Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok? fórum

Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok?

2011. máj. 19. 12:30

Azért furcsa ez a vita, mert senki nem tartozik magyarázattal miért marad otthon, vagy miért dolgozik szinte végig A fóruminditó kérdése saját magára irányult, tapasztalatokat várt, hogy ki hogy csinálta, jó volt-e...stb...Nem hiszem, hogy egymás piszkálása, megsértése a fóruminditót közelebb vinné a megoldásához:DDD

A fiammal végig dolgoztam, januárban a dokim mondta,(a fiam februári) most már álljak le, mert különben befektet...

A lányommal a negyedik hónapig birtam dolgozni, veszélyeztett terhes voltam,és tiz évvel idősebb, mint amikor a fiamat vártam, ráadásul olyan munkakörben dolgoztam, ahol fokozott fertőzés veszélynek voltam kitéve...

De függetlenül mindentől, a kismama szive joga eldönteni mit szeretne.

171. szakalyadri (válaszként erre: 159. - Rika32)
2011. máj. 19. 12:27
Annál gusztustalanabbat el sem tudok képzeli mikor vki átmegy személyeskedésbe mert nem tudja más szájába adni a saját véleményét.Ez az igazi aljasság.Gratulálok!
170. 5239d91094 (válaszként erre: 167. - Bbe8e56e9e)
2011. máj. 19. 12:11
Bacit mindenhol el lehet kapni. Ez csak jó kifogás, hogy a következö gyereknél emiatt nem akarsz dolgozni.
2011. máj. 19. 12:00
Ja,és azt elfelejtettem írni,h. aug.végére várom kisbabámat, és júliusban még dolgozni fogok,ha minden jól megy. De ha rajtam múlna,még az aug.t is bevállalnám,csak a cég felszámolás alatt áll,ezért kell hamarabb lelépnem.
2011. máj. 19. 11:51

Sziasztok!


Én a dolgozó kismamák táborába tartozom, amit egyáltalán nem bánok. Hál'isten nagyon jó munkahelyem van,irodai munkát végzek, nincsenek kotyogó kolléganők,egy pasi főnököm van, akivel jól kijövök, szóval semmi stressz. Akkor miért maradnék otthon gubbasztani? Jól érzem magam,a 25.hétben vagyunk picurommal,ő is jól érzi magát,most már nagyon sokat mocorog, de semmi görcsölés ilyesmi nincs.(kopp-kopp-kopp) Örülök,h. emberek között lehetek, "dicsekedhetek" a kislányommal, és az se mind1,h. mennyit mozog az ember.Én egész nap pörgök,igen, estére elfáradok,este 9-kor már nagyban húzom a lőbőrt. :D Elkezdtem tornázni is,h.még fittebb legyek a szüléshez.

2011. máj. 19. 11:04

Kedves kismamák!

Én az első babámmal végik itthon voltam, élveztem a terhesség minden pillanatát, csodálatos volt!


A másodikkal dolgoztam 7 hónapig!Nagyon megbántam, mert sikerült összeszednem egy jó kis bacit amit a baba is elkapott a szülés alatt és 2 hetet huztunj le a gyerekkórházban szülés után!

Soha többet nem dolgoznák terhesen!

2011. máj. 19. 11:04
mennyit tudtok ezen vitázni... -.-'
2011. máj. 19. 10:49
Persze. A többség nem engedheti meg magának, hogy rögtön táppénzre menjen. Én is tanítok még. Nekem könnyebb, mert nyári szünet, és utána már nem megyek vissza. Viszont ha irodában dolgoznék, akkor szerintem majdnem végig dolgoznék, mert nyugodtabb. Szerintem nincs kivetni való ebben.
164. rika32 (válaszként erre: 163. - F303be5590)
2011. máj. 19. 10:43

mint ahogy neked sincs közöd hozzá ha én táppénzre megyek, és azt hiszem nyilvánvalóan leírtam milyen indokok vezettek rá, én sem jószántamból tettem...

na de akkor ezt szerintem meg is beszéltük! További jó semmittevést!

163. f303be5590 (válaszként erre: 160. - Rika32)
2011. máj. 19. 10:21

kedves, az első kérdésedre a válaszom: semmi közöd hozzá

és tudod-e mit? a többire is

én sem csodállak, hát nem meglepő?


(nem az)

162. Herzi
2011. máj. 19. 09:46

Nagyjából végigolvastam újra a sok hozzászólást.


Elsőre annyit hogy így is kevés a magyar baba, ha ezzel segítünk hogy több szülessen. Haéegalább azzal segítünk hogy táppénzen lehet akkor legyen. Mert azért egy dolgot tegyünk hozzá, akkor mehet tp-re ha dolgozott. Én 16 éve dolgozom, ha összejön végre a baba nem szeretnék dolgozni. Egyrészt mert nagyon szeretném majd megtartani, és így is rengeteg energiánkba, pénzünkbe került. Másrészt igen, a stresszes munkahely a leggyilkosabb egy kismamának, és ezt mindenki másképp éli meg. Nem az a táppénzcsaló aki dolgozik, és fizet is hanem az aki alanyi jogon kéri és veszi igénybe a tp-t.


Azzal se értek egyet hogy más országokban dolgoztatják a kismamákat. Két példám is van, az egyik Auszriában szült...ott max.a 24.hétig lehet dolgozni. Utána nem kérdeznek, otthon kell maradnod! Tehát ennél csak korábban írnak ki. Finnországban szinte ugyanez a helyzet, csak ott a munkakörhőz kötik hogy hányadik hétig dolgozhat a kismama. Szülés után viszont valóban nincsen ekkora szociális családi támogatottság. Értsd: Tgyás, gyed, gyes.


Az utolsó amire reagálni szeretnék, ez a kapálás dolog. Igen, ma már nagyon kevesen végeznek igazi-kemény fizikai munkát. Értem ezt arra amit anno Nagyanyáink végeztek, az egy más világ volt. És igen ma senki nem kapál, még az se akinek kertje van. ha így lenne akkor nem lenne ennyi műveletlen kert. És még sorolhatnám...nem dagasztunk kenyeret, nem mosunk kézzel, nem aprítunk fát stb. Mi magunk gyengébbek vagyunk, hiszen nem is szülünk 6-12 gyereket, és éppen ezért akarjuk ha az az 1-2 egészségesen és rendben megszületne.

Én is úgy gondolom hogy a Mama testi-lelki állapota nagyon kihat a babára, én azt látom hogy ott van kiegyensúlyozott baba, és Mama ahol a terhesség is nyugodt volt, és a Mama utána is nyugodtan kezelte a Picit.

Egy kismama ne túlórázzon, ne 3 mászakozzon, ne stresszeljen!

2011. máj. 19. 09:40
Nem értem a kérdést bocsánat.Hát nem érzi a kismama hogy mi esik jobban neki?Ha birja a strapát melózzon ha jobban esik a pihenés,ne tegye.
160. rika32 (válaszként erre: 158. - F303be5590)
2011. máj. 19. 07:50
vagy mire alapozod, hogy kilátástalan a helyzeted, ha a napod 80%-át az internet előtt töltöd és olyan kérdésekre próbálsz választ találni a fórumokon, hogy éppen ki fog kiesni a való világból????? hát nem csodálom, hogy itt tartasz, de akkor ne azt kritizáld aki normális munkával meg adófizetés mellett egyszer életében arra szorul, hogy táppénzre menjen, mert stresszes a munkahelye,, képzeld olyan is létezik, bár már értem, hogy neked ez a fogalom miért ismeretlen
159. rika32 (válaszként erre: 158. - F303be5590)
2011. máj. 19. 07:32
már ne is haragudj, de ha te meg annyira nyomorogsz, meg kilátástalan a helyzeted, akkor nem a gép előtt kellene nyávogni a 91400-adik hozzászólásoddal, hanem menj el dolgozni,úgy látom van elég időd, vagy talán éppen a munkáltatód pénzét lopod az egész napos netezéssel???
158. f303be5590 (válaszként erre: 95. - Rika32)
2011. máj. 19. 06:59

én sem értelek (és nem is akarlak)

nekem a részedre nincs mit megbocsátani

2011. máj. 19. 06:34
Szörnyű, ahogy egyes emberek gondolkoznak. Minden ember más, minden terhesség és minden munkahely más. Én úgy terveztem, hogy ha egyszer babát várok, akkor addig dolgozok, ameddig csak tudok. Viszont most olyan munkahelyem van (semmi sugár, irodai munka), ahol végig tudnék dolgozni, de nem akarok. Minden nap sírva megyünk és járunk haza, görcsben van a gyomrunk. Nyelőcső és gyomorfekély, menstruációk teljes zavara. Szóval....nem csak a sugár, meg veszélyes anyagokra kell gondolni. A munkahelyemen még a baba sem akar sokaknak összejönni, nemhogy megmaradni. (Az egyik munkatársam egy hete vesztette el a babáját, pl.)
2011. máj. 19. 00:10

Az én döntésem elég egyszerű volt,

ha dolgozom nettó 300ezer + kocsi (ingyen üzemanyaggal) + telefon

hanem, akkor táppénz nettó 100ezer, se kocsi, se telefon...

Nem sokat gondolkoztam, még a szülésem napján is dolgoztam.

Mondjuk teljesen problémamentes voltam, 11kg-t híztam és az utolsó előtti hónapig tűsarkú cipőben jártam, a végén is csak annyira vizesedtem, mint mindenki más augusztusban 40 fokban.

Mondjuk stressz az volt bőven, de én lesza...tam... :) idegeskedjen, aki akar... :)

És nálunk is azok szenvedtek legjobban a fórumos kismamák közül, akik otthon voltak...

2011. máj. 18. 23:24
azzal nem értek egyet, hogy sokan a pozitív teszt után azonnal táppénzre vonulnak (persze a munka jellege válogatja), de az utolsó 1-2 hónapot már jó otthon tölteni
154. kri76
2011. máj. 18. 22:51

Nekem még jót is tett a terhesség. Előtte egy idegzsába voltam, mikor terhes lettem, ez elillant és a mai napig nyugisabb vagyok.

Persze, én imádom a munkámat és munkamániás vagyok. Ha nem dolgozhatnék, a családom inná meg a levét a türelmetlenségemnek:)

153. timycat (válaszként erre: 152. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 22:50

Az orvosom tőlem is megkérdezte úgy a 6. héten, hogy írjon-e ki. Én meg pislogtam, hogy mi van?

Erre válaszolt, hogy általában ezt kérik tőle, ő pedig már rutinból kérdez...


Tény, hogy nekem szuper jó állásom van, stresszesnek mondhatjuk (ügyvédi iroda), de 2 pasi főnököm van összesen 5 gyerekkel, akik nagyon toleránsak voltak.

A szülés után a 2. hónaptól ismét dolgoztam, de "könnyítetten". Sőt a főnököktől babasarkot is kaptam...

152. szakalyadri (válaszként erre: 148. - Azure_)
2011. máj. 18. 22:42
Ezek szerint ha bemegy vki a dokihoz és közli hogy stresszes a munkahelye az már veszélyeztetett terhesnek számít.Mert itt stresszes munkahely miatt táppénzre ment anyukák szólaltak fel sorra délután...:)
151. 83ff5144bd (válaszként erre: 149. - Azure_)
2011. máj. 18. 22:36
akkor pacsi, pozitív hozzáállású kollegina ;) :D
150. szakalyadri (válaszként erre: 146. - Csakazért)
2011. máj. 18. 22:36

Tisztában vagyok vele hogy működik.

Ahogy azzal is hogy a javaslatot majdnem minden nőgyógyász megírja az egészséges kismamáinak.Ezt pedig csalásnak hívják.Táppénzcsalásnak,mely büntetendő.Az én orvosom ilyet nem ír senkinek akinek nincs baja.

149. azure_ (válaszként erre: 147. - 83ff5144bd)
2011. máj. 18. 22:32

Nekem annyit mondott a dokim már a vége felé: Minden rendben van kismama. Most jöhet a panaszáradat. :)

Mondtam neki, hogy nincs panaszom. Erre ő: De hát nem fáj itt meg ott?! Mindenki csak panaszkodni szokott.

Na ezt jól kibeszéltük és ennyi. Nem volt panasz. :DDD

Mostanság olvastam vissza a naplóm várandós korszakát és jókat nevettem magamon. Egyszer panaszkodtam, amikor már túlhordtam és nem bírtam kikászálódni az ágyból mert annyira fájt mindenem. :)

148. azure_ (válaszként erre: 146. - Csakazért)
2011. máj. 18. 22:29
Nekem a dokim mesélte, hogy kérésre nem is írnak ki senkit táppénzre mert ellenőrzik ezeket a kiírásokat és nekik is bajuk lehet belőle. Szóval szerintem csak úgy, minden indok nélkül nem is veszik a kismamákat táppénzre. Legalábbis erre felén ezek szerint nem.
2011. máj. 18. 22:28
nem tudom, ki hogy van vele, de én nem értem azokat a kismamákat, akik szinte végig szenvedik, legalábbis szenvedésnek élik meg a 9 hónapot... sokan már alig várják,hogy kibújjon a baba(már a 36.héten,holott akkor még félig koraszülött), mert nekik jajj de rossz azt a súlyt cipelni, és egyéb problémák... arra nem gondolva, h a babának vajon jó lenne e,ha megszületne 36. hétre?! hát nem igazán.. én a 9 hónap minden percét élveztem, pedig hányingerem volt, görcsöltem, feküdnöm kellett, kórházban is, infúziót is kaptam... mégis áldott volt minden perc,amit odabent töltött a kicsi... és öröm volt, hogy akkor indult,amikor kellett, a kiírt előtt 2 nappal, magától :) és tejem is volt, első perctől fogva, mert nem stresszeltem hogy jöjjön már,ráhagytam.. és nem teherként éltem meg..1 percig sem! sőt! még a dokit is leoltottam :D (nem a sajátomat,másikat) mikor megkérdezte:terhes vagy? mondtam neki, hogy nem terhes vagyok,hanem várandós..:D meglepődött, hogy visszaszóltam, de díjazta is a hozzáállásom :)
146. csakazért (válaszként erre: 145. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 22:25

Én nem vagyok nagy matekos, sem könyvelő, de táppénzt eleve azok kapnak, akik fizetnek! Akiknek van munkájuk.

És a táppénzt is bizonyos ideig folyósítják. Aztán valami felülvizsgálat következik.


Nekem a nőgyógyászom írja a javaslatot a háziorvosom részére, havonta. A háziorvosomat pedig minden hónapban ellenőrzik, h kiket tart táppénzen.

Szóval nem hasraütés szerűen működik.

145. szakalyadri (válaszként erre: 143. - Csakazért)
2011. máj. 18. 22:16

A "táppénzcsaló kismamák" legyenek az ország illetve az egészségügy legnagyobb problémája!!!


Sok kicsi sokra ment!

2011. máj. 18. 22:15
a saját példám mellett viszont azt mondom, a következő babánál, amíg az orvos másképp nem javasolna, én dolgoznék... persze, attól függ, mi a munkám... de ha sikerül elhelyezkednem abban amit szeretek,amit tanultam, akkor amíg orvosilag nem indokolt, dolgoznék.. maximum más helyre kérném át magam... de tudom magamról, hogy nem tudnék megmaradni a fenekemen... :D a kislányomnál is sokszor rám kellett szólni, hogy feküdjek...:)
143. csakazért (válaszként erre: 123. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 22:13

"Táppénzben az a biztosított igénylő részesülhet, aki rendelkezik fennálló vagy fennállott biztosítási jogviszonnyal, betegsége miatt kezelőorvosa keresőképtelen állományba vette, mindezek mellett pedig 4 százalékos egészségbiztosítási járulék fizetésére is kötelezett"


Kezdettől fogva táppénzen vagyok, 3 vetélés és kórházi meló miatt.


Mindenki más és másképp gondolkodik dolgokról...

Miért ítélnék el bárkit is azért, mert nem úgy éli meg a terhességét, mint én?!


A "táppénzcsaló kismamák" legyenek az ország illetve az egészségügy legnagyobb problémája!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook