Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok? fórum

Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok?

52. newlife101 (válaszként erre: 44. - Manon)
2011. máj. 18. 18:50

Persze, ebben igazad van.

De könyörgöm, kinek van olyan munkája? Nem mindenki irodában dolgozik ám. (azt persze aláírom, hogy egyfolytában üldögélni sem ideális...)

Lehet, hogy régen a földeken dolgoztak anyáink, csakhogy ők már 20 évesen szültek, napnyugtával aludtak, és nem volt ennyi stressz meg kár, mint manapság.

51. tereteri (válaszként erre: 47. - Rika32)
2011. máj. 18. 18:49
Szívemből szóltál!
2011. máj. 18. 18:48
Stresszes munkahely borzasztó tud lenni. Pl. én szuperül bírtam és elvoltam a munkámmal, kolléganőmet meg mentő vitte el mert rosszul lett a stressztől- na őt megértettem hogy kiiratta megát gond nélkül betegállományba amikor kiderült hogy babát vár.
49. newlife101 (válaszként erre: 39. - Szerénke83)
2011. máj. 18. 18:43

Egyetértek veled.

Nem tudom, miért pont a rosszabbik példával kell előállni, kicsit kellene gondolkozni ha kérhetném.


Akár veszélyeztetett várandós lennék, akár nem, semmiképp nem dolgoznék, mert a munkahelyem még a legfittebb állapotban is stresszes, fárasztó és egészségre veszélyes. Van, aki még így sem teheti meg, hogy nem dolgozik, de ha a család úgy dönt, hogy ne dolgozzon a kismama mert megtehetik, akkor szíve joga, senkinek semmi köze hozzá.


Itt az volt a kérdés, hogy jól döntök, ha terhesen is dolgozok.

Szóval ne másokkal foglalkozzunk, hanem saját magunkkal, mindenki a maga háza táján.

48. tereteri (válaszként erre: 45. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 18:42

nem a te hozzászólásodra írtam, nem is láttam, amikor elküldtem. Csak általában.

de az élősködés akkor is durva kicsit, mert nagyon stresszes és hajtós állások vannak a versenyszférában, amiből igenis jobb mielőbb elmenni. Az egyik kismama félidőtájt pl. vérézgetni kezdett a hajtástól... meg ilyenek.

47. rika32
2011. máj. 18. 18:39

Nekem például olyan stresszes volt a munkahelyem, hogy úgy éreztem muszáj volt 20 hetesen táppénzre mennem. Állandóan túlóráznom kellett, hiába tudták, hogy terhes vagyok, még így is megszóltak ha el mertem jönni rendes időben, az esküvőm előtti napon is estig dolgoztam, akkor már terhes voltam, és így sem tudtam kivenni, még egy napot sem sem előtte, sem utána. Ha vizsgálatokra kellett mennem a főnököm húzta a száját,, azzal az indokkal, hogy minek minden hónapban ultrahangra menni, az ő idejében nem is volt ultrahang és ő is kihordta a gyereket. Akkor telt be a pohár amikor AFP-re kellett mennem (azt ugye csak meghatározott napon lehetett megcsinálni) és akkor is húzták a szájukat, mert az éppen zárásra esett. Egyszerűen nem fogták fel, hogy most már havonta kell védőnőhöz, orvoshoz, meg minden vizsgálatra eljárni, (pl. labor, belgyógyászat, stb..).

Na szóval nálam betelt a pohár, és tudtam, hogy így kevesebb lesz a pénz ha otthon maradok, de van az a pont ahol az ember azt mondja, hogy ez így már nem éri meg, még ha az egészségem engedte volna, hogy dolgozzam akkor sem. A táppénzcsalásról meg csak annyit, hogy 5 éve dolgozom, fizetem a TB-t (nem is keveset), és eddig nem igazán éreztem, a nagy magyar egészségügyi ellátás előnyeit,, (gondolok itt arra, hogy ha bármilyen orvoshoz kell mennem (fogorvos, nőgyógyász stb.), fizethetek maszekba, mert egyébként szarnak az emberre...) és úgy gondolom, hogy azt az összeget amit arra a 4 hónapnyi táppénzre kapok így terhesen, azt NEM más fizette be nekem, hanem ÉN FIZETTEM SAJÁT MAGAMNAK, és még fogom is amíg nyugdíjba nem megyek valamikor 80 évesen, feltéve ha akkor még lesz nyugdíj.

2011. máj. 18. 18:39

Én a 20. héttől veszélyeztetett terhes lettem, így táppénzre mentem......

Így anyagilag is jól jártam, mert több pénzt kaptam, mintha melóznék.....

Na meg óvodában dolgoztam, és nem akartam semmilyen betegséget sem összeszedni a gyerkőcöktől......

45. szakalyadri (válaszként erre: 42. - Tereteri)
2011. máj. 18. 18:36

Hát én nem voltam rászorulva semennyire...úgyhogy irigység sem lehet bennem,ahogy rosszindulat se.Akik ismernek azok tudják,aki nem az ne vádoljon ilyennel.

A sok ilyen felfogás miatt tartunk ott ahol tartunk.:(

44. Manon
2011. máj. 18. 18:35

Szerintem ha nincs gond a várandósággal, akkor simán dolgozhat az ember akár az utcsó hónapig is.

Akár tovább is ha olyan a munkahelye, és bírja még.


Sose értettem azokat, akik csak azért mentek el hamar táppénzre mert ők várandósak.

Tényleg nem betegség.


Persze az utcsó hónapban már tényleg nehéz, akkor már maradjon is otthon készüljön lelkileg, babacuccok előkészítésével, meg egyébként is sokszor kell már akkor dokihoz járni.

2011. máj. 18. 18:30
Ez csak Magyarorszagon divat..A terhesseg NEM betegseg hanem allapot..Kulfoldon fol sem merul hogy az egeszseges kismamak ne dolgozzanak..34 hetig melo van az orvos nem ir ki hacsak nincs valami tenyleg sulyos problema..Es otthon maradhatsz a baba 5 honapos koraig aztan kesz..Nem azt mondom hogy ez jo de ez mashol igy mukodik.Rossz kozerzettel es hanyingerrel mindenki kepes dolgozni..
2011. máj. 18. 18:24

Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. csak halkan megjegyzem, hogy nem egyformák a munkahelyek, az egyik ember rengeteget hajt a másik túlórázik, agresszív főnökkel, a másiknak kényelmesebb. Én mindkét típusban dolgoztam, azért össze sem lehet hasonlítani.


Úgy érzem rátámadni azokra a kismamákra, akik kiiratják magukat, pedig nem lenne muszáj, szimpla emberi irígység és rosszindulat... hogy ők nincsenek rászorolva a plussz jövedelemre.

41. szakalyadri (válaszként erre: 39. - Szerénke83)
2011. máj. 18. 18:23

"Nyilván eddig is az maradt otthon, akinek muszáj volt, illetve aki anyagilag nem szorult rá, hogy terhesen dolgozzon."

Akinek muszáj az maradjon,ez egyértelmű.Azt már leírtam mit gondolok arról aki azért marad mert megteheti.Élősködik,akaratán kívűl és TB csalás,mert nincs egészségügyi gondja.

2011. máj. 18. 18:19
Ha nem veszélyes üzemben melózol és nem éjjelezel akkor simán melózhatsz. De tartsd szem előtt, hogy ha nem bírod akkor menj állományba.Régen még mikor én vártam babát nekem a "könnyű" munka egy kenyérgyári raktárba volt, de ha a jó oldalát nézem akkor nem kellett éjjel melózni, csak nappal.
39. Szerénke83 (válaszként erre: 38. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 18:17

Honnan tudod, hogy a legtöbb otthon maradó kismama fekszik és előadja a nagy halált?

Én sem feküdtem otthon, aktív voltam, igaz a végén már többet kellett feküdnöm.


Nyilván eddig is az maradt otthon, akinek muszáj volt, illetve aki anyagilag nem szorult rá, hogy terhesen dolgozzon.

Ez nem tp csalás és nem másokon élősködés.

38. szakalyadri (válaszként erre: 37. - Szerénke83)
2011. máj. 18. 18:12

Miért ne tenné meg?

Mert az sem irathatja ki magát akinek elege van abból hogy 40éve három műszakba jár dolgozni!Azért hogy vonhassák tőle az otthon fekvő egészséges táppénzesekre!

Igen,szerintem is kihat az anya állapota a babáéra,de ettől nem kell feküdni és előadni a nagy halált.

Én is 3-ba jártam,nem mentem táppénzre,áthelyezést kértem.Kaptam is 8órás állást,megoldható mert mindenkinek ez az érdeke.Ez nem indok a táppénzre.

37. Szerénke83 (válaszként erre: 36. - C130f7eb3b)
2011. máj. 18. 18:03

Miért ne tehetnék meg?

Nem vagyunk egyformák.

Ettől még nem rosszabb az a kismama sem.


Én igenis hiszem azt, hogy az anyuka testi-lelki állapota kihat a babáéra is.

Ha valakinek az a jó, hogy otthon pihen, akkor tegye meg.

36. c130f7eb3b (válaszként erre: 34. - Szerénke83)
2011. máj. 18. 17:59

Nem szabadultak itt el semmilyen indulatok. :) Csak arról beszéltünk, hogy vannak, akik a másállapotot a saját kényelmük meg kényeztetésük kielégítésére használják.

Arról szó nem esett, hogy akinek oka van kiíratni magát, az ne tegye meg :)))

35. Szerénke83 (válaszként erre: 33. - Szerénke83)
2011. máj. 18. 17:55
hú, dolgoznék...
2011. máj. 18. 17:52

Ja és a történethez tartozik, hogy nekem volt előtte egy elhalt terhességem is.

Szóval akár az első pillanattól kiirathattam volna magam, de én megvártam a 12. hetet, amíg helyettest találtak és betanítottam.

2011. máj. 18. 17:51

Sziasztok!


Tényleg elszabadultak az indulatok, nem kéne megszólni azt, aki nem dolgozik terhesen.

Akár egészségügyi okok miatt, akár más oka van arra, hogy ne dolgozzon.

Megértem azt, aki soron dolgozik 3 műszakban, hogy kiiratja magát tp-re azonnal.

Az is igaz, hogy egyre később szülnek a nők, nagyobb a kockázat.


Én 18 hetes terhes voltam, amikor tp-re mentem, több oka is volt, egyrészt nem volt szükségem a benti stresszre, hogy a főnököm ott dohányzik (igaz csukott ajtó mellet) mellettem, stb.

Plusz én is szerettem volna minden időmet a babára fordítani, élvezni minden pillanatát a terhességnek, de nem a munkahelyemen rohanás, kávéfőzés, telefonálás közben.


És nem érzem magam emiatt tp csalónak, évekig dolgoztam, nem voltunk anyagilag rászorulva sem.


Az már más kérdés, hogy kiderült, a következő, terhességem veszélyeztetett lenne, de ha nem az lenne sem dolgoznák ugyanúgy félidőtől.

2011. máj. 18. 17:50
Ma már a kismamák körében irtó nagy divat a terhestorna meg az úszás. Úgy gondolom, akinek ettől nem lesz baja, egy kis kímélő munkahelytől sem. :)))
31. szakalyadri (válaszként erre: 30. - Mojocska)
2011. máj. 18. 17:43

A munka mellett is van idő a csodára figyelni.

Ha nem bírtad volna akkor hogy bírod a gyereknevelést?Persze más ha egészségügyi okból kellett otthon maradnod.

2011. máj. 18. 17:39
Én otthon kellett maradjak végig és nagyon jó volt így. Nem is bírtam volna sem a bejárást, sem a munkát. Legalább teljesen arra figyelhettem, hogy milyen csoda történik velem. Terhes csak kilenc hónapig lehettem, de dolgozni még baromi sok évig lesz lehetőségem.
29. szakalyadri (válaszként erre: 26. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 17:37
Pofátlanságnak tartom azokkal szemben akik dolgoznak és vonják tőlük a TB-t.
2011. máj. 18. 17:37

Én nem gondolnám, hogy a mindenki irodai munkát végez. Meg azt sem, hogy a széken ülve összenyomja a hasát. Miért? Otthon mit csinál? Végigfekszi a 9 hónapot? Akkor mitől lesz ereje a szülésnél, meg a gyereknevelésben? Mert oda bizony állóképesség kell!

Azt hiszem, a kismamákat 3 csoportba lehet sorolni:

1. a veszélyeztetettek, akiket időlegesen partvonalra állítanak

2. a többség, akinek az élete ugyanúgy megy tovább, csak még egy reményteljes várakozás is megszépíti

3. a nyavalygósak és lusták, akik az állapotukból következően több szeretet és kényelmet akarnak kicsikarni a környezetükből...

2011. máj. 18. 17:32
Én egy szabadnapot sem vettem, szülés előtt egy héttel volt egy hét vakációm. Jó, az számít, hogy tanügyben dolgozok.
2011. máj. 18. 17:28

Nagyon nem értek egyet veled.

Az orvosnak el kell tudni dönteni hogy ki az egészséges és ki az akinek táppénzen a helye.Nem vállal semmilyen kockázatot?Magyarán mindenkit kiír?Gyönyörű!És táppénzcsalónak hívják,ahogy a kismamát is.

"anyagilag megengedhetik maguknak? Nem jelent nagy kiesést?"-a táppénzt az állam fizeti,azoknak akik betegek.Ezért egy egészséges sem engedheti meg magának.Max a fizetetlen szabadságot.

Ez persze csak az én véleményem.

Ja én kapálok a kiskertemben,tettem ezt terhesen is.

25. kri76
2011. máj. 18. 17:27

A kor sem mérvadó. 34 évesen szültem. Ha valaki nem veszélyeztetett terhes, akkor ne lógassa otthon a lábát!!!

Nem betegség normál esetben, hanem állapot. Sőt, nem jó szó a terhesség. A helyes: más állapot.

24. c130f7eb3b (válaszként erre: 22. - Szakalyadri)
2011. máj. 18. 17:21
Engem ezen a portálon már jónéhányszor "megettek" az "anyukák", mert le mertem írni a véleményem a gyereknevelésről. Azt vágták a fejemhez, hogy kiegyensúlyozott gyereket csak kipihent anyuka tud nevelni... képes lennél megzavarni a nyugalmukat :O)
23. Herzi
2011. máj. 18. 17:18

Elnézést hogy közbekotyogok...nagyon elszabadultak itt az indulatok.

Ma már teljesen más világ van. Senki nem kapál, nemhogy terhesen. Nem ehhez vagyunk szokva. Félreértés ne essen, de gondolom szinte mindenki valamilyen irodai munkát végez. Egésznap ülni pocakkal szerintem nem lehet kellemes.

Az orvos pedig max. annyiban hibáztatható hogy a legtöbb nő 30 körül vállalja az első gyermekét, de ha nem így van akkor is az orvos felelőssége hogy rendben kihordja-e. Ma már egy orvos se vállal semmilyen kockázatot, mert manapság mindenért beperelik őket. Inkább kiírja, kiíratja tp-re a kismamát. Emiatt se ő, se a kismama nem táppénzcsaló.

Az pedig hogy a Férj ezidő alatt mennyit dolgozik, nem ezen múlik. Szerintem ugyanannyit mert az állásában ugyanannyit keres akkor is ha az Asszony tp-n van, és akkor is ha nincs.


Szerintem három dolgon múlik hogy valaki tp-n töltse-e a terhességét akárhányadik héttől:

- veszélyeztetett terhes, vagy késői terhesség, vagy ikres terhesség, vagy lombik?

- anyagilag megengedhetik maguknak? Nem jelent nagy kiesést?

- el tudja-e magát otthon foglalni?


Ha ebben a sorredben mindhárom kérdésre igen a válasz akkor maradjon otthon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook