Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok? fórum

Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok?

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
22. szakalyadri (válaszként erre: 21. - C130f7eb3b)
2011. máj. 18. 17:18

Szerintem mindegyikünk.Azt meg nem értik az ő gyerekük miért nem beszél vagy tud ezt meg azt.

Végig fekszik a 9hónapot,meg a három évet is-mert az jár a kismamának.Nem a gyereknek,az anyukának!

21. c130f7eb3b (válaszként erre: 19. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 17:15
A legnagyobb baj, ha anyának is ilyenek maradnak... én ilyeneket is ismerek...
20. szakalyadri (válaszként erre: 18. - Beata21bea)
2011. máj. 18. 17:14
Az utolsó hetekben hidd el mindenki így érzi.De nem azért fizetünk TB-t hogy otthon üljön akinek semmi baja.Ez a véleményem.
19. szakalyadri (válaszként erre: 14. - Kira88)
2011. máj. 18. 17:11
Februárban szültem,az utolsó három héten is minden este sétáltunk 2km-t a férjemmel.Érdekes módon nem hagytam el magam,akkor sem ha fájt a derekam vagy jeges volt az út.Más meg otthon fekszik felpolcolt lábakkal...meg nyavajog.Seggbe kéne rugni ezen kismamákat.Nem egy ilyet ismerek.
2011. máj. 18. 17:06
Hát, én végig dolgoztam, a pénz miatt, egyértelműen. Sokszor azért éreztem, főleg a vége fele, hogy jó lenne otthon maradni. Szóval szerintem ha anyagilag megteheti, maradjon...
17. szakalyadri (válaszként erre: 12. - F303be5590)
2011. máj. 18. 17:06
Teljesen igazad van!
16. c130f7eb3b (válaszként erre: 9. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 17:06
Én nem vissza akarom zavarni a munkába, csak azt mondtam, ha ő úgy látja jónak és bírja is, nincs akadálya. Engem ikerterhesség miatt az első pillanattól állományba vettek, de szörnyű volt a bezártság! Ezért gondolom, hogy a döntést bizonyos esetekben akár a kismamára is lehetne bízni! Már ha felnőttként kezelne minket ez a társadalom, de sajnos nem teszi. :(((
2011. máj. 18. 17:05

Már csak elvből sem dagadnék itthon legközelebb se nagy nyugalmamban.Érdekes módon azok voltak meghízva,vizesedve a tanácsadásokon akik otthon pihentek.Minden megerőltetés nélkül tudtam felszállni a vonatra reggelente,munkába menet.

Most majd mindenki átgondolja jobban ha tényleg lecsökkentik a táppénzt,bár ezzel az jár rosszul aki valóban beteg.

Engem nem a pénz motivált,sokkal nem kaptam volna kevesebbet ha itthon maradok.A férjem sokszor mondta hogy bolond vagyok.

Épp elég a három év,az alatt is épp eléggé leamortizálódik agyilag az ember itthon,nemhogy még előtte is!

14. Kira88 (válaszként erre: 9. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 17:00

Teljesen egyetértek Veled.

Nagymamám és anyukám is arra tanítottak mindig is,hogy a terhesség nem betegség,nem is kell úgy megélni.A mamámék idejében az,hogy valaki babát várt,semmi megkülönböztetésre nem jogosított fel...

Ugyanúgy kapáltak,ugyanúgy öntöztek,ugyanúgy jött az aratás stb. A mamám egyik testvére konkrétan a mezőn született meg:)))

Édesanyám is végig tevékeny volt mindhárom terhessége során. Dolgozott,tanult,ugyanúgy megcsinált mindent a házban,ház körül. Én így érzem normálisnak és biztos,hogy én is addig dolgozom majd amíg bírom.

2011. máj. 18. 16:56
és az dobja rám az első követ, aki akarja
2011. máj. 18. 16:56

amúgy akit meg felvesznek táppénzre ha nem indokolt, akkor az egyrészt ő maga táppénzcsaló, másrészt meg az orvos is.

és helyes lenne ha vadásznának az ilyenekre is

11. HLilla (válaszként erre: 9. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 16:52

Ne is mondd, múltkor kiírt a háziorvosom torokgyulladással, de 3 nap után már tök jól voltam, jöttem volna vissza dolgozni, kértem, h zárja is le a táppénzes papíromat, erre úgy nézett rám, mint aki ilyet még nem hallott... :)))


Persze, mert én is ismerek olyan nőt, biztos Ti is, aki az 5. héttől már otthon volt "pihenni", a férje meg halálra gürizte magát.

Sokan kihasználják az állapotukat, ilyenkor én azt is megkérdőjelezem, hogy mennyire szeretheti a párját, hogy elnézi, ahogy a másik meggebed, és tönkre megy a melóban... (Egy ismerősöm férje kajak megőszült így, pedig még csak 30 éves.)


Persze, aki tényleg beteg maradjon otthon, és aki veszélyeztett terhes, ez nem kérdés. Na, meg, aki megteheti, egy medence szélén én is szívesen lóbálnám naphosszat a lábamat! :)))

10. kri76
2011. máj. 18. 16:47

Én a szülést megelőző hónapban voltam bent utoljára, de a szülés napjáig dolgoztam távmunkában. Ja, a szülés után 3-4 nappal már dolgoztam.

De sok múlik azon, kinek milyen a terhesség és a baba.

9. szakalyadri (válaszként erre: 7. - C130f7eb3b)
2011. máj. 18. 16:45

Emlékszem mentem az orvosomhoz hogy adjon igazolást a terhességemről,a munkahelyemre kell.

Áthelyezéshez kértem a három műszak miatt,ő arra gondolt táppénzre akarok menni.Kikelt magából,hogy egy kismama sem akar dolgozni.Fel volt háborodva,mondván az ő nagyanyja a krumpliföld végében szült meg.Igaza volt,elkényelmesedett a világ.

Csak azt szabadna emiatt táppénzre venni aki valóban veszélyeztetett terhes.Az orvosok a hibásak ebben.

2011. máj. 18. 16:42

Sziasztok!


Én szeretnék addig dolgozni, amíg csak lehet, mert nagyon jól jön a pénz, és nekem is jó, mert lefoglal, nem agyalok folyton az UH-kon, és egyéb dolgokon.

Valahogy tartást is ad, nem hagyom el magam, itt meg kell jelenni minden reggel tip-top, akkor is, ha fél éjszaka fájt a hasam...


Bár, mázlim van, mert szinte tünetmentes kismama vagyok így az elején (9.hét), és a munka sem megerőltető, irodában dolgozom, a munkatársak kedvesek.


Ja, igen, és még egy előny -> nem nassolok, mintha otthon lennék! :)))

2011. máj. 18. 16:37
Ha nem veszélyeztetett, nem kell emelnie, jól érzi magát a munkahelyén, akkor dolgozzon. A terhesség nem betegség, hanem egy gyönyörűséges ÁLLAPOT. :)))
2011. máj. 18. 16:31

Sajnos egyre többen érzik úgy hogy terhesség esetén egyből táppénz.Pedig nem betegség.

Én mentem a 37.hétig,és így is volt időm mindent elintézni.Jót tett a társaság,és nem híztam 20-30kg-ot.

2011. máj. 18. 16:24
Kivételesen jó munkahelyen dolgozik a barátnőd ha a törvényt pontról-pontra betartják.Nálunk ez nem így van.Én örülök ha a 36-37ig hétig dolgozhatok.Ha így haladok mint most,én bírni fogom.Miért addig?Mert otthon egyedül megőrülnék.A párom rengeteget dolgozik.Hiányozna az a havi +140,000ft bevétel,ami jól fog jönni bevásárláskor.Én csak a párommal együtt megyek baba cuccokat vásárolni,tehát azzal sem tölteném el az időm.Szülés utána úgyis be leszek "zárva",addig is jó emberekkel kommunikálni.Azt a maradék 3 hetet is csak azért venném ki hogy tudjak aludni,mert most napi 10h-t dolgozok+utazás és ált.4-5 h-t tudok csak aludni.Én csak előnyét látom a munkának:)
2011. máj. 18. 16:21
4 héttel a szülés előtt "tettem le a lantot", imádtam, hogy dolgozhatok, minden ideális volt. de nem vagyunk egyformák és számít, hogy milyen a meló.
2011. máj. 18. 16:14

'A munkában maradás előnyei:

...

- Nem érik munkával kapcsolatos sikerélmények'


hogyhogy

2011. máj. 18. 16:13

Ez a munkától, munkahelyi körülményektől, főnöktől is függ. Meg persze, hogy ő mire vágyik? Nem lehet részmunkaidőt megbeszélni?

Én majdnem munkából mentem szülni, nekem így volt jó. De velem nagyon toleránsak voltak a munkahelyen, nem kellett a napi 8 órát bent lennem, a lábam is felpakolhattam...

1. pi
2011. máj. 18. 16:08
Ezt a kérdést tette fel nekem egy nagyon jó barátnőm. Most 25 hetes terhes és lassan szeretné eldönteni, hogyan szervezze a dolgait. Elgondolkodtam, majd azt javasoltam, hogy írjunk össze egy listát arról, mik az előnyei annak, ha otthon marad és mik az előnyei annak, ha továbbra is dolgozik?

Ugrás a teljes írásra: Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook