Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egészségügyben dolgozóktól kérdeznék. Mennyit keres egy ápolónő és hol tudom továbbképezni magam? fórum

Egészségügyben dolgozóktól kérdeznék. Mennyit keres egy ápolónő és hol tudom továbbképezni magam? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. jún. 14. 22:34

Apolono allas Hollandiaban.


Arra keresnek valaszt, hogy van-e olyan magyar apolono, aki dologzna Hollandiaban.

A munkakozvetites feltetele, egy masfel-ket honapos, ingyenes holland tangolyam elvegzese, amely segiti a munkavallalot a nyelvi alapok elsajatitasaban.

A kinti alapfizetes ejszakai es hetvegi potlek nelkul havi netto 1 400 - 1 600 eurotol kezdodik, de ez a nem egyetemet vegzett apolokra es apolonokre ertendo.


Varom szives valaszaitokat.

Koszonom!

2009. ápr. 9. 22:23

Sziasztok!

Én ápolónőnek tanulok és azon gondolkoztam, hogy tovább tanulok mint aneszteziológiai asszisztens. Kérdéseim, hogy mennyi előképzettség kell hozzá? Hány éves a képzés? Meg amit erről a szakmáról tudni érdemes. A fizetés oké hogy a bértábla szerint van, de ha elvégzem az asszisztens szakot a besorolásom magasabb lesz?

29. Serry (válaszként erre: 28. - 244ed1c739)
2009. márc. 13. 13:41
Csak mert muszáj utána járnom:))
28. 244ed1c739 (válaszként erre: 24. - Serry)
2009. márc. 13. 13:28
köszi látom nagyon érted a dolgokat.Majd írj hogy visszamentél-e dolgzni.
2009. márc. 12. 22:38
Már elés sok ijen iskolát megszüntettek,de elöször is elkell végezni az Egészségügyi Szakközépiskolát,ami 4 éves ezután elvégzed a 2 éves szakápolóit,attól függ,hogy az egészségügy mej területén hejezkedsz el.Én Szegeden végeztem,de nem éppen mostzanába.A fizetés a közalkalmazoti besorolás szerint történik ez lesz az alap fizetésed,erre kapsz délutáni és éjszakai pótlékot.Ha még van ijen,akkor ágymelleti pótlékot.Ha tovább képezed magad pl főiskola,akkor a besorolási béred növekszik.Valamint 3 évente ugrik 1 kategóriát.Most egy 10 éves munkaviszony utáni kb fizetést mondanék neked.EÜ Szakközéppel+szakositóval a besorolási bér 120.000 ft+pótlékok.
26. Serry
2009. márc. 8. 15:23
Ha visszamegyek dogozni akkor F kategóriával a bruttom 130.800 lesz. Ebből kb 95 körül kapok majd kézhez dietetikusként.
2009. márc. 8. 13:34

Diplomás bérezéssel, mindenféle pótlékokkal 104-115 ezer a fizum. E kategóriás kolleganőm, 15 éves munkaviszonnyal, kb. 97 ezret kap kézhez. :)

Ennyit a fizuról. Továbbképzés pedig vagy fősuli, vagy vagy, amit Serry is írt, az ETInél.

24. Serry (válaszként erre: 3. - 244ed1c739)
2009. márc. 8. 09:37

Szia!


Ha eü szakközepet végeztél akkor ápolónőként tudsz elhelyezkedni, de ezt tudod. A közalkalmazotti bértábla a mérv adó a bérezésben. Most nem tudom pontosan de vagy A kategóriában kezdenél vagy C. De ezt te is ki tudod nyomozni, ha így, hogy közalkalmazotti bértábla 2009 vagy 2008 rákeresel. Ott ha megtaláltad megvannak adva kategóriánként az alapbérek, és le is van írva, hogy törvény szerint ki melyik kategória.

A bértábláról még érdemes tudni, hogy 3 évente lehet a kategórián belül ugrani egyel magasabb bérezésűbe.


Nem tudom de elég régen végeztél. Továbbképezni magad kötelező. Van egy rendszer az eü-ben ami arról szól,hogy 5 évente meg kell újítani a működési engedélyed. Ezt ha sikerült elhelyezkedned kell kérni az Egészségügyi Engedélyezési hivataltól ( www,eekh.hu). Enélkül nem dolgozhatsz a pályán. Ennek birtokában is az első 5 éves időtartamban 3 évig csak felügyelettel, mert nincsenek meg a megfelelő munkaviszony utáni pontjaid. Hivatalosan ezt azt jelenti,hogy amíg kórházban dolgozol ezt a felügyeltet a főnőköd gyakorolja. De pl mellette hivatalosa ( mondom hivatalosan) nem ápolhatsz mondjuk idős nénit pénzért az otthonában, de ápolhatod ha mellékállásban otthon ápolásban dolgozol. Csak próbálom leírni,hogy ez hogy működik a valóságban:)) Remélem érted.

Az előbb említett 5 éves idő tartam alatt ( és minden 5 évben)kell továbbképzési pontokat gyűjteni. Ezeket lehet, úgy ,hogy szerzel még egy szakképesítést pl most a sima ápolóid mellé felnőtt a szakápolóit vagy hasonlót. Illetve minden évben vannak helyi és országos konferenciák továbbképzések amikre el kell menni és ott pontokat kapsz. A Munkával töltött évek után évenként 15 pont jár,vagyis 3 év után 3x15. A többit a továbbképzésekből kell összeszedni. Összesen 100 pontot kell, hogy amikor 5 év után lejár a működési engedélyed megújíthasd. Ilyenkor ha ezek a pontok meg vannak csak a pontokat kell igazolni és automatán hosszabbítják az 5 évet és kezdheted elölről a 100 pont gyűjtögetését.


Ha pedig úgymond átképeznéd magad mondjuk szülésznőnek vagy hasonló akkor egyszer kérdezd meg az iskolát ahol végeztél,hogy milyen OKJ-s képzéseke indítanak, Illetve a legközelebbi eü főiskolát, vagy a többit, hogy milyen felsőfokú szakképzés van náluk. Ez még nem főiskolai diploma, de magasabb mint az okj. De ha diplomát akarsz akkor tudod, hogy felvételizni kell.


Érdemes szakmai társaságoknak tagjává válni. Most azt nem tudom ,hogy az ápolóknál ezek melyek.


S szerintem érdemes még a kamarai tagságba is bele fektetni: érdekvédelem ,és továbbképzések miatt (www.meszk.hu) Illetve ha kamarai tag vagy részt vehetsz online továbbképzéseken is.


S továbbképzésekkel kapcsolatban még érdemes körülnézni az Egészségügyi Továbbképző Intézet honlapján. Nálunk ha elküldöd a bizonyítványod másolatát és,hogy mit mennyit tanultál még a helyes végzettség besorolást is meg tudod csináltatni.( www.eti.hu)


Huh! Ez elég hosszadalmas lett. Remélem azért érthető volt amiket leírtam. Ha még van valami kereshetsz privát is.

Én ezek egerészét most jártam végig,mert hamarosan térek vissza a pályára és nem tudom, mi lesz hogyan tudok majd dolgokat megoldani.Én egyébként dietetikus vagyok.

2009. jan. 23. 19:18

Sziasztok!


Én egy otthonápolási szolgálatnál dolgozom. Épp annyit keresek,mint amennyi a lakásunk rezsije. (Közösköltség+villany+ víz,csatorna+ Fűtés= 70000 ft)

2009. jan. 3. 20:58
Én 31 évig dolgoztam ápolónőként.Jelenleg rokkantnyugdíjas vagyok.Főleg belgyógyászaton dolgoztam,ahol bizony sokat kellett a betegeket forgatni,emelgetni.Mikor én aktív dolgozó voltam még nem volt az egészségügy ennyire a béka feneke alatt,de a munkát már akkor is csak az tudta becsülettel elvégezni,aki hivatásának tartotta segíteni a beteg embereken.Ha most elölről kezdeném megint ápolónő lennék,mert szeretem,(szerettem ) a munkámat,de valószínűleg nem itt Magyarországon helyezkednék el.
21. d9d8721118 (válaszként erre: 20. - 3c2c8696c4)
2009. jan. 3. 19:52
Ez jóóóó... Én is kitetem nálunk :)
20. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 19. - D9d8721118)
2009. jan. 3. 19:16

Egyetértek veled.......ilyen is van!!!

De van másmilyen beteg is, ők tartják bennünk a lelket.

Nálunk ki van írva:A NŐVÉR A BETEGET SZOLGÁLJA,DE NEM A BETEG SZOLGÁJA!


Na nem a bejáratnál, de aki akarja elolvashatja :-)

19. d9d8721118 (válaszként erre: 17. - 4ab67f870d)
2009. jan. 3. 18:09

Teljesen egyetértek veled!

Akkor arról ne is beszéljünk, hogy ha gyereked is van....

Hihetetlen, de nálunk nem tudnál olyan dolgozót mutatni, akinek nincs pajszmirigy baja. Nem hittem én sem el, amig nem kezdte el beszélni mindenki. Sajnos ez a munka tönkreteszi az embert. Párom is mondta, hogy váltsak, de kérdezem én, mire??? Ha csak ez a szakma érdekel.


Viszont kezdek azon a nézeten lenni, hogy nem éri meg ez a szakma. A betegek is nagyon támadóak " én vagyok a beteg, nekem jogom van " ....

Ha kapunk közösen egy doboz bonbont, ami már vagy 1 éve lejárt, akkor a beteg elvárja, hogy ne kelljen sokat várnia, előnye legyen... Pfff. Ha mégsem jut előnyhöz, mert figyelembe vesszük, hogy más is van rajta kívül, aki esetleg elöbb volt ott, akkor elkezd a váróban a többieknek magyarázni, hogy de hát még adtam is...

A másik, hogy bármi van: " jajj, köszönöm doktor úr, meggyógyított" és nyújtja a borítékot a dokinak..... Jaaaa, nem az ápolónak az érdeme, hogy éjt nappallá téve gondoskodtak róla, ápolták, hanem az orovsé, aki kb 2 percet látja viziten és felír neki receptet...

2009. jan. 3. 18:02

Szia!

Én is egészségügyis vagyok. Nálunk az osztályos ápolók mindennel együtt ( pótlékok ) 90 ezer ft-ot keresnek, és mennek éjjel-nappal, ünnepnap. A felelősség óriási, és az ápolás fárasztó. Ja és két műszak van ( 6-18, 18-6 ). sajnálom őket, mert tudom, hogy a beteganyag nem leányálom, főleg hogy 3 osztályra vannak 3-an.

Persze, attól is függ a fizetés, hogy milyen végzettséged van. De az a tapasztaltom, hogy a szakiskolásokat jobban keresik, mivel azok gyakorlatban okosabbak, és nem kell őket úgy megfizetni, mint a főiskolásokat, akik igaz hogy elméletben okosabbak, de ágy mellett nem.

Nem hajlandóak ágytálat kivinni, beteget fürdetni, mert ők főiskolások!


Nem akartam megbántani senkit, csak leírtam, hogy nálunk ez sajnos igy működik.

Ha már egészségügy, akkor külföld. Ha lenne lehetőségem, tuti kimennék. Ott nagyon meg vannak becsülve az ápolók, és jóval többet keresnek. Nekem ajánlottak állást anno, a legkorszerűbb körülmények között dolgozhattam volna, és fizetés sem kevés... 800 ezer ft körüli lett volna.

Nem úgy mint itt Mo.-on, ahol nem tudok rendesen vért venni, meg sebeket kötözni, mert még gumikesztyű sincs. Szerintem röhej! Legyen betegforgalom, meg szakszerű ellátás, eszköz meg 0.

2009. jan. 3. 17:05
Szerintem keress mást. Én belerokkantam. Ha lelkiismeretesen akarod csinálni, arra rámész lelkileg és testileg. Két kolléganőmet vitték el mellőlem, az egyiket agyvérzéssel, a másikat meg 240-es vérnyomással. Olyan fizetés, hogy soha nem tudsz megélni belőle - valaki említette a borravalót, tényleg nem rossz, ha megbecsülöd a betegeket, de ha bármi történik veled, az alapfizud után kapsz nyugdíjat, járulékot, és abban még a műszakpótlék sincs benne -, öt párkapcsolatból három nem bírja ki a rendszertelen életet, műszakbeosztást, hadd ne soroljam tovább. Ha mindenképp ezen a pályán akarsz dolgozni menj ki külföldre.
16. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 7. - 244ed1c739)
2009. jan. 3. 16:37
NEM!!!!!!!
2009. jan. 3. 16:25
Én is az eü-ben dolgozom. kérdezzél, választ csak akkor kapsz, mikor beléptél
14. Júlia* (válaszként erre: 7. - 244ed1c739)
2008. dec. 16. 17:56

Alapként NEM.

De túlórákkal, műszakpótlékokkal elérhető.


Ha felkeresel egy kórházat, a felvétel időpontjában meg mondják a várható béredet is.


Egy, nem pénz hajhász nővérnek a borravalója sem elenyésző.


Drukkolok Neked.


A továbbképzésedet is jelentkezéskor elmondják.

2008. dec. 16. 17:47

ÓÓÓ!

helyesbítek: :-((

2008. dec. 16. 17:46

:-))

Szomorú a helyzet.És kiábrándító!!

2008. dec. 13. 21:26
Nem igazán. Ezt az úgysem tudja csinálni, aki nem a hivatásának tekinti.
2008. dec. 13. 21:25
Dönt valamit el a pénz?
2008. dec. 13. 21:16
Én is két gyerekkel vagyok itthon gyed-en és én se kapom meg a 100-at. Akkor sem kaptam annyit mikor dolgoztam. Miért a 100e forint manapság sok? Persze tudom van aki ennél kevesebbet kap, de én 7 évet tanultam azért, hogy legalább ennyit keressek.
2008. dec. 13. 19:44

É most gyed-en vagyok,nem éri el a családival(2 gyerek után) együtt a 100.000-et.

Kolléganők akik dolgoznak nem keresnek jóval többet.

Nekik se éri el vagy csak éppen a 100.000-et.

2008. dec. 13. 19:33

mihez képest kerestek keveset?

100e ft.-t megkapjátok?

2008. dec. 13. 17:12

Szia!

Én is eü dolgozó vagyok. szintén E kategóriás mint Naildi81.

Kérdésedre válaszolva:egy ápolónő keveset keres.(sztem)

2008. dec. 13. 16:33

Szia!


Kategória szerint béreznek az egészségügyben. Attól függ milyen iskolai végzettséged van. Nekem E. kat. Felsőfokú ápolói vizsgám van, ezért az E. kat.-ba tartozom. 3 évente ugrasz a bérlistán.

2008. dec. 13. 16:11
Esetleg van itt vki aki a tapolcai kórházban dolgozik?
2008. dec. 13. 16:05

Én e.ü-i szakközép iskolát végztem de nem helyezkedtem el benne.

Most szeretnék.

Érdekelne mennyit keres egy ápolónő?

Hol lehetne továbbképezni magam?

2008. dec. 13. 16:05
Kérdezzél, október 10-ig én is az egészségügyben dolgoztam...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook