Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek egy 30 éves férfi miért nem akar még mindig saját lábra állni? fórum

Szerintetek egy 30 éves férfi miért nem akar még mindig saját lábra állni? (beszélgetős fórum)

2010. jún. 25. 13:03

Bocsánat az általánosításért!

Persze hogy nem mindenki irigy.

Nem mindenki ideges.

Bocs még egyszer.

173. b2076ec79b (válaszként erre: 167. - Betsabé)
2010. jún. 25. 12:57

Javaslom én is, olvasd el az egészet. Sajnos úgy érzem nem is tudod mi a téma igazi lényege...

Ha pedig már elolvastad, tedd meg újra, mert nem hiszem hogy megértetted....

172. jomami (válaszként erre: 166. - Betsabé)
2010. jún. 25. 12:57
Ma épp nem vagyok ideges
171. tücsimücsi (válaszként erre: 169. - Betsabé)
2010. jún. 25. 12:56

ismételten: mégegyszer...és figyelmesen:-))


itt nem irigységről van szó...nem lennék a srác helyében bármennyi pénzről is van szó...

170. b2076ec79b (válaszként erre: 166. - Betsabé)
2010. jún. 25. 12:56

Hogy jómódú az ok, de hogy boldog pfff.

És nem azért megy fel a pumpám, mert jómódú, hál istennek rendben vagyok anyagilag, hanem azért mert egyszerűen nem látja a fától az erdőt.

Elrontották a gyereknevelést, ez nem kérdés. Jómódtól teljesen függetlenül. Szegénységben is lehet olyan szülőfüggő gyereket nevelni, hogy ihaj.

Ráadásul a fórumindító keverte bele a történetbe, hogy mennyire kőgazdag, de szerintem ez senkit nem érdekel....

Másrészt sosem tudhatod a másik monitor előtt ki ül, milyen körülmények között....

2010. jún. 25. 12:54
Olvastam az egészet.
168. tücsimücsi (válaszként erre: 166. - Betsabé)
2010. jún. 25. 12:53

Inkább Neked jár a részvét.

Ajánlom olvasd újra az egész fórumot, talán másodjára megérted a lényeget.

2010. jún. 25. 12:53
Manapság egyáltalán nem ciki, ha valaki 30 évesen nem nős. Előtte az élet. Nem nőről van szó, aki egy idő után már nem tud foganni.
2010. jún. 25. 12:50

Bennem az a kérdés, hogy miért ilyen ideges itt mindenki?

Azért mert van egy jómódú, boldog család.

És itt mindenkiben felmegy a pumpa, aki nem jómódú, vagy nem boldog.

Mert a szegény és boldogtalan emberek ilyenek.

Részvétem.

165. b2076ec79b (válaszként erre: 154. - Mcrew)
2010. jún. 25. 12:50

Kedves mcrew!


Mint ahogy azt előttem már többen is leírták, ez az egész csak és kizárólag a ti hibátok. Nincs mit tenni, ezt elszúrtátok. Egy 30 éves ember már nem "faragható". Ő már olyan marad, amilyen most. talán icipicit lehet korrigálni, de alapjaiban változni nem fog. Sajnos nagy valószínűséggel a ti túlzott féltésetekkel és aggódásotokkal, folyamatos kontroll alatt tartásotokkal elértétek, hogy egyedül élje le az életét. Ami elég szemét önző dolog, hiszen ti is ott vagytok egymásnak a feleségeddel..

A fiatok, akárkit is választana (ha egyáltalán merne), úgyse lenne jó nektek soha. De valószínű a fiatok már nem is mer kezdeményezni, hisz tisztában van ezzel. Ha pedig (adja a jó isten) mégis megismerkedne valakivel, és kialakulna egy komolyabb kapcsolat, azt hiszem rövid úton kiutálnátok, elüldöznétek őt. Nincs nő, aki egy ilyen lelki terrorban akarna élni.

Egyáltalán fel nem foghatom, ha azt mondod, milyen megbízható, kedves, rendes..stb a fiad, akkor miért nem hagytátok, hogy párt találjon?

Gondolod majd 60 évesen ül a pénzkupacon és hű de rohadtul boldog lesz a birodalomban, mint Dagobert bácsi? Arról meg nem is beszélve, hogy így unokátok sem lesz, aki a birodalmat tovább vigye majd, úgyhogy ha a fiatok is megöregszik és elmegy, a generációk óta építgetett birodalmat a semmivé fog foszlani. Mindez azért, mert nem hagytátok felnőni, nem engedtétek, hogy igazi férfi legyen.

Azon se csodálkoznék, ha reggelente anyuka kirakná neki a ruhát, mert magától még azt sem tudja mit vegyen fel :S



Na jó, elnézést, de a továbbiakban azt hiszem nem tudok kultúráltan hozzászólni, ezért itt be is fejezem.

További szép napot!

164. tücsimücsi (válaszként erre: 163. - Mcrew)
2010. jún. 25. 12:46

a fiacska szón lovagolsz? Képzeld, nekem is van fiam, és semmi bántót nem találok ebben .

Nekem is ő csak az én fiacskám lesz még 30 évesen is.


A lényegre meg nem válaszoltál. Talán nem tudsz?

163. mcrew (válaszként erre: 159. - Tücsimücsi)
2010. jún. 25. 12:44

"fiacskád"?

Elnézést, de én tisztelem a fiamat, és elvárom másoktól is ugyanezt. Néhány hozzászólásban már egyenesen valami sérült emberkének nézik Őt. Holott a valóságban nem is látták, nem is ismerik.


Mindenkinek megköszönöm az építő jellegű kritikáját, és kedves, jóindulatú tanácsát.

Amennyiben sikerül ebből bármit is alkalmazni, beírom ide a későbbiek folyamán.

További kellemes napot kívánok.

162. tücsimücsi (válaszként erre: 160. - Homokóra)
2010. jún. 25. 12:37
ühüm....:-)))
2010. jún. 25. 12:37
Tényleg ne haragudj mcrwe, ha kicsit durván fogalmaztam, de remélem belátod, hogy nem egészséges a kapcsolatotok a fiatokkal és neki sem veletek. Ezt ahogy olvasom a gondolataidat, 100%, hogy ti nem tudjátok önállóan, külső segítség nélkül megoldani.
160. homokóra (válaszként erre: 159. - Tücsimücsi)
2010. jún. 25. 12:36
Az nem történhet meg!:)Márpedig azért nem, mert írásaiból az vehető ki, hogy nehéz nála gazdagabb családot találni!
159. tücsimücsi (válaszként erre: 111. - Mcrew)
2010. jún. 25. 12:35

Nem semmi egy fórum...


És mi lenne akkor, ha egyetlen fiacskád egy multimilliomos csemetével jönne össze??? Akihez képest a fiacskád csak egy "templom egere". Azt hogy reagálnád le? Főleg, ha a csaj szülei a Te fiadtól féltenék a családi vagyont...???? Sz@rul esne, mi...?

158. homokóra (válaszként erre: 154. - Mcrew)
2010. jún. 25. 12:35
Nyilván még azt is tudjátok, hány órakor megy haza...próbálna csak egyszer kimaradni néhány napra!
2010. jún. 25. 12:34
Egy egészséges személyiséggel rendelkező ember belső késztetést érez arra, hogy mielőbb leváljon a szüleiről, és a szülőknek is az lenne a feladata, hogy önállóságra neveljék gyerekeiket és idővel "kilökjék a fészekből", ahogy a természetben is történik. Az embernél valamiért nehezebben megy a dolog. persze, hogy 40 évesen is a gyerekünk a gyerekünk lesz nekünk, de felnőttként kell tisztelni, nem pedig úgy viselkedni vele, mint egy 5 évessel!
156. jomami (válaszként erre: 150. - Zebracsikó)
2010. jún. 25. 12:34
személyiségtől függ szerintem, az én szüleim is minden bele szóltak, érzelmileg is próbáltak szegények zsarolni, ők is jót akartak, de nekik nem sikerült és elköltöztem otthonról.
155. homokóra (válaszként erre: 154. - Mcrew)
2010. jún. 25. 12:33
Már rongyosra ütöttem a billentyűzetet, és még mindig nem érted!
154. mcrew (válaszként erre: 145. - Homokóra)
2010. jún. 25. 12:32

Nagyon sok szegény embert támogat, erre is neveltük mindig.

Itt most nem a pénzről van szó.

Nem akar elköltözni, és így valóban egyedül marad.

Azt nem tudom, hogy van-e neki jelenleg alkalmi kapcsolata. Korán hazajön minden éjjel.

Nem látjuk rajta, hogy boldogtalan lenne. De úgy tisztességes, ha normális párkapcsolatban él egy 30 éves férfi.

153. homokóra (válaszként erre: 149. - Jomami)
2010. jún. 25. 12:32
Hogy mert volna elmenni..érzelmi zsaroláson nyugszik ez a történet!
2010. jún. 25. 12:32
Egy rossz házasság sok sebet okoz mindenkinek. Persze aki már túl van 1-2 váláson, és túllép rajta az nem érti hogy még létezik olyan aki egy életre akar igent mondani.
151. Johannia (válaszként erre: 147. - Zebracsikó)
2010. jún. 25. 12:31
Sajnos akkor elment volna. Itt az a nagy helyzet, hogy teljesen függővé tették, burokban nevelték, nem alakult ki az önálló személyisége, az egészséges énképe.
150. zebracsikó (válaszként erre: 149. - Jomami)
2010. jún. 25. 12:30
szerintem érzelmileg zsarolják és nem is merne elmenni
149. jomami (válaszként erre: 147. - Zebracsikó)
2010. jún. 25. 12:29
Akkor már el ment volna a szülői háztól
148. Betsabé (válaszként erre: 128. - Mcrew)
2010. jún. 25. 12:27
Ez megtörténhet 2010-ben is.
147. zebracsikó (válaszként erre: 139. - Mcrew)
2010. jún. 25. 12:26
a gyermeketek a háta közepére se kívánja már a ti segítségeteket! megölitek vele.
146. Johannia (válaszként erre: 139. - Mcrew)
2010. jún. 25. 12:26
MÉRT?! Mert életképtelenné neveltétek! Totálisan függővé tettétek magatoktól! A szeretetetekkel, óvásotokkal megfojtottátok, nem hagytátok tapasztalatokat gyűjteni, így fél a nagybetűs élettől miattatok! Érzelmileg nem tudatosan, de zsaroljátok. Biztos elszórtok pár megjegyzést, milyen jó, hogy itt vagy nekünk fiam, gondolom a pénz dolgot is párszor nyomatékosítjátok... Verbálisan azt mondjátok neki, hogy menj fiam, önállósodj, de minden más módon azt kommunikáljátok neki, hogy maradj velünk! Ezért kell elmenni pszichológushoz, családterápiára! Ezt komolyan mondom.
145. homokóra (válaszként erre: 139. - Mcrew)
2010. jún. 25. 12:22
esetleg ha megkérdeznéd tőle....tudod..a pénz nem boldogít, de jó ha van...mi van akkor, ha a menyecske szegény családból származik, és a te fiad esetleg segítené anyagilag..akkor mit szólnál?:):)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook