Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok? fórum

Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok?

142. Szerénke83 (válaszként erre: 141. - Azure_)
2011. máj. 18. 22:12
tudom:)
141. azure_ (válaszként erre: 139. - Szerénke83)
2011. máj. 18. 22:10
Nekem ennyi a lényege. De tudod, hogy én nem szoktam belemenni vitákba. :DD
140. 5221355151 (válaszként erre: 135. - Azure_)
2011. máj. 18. 22:10
Tökéletesen egyetértek!!
139. Szerénke83 (válaszként erre: 135. - Azure_)
2011. máj. 18. 22:09

:)

Szépen megfogalmaztad Verám:)

138. szakalyadri (válaszként erre: 132. - Newlife101)
2011. máj. 18. 22:08

Nem állnék a röntgen gép mellé,nem szívnék benzingőzt,nem raknék fát,nem emelnék beteg embert...semmi olyat amivel veszélyeztetném a gyerekem.

Ahogy nem mentem be a gyógyszerlaborba vagy a galenikus üzembe se,mert veszélyes-de dolgoztam,igaz a veszélyes munkát nem csináltam meg!

2011. máj. 18. 22:08
Én 20. hetes voltam, amikor a méhszájállapota, és alhasi keményedések miatt az orvosom ágynyugalomra parancsolt... pihentem is, kb 1 hónapot... de nem bírtam otthon ülni a fenekemen... visszakértem magam... először csak a rendelőbe, 1 hétre, majd vissza gyakorlatra..2 hétig jártam, majd a következő orvosi vizsgálat után nem hogy ágynyugalmat, hanem kórházi pihenőt és magnéziuminfúziós kúrát kaptam ajándékba... utolsó félévemet töltöttem az egyetemen, és mindenáron be akartam fejezni, ezért amíg tudtam,bejártam gyakorlatra, hogy ne később, baba mellett keljen pótolni.. de a természet közbeszólt, így pár hét után abba hagytam... most anyukaként hétvégente járok be gyakszira... most rosszul esik itthon hagyni a kislányomat hétvégente... de ha akkor nem hagyom abba, most nem biztos,hogy egészséges kisbabám lenne... rossz itthon hagyni... de legalább van kit itthon hagyni...:)
136. Anka71
2011. máj. 18. 22:07

Hát, ez egy érdekes vita.

Nekem pl nagyon elfogadható ok volt, hogy napi egy órát buszozok a távolságin, és napi egy órát tömegközlekedek a zsúfolt helyijáraton és villamoson. (Reggel oda fél óra távolsági busz, fél óra BKV, és hazafelé is ugyanez).

Úgy kellett felpréselni magunkat cipőkanállal a járműre.

Ehhez még hozzájött, hogy a munkahelyemmel is tele volt a bugyrom, szóval én a 4. héttől kiírattam magam (15 éve volt ez).

Nem gondolom, hogy az én táppénzem döntötte romokba a társadalombiztosítást, mert minimálbér felével voltam bejelentve, és napi 12 órákat dolgoztunk , a többit zsebbe kaptuk (könyvelőiroda).

Itthon a szülésig összehoztam az ügyfélkörömet, úgyhogy nem vakaróztam. A táppénzem minimális volt, de a férjem jól keresett.

Negyedik hónaptól persze jöttek a gondok, szóval végül veszélyeztetett voltam, de nem lett semmi gond.

Én úgy voltam, és ezt vállalom is, hogy az elejétől táppénzre megyek, mert ilyen (mármint várandósság) egyszer van az életemben.

Minek préseljék ki belőlem a szuszt is a buszon, és minek keljek 5-kor, ha nem feltétlenül muszáj.

135. azure_
2011. máj. 18. 22:06

Szerintem mindenki úgy hozza meg a saját döntését a terhességével kapcsolatban, hogy az neki is és a babának is jó legyen. Ki előbb megy táppénzre, ki utóbb. Van aki a munkahelyéről megy szülni. A cikk írója nagyon jól közelítette meg a dolgot: felállította a mellette és az ellene szóló érveket és döntött a legjobb belátása szerint. Az élet úgyis meghozza majd, hogy a döntés jó vagy rossz volt.

Egy biztos: nincs két egyforma terhesség, nem minden munkahely ugyanolyan és még a munkakörök sem ugyanazok. Úgy ahogy a szülés sem lesz olyan, mint a szomszédnak vagy barátnőnek de még csak az sem mérvadó, hogy mi itt mit mondunk. :))


Egyébiránt pedig nincs jogunk elítélni senkit aki abban érzi jól magát ha a 39. héten még dolgozik, és azt is el kell fogadni ha valaki az első trimeszterben kiíratja magát.

134. sajert (válaszként erre: 127. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 22:06
Hú, de még mennyien. Megtudják hogy terhesek, már MÁSNAP be se mennek dolgozni. Még hányingerük sincs. Mert felmondani már nem lehet neki (a jogát mindenki tudja, de a kötelességet szívesen elfelejtik). Az én szerény baráti körömben 5(!) ilyen kismamát ismerek. A másik végleg meg mi vagyunk, akik végig dolgozzák. A harmadik csoport, akinek van valami baja, és azért kell otthon maradnia. Most már négy éves a gyereke annak az ismerősömnek, akinek 5 hós terhességtől fogva a 36. hétig feküdnie kellett.
133. Szerénke83 (válaszként erre: 131. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 22:05
Akkor hogy mentél volna orvoshoz??na jó, csak viccelek, értelek én:)
132. newlife101 (válaszként erre: 123. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 22:03

Már nem azért, de most lebuktál :P

Azt mondod, veszélyes nehéz munkát nem végeznél.

Hát épp erről beszélünk. Nem lennél beteg, csupán veszélyes lenne a munkád, de mégis kiírnak, holott nem vagy beteg.

131. szakalyadri (válaszként erre: 125. - Szerénke83)
2011. máj. 18. 22:03
Egy elhalt terhesség után én az utcára nem mentem volna ki,nemhogy dolgozni.Ez így is van rendjén.
130. Szerénke83 (válaszként erre: 129. - 5221355151)
2011. máj. 18. 22:02
oké, látom:)
129. 5221355151 (válaszként erre: 126. - Szerénke83)
2011. máj. 18. 22:01

Szia!

Azért raktam idéző jelbe. Ezt csak azért írtam oda, hogy biztos van olyan, csak én nem ismerek olyan terhes nőt. Nem akartam általánosítani. Nekem tök mindegy,hogy ki van otthon és ki nem. Nekem is rosszul esik, hogy álalánosítanak minden terhes nővel kapcsolatban, hogy ha nem veszélyeztetettek, akkor nincs joguk otthon maradni.

128. Szerénke83 (válaszként erre: 127. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 22:01

És akkor mi van?

Ha neki otthon jó, akkor legyen otthon, az jó a babának is!

127. szakalyadri (válaszként erre: 120. - Szerénke83)
2011. máj. 18. 21:59
Már feltűnhetett volna,hogy sokan nem veszélyeztetett terhesek,hanem simán terhesek és otthon vannak!
126. Szerénke83 (válaszként erre: 124. - 5221355151)
2011. máj. 18. 21:57

De most mi az, hogy mindenféle ok nélkül?

Maximum neked nem elfogadható ok.

Neki indok arra, hogy ne dolgozzon.

125. Szerénke83 (válaszként erre: 123. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 21:56

Tudom, édesanya vagyok én is.


Engem pedig nem zavar, hogy valaki kiíratja magát táppénzre, mert nyilván neki így jó, ergo a babájának is jó!


Most nézd, konkrétan nekem sem volt semmi bajom (igaz, előtte volt egy elhalt terhességem, szóval már ez is indok lehetett volna) de a munkahelyem miatt nem akartam bemenni dolgozni.

Na bumm.

Később már jöttek a gondok, méhnyakrövidülés, nyákdugó előbbi távozása és picit előbb is jött a fiam.

Utólag kiderült, miért.

2011. máj. 18. 21:52

Ja, és elég durván vashiányos vérszegény voltam. Amit meg felírtak rá nemhogy megállították volna, hogy tovább csökkenjen a szint, mintha nem is szedtem volna őket.

Nem azt mondom, hogy nincs olyan terhes nő, aki "mindenféle ok nélkül" marad otthon, de nem kellene azokat támadni, akiknek nem igen van más lehetőségük.

123. szakalyadri (válaszként erre: 117. - Szerénke83)
2011. máj. 18. 21:52

100%ban hat egy kisgyerekre is az anya testi-lelki állapota.Mégsem lehet otthon táppénzen.

Nem utálok én senkit,szó sincs ilyesmiről.Nem tartom helyesnek.

Ahogy azt sem hogy panaszkodunk az eü.rossz anyagi helyzetére,közben meg otthon ülünk egészségesen táppénzen.Több mint irónikus.

A terhesség mint állapot NEM BETEGSÉG!Szégyen hogy egyáltalán felmerül hogy vki kiírassa magát vagy ne úgy hogy semmi baja!Gyalázat hogy az orvosok csak úgy kiírják!

Megjegyzem:nehéz vagy veszélyes munkát én sem végeznék.Bár kibírtam egy gyógyszergyárba a 36.hét végéig,komoly felelősséggel a nyakamban.Ami nem biztos hogy könnyebb mint a stressz!

122. newlife101 (válaszként erre: 118. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 21:48
És szerinted ki a veszélyeztetett? Az nem veszélyeztetett, aki fertőző helyen dolgozik, vagy aki sugárterhelésnek van kitéve?
121. 5221355151 (válaszként erre: 104. - Tereteri)
2011. máj. 18. 21:47

Szia!

Teljesen egyetértek veled!!

Feleslegesen én sem maradtam volna itthon terhesen!

120. Szerénke83 (válaszként erre: 118. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 21:46
Az orvos ítéli meg, ki számít veszélyeztetett terhesnek.
119. sajert (válaszként erre: 111. - Ibib)
2011. máj. 18. 21:44

Én egészséges, problémamentes terhességről írtam.


Ha probléma merült fel, egyből visszavettem én is a tempóból. A 8 órás állásomat terhesen is azért kellett feladnom. Az itthoni ügyfélkörömet meg nappal el tudtam látni, nem kellett terhesen éjszakáznom (mint pl. gyerek mellett is újra kellett, hiába voltam itthon egész nap a gyerekkel).

118. szakalyadri (válaszként erre: 112. - Szerénke83)
2011. máj. 18. 21:42

Annak jár a táppénz szerinted akit az orvos kiír?

Nem a betegnek?

Kit írhat ki az orvos?

A beteget,azt aki veszélyeztetett terhes.Pont!

117. Szerénke83 (válaszként erre: 115. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 21:42

azért nem erre megy el a sok pénz az eüben


De tényleg nem értem: most miért kell így utálni azokat, akik otthon maradnak és nem dolgoznak a 40. hétig??

Értem én, hogy nem betegség, de nem vagyunk egyformák, nem viseljük egyformán a várandóságot!

Terhesen még a baba a pocakban van, teljesen hat rá az anyuka tesi-lelki állapota.

Itt nem a kipihentségről van szó!

116. szakalyadri (válaszként erre: 113. - Szerénke83)
2011. máj. 18. 21:37
Akkor nézz körül jobban a védőnőnél,a nőgyógyászaton...Nem egy ilyen szobatársam volt szülés után,és büszkék is rá milyen ügyesek.
115. szakalyadri (válaszként erre: 104. - Tereteri)
2011. máj. 18. 21:35

Pedig pont ez itt a téma,hogy milyen dolog otthon maradni várandósan.Már a cikk olvasásakor világos szerintem.

Akkor az is igazságos ha én azt mondom elmegyek táppénzre mert stressz ér és a gyerekeimnek kipihent anyuka kell itthon.Elvégre értük tenném én is,kihat rájuk a hangulatom vagy nem?

Akkor nem lennék táppénzcsaló?Dehogy nem.Ilyen alapon minden anya menjen havonta táppénzre.

"Először ezeket a dolgokat kellene rendbetenni, hogy normális eü. ellátás legyen,"-ugyan miből kéne rendbe tenni ha ilyeneknek kell fizetni?

2011. máj. 18. 21:35
én megbántam, hogy dolgoztam, amiatt az utolsó hónapot már a kórházban tölthettem, ha még egyszer várandós leszek, tuti nem fogok dolgozni
113. Szerénke83 (válaszként erre: 110. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 21:34

Nem hiszem, hogy több ezer kismama ezt teszi.

A te környezetedben van ilyen, én ilyen kismamát nem ismerek.

Nem hiszem, hogy általánosítani kellene és bele kellene rúgni abba, aki máshogy viselkedik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook