Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok? fórum

Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok?

2011. máj. 18. 19:42
Egyébként ezzel a táppénzes dologgal úgy vagyok hogy sok minden közrejátszhat ki miért megy táppénzre terhesen,én azért mentem mert gyerekeket kellett emelgetnem,elkaptam tőlük a bacikat,valaki 12ik pékségben emelget,valaki állatok helyét pucolja,és mások káros anyagokkal,van aki csak úgy kihasználja a lehetőséget édes mindegy ha megteheti tegye,az én szememben senki sem rossz ember emiatt,és persze senki másra nem tartozik miért"lógatja otthon a lábát",ettől megyek falnak kinek mi köze hozzá????
2011. máj. 18. 19:38

a magánorvosok meglátásom szerint elteszik a pénz magánba, és a közellátásból finanszírozott háttérre támaszkodva végzik a magánorvoslásukat

ha nem is mind, de azért szép számmal

80. f303be5590 (válaszként erre: 47. - Rika32)
2011. máj. 18. 19:36

'fizethetek maszekba, mert egyébként szarnak az emberre. . . '

szerintem örülj annak, hogy van miből finanszíroznod a magánorvosokat. sokaknak nincs. és munkájuk sincs meg remé nyük sincs.

és kénytelenek ott sorban állni, ahol szarnak az emberre. kevés a befizetett járulék, és sokba kerül a tp, a kórházak, rendelők fenntartása, a gyógyszerhozzájárulás, a vizsgálatok szűrések


bizony, bizony

79. bettike2007 (válaszként erre: 6. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 19:32
Én 3ik hónapig dolgoztam,fertőzéseket kaptam a gyerekektől,hasmenés,influenza nem akartam a gyerekem veszélyeztetni,és nem híztam csak 11kg-ot..
78. szakalyadri (válaszként erre: 75. - Newlife101)
2011. máj. 18. 19:30
121. § (1) A 127. § (6) bekezdése a)-b) pontjában meghatározott munkavállaló éjszakai munkára [117. § (1) bekezdés d) pont] nem vehető igénybe. Ettől érvényesen eltérni nem lehet
2011. máj. 18. 19:29
Már most annyit tennék hozzá,hogy ha maradtam volna tovább dolgozni,nem kaptam volna többet,sőt táppénzre több pénzt kaptam,és itthon jobban telt az idő mint a munkahelyen
76. szakalyadri (válaszként erre: 74. - Gavrilo1)
2011. máj. 18. 19:29
Lehet hogy nem ez a jó hozzáállás,de jelenleg ez a nagy magyar igazság.És ennek is sok vesztese lesz,leginkább azok akik valóban olyan helyen dolgoznak ami megterhelő.
75. newlife101 (válaszként erre: 71. - Fr.andi)
2011. máj. 18. 19:26
Én is így gondolom. Ráadásul nem akkor mész wc-re mikor akarsz, nem akkor eszel, mikor éhes vagy mert mindenben a beteg az első. No meg manapság egyedül dolgoznak éjjel az osztályokon.
74. Gavrilo1 (válaszként erre: 59. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 19:24
Ez nem igazán jó hozzáállás- egy stresszse munkahely nagyon sok problémát okozhat a kismamánál, akár vérzést, koraszülést. Ezt nem érdemes megkockáztatni
73. f303be5590 (válaszként erre: 70. - F303be5590)
2011. máj. 18. 19:24
azért mert te még nem láttál ilyet, nem azt jelenti, hogy nem létezik
2011. máj. 18. 19:24
Nálunk pl. nincs verzió arra, hogy ne dolgozzon az ember éjjel, ezért sem dolgozott senki várandósan már.
2011. máj. 18. 19:23

A kérdés csak akkor merül fel igazán, ha olyan a munkahely, ahol bármilyen baj érheti a babát és a kismamát. Én is annyira szerettem volna dolgozni sokáig...aztán a munkahelyemen (egészségügy) jött az influenza járvány, végigsöpört egy jó kis hasmenés-hányás vírus. Ha valamelyik beteg leesett az ágyról, megvártam, amíg a kolléganőm odaért, hogy felsegítsük. Mit is ért akkor az én munkám?

Ott is voltam, meg nem is. Az éjszakai műszakban sem tettek velem kivételt-miért is tettek volna? És ha akkor elesik egy beteg? Várok reggelig?

Így aztán mérlegre került a biztonságunk,és a havi kevesebb jövedelmem-és az előbbi győzött.

És egy percet sem unatkoztam még, amióta itthon vagyok.

A történethez hozzátartozik, hogy az első babámat elvesztettem, az orvos szerint ez is éppen elég lett volna ahhoz, hogy az első pillanattól itthon maradjak.

Talán ha egy irodában dolgoznék, másképpen döntöttem volna, de az egészségügyi munka több veszélyt jelent egy kismamára, jobb ebből kimaradni a terhesség alatt.

70. f303be5590 (válaszként erre: 23. - Herzi)
2011. máj. 18. 19:23
ez a 'Senki nem kapál, nemhogy terhesen.' kijelentés bizonyítja, hogy nemigen vagy tisztában a valósággal nemhogy a teljessel
69. newlife101 (válaszként erre: 68. - Gálos Ildikó)
2011. máj. 18. 19:22
Jó neked, szerencsés vagy. Szerintem meg egy várandós aludjon éjjel :P
2011. máj. 18. 19:20
én dolgoztam szinte az utolsó pillanatig és minden rendben volt:) Egészségügyben...
67. szakalyadri (válaszként erre: 66. - Newlife101)
2011. máj. 18. 19:19
Írtam én olyat hogy nincs különbség a stressz mértékében?Szerintem nem!Azt hogy mindenkit ér stressz.-még a postást is.
66. newlife101 (válaszként erre: 65. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 19:12

Na jó, azért hasonlítsunk már össze pl. egy rendőr, orvos, postás, titkárnő foglalkozásokat.

Azért ne mondjad, hogy nincs különbség stresszben.

65. szakalyadri (válaszként erre: 61. - Tereteri)
2011. máj. 18. 19:10

Stressz nélküli munkahely szerintem nem létezik.Sajnos....

Csak emberek akik jobban ,vagy kevésbé bírják.

Én nem dolgoztam olyan helyen ahol ne lett volna.De talán,egyszer...

64. rika32 (válaszként erre: 59. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 19:09
igen, az ilyen munkahely stresszes terhesség előtt is, csak akkor mondjuk még nem veszélyeztettem a babám egészségét, és normális fejlődését azzal, hogy egész nap stresszelek, és széthajtom magam
63. newlife101 (válaszként erre: 59. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 19:07
Hát én nem gondolom, hogy egy várandósnak, főleg ha nehezen jön össze neki a baba, akkor 12 órában, éjjel-nappal fizikai és lelki tehertétel alatt kelljen léteznie. Nem gondolom, hogy haldoklókat, fertőző embereket kellene fogdosnia, néznie, emelgetnie és még sorolhatnám...
62. monyóné (válaszként erre: 47. - Rika32)
2011. máj. 18. 19:06
meg van a véleményem a volt főnöködről.Jó nagy paraszt lehetett.Jobban tetted hogy nem dolgoztál.Szerintem az dolgozzon akinek tényleg a körülmények nem megterhelőek.Én pl egy ajándékboltban vagyok boltvezető és tündéreket,angyalokat,manókat árulok.Legjobb hely egy babának:)
61. tereteri (válaszként erre: 53. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 19:05

persze, megértem ezt is.

csak arra gondolok, hogy úgysem lesz többet ilyen kényelmes időszak az életükben... max. legközelebb nyugdíjban. :)

Nekem nem volt könnyű terhességem, az első 3 hónapban 5 kilót fogytam, azért vitatkoznék, hogy állandó hányással és öklendezéssl valaki el tudja látni a munkáját, ahogy lentebb írta valaki. Attól függ, mi a munkája. Utána meg amikor már jól voltam nagyon korán 4 hónaposan egyszerűen annyira görcsölt a hasam ahogy függőlesben voltam, el is kezdtem rövidülni, szigorú pihenésre ítéltek. Mondta is a doki, hogy ilyen az utolsó hónapban lenne normális.

Én azt gondolom, hogy nyugodt munkahelyen tovább dolgoztam volna egy problémamentesebb terhességgel, mert nem jó érzés otthon ülni. Stresszesen viszont semmiképp!

60. szakalyadri (válaszként erre: 58. - Newlife101)
2011. máj. 18. 19:04
???????
59. szakalyadri (válaszként erre: 55. - Newlife101)
2011. máj. 18. 19:02

Azt bárki állíthatja hogy stresszes a munkahelye,csak épp ezentúl nem fog emiatt kiírni senkit a doki mert őt is megbüntetik.Szerencsére!És mindenki ki fogja azt is bírni mert muszáj lesz.Pár év távlatából meg majd nagyon nagy luxusnak fog tűnni ami most folyik.Mert az.

Azt sem fogja az orvos megkérdezni hogy ki mit engedhet meg magának anyagilag.

A veszélyeztetett terhes otthon marad,a többi meg mehet dolgozni.Amúgy az a munkahely stresszes volt gondolom terhesség előtt is és akkor is menni kellett.Akkor érdekes módon kibírta mindenki.És itt jön a kérdés:akkor mégis betegségként kezelitek a terhességet?

58. newlife101 (válaszként erre: 53. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 18:57

Mellesleg honnan veszed, hogy másnak a férje hogy érzi magát? Netán veled beszélik meg, hogy milyen fáradtak, mert a feleségük lusta? Kicsit furcsa amit mondasz.

Szerintem egy pár együtt dönt erről, nem pedig a feleség üldözi túlórákba.

57. szNika
2011. máj. 18. 18:54
Azt még hozzátenném, hogy 33 éves leszek, tehát nem vagyok egy mai csirke.
2011. máj. 18. 18:53
És még egy dolog. Kolléganőm a terhessége két harmadát az irodai wc-ben töltötte. Volt hogy kijött és próbált dolgozni, de állandó hányingerrel küzdött. Pénz miatt nem maradt otthon. Végigszenvedte azt az időszakot. Még nekünk is egy rémálom volt, pedig mi csak asszisztáltunk szegénynek.
55. newlife101 (válaszként erre: 53. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 18:52

"Semmi bajuk,a te férjed meg szédül a fáradtságtól mégis el kell indulnia éjszakára.

Legtöbben nem stressz vagy egyebek miatt választják ezt,csupán kényelemből."


Szerinted. Én nem ezt látom.

54. szNika
2011. máj. 18. 18:52

Én a mai naptól vagyok szülési szabadságon. Még 27 napom van szülésig. Egy napot sem voltam táppénzen, pedig egy kollégiumban dolgozom, és minden nap sok gyerekkel érintkezem.

Sajnos sok mindenkinek sok mindenben igaza van. Van olyan ismerősöm, aki azért nyávogott, hogy teherbe akar esni, mert akkor nem kell dolgoznia, persze ez sarkított dolog, de igaz.

Ilyen is van.

Van olyan kismama is a közelemben, aki annyira hányt, hogy az első három hónapot szinte teljes egészében a kórházban töltötte, és azóta is hol jobban van hol rosszabbul. 20 kilót fogyott a terhessége alatt tiszta csont és bőr. Azt mondom, hogy az ilyen ne is gondolkozzon munkában, hisz nem tudja ellátni a dolgát.

A törvényről meg csak annyit, hogy én éjszakáztam is a terhességem alatt nem is egyszer, mert muszáj volt, és még csak bele sem haltam, de én nem végzek fizikai munkát.

Bár szerintem én itthon megzavarodtam volna.

53. szakalyadri (válaszként erre: 48. - Tereteri)
2011. máj. 18. 18:50

Értem is rohant a munkahelyemre a férjem,mert 28hetesen dőlt belőlem a vér.Egy hétre rá visszamentem,mert nem volt baj,csak egy vérömleny.

Nem is az ilyen eseteken háborgok magamba,csak azon ha azt látod hogy nagy hassal jönnek-mennek,ne adj isten cigiznek.Semmi bajuk,a te férjed meg szédül a fáradtságtól mégis el kell indulnia éjszakára.

Legtöbben nem stressz vagy egyebek miatt választják ezt,csupán kényelemből.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook