Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni, ha a munkáltató nem akarja terhesen tovább fizetni a táppénzemet, de már nem tudok visszamenni dolgozni? fórum

Mit lehet tenni, ha a munkáltató nem akarja terhesen tovább fizetni a táppénzemet, de már nem tudok visszamenni dolgozni? (tudásbázis kérdés)

7. 5674644b5d (válaszként erre: 6. - Mari20)
2015. máj. 12. 19:35
Az első 15 nap a betegszabadság, amit a munkáltató minden esetben fizet, azonban 100 fő felett a munkáltató kifizetőhelyi státuszt kap, ergo ő fizeti ki a 15 nap után induló táppénzt az OEP helyett és az OEP szabályainak megfelelően, később a 2/3 részét pedig visszaigényli az OEP-től
2015. máj. 12. 16:36
a Táppénzt (15 napot) fizet csak a munkáltató a többit a TB , nem értem hogy mit nem akar a munkáltató fizetni?
2015. máj. 12. 11:07

Nem a munkáltatód fizeti a táppénzedet, csak a táppénzed 1/3-át, a nagyobb részét meg az OEP. És nem is a munkáltatód dönti el, hogy te kapsz-e táppénzt, vagy nem.

Valószínűleg ennyi ideig járt csak, mivel ennyi ideig dolgoztál - ahogy már előttem is írták.

2015. máj. 12. 07:59
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Minden bizonnyal kevés az ezt megelőző munkaviszonyod. Sürgősen menj az oep-hez méltányossági tp-t kérvényezni.
3. 5674644b5d (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2015. máj. 12. 07:41

Mennyi ideig dolgoztál mielőtt elmentél táppénzre? Táppénz addig jár amennyi munkába töltött időd van ( de maximum 1 évig). Mivel azt írod, hogy a gyerek születése után egyből GYES-t fogsz kapni a kincstártól feltételezem, hogy nincs még egy évnyi munkaviszonyod se hisz akkor járna CSED és GYED is.

Ne ügyvédhez menj, hanem az OEP-hez méltányossági táppénzért, talán megkapod.

2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2015. máj. 12. 07:22
Ha van ügyvéded, akkor nem kérdés...
2015. máj. 12. 07:18
Szeptember 6-ra vagyok kiírva szülni eddig járna , mert utána már az államkincstártól fogom kapni a gyest,de addig a munkáltatónak kell fizetni, most kaptam egy levelet hogy 2015.07.05.ig fogom csak kapni. Veszélyeztetett terhesség miatt és védett vagyok a korom miatt is már ezt szerintem nem tehetik. Lehet az lenne a jó ha az ügyvédem írna nekik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook