Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » SBD étrend - első szakasz fórum

SBD étrend - első szakasz (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: SBD étrend - első szakasz

58. pavelancsika (válaszként erre: 57. - Kisnyussz)
2007. nov. 20. 12:22
Oké :) Tudom, hogy nagy a szórás a napok között ezt már tapasztaltam.
57. kisnyussz (válaszként erre: 55. - Pavelancsika)
2007. nov. 20. 09:17

azért a napi mérlegelésnek ugye van egy olyan következménye is, hogy a gyomortartalom mennyiségétől függően is mást mutathat a mérleg, nagyok lehetnek az ingadozások emiatt napi szinten, ami nem mindig hízás vagy fogyás...


a tanácsom az, hogy igazi következtetést kb. 1 hét után vonj le... 1 hét már azért mutatja majd mennyire sikeres a dolog..

56. kisnyussz (válaszként erre: 55. - Pavelancsika)
2007. nov. 20. 09:13

örülök, hogy sikerült átcsábítanom téged a 90 napostól :) látod az SBD-t direkt kis túlsúlyúakra találták ki...


sajnos van még egy-két emberke a 90 napos topicban, akinek falra hányt borsó, amit beszélek, mintha megse hallanák, juszt is a 90 napost akarja csinálni, csak mert "sok jót hallott róla"


az érveket már nem nézi, hogy nem minden súlyfeleslegre jó a 90 napos... kár értük, csak feleslegesen fognak kinlódni, telik az idő nem fogynak, aztán megy a szomorkodás, elkedvetlenedés


mindezt megspórolhatnák, ha csak egy kicsit is figyelnének rám, de hát én úgy érzem, már többet nem irom le, mert olyan mintha nem is venné észre amit irok...


sok siker az SBD-hez mindenkinek, az egyik legegészségesebb diéta!

2007. nov. 20. 08:56

Az első nap nekem nagyon könnyű volt és eredményes.

Ma reggel 73.3 kilót mutat a mérleg. :) Megint lefelé halad.

54. pavelancsika (válaszként erre: 53. - Ingrid04)
2007. nov. 20. 08:55
Gratulálok! Szerintem szép eredmény! :) Minél kisebb a kiinduló súly annál nehezebb lefogyni. Legyél nyugodtan büszke! :) Bár én lettem volna 60 körül okosabb :)
2007. nov. 20. 08:19

Sziasztok! Néha le sem merem írni a súlyomat, mert sok támadást kapok érte, de tudjátok az elején még csak 4-5 kg kiló plussz, utána 6...7...8... és így tovább. Na én az elején vagyok és ott próbálom elkapni a dolgokat, mert a ruhatáram igen kényelmetlen. 58 kg-ról kezdtem (164 cm) és 55,1kg -ig jutottam el, sajnos az utóbbi két napban ettem most 56 kg vagyok, tehát két kiló. Te tudjátok kicsiből nehezebb. 53 kg-ig kell eljutnom, és akkor megnyugszom.


Sok sikert mindenkinek, örülök, hogy ilyen sokan lettünk.


Olivabogyót szerintem lehet enni, mert én ettem görög salit és abba bőven volt olivabogyó, elvégre zöldség.

2007. nov. 19. 21:53
Olivabogyót lehet enni?
51. adri25
2007. nov. 19. 18:32
Szia Ingrid! két hét után hány kg minusznál jársz?
50. pavelancsika (válaszként erre: 48. - Katalpex2001)
2007. nov. 19. 17:38

Én szülés után 94 kiló voltam. (163 centi vagyok)

Nagyon nehéz volt. 16 hónapig szoptattam és most januárban amikor abbahagytam kezdtem fogyózni 88 kilósan.

21 évesen 48-50 kiló voltam. Még 30 évesen is csak 57-60 között mozgott, de a 30. szülinapomon letettem a cigit és hiztam 20 kilót. Akkor lettem terhes. :)

Most megfogadtam, hogy a kistesót nem vállalom 70 kiló felett. Nem tudnám mégegyszer végigcsinálni.

49. kisgé (válaszként erre: 39. - Ingrid04)
2007. nov. 19. 17:26

Szia!


Jól teszed. Egyébként, ha már van eredmény, heti egyszer egyél olyat, amit csak megkívánsz, de keveset. kell a jutalom!:)))

48. katalpex2001 (válaszként erre: 47. - Pavelancsika)
2007. nov. 19. 17:04
Hat en jelenleg az egyik merlegen 73 kg vagyok a masikon meg 69!Igy nem tudom pontosan!De inkabb a 73-at veszem!Hat gratulalok neked a 20 kilohoz!Csodallak!En sosem voltam tobb 75-nel de meg csak 21 eves vagyok!Mar minden fele dietat kiprobaltam, eheztem is eleget, na de hat en meg a levegotol is hizok!Nagyon remelem hogy ezzel a dietaval sikerulni fog!Kitartast!
2007. nov. 19. 16:44

Te miről indulsz és mi a célod?


Nekem a célom az, hogy január 30.-án 68 vagy kevesebb legyek akkor lement 1 év alatt a 20 kiló! :D

46. pavelancsika (válaszként erre: 42. - Katalpex2001)
2007. nov. 19. 16:42
Nekem jó volt a 90 napos, mert 88-ról 72,5-re lement, de az utóbbi 1 hétben jött vissza. Ma reggel 74,6 kilóval indultam.
45. pavelancsika (válaszként erre: 41. - Kisnyussz)
2007. nov. 19. 16:40
Akkor inkább köhécselek. Vagy a Coldrex italt megpróbálom. Az cukormentes , ha jól emlékszem. :)
2007. nov. 19. 16:39

Eddig jól birom a napot. Most vagyok túl egy marék dión. Délben tonhalat ettem reggel meg tojást. :)

A vacsi valami túró lesz. Körözött talán paprikában. :)

2007. nov. 19. 15:42
Ingrid irtad hogy most telt le a 2 het!Mennyit fogytal ha szabad tudnom?
42. katalpex2001 (válaszként erre: 34. - Pavelancsika)
2007. nov. 19. 15:39
hello! Hat nagyon orulok neked hogy itt vagy!En is csinaltam a 90 napost de nem mukodott!egy honapja nem mozdul semmi ezert a napokban abba hagytam!Egy masik forumon azt mondtak hogy azert nem mukodott mert nem vagyok eleg tulsulyos ehhez a dietahoz igy ajanlottak a south beach-et!Nem lehet hogy neked is ez a problemad?En szerdan fogom elkezdeni!Itt majd kerhetjuk a tapasztaltabbak segitseged!Es mi is megoszthatjuk tapasztalatainkat!Egy kerdes:disznohust nem szabad enni?
2007. nov. 19. 15:24

nincs ötlet, sajnos szénhidrátot nem lehet enni, csak nyers zöldségek formájában, és a méz szénhidrát...


vagy halaszd el akkor a diétát, mig rendbe nem jön a torkod, vagy próbáld a torokfájást gyógyszerrel kezelni. én gyógyszert szoktam rá szedni

2007. nov. 19. 13:06

Sziasztok!

Ma reggel el is kezdtem :) Rájöttem nincs értelme tovább várni, mert a 90 napossal elindult visszafelé a súly. :(

A mézet a torkom miatt kérdeztem. Nagyon fáj és köhögök. Nem akarok negrózni, de, ha a méz sem jó nem tudom mit tegyek?

Van ötlet?

2007. nov. 19. 10:19

sziasztok!


örülök, hogy kicsit többen lettünk. Szerdán lesz két hete, hogy elkezdtem az SBD-t, sajnos vasárnap két névnapon is voltunk, itt egy kicsit engedtem a gyeplőn - nem vészesen, ma pedig mintha semmi sem történt volna folytatom.

2007. nov. 19. 09:39

nincs méz, nincs cukor, nincsenek szénhidrátok


lehet használni helyette édesítőszert :)

2007. nov. 19. 09:38

pavelancsika, az SBD első szakasza szinte olyan, mint a 90 napos fehérjenapja, szóval indulj ki abból hogy miket ettél fehérjenapokon


az a különbség, hogy itt a reggeli nem gyümölcs, hanem szintén valami fehérje, mondjuk egy tojásrántotta. gyümölcsöt egyáltalán nem lehet enni az első 2 hét alatt.

36. kisgé (válaszként erre: 35. - Pavelancsika)
2007. nov. 19. 09:31

Szia!


Mézet nem szabad, olyan, mintha cukrot ennél....

2007. nov. 18. 23:02
Mézet lehet az első szakaszban?
2007. nov. 18. 22:38

Sziasztok!

Idetaláltam én is. :)

Kezdek megbarátkozni a SB-el. Még nem tudom mikor kezdem. Jó lenne minál hamarabb. A 90 naposból már csak 6 napom van., de 1 hónapja nem mozdul. Sőt ma visszafelé jött.

Lehet, hogy holnap bevásárolok és elkezdem ezt. Nagyon tetszik. :)

33. kisnyussz (válaszként erre: 32. - Katalpex2001)
2007. nov. 18. 13:44

jól hangzik, a zöldségek inkább nyersek legyenek mint főttek :)


sovány túrót is ehetsz, a tejtermékek közül a sovány túrónak a legmagasabb a fehérjetartalma és relative alacsony a zsirtartalma. én pl rendszeresen benyomtam negyed kiló bakony zsirszegény túrót vacsira, jóllaktam és fogytam is :)

32. katalpex2001 (válaszként erre: 31. - Kisnyussz)
2007. nov. 18. 11:01

koszonom szepen!szerdatol el fogom kezdeni a dietat!

szerinted jo ez az etrdend?

Reggeli:2 fott tojas

Tizorai:egy kis aktivia

Ebed: sult csirkemell

Uzsonna: egy szelet sajt

Vacsi: majd valami hus vagy tojas

Persze sok zoldseggel

2007. nov. 17. 19:09

ja meg sovány sajtok, de azt mértékkel, mert még soványan sok zsirt tartalmaznak...


időnként rágcsáltam némi diót, tökmagot, mogyorót napi max 3-5 dkg-t. de nem mindennap.

2007. nov. 17. 19:06

még egy édes alternativa a sok fehérjenapra: madártej édesítőszerrel :)


vagy túrógombóc szintén édesítőszerrel, liszt vagy griz helyett szójaliszttel

2007. nov. 17. 19:05

tojásrántotta, lágy tojás, főtt tojás, tojásos lecsó (kevés hagymával, paprikával)


grillezett vagy párolt csirkemell, pulykamell, gomba, hal, sovány marhából pörkölt, párolt nyúlcomb, ezekhez általában nyers vegyes saláták (kicsi paradicsom, paprika, uborka, zöldpaprika, lilahagyma, retek.. mikor mihez volt hangulatom)


esetleg párolt brokkoli mert az is magas fehérjetartalmú


szójafasirt, csirkemellfasirt (szójaliszttel a zsemlemorzsa helyett)


natur sovány joghurtok, vagy kefirek, sok sovány túró, pl körözöttnek vagy édesítőszerrel kaprosan, esetleg túróparfé édesítőszerrel, ha valami "hamis" édességre vágytam.


időnként egy kevés tej, vagy szójatej

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook