Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek egy 30 éves férfi miért nem akar még mindig saját lábra állni? fórum

Szerintetek egy 30 éves férfi miért nem akar még mindig saját lábra állni? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
24. homokóra (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2010. jún. 25. 10:47
Igen..és ez így helyes..nem szabad búra alatt tartani a gyereket, hiszen csak "kölcsönbe" kapjuk Őt-DD
23. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Mcrew)
2010. jún. 25. 10:44

Gondolom, alkalmatlan a kapcsolatteremtésre, párkeresésre.

Még azt is feltételezem, nem nagyon volt kapcsolata nőkkel, vagy legalábbis felszínes, rövid.

Ha egy férfi megtalálja azt a nőt, akiért bolondulni képes, azonnal letipizik anyuci szoknyája mellől.

2010. jún. 25. 10:43

Szerintem elkényelmesedett,és mostmár egyre nehezebb lesz kijönni ebből az állapotból.

A 30 éves férfi lehet,hogy a nagy Ő-re vár,de az a nő nem fog jönni,ha a 30 éves pasi nem tud mit felmutatni.

Ideje lenne,hogy elszakadjon a köldökzsinór,és be kéne invesztálni egy lakásba,és élni a saját életét.

A "gyereknek" is jobb lenne,és a szülőnek is.

21. e1bda839cd (válaszként erre: 12. - Mcrew)
2010. jún. 25. 10:38
Sok mindenre képes az ember, ha egyszer csak rákényszerül, hogy megoldja. De addig, amíg nincs kényszer, kellemesebb a kényelem. Az egyik főnököm, aki orvos(nő) állandóan panaszkodik, hogy a 38 éves "kisfia" nem hajlandó önálló életet élni, mi lesz így... Aztán közben csak úgy sugárzik belőle a ki nem mondott, de érezhető büszkeség, hogy még mindig ő az "első számú nő" a kisfia életében...:)))
20. mcrew (válaszként erre: 14. - Zsuzso100)
2010. jún. 25. 10:36
Egyetlen rossz szót sem tudok rá mondani. Itthon gyöyörűen rendbe tartja az egész kertet. Vacsora után szó nélkül elmosogat. Mindenben segít, ki sem kell mondani. Nagyon jó fiú.
19. mcrew (válaszként erre: 14. - Zsuzso100)
2010. jún. 25. 10:36
Egyetlen rossz szót em tudok rá mondani. Itthon gyöyörűen rendbe tartja az egész kertet. Vacsora után szó nélkül elmosogat. Mindenben segít, ki sem kell mondani. Nagyon jó fiú.
18. 98ec496afb (válaszként erre: 12. - Mcrew)
2010. jún. 25. 10:36
Csak most veszem észre, hogy a kérdező egy férfi:) hát akkor tudja... férfi szemmel, hogy mi a nagy helyzet. Itt nem fog tanácsot kapni, legalábbis igazán megfelelőt, mert az itt válaszolók is be fogják az embert nyomorítani az "anyuka fiacskája" dobozba, pedig lehet, nem is erről van szó. A dolog mindig ennél sokkal de sokkal összetettebb és sokkal több húzódik a háttérben, mint az anya részéről a kiszolgálás.
17. homokóra (válaszként erre: 15. - Dominós)
2010. jún. 25. 10:33
-DDD
2010. jún. 25. 10:33
Mert így a kényelmes neki.
2010. jún. 25. 10:32
mert mafla...
2010. jún. 25. 10:31
A pasik nagyon kényelmesek, ha nem muszáj, ne kelljen házimunkát csinálni!
2010. jún. 25. 10:29
Ja, hogy mit tehetne a kérdező? A kérdező semmit. Szinte. Majd egy leány, egy Nő, aki jönne... Ő tehetne a legtöbbet. DE csak akkor, ha őbenne is van egy kis anyáskodó (?) vonás, persze, lehet, nem tipikus eset, a körülményekre való tekintettel (sem)nem lehet skatulyázni.
12. mcrew
2010. jún. 25. 10:29

igen, egy komoly párkapcsolat segíthet az elszakadásban. De anno én is 3 évig egyedül éltem, pedig szüleim 2 háztömbnyire éltek tőlem, jómódban, sok üres szobával. Nekem korán igényem lett a szabad életre. Számomra ezért is felfoghatatlan, és nejemmel leginkább attól tartunk, hogy így egyetlen nő sem fogja őt komolyan venni.

Évek óta próbálkozunk ezt szóba hozni, de csak legyint, vagy felháborodik és visszakérdez, hogy "tán zavarok?" és ezzel meg is oldotta.

Félünk, hogy nem fogja megállni a helyét az életben, és mi sem élünk örökké.

11. sunshine24 (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2010. jún. 25. 10:27
Igen, de meg tudja ezeket mind magának csinálni? Tud főzni, mosni, vasalni? Mert, ha nem, akkor természetes, hogy inkább a kényelmet választja. A másik, amivel gyakran találkozom: férfiak óriási elvárásokkal a nőkkel szemben. Nem egy ilyennel találkoztam az utóbbi években. Így nem csoda, ha nem találnak senkit.
10. Binky
2010. jún. 25. 10:27

Dobjátok ki...punktum.

Meg kell neki mondani, hogy kisfiam önállósodj, segítünk neked lakáskeresésben.

2010. jún. 25. 10:26

ajaj...

Nem feltétlenül az elkényeztetés, vagy a kiszolgálás, hiszen otthon, odahaza, anyukánktól mi mindannyian megkapjuk, amiket egy 30 éves férfi is, esetenként a tiszta ruhát, a meleg ételt az asztalunkra,stb. és emiatt még tudunk külön is lakni...:)Persze, a kényeztetés is lehet az egyik ok, de nem elegendő.

Nem tudom. Sokat gondolkodtam már én is ezen (nem most) és talán arra tippelnék, hogy noha nem verbálisan - de jelezzük évek alatt valamiképpen - és ez most inkább az anya "ügye", hogy fiam, szükség van Rád, Te innen nem mehetsz el. És marad!És lehet, mindkét részről ez akaratlan...

2010. jún. 25. 10:26

Nem tudom, milyen családi körülmények között él, csupán feltételezem, hogy nem mer egyedül ilyen nagy anyagi felelősséget a nyakába venni, és ez valahol érthető is, hisz egy átlagos társasházi lakás is közel 10 milliós összeg, (a családi házak áráról már ne is beszéljünk), ennek a törlesztése, a rezsije, a berendezés, a rendben tartása stb. Mosni, főzni, vasalni, takarítani???

Egy férfi általában nem olyan önálló, mint a nő. És ha nem akar albérletben élni?? bizony ez is igen sokba kerül... kidobott pénz.

7. bnedora (válaszként erre: 4. - Sunshine24)
2010. jún. 25. 10:24
Én pl. nem kényeztettem el, sokat tanult (2 diplomája van), majd jött a munkahely, és mivel itthon vagyok, így természetes, hogy van főtt étel és tiszta, vasalt ruha. Sajnos, eddig még nem talált magának olyan barátnőt, akivel összeköltözhetne.
2010. jún. 25. 10:20

Biztos kényelmes neki otthon.

A lépcsőházunkba van egy idősebb házaspár és nekik is itt lakott még bő fél éve a gyereke.Pedig már elmúlt 30,sőt sztem már 35 is.Dolgozott,eljárt bulizni stb.

De nem volt KOMOLY barátnője.Vagyis én nem tudtam róla,de jött egy lány és rövid időn belül összeköltöztek.

Szóval,lehet csak ennyi hiányzik.:-)

2010. jún. 25. 10:19
Ezt a fórumot akár én is indíthattam volna. Sajnos, az én fiamnak sem sikerül komoly párkapcsolatot összehozni. Ő viszont nálunk nem csinál semmit, nem segít a ház körül, sem bent.
2010. jún. 25. 10:19
Nem egyedi jelenség, sőt, manapság nagyon sok ilyen férfit látok a környezetemben. Egytől egyik mama pici fiai, akiknek kényelmesebb az, ha otthon várja őket a főtt étel, a vasalt ruha. Én úgy látom ezek a férfiak nagyon el lettek kényeztetve, ki lettek szolgálva.
3. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - Mcrew)
2010. jún. 25. 10:17
Mert így kényelmes neki.
2. e1bda839cd (válaszként erre: 1. - Mcrew)
2010. jún. 25. 10:17
Tökéletesen megfelel neki, hogy anyuka kiszolgálja:)) Ezért....:)
2010. jún. 25. 10:16

Üdvözlök mindenkit!

Tanácsotok szeretném kérni, és egyben véleményeteket is, hogy egy egészséges, életerős 30 éves férfi miért nem akar önállósodni, saját családot, saját életet alapítani?

Nincs terhünkre, segít a családi vállalkozásban, tényleg mindent megcsinál, de ez így nem mehet a végtelenségig. Egyszerűen nem akar különválni, elszakadni.

De miért? Mi lehet a baj? Hol rontottuk el a nevelését?

Mit tehetnénk?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook