Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted mi az élet értelme? fórum

Szerinted mi az élet értelme? (beszélgetős fórum)

2010. febr. 10. 02:38

A boldogsag nem egy konstans allapot, nem is lehet az. Minden alkalommal, amikor sikerem van, elerek valamit, szert teszek valamire, amire vagytam, boldog vagyok. Aztan ez lanyhul, mert valami ujat akarok. Javitson ki az, aki ezzel nem ert egyet, es aki ezt nem kepes magaenak erezni.


A kerdesedre pedig, mioszerint hol dol el, hogy mi tesz boldogga:


BENNED. Csak benned.

10. e3cb7b027d (válaszként erre: 6. - Shaikan)
2010. febr. 10. 02:36
Ezt jól megérezted, mert nagyon is így van! :)
9. f36e266467 (válaszként erre: 8. - Shaikan)
2010. febr. 10. 02:26
És te boldog vagy? Hol dől el, hogy mi tesz boldoggá? Hogyhogy van, aki legtöbbször boldog, más sohasem az?
8. Shaikan (válaszként erre: 7. - F36e266467)
2010. febr. 10. 02:22
en morbid vagyok, te meg derulato... Nemeppen. Minden vagy, alom beteljesulesevel egy ujabb kerul elo. Az, akinek mindene megvan, es nincsenek vagyai, almai, nem is remenykedik, ergo ures, halott. Ilyen eleg keves van (szerintem meg is halnak). Mindenki mas az elete utolso napjaig hajt valamit... Es most olyasmire gonodolok, mint hogy a kavedba akarsz rakni ketto cukrot, vagy egy uj autot venni... Mindegy, hogy mekkora, a cel az cel. Eletunk soran egy egesz lanc van beloluk, kulonbozo suruseggel mas es mas meretu gyongyok (= allomasok). Nem garantalt, hogy mindet elered, de fizikai keptelenseg, hogy egyet sem...
7. f36e266467 (válaszként erre: 6. - Shaikan)
2010. febr. 10. 02:16
Akkor a boldogság olyan, mint a sivatagba engedett ló, akinek az orra elé van kötve a víz, így mindíg megy, hogy elérhesse? De persze sosem fogja?
2010. febr. 10. 02:13

Mindenki eleteben egy kozos van: hogy meghal. Bocsi, most morbid voltam. Az elet ertelme a boldogsagra valo torekves. Mindegy, hogy mit csinalunk, vagyaink iranyitanak minket, es akar aldozatok aran is, de a boldogsaghoz vezeto uton haladunk eletunk vegeig. Az mar szubjektiv, hogy ki mitol lesz boldog...

Iza, amugy nekem is ilyesmi a legnagyobb almom: az igaz szerelmet akarom megelni. :)

5. e3cb7b027d (válaszként erre: 3. - F36e266467)
2010. febr. 10. 02:07
Szerintem aki amit előző élete során nem tudott, vagy nem volt alkalma megtenni valami miatt, ezért született újra, hogy befejezze azt, amire rendeltetett.. Szerintem minden okkal történik.
2010. febr. 10. 02:06

"Az, hogy utána mi a fontos, az már persze személyes"


Evidens miért születünk! :)


Vagy mi is az élet értelme...

3. f36e266467 (válaszként erre: 2. - E3cb7b027d)
2010. febr. 10. 01:59
Szia! Arra céloztam, hogy miért születtünk meg. Az, hogy utána mi a fontos, az már persze személyes, de az alapvető értelme az életnek meg van-e? Csak biológia, vagy okkal születünk?
2. e3cb7b027d (válaszként erre: 1. - F36e266467)
2010. febr. 10. 01:56
Szia! Hát kinek mi fontos, az az élete értelme. Valakinek a család, valakinek a melója, valakinek a hobbija, stb.. Nekem pl. az a célom, hogy szeressenek úgy, amennyire én szeretném, hogy szeressenek. Legyen biztonságom minden téren. Ne okozzanak az alapvető dolgok is nehézséget..
2010. febr. 10. 01:44
Alapvető kérdés, de szerintem az emberek 99%-ának fogalma sincs róla. Tehát csak a sötétben tapogatózunk. Nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook