Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az élet tényleg értelmetlen amúgy? fórum

Az élet tényleg értelmetlen amúgy? (beszélgetős fórum)


1 2
51. pteri (válaszként erre: 48. - Lina 122)
2022. febr. 15. 17:11
A mi vàrosunkban vannak sérülteket foglalkoztató munkahelyek, tàmogató egyesületek, ott szerveznek összejöveteleket, tàborokat. Szövődnek baràtsàgok, sőt szerelmek is egymàs közt. Ahol te laksz nincs ilyesmi, hogy emberek közé jàrhass, kicsit kinyílj a vilàgra?
50. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Lina 122)
2022. febr. 15. 07:45

Azt mondják, az élet pont olyan, mint a söröspohár: Annyit kapsz, amennyit beletöltesz.

Amit önmagadból előhozol, amit adsz a világnak, pontosan annyi értelme lesz az életednek.

Indulj el az utadon:

tedd azt, amire jelenleg lehetőséged, erőd, tudásod van.

A többi lehetőség csak azok után fog eléd kerülni, amikor eljutottál odáig.

És majd akkor azt a lehetőséget ragadod meg, ...

49. Lina 122 (válaszként erre: 20. - Bichi)
2022. febr. 15. 06:28
Igen, pont ez a baj.
48. Lina 122 (válaszként erre: 45. - Pteri)
2022. febr. 15. 06:24
Sajnos, hogy mi szubjektív és mi tény ezt az ember észre is veheti Sajnos jól megsérültem, ez tény. Aztán lehet, hogy értelmi fogyatékos nem is lettem, de korlátozott mindenképpen vagyok "valamilyen" szintén értelmileg és testileg is. Nincs olyan nálam, hogy optimizmus, jókedv
47. csemár (válaszként erre: 46. - 29c1a17bf6)
2022. febr. 5. 04:30
Köszi!
46. 29c1a17bf6 (válaszként erre: 33. - Csemár)
2022. febr. 3. 22:15
Egyetértek
45. pteri (válaszként erre: 43. - Lina 122)
2022. febr. 3. 22:13
Sok magàt szuper okosnak gondoló nem ír ilyen szépen és helyesen, mint Te! Nem tudom, milyen dokumentumok, de azt is csak emberek írtàk, így szubjektív lehet és téged szépen megbélyegeztek vele, pedig lehet értelmesebb vagy, mint a celebek a tévében!
44. csemár (válaszként erre: 42. - Anettka.4)
2022. febr. 3. 04:12

Én köszönöm, hogy írtál! (Ritka az ilyesmi mostanában.)

(Egyébként pedig: ez nem az a helyzet, amikor örülök annak, hogy - alighanem - igazam van.)

43. Lina 122 (válaszként erre: 28. - Pteri)
2022. febr. 2. 01:56
Nem azért ítéltek értelmi fogyatékosnak, mert 3-mas tanuló voltam, hanem dokumentumok alapján.
42. anettka.4 (válaszként erre: 11. - Csemár)
2022. febr. 1. 19:56

Igazad van! Elolvastam még egyszer amit írt Lina, és úgy tűnik, elég felületesen olvastam el a múltkor.


Neked köszönöm a választ, Linától meg elnézést kérek!

41. f7f780f355 (válaszként erre: 1. - Lina 122)
2022. febr. 1. 09:15

Van értelme. Megtalálhatod így is azt, ami értelmet nyer az életednek.

A milliomos is panaszkodik, mert a milliárdosnak több van. 🤒

Annak örülj ami megadatott. A nyafizás nem visz előre.

40. jucika33 (válaszként erre: 1. - Lina 122)
2022. febr. 1. 09:01
Mindenkinek más lehetőségei vannak és a legtöbben nem is élnek vele. Csak érezd jól magadat, nem kell értelmet keresni. Legyél mosolygós, jó ember (nem a tukmálós, mindenkinek segíteni akarós), türelmes hallgatóság stb. Keresd, hogy neked mi a jó (másokkal lenni, vagy sokat egyedül, esetleg a természetben festeni...Egyikhez sem kell sok születési "lehetőség".) Keresd a kiegyensúlyozott, kellemes emberek társaságát.
39. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Lina 122)
2022. febr. 1. 08:15

Sajnálom! Nem vagy selejt, sőt! Egy nagyon erős, nagyon sokat bíró, és sok mindenre képes lélek vagy! Ne a tested alapján ítéld meg magad, a lélek az, ami számít!

Bízz önmagadban, és keresd, kutasd, mi az a legtöbb, legjobb, amit ebben a helyzetben ki tudsz hozni önmagadból.

2022. febr. 1. 06:28
Valójában értelme nincs. Viszont, ha már itt vagyunk és van öntudatunk, érzéseink, akkor értelmet adhat neki, ha jó. Úgy egyben az egész. Jó nekem és jó a környezetemnek. Önismeretet, a világ megértését érdemes célként kitűzni. Akkor a saját lehetőségeinken belül mindenféle jó és tartalmas "elfoglaltságban" vehetünk rész.
2022. febr. 1. 04:45
Ha valaki az "esélyegyenlőséget" kéri számon az Élettől, az vagy az önsajnálatba, vagy az irigységbe fullad bele előbb-utóbb.
36. andilaci (válaszként erre: 32. - Józsibirka)
2022. febr. 1. 04:12
Igazad van!!!
2022. febr. 1. 04:06
Akit gyerekként kidobrak a kukába az lehet, hogy nem is élte túl és én meg ők más szituációban vagyunk, vagy voltunk.
2022. jan. 22. 06:44
Én a futàsban találtam meg az élet értelmét. Előtte szedhettem én magnézium, B-komplexet, vagy bármit,csak átmenetileg volt jó. Amikor kimegyek es lefutom a mostanában 10 km-t, mas ember leszek.
2022. jan. 22. 06:21

Szerintem is valahogy így.

...Csak...

...Csak vannak emberek körülöttünk, akiket se ez a "majd" nem vigasztal, se pedig a "jóra törekvés".

(Itt a baj!)

2022. jan. 20. 04:58

Van értelme!

Mindig a jóra törekvés, és az általa érzett öröm a jutalom!


És az örökkévalóságban Majd kiteljesül minden , ott minden jó lessz!


Ki kell tartani,, bízni, hinni! (Szerintem)

31. csemár (válaszként erre: 1. - Lina 122)
2022. jan. 20. 04:35

Hogy vagy, Lina?


Meg se szólaltál, mióta megnyitottad a fórumot.

Ennyire nincs kedved beszélgetni se???

30. papája (válaszként erre: 1. - Lina 122)
2022. jan. 19. 11:41

Nem istenen múlik, hanem magadon.

Ne ezt nézd, más mitől és hogyan boldog,hanem keresd meg magadban azt ami jól megy.

Mindenkiben van érték, benned is.

Talán tudsz szépen énekelni, esetleg rajzolni,festeni. Paralimpián sikeresek a fogyatékos sportolók. Esetleg jó a fantáziád és írhatsz, kézműveskedhetsz.

Rengeteg lehetőség van, csak találd meg mi az ami megy, amit fejleszthetsz és boldogulsz vele.

Léteznek segítők, egyesületek. Ott támogatást kaphatsz.

Rengeteg fogyatékkal élőember többet tud letenni az "asztalra", mint az egészséges társaik.

Soha ne add fel. Egyformán gondolkodók között még társra is találhatsz.

29. Kiyara
2022. jan. 19. 04:24

Pszichológus/pszichiáter.


És éppen fagy :)

28. pteri (válaszként erre: 27. - Bellabi)
2022. jan. 18. 18:54
Én sem értem. Azt írta màshol, hogy suliban 3-as tanuló volt. Ebből gondoltàk, hogy fogyatékos. Pont tegnap meséltem a gyerekeknek, hogy nem szabad megszólni valakit, ha 3-as tanuló, nekem is voltak ilyen osztàlytàrsaim, akik aztàn szereztek jó szakmàt, lett szép csalàdjuk, boldogok. Senki nem kérdezi tőlük, milyen volt az àtlaguk hatodikban.
27. bellabi (válaszként erre: 1. - Lina 122)
2022. jan. 18. 18:45
Mit jelent az, hogy értelmi fogyatékos és mozgássérült? A nelvhelyességed és a helyesírásod pl tök jó, szóval annyira nem lehetsz értelmi fogyatékos. Vagy részképességzavadod van?
26. pteri (válaszként erre: 1. - Lina 122)
2022. jan. 18. 18:35
Az enyém hiszem, hogy nem értelmetlen. A gyermekeim élete sem értelmetlen. Remélem a Te Édesanyàd is így gondolja. Szerintem annak az élete értelmetlen, aki semmit nem tesz azért, hogy értelme legyen.
2022. jan. 18. 12:48
Itt egy példa, hogy nincs értelmetlen élet: [link]
2022. jan. 18. 11:27
Ha úgy érzed, akkor az.
2022. jan. 18. 11:16
Egy életet leélni ezzel a felfogással ,az az értelmetlen.
22. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Lina 122)
2022. jan. 18. 09:22
Az élet, az csak élet. Önmagában se nem jó, se nem rossz. Se értelmetlen, se értelmes. Mindenki azzal tölti meg, amivel akarja. Aki akar, talál neki értelmet, aki nem, annak értelmetlen marad. Egy biztos, aki azt nézi, hogy mi van a másiknak, és mi nincs neki, annak boldogtalan az élet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook