Szerinted mi az élet értelme? (beszélgetés)
Igen, nem mindenkire hatnak ugyanúgy bizonyos ételek. Ez tény, de akinek van hajlama valamire arra katasztrófálisan hatnak bizonyos ételek.
Én viszont úgy gondolom, hogy maguktól az ételektől is lehetünk betegek. Leginkább kisgyereknél érzem, hogy ez így van. Bár nem tudom pontosan, hogy pl. az autizmus mentális betegségnek számít-e? De azt pl. nagyon jól lehet gyógyítani étrendi korlátozásokkal.
A barátnőm vallja (kettő is :D ) ugyanazokat a nézeteket mint te. Hogy még a baleseteknek is lelki háttere van . Jókat szoktunk beszélgetni a témáról :D
Ezért is van, hogy a külső bizony mutatja a lelki egyensúly meglétét, vagy nem meglétét. Ezért tetszik az embernek a csinos ember.
Illetve így talál egymásra két hasonló szinten lévő ember is, mivel ránk van írva, hogy mivel küzdünk, persze ezt a tudatalatti veszi le igazán pontosan.
Persze ez nem jelenti, hogy aki szuper jól néz ki, azzal minden rendben van belül, mert bizonyos külső jegyeket lehet erőszakosan befolyásolni, de a kisugárzásból azért mégis le fog jönni, hiszen kivetül, ami belül működik.
Ja és a másik, ha arra figyelnénk, hogy pontosan mit is kívánunk, akkor teljesen egészségesek lennénk, mert a szervezet jelzi, hogy mire van szüksége.
Ha viszont lelki problémáink vannak, akkor ez a jelzőberendezés alul marad és ráépül egy másik igény, ami a lelki problémát próbálja kompenzálni, fájdalom illetve feszültség csillapítással.
Én speciel azt gondolom, hogy ebben alapvetően kétféle nézet van.
Mármint abban, hogy mi minek a következménye. A tyúk volt-e előbb, vagy a tojás.
Én azt gondolom, hogy pusztán az étkezéstől nem leszünk mentálisan betegek, mert minden betegségnek lelki háttere van. Még a baleseteknek is. Minden értünk történik, a fejlődésünk céljából, így ezek mind következményei a nem megfelelő gondolkodásnak,
DE
hogy utána ez már racionális módon is magyarázható lesz, ez persze így van. Tehát az, hogy a betegségünket vissza lehet ilyenkor vezetni táplálkozási témára, ez a racionális megfelelő.
Csak ott a bibi, hogy más, aki ugyanezt eszi mégsem lesz ugyanúgy beteg.
A betegségre való hajlamainkat hozzuk magunkkal. Azaz eleve adott, hogy mire leszünk hajlamosak. És ha úgy éljük az életünket, hogy ennek a figyelmeztetésnek kell életbe lépnie, akkor bele is betegszünk.
Olyan ez, mint az alkoholistáknál a kapszula beépítése. Tudod, hogy azért ülteted be, mert ha iszol, akkor a kapszula miatt borzalmas fájdalmakat fogsz megélni, így ez visszatarthat.
Az élet ugyan ilyen beépített figyelmeztetésekkel működik, csak nem tudunk róla. Kivéve ha elkezdjük megfigyelni az összefüggéseket, mert akkor kirajzolódik a rendszere.
Ötödik Sally nagyon jó, a Virágot Algernon-nak még jobb.
Felvetés: és mit szóltok ahhoz, hogy sok nem jó étel is okoz mentális gondokat? Én eléggé, hogy is mondjam, anyagi világban gondolkodó ember vagyok. Másfél éve paleo módon étkezem, és eléggé utána néztem minden ehhez kapcsolódó dolognak. És van amikor annyira egyszerű a megoldás, hogy alig hihető. Vagyis ha nem eszünk bizonyos dolgokat, akkor az agyi tevékenység is jelentősen átalakul.
Ha jól emlészem a végére összehozták az 5 öt-egybe ,lépcsőzetesen egyesével,és teljesen más személy lett, mindegyik hozzáadódott valahogy az énjéhez.
:)
Ötödik Sallyt olvastam:)))És nagyon tetszett nekem.
Elég papa az a könyv,legalábbis akkor még annak tűnt, bár lehettem vagy 14...
Csak ne lenne olyan gyönyörű a világ! A hajnalok! A víz, az erdő! A növények, az állatok! S közben minden nyomorúságukkal, ne lennének olyan érdekesek az emberek!
Márai Sándor
Ez a kedvenc idézetem tőle:
"Az intelligencia az emberiség egyik legnagyobb adománya. De a tudásra való törekvés túlságosan is gyakran kiszorítja a szeretetre való törekvést."
Igen erre gondoltam én is.
De, arra gondoltam csak a könyvre. A filmet nem láttam. Az író egyébként pszichológiai professzor.
Ez nem a töbszörös személyiség zavaros lány?
Volt a TV-ben is. De lehet, hogy keverem.
Ja és igaziból én úgy vettem észre, hogy tudatos szinten valóban nem rázta meg, de a tudatalattit meg nem lehet becsapni. Valószínűleg pont, hogy el akarta kendőzni és ezért ütött be.
Kétlem, hogy nem rázta meg, csak nem dolgozta fel :( Gondolom ezért is lett ez a vége.
Ismered ezeket a könyveket?
Daniel Keys: Billi Milligan háborúi vagy az Ötödig Sally?
Csak gondolj bele, hogy a sokk sem betegség és azt is, ha nem megfelelően látják el, akkor annak is komoly következményei lehetnek.
Szerintem ez lehet itt is, nem?
Ja, nekem az jött le, hogy gyors lefolyású és azután elmúlik.
Szerintem emiatt nem betegség. Olyan, mint egy sokk. Bárkivel előfordulhat.
Ha jól értettem.
Létezik, de a srácnál ez valóban megkattanás volt. Utána egy csomó ideig tartottuk a kapcsolatot és nem hittem a szememnek, hogy mi történt a gondolkodásával.
Igen, történt. Meghalt az anyukája és fél évre rá az apukája. Amikor a papa meghalt, utána 2 héttel kattant meg.
Az volt az érdekes, hogy a halál esetnél semmi különöset nem lehetett rajta észrevenni. Nem rázta meg. Fiatalos, jóképű lányok kedvence srác volt és miután megkattant, szépen lassan teljesen leépült. Aztán lassan a börtön lett az otthona, mert betört boltokba. De úgy, hogy sokszor megvárta cigarettázva a zsarukat.