 11. 12:41
föl kell írni pontosan, hogy mit ettél és tápanyagtáblázat alapján kiszámolni, hogy összesen hány kalória.
2008. okt. 11. 11:44

Beírtam a google-ba hogy kalóriaszámítás és kiadott egy raklapnyit.

Na áttanulmányozom ezt is.

70. Welker Melinda (válaszként erre: 69. - A74de3d08a)
2008. okt. 11. 11:41

Le van valahol tök pontosan írva ez a kalóriaszámlálás? Már úgy értem vagy valamilyen oldal ahol leírják? Már sokszor hallottam róla de nem igazán látom át, nem azért mert hülye vagyok :)

Hanem még ennyire elszántan nem foglalkoztatott soha a fogyókúra és még nem olvastam róla soha mindig csak hallottam.

69. a74de3d08a (válaszként erre: 67. - Welker Melinda)
2008. okt. 11. 11:35
hát én ezt nem tudom, én mostanában leginkább a kalóriaszámlálásban hiszek, így kiszámolnám a helyedben, hogy mennyi a napi kalóriaszükségletem és aszerint étkeznék, de erről már írtam egy előző postomban.
68. Welker Melinda (válaszként erre: 63. - 40af5f9f3b)
2008. okt. 11. 11:23

Hú bocsi majdnem elfelejtettem válaszolni.

Szóval én erőscsontú nagy mellű nőci vagyok, tehát soha nem leszek és nem is szeretnék 50 kg lenni. Inkább 60 ahhoz 15 kg-ot kell fogynom.

Kenyeret csak reggelire eszek most elfogyott az update kenyerem és tegnap vettem bio rozs kenyeret.

Ebből is a kis szendvics formájút 30 dkg és azt beosztom egy hétre. Ehhez felvágott és zöldség.

Ebédre csináltam már rántott karfiolt, tegnap olvashattad tarját sütöttem, valamelyik nap halat ettem és ma borsófőzeléket fogok.

Vacsi na ezzel már gondba szoktam lenni, de mindig találok valamit.

Szoktam még enni joghurtot müzlivel, meg gyümölcsöket.

Hát kb ennyi. A zacsis levesek nem jók én például meg tudtam volna halni a smack levesért van a spejomban vagy 10 és nem érdekell. Tehát tényleg minden a fejben dől el.

2008. okt. 11. 11:16

Szerintetek ha ezeket mind betartja az ember akkor mégis mennyi idő múlva lehet látszata?

De tényleg nagyon brutálul betartom igaz még csak 10 nap telt el.

2008. okt. 11. 11:08

Lehet. Sokakat lefogyasz az, ha 4 óránként esznek annyit, hogy épphogy jóllaknak ,de nem tömik tele magukat. Van, aki arra esküszik, hogy este 6 után nem eszik, maximum 1 kefír vagy egy pohár tej még belefér lefekvés előtt.Olyat is hallottam ,hogy nem esznek fehér lisztből készült terméket és ettől fogytak sokat. A húsokat salátával is lehet enni,nem muszáj tésztával, krumplival v rizzsel. Állítólag külön a szénhidrát és a fehérje sem hízlal, csak ha együtt esszük. A húsevés után 3-4 órával a krumplit is megehetjük.

Ezek a tartósan tarható fogyókúrák.

2008. okt. 10. 23:00
huha...semmi gond!ezt nem tudtam...pedig én mindenhol azt olvasom,hogy gyümölcsel nagyon egészséges kezdeni a napot..
64. NOA (válaszként erre: 51. - Turbókácska)
2008. okt. 10. 19:05

Gyümölcsöt nem eszünk reggel, mivel az epehólyag éjjel koncentrálódik azaz besürüsödik.Reggel ezt meg kellene nyitni, hogy induljon valóban az anyagcsere ahogy mondod.A hólyag záróizma csak zsirra nyilik meg, tehát reggel mindig zsíros kajával kezdjük a napot.A betegeknek csokit, vajaszsemlét adtunk mikor epeürülést néztünk.

Már bocsánat, hogy közbeszólok:)

63. 40af5f9f3b (válaszként erre: 62. - Welker Melinda)
2008. okt. 10. 18:57

és te mit szoktál reggelizni?meg vacsizni?meg ebédelni?:):)

és mennyit szeretnél fogyni?

de szerintem az nem jó..ha teljesen kiikatatod az étrendedből a kenyeret!

bár sajnos én mostanában minden nap ettem..de teljes kiörlésűeket...meg rozst!

az a baj,hogy tanuló vagyok..és egyedül élek Pesten..és nincs sokszor időm főzni..meg készíteni magamnak kajákat..

e miatt is egy picit gondban vagyok!

és akkor veszem a halkonzerveket..meg zcskós leveseket..és hát szerintem az nem a legegészségesebb:/

de mégis jobb mint a csoki:)

mostanában azt igyekszem kerülni.:)SAJNOS:§

pedig imádom...

meg a kenyeret is nagyon szeretem egyébként..:)

sajnos ahílaló dolgok a legfinomabbak:)

2008. okt. 10. 17:26

Na az elején nekem is nagy gondot okoztak ezek és még vagy ezer kérdés.

Sajnos én nem tudom betartani, hogy keveset vagy fél adagot egyek a hízlaló dolgokból ezért döntöttem inkább úgy, hogy teljesen kiiktatom az étrendemből. (kenyér, krumpli, tészta, cukor)

De aztán felvetődött bennem a köv kérdés hogy a köretet lehet helyettesíteni, de a kenyeret mivel tegyem?

Mert azért felvágottat eszem, vagy vajkrém stb...

És akkor nem tudtam, hogy rozs kenyér vagy magvas vagy fekete?

Na aztán vettem egy update kenyeret ami 30 dkg-s és 350 ft egész hétre elég volt.

Most ahol vásárolunk ott nincsen ilyen úgyhogy most tanácstalan vagyok.

61. 40af5f9f3b (válaszként erre: 60. - A74de3d08a)
2008. okt. 10. 17:02

köszi!

igen..én szeretnék az étrendemen változtatni..de nem tudom,hogy vágjak neki..mondjuk minden reggel eszem gyümölcsöt..mert azt elvileg jó délelőtt enni,mert tisztít..meg stb!

és ebédhez milyen ételeket válogathatok?

a heti étrendben a legtőbb hús szerepeljen?és mondjuk egy két nap a hétből szénhidrát?

és vacsira lehet azt,hogy 1-2 almát eszem meg?

60. a74de3d08a (válaszként erre: 58. - 40af5f9f3b)
2008. okt. 10. 13:54

az jó ha tornázol. még ha csak keveset is.

pénz nem kell hozzá, lehet otthon is tornázni.

nem teljesen értem a kérdésed. :-(

ha általában sok szénhidrátot eszel és azt egyszer csak elhagyod, nyilvánvaló, hogy fogyni fogsz (ha egyébként egészséges vagy). ha lefogytál és utána ismét sok szénhidrátot eszel, akkor meg hízni fogsz megint. ez is nyilvánvaló számomra. :-(

be kéne lőnöd, hogy mennyi kalóriára van szükséged naponta és aszerint összeállítani az étrendedet. szerintem. még fontos szerintem az is, hogy ne hagyj el egész táplálékcsoportokat, annak szerintem nem lehet jó vége. a legjobb átalakítod az egész étkezésedet és megpróbálsz minél többet mozogni. szerintem.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook