Mit tennél, ha akibe beleszerettél, arról nem sokkal később kiderülne, hogy függő? (beszélgetés)
Pedig ha előre látni hogy elesünk, érdemes előtte leülni.
Érzelmeken alapuló kapcsolatot úgy érdemes megkockáztatni, ha legalább az ismerkedés során nem bukik ki nagyobb megoldandó feladat a kiszemelt életvitelével kapcsolatban.
Annyira nem lehet mindegy egy nőnek hogy mindegy milyen csak legyen valaki.
Szerintem egyáltalán nem mindegy, hogyan derül ki. Ő mondja el őszintén, hogy függő, vagy én veszem észre, hogy rendszeresen iszik, drogozik, szerencsejátékozik vagy más módon függő... Ez nagyon nem ugyanaz.
Ráadásul szerelmesen az ember nehezen hoz józan döntést, mert ilyenkor hajlamosak vagyunk azt látni, amit látni szeretnénk, és könnyebben találunk magyarázatot arra is, amire talán nem kellene.
A mostani élettapasztalatom alapján úgy gondolom, hogy a függőség komoly dolog. Lehet valaki tünetmentes, akár éveken keresztül is, de egy komolyabb élethelyzet, veszteség vagy stressz könnyen előhozhatja újra a régi mintát. Ezért a "már évek óta nem csinálja" önmagában még nem feltétlenül jelenti azt, hogy a probléma végleg megszűnt.
Ha viszont az illető maga mondja el, felismeri a problémát, segítséget kér, és már megtette az első lépéseket is a változás felé, az egészen más helyzet. Akkor én nem feltétlenül fordulnék el tőle, de azt sem gondolnám, hogy majd a szeretetem megmenti. A gyógyulásért neki kell vállalnia a felelősséget, én legfeljebb mellette tudok lenni.
" próbálnád orvosi kezelésre rávenni?" - Nem, a miértet leírtam.
Reménytelen!
Menekülnék messzire!
Mindig van olyan buta nő, aki azt hiszi, hogy majd az ő szerelme megváltoztatja a férfit!
Még ha rövid időre úgy is tűnik, hogy változik, de NEM!!!!
Csak annyi idő pont elég ahhoz, hogy belebonyolódjál annyira a kapcsolatba, hogy sok veszteséged lehet...
Azért legtöbbször hamarabb észrevehető a függőség, mint hogy szerelem alakuljon ki.
Igen, kiábrándító és nem kezdenék vele. Senkinek a megmentője nem vagyok.
Én túllépnék. Akkor fektetnék energiát egy szinte ismeretlen gyógyulásába, ha nem tudnám mennyire értékes az idő. A saját időm.
Ha jobban megismered az idő múlásával fény derülhet olyan tulajdonságaira is, amik tudtán egyszer csak lehet, kimondanád hogy vége. A házasságok felénél van így. Amikor vége, megfogalmazódik benned hogy elpazaroltál nem tudom hány évet erre az emberre. Persze most a rózsaszín ködtől ezt nem tudod úgy látni mint egy sokat tapasztalt, látott-hallott idős nő.
A szerelem pedig előbb utóbb elmúlik, ha van függés, ha nincs. Ez olyan, mint mikor a napot eltakaró köd feloszlik, és lőn világosság.😉
Bármilyen függő: akár alkoholista, akár drog, akármi más.
Esetleg ezek miatt kiábrándulnál belőle?
Ha nem, akkor próbálnád orvosi kezelésre rávenni?
További ajánlott fórumok:
- Szerintetek bele tud szeretni egy huszonéves lány egy 40 évvel idősebb férfiba? És a férfi a lányba beleszerethet úgy igazán?
- Mit tennél, ha kiderülne, daganatod van?
- Elvetetnéd, ha még időben kiderülne hogy súlyosan beteg a babád?
- Férjhez megyek, de beleszerettem a párom tanújába!!!S.O.S.
- Melyik kaják sokkal jobbak másnap vagy még később?
- Olyan nők, akik közel 40 évesen vagy később szülnek, azok sokkal fiatalabbnak néznek ki ahány évesek. Mi lehet az oka?