Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok? fórum

Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
202. bettike2007 (válaszként erre: 110. - Szakalyadri)
2011. máj. 19. 14:06
Megértem,van ilyen is.Én nem sajnáltattam magam mentem ültetni,gazolni ki a kertbe anyuéknál,emelgettem sétáltam km-eket nagy pocakkal attól hogy itthon maradtam,és nem játszottam rá hogy nem bírom magam.De nem kifogás a baci téma,mert én tanultam miket okozhat egy egy bacilus a babánál,és nem éri meg a munka ha ezt nézem.Ez nem neked szólt az utsó mondat,de még mindig azt mondom aki akar menjen táppénzre,ha dolgozott és megterhelő a munkája szíve joga,senkinek semmi köze hozzá.Nagyanyáink habár keményen dolgoztak sokan el is vetéltek,koraszülött lett nagynéném,kis súlyú anyukám a sok munka miatt amit mama végzett,de nem is stresszeltek semmi miatt!
201. Szerénke83 (válaszként erre: 199. - Szakalyadri)
2011. máj. 19. 14:04

Ez a te döntésed volt, hogy két vetéléssel a hátad mögött, vonattal bejártál gyógyszertárba dolgozni.

Ettől nem vagy sem jobb, sem több.

Te nem akartál otthon maradni,dolgozni szerettél, más pedig nem akar dolgozni, otthon szeretne maradni terhesen!


Miért nem lehet elfogadni a másik döntését

Nincs két egyforma nő, egyforma terhesség, mindenki máshogy éli meg, ettől még nem rosszabb, nem tp csaló.

200. 2e0264df59 (válaszként erre: 199. - Szakalyadri)
2011. máj. 19. 14:02

és milyen szerencsés voltál, hogy volt ilyenre lehetőségd


tudod ez milyen keveseknek adatik meg?

199. szakalyadri (válaszként erre: 198. - 2e0264df59)
2011. máj. 19. 14:00

Figyelj,én is kaptam volna első szóra táppénzes papírt.Vonattal jártam dolgozni,volt két vetélésem,8órában gyógyszerporban dolgoztam...

Mindenkinek van rá oka,a kérdés hogy él-e vele.

Inkább kértem irodai munkát,mondjuk ez nagy visszalépés volt.

198. 2e0264df59 (válaszként erre: 194. - Szakalyadri)
2011. máj. 19. 13:54
az, hogy mások ok nélkülinek gondolják nem jelenti azt, hogy valóban ok nélküli. Nem hiszem, hogy ezt kívülelálló el tudja dönteni.
2011. máj. 19. 13:52
Ha nem megeröltető a munka, érdemes dolgozni minnél tovább. Én is így tettem.
196. Szerénke83 (válaszként erre: 192. - Newlife101)
2011. máj. 19. 13:48

Fizikailag lustultunk el és kényelmesedtünk el.

Nem könnyű ma sem, nem ezt írtam, egyetértek azzal, amit leírtál.

195. Brigi32 (válaszként erre: 179. - Herzi)
2011. máj. 19. 13:46

Szia Herzi!


nem teljesen a kiírt cikkhez kötődik amit most írok,de gondoltam megosztom veled. A terhesség az az egyik dolog a sok más között,amit nem tudsz irányítani. Ha otthon fekszel mozdulatlanul is lehet baj, ha dolgozol akkor is,nem ezek az események fogják eldönteni, hogy aterhességed egészségesen zajlik e le. Nem ijeszgetni akarlak, szó nincs erről,csak nem látom ebben a felfogásban a megoldást,mert lehet többet ártasz magadnak,ha kivonod magad hónapokra a forgalomból az otthonléttel,lehetsz tőle stresszes is nagyon, még nem tudod,de benne van a pakliban. Sajnos nem tudunk irányítani sok mindent és ezt hidd el ,sajnos tapasztalatból írom. Persze a döntés joga mindenkinek a saját kezében van.

194. szakalyadri (válaszként erre: 189. - Newlife101)
2011. máj. 19. 13:46
Én azt vetem meg aki minden ok nélkül ül otthon,vagy mondva csinált indokot keres rá.Mindenki találna indokot a munka ellen ha akarna,én ezret is fel tudtam volna sorolni.De minek?
2011. máj. 19. 13:43

azért gondoljátok azt át még egyszer, hogy mennyire terheli a társadalmat, hogy ha valaki tápénzre megy.


Az a munkahely továbbra is aktív, bizonyára más fogja betölteni a helyét (aki előtte lehet, hogy munkanélküli volt)


Szerintem nem e felett a réteg felett kell ítélkezni

192. newlife101 (válaszként erre: 181. - Szerénke83)
2011. máj. 19. 13:42

Egyébként ebben vitatkoznék veled.

Ma más a könnyű, és más a nehéz.

A szüleink, nagyszüleink mindig azt mondják, hogy nem lennének a mai fiatalok helyében.

Lehet dolgoztak a földeken, de napkeltétől napnyugtáig...nem éjjel-nappal túlóráztak, volt munka, nem volt idegeskedés, hogy nem találnak állást, a személyiben bent volt mindenkinek a foglalkozása, nem volt határidős munka, lassúbb volt az élet, ma pörögni kell, nincs mese... de még sorolhatnám.

Teljesen más volt, össze sem lehet hasonlítani.

Tanulni is sokkal többet kell, mint anno.

Lakáshoz jutás nehezebb nehezebb stb...

191. szakalyadri (válaszként erre: 189. - Newlife101)
2011. máj. 19. 13:41
Nem tartom vitának,inkább beszélgetésnek.Van amiről más gondolunk mert nem vagyunk egyformák,szerencsére.
190. 2e0264df59 (válaszként erre: 189. - Newlife101)
2011. máj. 19. 13:40
én is ezt próbáltam megfogalmazni
189. newlife101 (válaszként erre: 184. - Szakalyadri)
2011. máj. 19. 13:37

Akkor viszont ha ez a véleményed, akkor tényleg nem értem az egész vitát.


Biztos vannak olyan nők is amit te mondasz, bár én senkit sem szólnék meg, meg ítélkeznék, mert abból már kinőttem és megtapasztaltam sok dolgot..


De ide pont nem olyanok írtak, illetve szerintem manapság épphogy a fordítottja igaz! Inkább dolgoznak keményen, mivel kevés a fizetés!

A kisebbséggel kellene foglalkozni, meg azokkal akik isznak, cigiznek, drogoznak terhesség alatt!

2011. máj. 19. 13:37

Nem is vagy paraszt, dehogyis!

Csak furcsa, hogy ha valaki saját maga süti a kenyeret.

persze én panelgyerek vagyok...

187. szakalyadri (válaszként erre: 181. - Szerénke83)
2011. máj. 19. 13:35

Igen én megteszem.Fával fűtünk,nap mint nap aprítok télen gyújtóst.Kenyeret is sütök.Erre neveltek.Láttam mennyit dolgoztak a nagyszüleim,ahhoz képest ez semmi.Tényleg elkényelmesedtünk.

Ettől még nem érzem magam parasztnak,nem is vagyok az.Ezért lakok kertes házban és nem lakásban,szeretem.Megbolondulnék egy tömbben az tuti.

186. Brigi32 (válaszként erre: 28. - C130f7eb3b)
2011. máj. 19. 13:33

Jozsu! Teljesen osztom a véleményedet a csoportosítással kapcsolatban. Sajnos én a partvonalra állított típusba tartoztam és bizony nyagyon jó volt a vezsél yelmúltával 1-2 hónapra visszamenni dolgozni,mert teljesnek éreztem magam és jó volt emberek között lenni, jobban telt az idő.

Viszont a kolléganőm a 3. típusba tartozik,ugyan bejár "dolgozni",de nem igazán lehet hasznát venni és állandóan a panaszból állt ki a terhessége elején,most meg nyüsszög,ha ficánkol a baba. Sokan nem is tudják és értékelik, hogy egészséges terhességük van és teljes részei lehetnek a társadalomnak,nem kórházban kell feküdniük, hetekig,olykor hónapokig...

2011. máj. 19. 13:32

kevés munkahely való kismamának

ha éppen nem a körülmények olyanok akkor vagy rugalmatlanok, vagy nagy a stressz vagy megkeserítik a napjait mert "a szemét cserben hagyja a céget"


nem azzal van a probléma, hogy valaki táppenze megy szülés előtt (az már azt feltételezi, hogy adófizető állampolgár), máshol vannak nagyobb gondok....

184. szakalyadri (válaszként erre: 179. - Herzi)
2011. máj. 19. 13:29

Látod ezt is megértem,hogy a legjobbat akarja vki a gyerekének ezért van otthon.Én is rettegtem a vetéléstől,2 év kezelés után lettem a lányommal terhes,a harmadik sem jön össze,már egy éve.Sírni tudnék nap mint nap ezért.

Oda bezzeg potyog ahol tényleg segélyből élnek,ahol üres kiflit rág a szerencsétlen gyerek.

Azt viszont elítélem ha az iratja ki magát akinek semmi oka nincs rá,jó a munkahelye,nincs veszélyben a babája.

Olyan szar itt a helyzet és mindenki rátenne még egy lapáttal mert úgy érzi jár neki.Nem csoda hogy itt tart a hazánk,tele van önző emberrel.

Persze,jó kiszakadni a munkából,jó volt nekem is.Aztán az első év végén már jöttek azok a napok mikor vágytam vissza.Le fog amortizálni agyilag sajnos téged is,ahogy mindegyikünket.Hiányzik a társaság,az hogy ne minden nap ugyanúgy teljen.Miért hosszabítottam volna meg pont ezért azt a három évet még kilenc hónappal?Pedig megtehettem volna.

Azt sem tudom felfogni milyen ember az aki évekig teng-leng segélyekből,mert lusta munkát keresni.A legtöbb találna ha akarna...

183. Szerénke83 (válaszként erre: 178. - Szakalyadri)
2011. máj. 19. 13:22

Senki sem várta, hogy tetsszen a döntése, mert igazából senkinek semmi köze ahhoz, hogy otthon marad-e terhesen, vagy sem!


Nagyon sok a veszélyeztetett terhesség, a vetélés, a koraszülés és az anyukák életkora is egyre csak nő.

Plusz nagyon kevés baba születik így is, nem értem, miért baj ez, hogy otthon marad, mert nekik így jó!

182. kri76
2011. máj. 19. 13:19

Nem kell egymást gyilkolni.

Nem mindenki terhelhető ugyanannyira, nem vagyunk egyformák és ez talán nem is baj.

Ha mindenki egyforma lenne, milyen unalmas is lenne a világ.

181. Szerénke83 (válaszként erre: 173. - Szakalyadri)
2011. máj. 19. 13:17

Érdeklődök: te aprítasz fát és dagasztasz kenyeret?

Nem bántásból, csak kérdezem.

Szerintem is ellustultunk és kevesebbet bírunk, mint anno anyáink, sőt nagyanyáink.

Elkényelmesedtünk, tény.

180. Szerénke83 (válaszként erre: 149. - Azure_)
2011. máj. 19. 13:09
Tőlem is mindig ezt kérdezte Blasi és nekem sem volt panaszom:)
179. Herzi
2011. máj. 19. 13:03

Jó, elhiszem..semmi gond ezzel. Akkor Te még azon kevesek közé tartozol aki aktív, tevékeny tehát Te (vagyis az ilyen típus) mindenképpen viszed valamire, nem szorulsz rá segélyre, több műszakos munkarendre, ha esetleg tp-n is voltál nem haltatok éhen emiatt. És idáig hasonlítunk is, de miért fáj neked hogy tp-n van egy kismama ha nem veszélyeztett? Vagy nem végez veszélyes munkát?

Rengeteg oka lehet ennek, és ez saját döntés. Mint ahogyan az is hogy dolgozol-e terhesen.

Tény, hogy az adófizetők pénzéből megy ez, és tudjuk hogy az egészségügy milyen helyzetben van, de nem ettől fog csődbe menni. Szülessen minél több magyar állampolgár, akikből remélhetőleg később adófizető állampolgár is válik. Ezért tegyen meg mindent az ország. És elnézést de nem a rendes, adófizető, dolgozni akaró magyar szokta kihasználni leginkább a rendszer adta lehetőségeket.


Én is úgy gondolom ha kisbaba lesz végre, akkor itthon maradok. Én is lehetőségként is élem meg, mivel 16éve dolgozom, jó lesz kicsit kiszakadni abból, és nem hiányzik a stressz se. Szeretnék majd az Anyaságra koncentrálni és átélni minden szép pillanatát. Én nagyon el tudom magamat foglalni...szeretek főzni, varrni,kertészkedni, gyöngyöt fűzni stb...rengeteg hobbim van, úgyhogy elleszek. Most ezért tp-csaló vagyok? Nem hinném...de 33 évesen nem engedhetem meg magamnak hogy esetleg elmenjen a baba, mindent szeretnék megtenni hogy ne így legyen.


Elnézést a személyeskedésért...csak az borított ki, hogy azt írtad bele tunál rúgni.

178. szakalyadri (válaszként erre: 176. - Herzi)
2011. máj. 19. 13:01
Mindenki úgy éli meg ahogy akarja,csak ne várja hogy ez mindenkinek tetszen.Én a világ legboldogabb kismamája voltam,nem értem sokan miért játszák el hogy igazi hősök amiért kihordanak egy gyereket.Akkora feneket kerítenek neki és úgy kímélik magukat hogy valóban betegséget csinálnak ebből a fantasztikus állapotból.
177. szakalyadri (válaszként erre: 176. - Herzi)
2011. máj. 19. 12:53

A nyugati határ mellett élek,Körmendtől pár km-re egy családi házban.1700nm-es telekkel,kiskerttel,virágokkal,két gyerekkel és egy férjel.

Sütök,főzök,takarítok mert 2éves a lányom és itthon vagyok.Teszek fel MOST!egy órára képeket!

És magam csinálom a kenyeret!

176. Herzi
2011. máj. 19. 12:45

Adri,

Csak idézlek: "Olyat tudnék belerúgni hogy ihaj, meg az orvosába is amiért ehhez aszisztál!"- neked ez miért fáj? Te vagy az orvosa? Ha ő így éli meg a terhességét, nem szíve joga?


És attól még hogy nem dagasztok, kertészkedem, mosok kézzel más igen??? Én kertészkedem! De mutass már 5 kismamát, aki ezt csinálja! Vagy csak egyszerű átlag háziasszonyt. Nekünk 5700nm-es kertünk van...gondolom te valahol Bp-en, vagy környékén élsz és max. van egy 300nm-es kerted ahol tuják vannak, gondolom életedben nem dagasztottál- de Te osztod éppen erről az észt.


Gratulálok hogy végigdolgoztad a terhességedet, ha neked így volt jó- a Te döntésed volt, és ezért senki nem ítélhet el. De azt a kismamát se lehet elítélni aki otthon marad mert félti a terhességét és nem akarja utólag magát hibáztatni.

175. szakalyadri (válaszként erre: 174. - Rika32)
2011. máj. 19. 12:44
Elolvastam,és csúnya dolog így támadni egymást.Ezt nagyon nem kellett volna.
174. rika32 (válaszként erre: 171. - Szakalyadri)
2011. máj. 19. 12:42
mielőtt hozzászólnál légyszíves olvasd már el az előzményeket,,, tök normálisan leírtam, hogy el kellett mennem táppénzre mert nem volt más választásom, kiváncsi vagyok te mit csináltál volna ha téged nem engednek el a kötelező ultrahang és egyéb vizsgálatokra, erre nekem esett, hogy a élősködök a mások által befizetett TB-n. Nem hiszem, hogy egy kismamától kellene elvárnia, hogy fizesse ő helyette a tb-t amikor ő maga az internet előtt ül egész nap, és látszik, hogy nem dolgozik,, nah akkor ki az aki az államon élősködik?? hát nem én az biztos,, és ez nem személyeskedés
173. szakalyadri (válaszként erre: 162. - Herzi)
2011. máj. 19. 12:35

" ma senki nem kapál, még az se akinek kertje van. ha így lenne akkor nem lenne ennyi műveletlen kert. És még sorolhatnám...nem dagasztunk kenyeret, nem mosunk kézzel, nem aprítunk fát stb."-attól hogy te nem,még lehet hogy sokan mások igen!

Kiegyensúlyozott baba kiegyensúlyozott apát,anyát feltételez.Attól még nem lesz senki sem az hogy otthon ül.Mentálisan egészséges ember stresszhelyzetben is kiegyensúlyozott.

Azt azért még odaírhattad volna hogy Ausztriában a legtöbb nő háztartásbeli marad szülés után,mert ott ennyivel másabb az élet!Ha már a nyugattal példálózunk.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook