Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek egy 30 éves férfi miért nem akar még mindig saját lábra állni? fórum

Szerintetek egy 30 éves férfi miért nem akar még mindig saját lábra állni? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
84. spinneli (válaszként erre: 80. - Zebracsikó)
2010. jún. 25. 11:36

Igen szegény 30 éves kisbabának segítenek megfelelő párt találni, nehogy szegény picikét csalódás érje-hát tényleg nem értem, hogy miért nem akar egyébként felnőttként leválni anyuciékról.

Valószínűleg, mert sosem kezelték annak.

83. kakukkfű (válaszként erre: 71. - Mcrew)
2010. jún. 25. 11:36

Nagyon rosszul csináljátok.

Ne haragudj,de pont ezért nem lesz boldog soha a fiatok,mert kisfiúként kezelitek,ti döntötök helyette,és kvázi nem élheti a saját életét.

Tudom könnyű kivűlállóként tanácsot osztogatni,az érzéseket ti élitek meg,nem egyszerű a szülőnek elengedni a gyermekét,DE kell hagyni,hogy a saját életét élje,saját véleménye,saját döntései legyenek.

Ha egyszer meghaltok-hiszen ez az élet rendje- piszok nehéz helyzetben lesz,ha nem engeditek felnőni.

82. Betsabé (válaszként erre: 69. - E1bda839cd)
2010. jún. 25. 11:35

Nem kevertem össze :-)

Viszont példának jó a mosogatás.

Azért sok szülő még annak is örülne ha a gyereke a saját szobájában kitakarítana. Nem?

Az, hogy a szülő elmondja a véleményét, még nem egyenlő azzal, hogy rá is erőlteti a gyerekére. Jobb lenne, ha a szülő passzivan nézné, és mindenre bólogatna?

2010. jún. 25. 11:35
Saját megválaszoltad a kérdésed!
2010. jún. 25. 11:34
egyébként meg ha Ti a saját viselkedéseteket (nyomozás, lepattintás, befolyásolás) normálisnak tartjátok, akkor miért tetted fel ezt a fórumkérdést?
79. spinneli (válaszként erre: 71. - Mcrew)
2010. jún. 25. 11:32
Ha kisfiúként kezeled, mint a példa is mutatja, nem értem miért gondolod, hogy le fog válni valaha.
78. jomami (válaszként erre: 71. - Mcrew)
2010. jún. 25. 11:31
A csalódások tanítanak minket az életben.
77. homokóra (válaszként erre: 71. - Mcrew)
2010. jún. 25. 11:28

Még szerencse, hogy ilyen nyomozók vagytok:):) Tudod, mi történne nálunk, ha ilyen "nyomozósdit" játszanánk ? Örökre elveszítenénk a fiúnk bizalmát.

S mi van akkor, ha pont ez a francia nő lett volna az igazi, s ti elüldöztétek? Ritkán találkozom ilyen felfogással, megmondom őszintén.

2010. jún. 25. 11:28
gondolom, mikor elkezd udvarolni egy nőnek, már az első randi előtt kikötitek, hogy Ti is látni akarjátok! Mikor még ő sem ismerte meg! Hagyjátok, hogy hosszabb ideig randizhasson valakivel, és akkor mutassa be Nektek, mikor már nyilvánvaló, hogy valami komolyabb alakul. Addig ne érdekeljen Benneteket, ki is az illető nő.
75. Szilvita (válaszként erre: 71. - Mcrew)
2010. jún. 25. 11:27

Ha felelősségteljes és komoly gondolkodású, akkor miért nem mered a párválasztást rá bízni?

Kinyomoztátok?? Eszembe nem jutna "nyomozni"... És mennyi idő alatt derült ki a 25 éves lányról, hogy nem megfelelő?

Nyilván jót akarsz a fiadnak, de nem biztos, hogy neki az a jó, amit te szeretnél. Pláne a párválasztásban.

74. zebracsikó (válaszként erre: 71. - Mcrew)
2010. jún. 25. 11:25

Elmondom Neked, miért nem engedi közel magához őket:


mert fél attól, hogy Ti majd megszóljátok (ahogy eddig nyilvánvaló az összeset) és lebeszélitek és akkor ő megint azt fogja magával kapcsolatban érezni, hogy alkalmatlan a kedvetekre tenni és a megfelelő nőt kiválasztani.


Értsd meg, minden esetben a saját alkalmatlanságát éli meg, mikor Ti kioktatjátok arról, miért nem jó az éppen aktuális nő és lekáderezitek, nyomoztok utána.

Piszok érzés lehet!

73. sunshine24 (válaszként erre: 71. - Mcrew)
2010. jún. 25. 11:24
Mert ez az élet rendje. Az élethez a csalódások és a fájdalmak is hozzá tartoznak. Azok által leszünk erősebbek, szerzünk tapasztalatokat.
72. zebracsikó (válaszként erre: 71. - Mcrew)
2010. jún. 25. 11:22
őt nem tartottátok alkalmasnak, hogy kitapasztalja, jó-e neki azzal a nővel?
71. mcrew (válaszként erre: 51. - Szilvita)
2010. jún. 25. 11:21

Nem tudom a fiamat női szemmel nézni. Azt látom, hogy népszerű a nők körében, de nem engedi őket közel magához. Szerintem komoly gondolkodású, megbízható, felelősségteljes férfivá vált. De szívügyekben naiv, és sebezhető.

Egyedüli gyermek. Miért kéne szenvednie, ha nem muszáj. Ezért segítünk neki a párválasztásban is. De nem szólunk bele, csak elmondjuk véleményünket.

Tavaly legyeskedett körülötte egy csinos 25 éves francia nő. Szerencsére időben kinyomoztuk, hogy 3 férje is volt már. Boldognak akarjuk látni a fiunkat. Ez nem bűn. És nem maradiság.

70. zebracsikó (válaszként erre: 66. - Betsabé)
2010. jún. 25. 11:20

Lehet, hogy abban igazad van, hogy kevés az önbizalma, és álmodozik egy lányról.


De az is nyilvánvaló a kérdés feltevőjének nyilatkozataiból, hogy nagyon erős irányítás alatt van és folyamatosan azt sulykolják belé, hogy a nők majd elveszik a vagyonát és nem lehet megbízni bennük.

Valószínűnek tartom, hogy ha voltak is próbálkozásai nőkkel és esetleg a szüleinek bemutatta őket, a szülők mindig találtak az illetőben valami kivetnivalót, amiért nem tartották jó partinak.

Ezzel teljesen leépítették minden további próbálkozását, hiszen tudat alatt azt érezte, hogy ő alkalmatlan a megfelelő partnerének megtalálásában és sosem tud majd szülei kedvére tenni.

69. e1bda839cd (válaszként erre: 66. - Betsabé)
2010. jún. 25. 11:19
Ne keverd össze az elmosogatást (mert az alap) azzal, hogy a szülők kitűzték az irányelveket, hogy milyen társat "szánnak" a gyereknek. Mert amikor 100 évvel ezelőtt kiválasztották a megfelelő menyecskét, és a mai világban is előfordul ez, az elmaradottabb vidékeken, akkor az mindenképpen csak ellenérzést válthat ki a gyerekből.
68. jomami (válaszként erre: 48. - Mcrew)
2010. jún. 25. 11:19
Fiad majd akkor lesz önálló ha saját magára hallgat, attól függetlenül hogy a szülő elmondja a véleményét.
67. homokóra (válaszként erre: 66. - Betsabé)
2010. jún. 25. 11:19

Véleményem szerint itt nem azzal van a gond, hogy egy fiú szó nélkül elmosogat-e avagy nem!


Az én fiam életében nem mosogatott otthon, akkor vajon nem jól neveltük? Dehogy...csak otthon mindig kicsit kényelmesebb az élet. Mióta külön lakik, mindent megcsinál..neki igénye volt az önállóságra, s ezt tiszteletben tartottuk.

2010. jún. 25. 11:14

Biztos vagyok benne, hogy nem a szülőkkel van a baj. Az a gyerek, aki szó nélkül elmosogat...ott nincs nevelési probléma.

Szerintem a fiúnak önbizalomhiánya van. Akar párt, és álmodozik is róla, csak nem jut el odáig hogy próbálkozzon. A normális lányok meg várják, hogy meghódítsák őket.

Viszonzott szerelme volt? Lehet, hogy egy kudarcot még mindig nem dolgozott fel?

Nem szabad erőltetni.

Én is harminc vagyok. Sok barátunk egyedülálló. Nem egyszerű. Én próbálom az önbizalmukat erősíteni.

2010. jún. 25. 11:12
Rossz a kérdésfeltevés. Szegény gyerek nem "nem akar..", hanem nem tud saját lábra állni. Ilyen szülői háttérrel.... :((
64. globus (válaszként erre: 62. - Zebracsikó)
2010. jún. 25. 11:10
Erre vonatkozó kérdést én is feltettem :) Próbálom vizualizálni a helyzetet, ezt a részt hiányolom.
63. zebracsikó (válaszként erre: 48. - Mcrew)
2010. jún. 25. 11:10
Volt már egyáltalán barátnője?
62. zebracsikó (válaszként erre: 57. - Globus)
2010. jún. 25. 11:08
félreértettél: nem botránkoztam meg a kapálás és mosogatás miatt. Azon botránkoztam meg, hogy ezen tevékenységeken kívül nincs semmi, ami társas kapcsolatokról szólna.
61. jomami (válaszként erre: 50. - Homokóra)
2010. jún. 25. 11:08

Kicsit önző vagyok!!!!


A fórum témához: Saját lábára álljon valaki szerintem tök mindegy, hogy egyedül vagy szülővel lakik az ember, attól még lehet önálló

2010. jún. 25. 11:07

Ha majd egyszer párjára talál ez a fiatal ember, nem irigylem a kis hölgyet, lesznek ott gondok...én sem örülnék, ha ilyen nászaim lennének...

Itt valami nagyon el van cseszve:(

59. e1bda839cd (válaszként erre: 48. - Mcrew)
2010. jún. 25. 11:07

Nagyon tévedsz, bocsi.

Tökéletesen mindegynek kell lennie, hogy mit csinál, hogy él, nem szólhatsz bele. Pont azért, mert felnőtt ember. Ha megfelelően neveltétek, ha megkapta a helyes értékrendet, akkor tudja, hogy mi jó és mi nem. Ezen meg már nem lehet változtatni, ezt vagy eltoltátok, vagy nem:)) Ha egy szélhámos, ha egy afrikai, vagy maga az igazi boszorkány, nektek akkor is el kell fogadni, mert ha nem, akkor egyszercsak el fog jönni az idő, mikor a gyerek már annyira utálni fogja a helyzetet, hogy irányítjátok és befolyásoljátok, hogy nem fogja rátok nyitni az ajtót sem öregségetekre. Sokan végezték már így szociális otthonban... Hidd el, tudom...

58. Szilvita (válaszként erre: 48. - Mcrew)
2010. jún. 25. 11:07
Nahát, de bizony, szorosan fogjátok, ne csodálkozz akkor a viselkedésén. Lehet hogy azt nézi minden nőben, hogy megfelel-e nektek, és nem is azt hogy neki megfelel-e. Ne haragudj, de ez nem a megfelelő hozzáállás. Nekem is fiam van, és elgondolom, hogy talán nem olyan lánnyal fog ismerkedni, aki nekem tetszik, de muszáj lesz elfogadnom. Saját életemből tudom, hogy nem biztos, hogy a boldogság a "tökéletes" emberrel jön. Lehet hogy egy tökéletlen, nehéz eset párral sokkal boldogabb az ember.
57. globus
2010. jún. 25. 11:06

Véleményem szerint egyáltalán nem baj, ha egy fiú/férfi is háziasságra van nevelve, gondolok itt a megbotránkozásra a kapálás, mosogatás miatt. Ez nem annyira szélsőséges, mint pl. olyan, hogy egy 20 éves lány ne tudjon levágni egy szelet kenyeret az anyja nélkül. Sajna ilyent is ismerek. Csak úgy tudják megosztani a házimunkát a későbbi házasságban, ha arra önként is van hajlandóság.

A lentebb említett fiúnak valószínűleg a kontaktus létrehozásában vannak nehézségei. Volt már alkalmi barátnője?

56. a14deb9047 (válaszként erre: 44. - Zebracsikó)
2010. jún. 25. 11:06
Legyen az akár egy kicsi garzon. Ez talán anyagilag is megoldható lenne. Együtt keressenek lakást, de Ő válassza ki, melyik tetszik neki, ugyanígy a bútort, stb. Nem kell helyette mindent megoldani, megcsinálni, eléje rakni stb.; nem irányítani.
2010. jún. 25. 11:05
Ez egy nagyon lassú, hosszú folyamat, amíg valamennyire majd elszakad tőletek. Az én férjem eleinte csak jött, ment, volt is nálam, meg nem is. Aztán lassan már maradt is, és nagyon nehéz volt ezt elérni nála, pedig már Ő is 30 volt akkor. Azt hiszem, hogy egy hihetetlenül türelmes, kitartó nőnek kell megtalálnia a fiadat, akinek lesz türelme annyit várni, mint amennyit én vártam arra, hogy a férjem eljöjjön otthonról. Három évig tartott a folyamat. Teljesen nem szakadt el a szüleitől, még ma is minden reggel átmegy hozzájuk, mielőtt munkába megy, és mielőtt haza jön szintén a szüleihez megy, csak utána jön haza a saját családjához. Nem is akarom, hogy másként legyen, hiszen az Ő szülő iránti hihetetlen tisztelete, és szeretete annyira erős, hogy ezt nem kell, és nem is szabad elszakítani. De már van saját családja is, és minket is ugyanannyira szeret és tisztel, mint a szüleit. Persze nem mondom, hogy könnyű olyan nőt találni, aki ezt mind ki tudja várni, talán olyan erős szerelemnek kell lennie, ami ezt is át tudja hidalni. Remélem, hogy megtalálja a Te fiad is ezt a bizonyos társat az életében. Kitartás!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook