Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek egy 30 éves férfi miért nem akar még mindig saját lábra állni? fórum

Szerintetek egy 30 éves férfi miért nem akar még mindig saját lábra állni? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
54. zebracsikó (válaszként erre: 48. - Mcrew)
2010. jún. 25. 11:05

annyira nem bíztok benne, hogy felügyelitek a kapcsolatait?

Szerinted ő nem tudná kitapasztalni egy nőnél, hogy mégis milyenek a szándékai?


Egyáltalán rögtön az elején a szándékokról beszélni egy kapcsolatban annyira megalázó!


Nyilván egész életében azt közvetítettétek felé, hogy a nők csak a vagyonára hajtanak, és milyen nehéz kiismerni a gonosz némbereket, és a Ti általatok felépített vagyon csak neki szánjátok, stb...stb..


(ugye, nincs testvére?)

53. sunshine24 (válaszként erre: 48. - Mcrew)
2010. jún. 25. 11:04
De hogy lehet így hozzáállni a dolgokhoz? Eleve ami a házasság előtt különvagyon volt, azt meg sem szerezheti se így se úgy. És nehogy már a tisztességes nő legyen a kivétel, a 30-as szélhámos meg a megszokott...
52. homokóra (válaszként erre: 48. - Mcrew)
2010. jún. 25. 11:04
Atyaisten..ne haragudj, de teljesen tévúton jársz..még hogy a családi vagyon..nem csodálkozom, hogy nincs párja a fiadnak, amit sajnálok..
51. Szilvita (válaszként erre: 28. - Mcrew)
2010. jún. 25. 11:03

Miért gondolod, hogy nem állna vele szóba egy korabeli nő? Gyerekes netán?

Az én férjem ugyan külön lakott 30 éves korában, de minden nap kiment anyuciékhoz...aztán jöttem én:) Ma már nem rohan oda, muszáj volt leválnia róluk. Az öccsének nem sikerült a mai napig, hiába van felesége, apjával jár dolgozni, és hétvégén is megy ki mindkét nap. Mert ez az elvárás vele szemben. Ha mi nem megyünk, akkor a párom szülei megsértődnek. Nem lehet, hogy ti is hasonlóan szorosan fogjátok a fiatokat?

50. homokóra (válaszként erre: 46. - Jomami)
2010. jún. 25. 11:02
Az egy dolog, hogy mi mit szeretnénk..nem azt kell nézni..hanem azt, hogy nekik hogyan jó
2010. jún. 25. 11:02
Ismerek egy családot, ahol pont a lány van ilyen helyzetben. Annyira az anyja döntése számít, hogy hiába van önálló lakása a legmodernebben felszerelve, ha nincs kivel megosztania. A szülők pedig hiába várják az unokát, ha így elnevelték a gyereküket. Manapság már arra várni, hogy csak úgy ismerkedem a férfivel, ha bemutatják... hát... ott valamit nagyon elrontottak.
48. mcrew (válaszként erre: 31. - E1bda839cd)
2010. jún. 25. 11:01

Természetesen beleszólunk az életébe, hiszen kötelességünk megóvni. Hiába felnőtt ember, ettől még a gyermekünk. És nem mindegy milyen nő kerül mellé, hiszen a család vagyonát el is viheti egy szélhámos. A mai világban sajnos a kiforrott 30-cas korosztályú nők szinte kizárólag a vagyonra hajtanak. Tisztelet a kivételnek.

Egyértelmű, hogy kell lenni rálátásunknak az életére, mindaddig amíg nem biztos, hogy nem egy szélhámossal hozta össze a sors.

47. e1bda839cd (válaszként erre: 35. - Zebracsikó)
2010. jún. 25. 11:01
Hát igen.... Sokan élnek úgy, hogy azt hiszik, irányíthatják a gyerekük életét, akkor is, ha már jócskán felnőttek már. Én mindig TISZTELTEM annyira a gyerekeimet, hogy örültem, ha kikérdezték a véleményemet, és meg is teszik a mai napig is, de soha nem mertem volna mondani, hogy ezt meg azt tedd, csináld így vagy úgy. Mert nem a tulajdonaim.
46. jomami (válaszként erre: 37. - Homokóra)
2010. jún. 25. 11:01

Van igazság abban amit mondasz. Az én gyerekeim külön élnek, és sajnos egyik sem önálló.

Én még is szeretnék egy nagy házban élni a családommal ahol mindenkinek meg van a saját rész.

45. sunshine24 (válaszként erre: 40. - Bnedora)
2010. jún. 25. 11:00
Ebbe meg bele kell nyugodni. Ez az élet rendje. Nem azért szülünk gyereket, hogy önzésből magunk mellett tartsuk egy életen át, hanem, hogy elindítsuk egy úton, ami már az ő saját élete lesz. Amiben persze a szülőnek is helye van, de már nem úgy, mint régen.
44. zebracsikó (válaszként erre: 41. - Kakukkfű)
2010. jún. 25. 10:59

a lakásvásárlás lehetne az első lépés, de a "neki szánt nőt" még nem hozza magával.

Azt hiszem, itt a motivációkkal van baj, a kapcsolatteremtési készséggel.

43. homokóra (válaszként erre: 40. - Bnedora)
2010. jún. 25. 10:59
De ez így helyes. Attól, hogy nincs napi szinten az életedben, attól még a fiad. Csak új családja van..ezt el kell tudni fogadni
42. sunshine24 (válaszként erre: 25. - Bnedora)
2010. jún. 25. 10:58
Hát, tudom, hogy nem könnyű a leválás, én is éppen ebben a korban vagyok, de nekem szerencsém van, barátomnak van önálló lakása, így a leválás egyszerűbb volt. Meg valamiért a lányoknak mindig könnyebben megy. Munkahelyekkel sem kényeztetik el a fiatalokat, sajnos én is munka nélkül vagyok. De egyszer csak jobb lesz ez is...
2010. jún. 25. 10:57

Le kéne ülni beszélni vele,hogy milyen lehetőségek vannak egy lakás vásárláshoz.Akár hitelfelvétel.Ha van 2 diplomája,akkor gondolom állása is van,amiből a hitelét tudná törleszteni.

Ideje lenne,hogy talpra álljon,és önnálló életet éljen.

Az életébe pedig nem szabad beleszólni,nem biztos,hogy neki az a jó,ami a szülőnek.

Ha jó "gyerek" ,akkor nem kell attól félteni,hogy letér az útról.

Én csak a háttérből figyelném.

40. bnedora (válaszként erre: 30. - Homokóra)
2010. jún. 25. 10:57
Azért, mert egy kicsit fáj, hogy akit megszül az ember, nevelgeti, teljesen tőle függ, egyszercsak nem lesz ennyire az életed része. Utána már "idegennek" érzed. Persze tudom, hogy ez az élet rendje, és így kell történnie a dolgoknak, csak a másik fiamnál ez a helyzet. Ő már nős, családja van, más az élete. Már napi szinten nincs a te életedben. Ezért sajnos.
2010. jún. 25. 10:56

ha összefoglalhatnám itt a többség véleményét egyetlenegy mondatban, az így hangzana:

egy teszetosza gyermeket neveltetek fel.

2010. jún. 25. 10:55

Férfi legyen, ne egy anyámasszonykatonája!

A szülők tisztelete-szeretete ne abban merüljön ki, hogy otthon ezt-azt megcsinál munka után, aztán bevonul a szobájába tévézni meg aludni.

37. homokóra (válaszként erre: 33. - Jomami)
2010. jún. 25. 10:54
Ezt én egyáltalán nem így látom...a gyerekeknek külön a helyük, hogy élni tudják a saját életüket, mert óhatatlanul is összetűzésbe keveredhet a két(több) generáció
36. sunshine24 (válaszként erre: 28. - Mcrew)
2010. jún. 25. 10:54
Itt a hiba. Ne ti mondjátok meg milyen nő való neki. Erre még csak utalni sem szabad. Majd ő választ olyat, amilyet szeretne. Gondolj bele, senki nem örülne annak, ha a szülei beleszólnának abba, hogy milyen nővel ismerkedjen, és milyennel ne. A fiatalabb lányok sem feltétlenül kicsapongóak, és a 30 év felettiek sem feltétlen komoly, érett nők. Ez nem kor függvénye.
35. zebracsikó (válaszként erre: 31. - E1bda839cd)
2010. jún. 25. 10:54
látom, nem csak én láttam meg, hogy itt kibújt a szög a zsákból!!
2010. jún. 25. 10:53

"És neki egy érett, komoly nőt szánunk."


!!!! itt a második mondatod, ami tökéletesen azt példázza:

Nektek ez az állapot megfelel és felé is ezt közvetítitek tudat alatt.

A szülőnek nyilván lehetnek vágyai, milyen menyet akarnak, de a DÖNTÉS nem az övéké. Azt hiszem, ahogy nyilván minden élethelyzetet a Ti segítségetekkel vagy példátok alapján oldott eddig meg az életében, úgy érzi,majd ezt is Nektek kell elintéznetek.


"szánunk neki" ez azt jelenti, hogy Ti majd döntötök róla.

Borzasztó a Ti hozzááállásotok is.

Ne haragudj.

33. jomami (válaszként erre: 1. - Mcrew)
2010. jún. 25. 10:53

Igazán nem értem mi a probléma,szerintem semmi baj nincs ha a fiatok veletek lakik ha mindenből ki veszi a részét. Az lenne a baj ha nem akarna részt vállalni a család életében. Itt gondolok az anyagi és a napi teendőkre.

Majd ha meg találja a párját akkor talán elköltözik, de abban sem láttok semmi rosszat ha több generáció lakik együtt ha van lehetősége mindenkinek arra hogy eltudjon különülni amikor akar.

2010. jún. 25. 10:53
gondoltam, hogy itt lehet a baj:(
31. e1bda839cd (válaszként erre: 28. - Mcrew)
2010. jún. 25. 10:51

"Szánunk....."?????????????????????

Ez most mindent elmondott......:))))))))))))))

Ti irányítjátok az életét, holott az ég világon már semmi közötök nem lehetne a magánéletéhez!!!

Szegény gyerek.....

30. homokóra (válaszként erre: 26. - Bnedora)
2010. jún. 25. 10:51
Miért sajnos?:)
29. homokóra (válaszként erre: 28. - Mcrew)
2010. jún. 25. 10:51

"És neki egy érett, komoly nőt szánunk.2


Itt lehet a hiba...talán túlzottan beleszóltok az életébe

28. mcrew (válaszként erre: 22. - Kakukkfű)
2010. jún. 25. 10:49

Igen, mi is ettől tartunk leginkább. Ugyanis félő, hogy egy komoly korabeli, hozzáillő nő szóba sem állna vele. Esetleg a fiatalabb, kicsapongó lányok, akik egyik éjjel itt alszanak másik éjjel ár másutt. Ez így nem élet, és nem boldogság.

Egy érett nő, először a hátteretézi egy férfinél, és nem a sármját, a kedves mosolyát, egyéb adottságait. És neki egy érett, komoly nőt szánunk.

27. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Mcrew)
2010. jún. 25. 10:49

na ez az:

egy 30 éves férfit kielégít az,hogy a kertben kapálgat és elmosogat?

a "Nagyon jó fiú" a mondatod végén is elég elgondolkoztató: ebből nyilvánvaló, hogy Ti azt közvetítitek felé, hogy ez így van jól. Lehet,hogy néha mondogatjátok neki, hogy ideje lenne már leválni, de ez részetekről sem egy komoly igény.


Egy megoldás lesz (ha lesz):

baromi nagy szerencséje lesz és véletlenül összetalálozik egy TALPRAESETT lánnyal és akkor fordul egyet a világ.

26. bnedora (válaszként erre: 24. - Homokóra)
2010. jún. 25. 10:48
sajnos:-((((
25. bnedora (válaszként erre: 11. - Sunshine24)
2010. jún. 25. 10:47
Egyszer már volt félalbérletben, ott ellátta magát. Sajnos az akkori barátnője 3 év után sem akart vele együtt élni, így szakítottak, és hazajött. Ő már tervezi a lakásvásárlást, de jelenleg nincs munkahelye. Én annak örülnék, ha találna egy nőt, akivel együtt élhetne.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook