Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » SBD étrend: Mit tilos és mit szabad az első fázisban fórum

SBD étrend: Mit tilos és mit szabad az első fázisban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: SBD étrend: Mit tilos és mit szabad az első fázisban

1 2
59. ZoLivi
2011. aug. 1. 10:43

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az első fázisban a tojásos lecsó ehető ebédre?

58. Binky
2009. ápr. 13. 09:42

Kövezzetek meg, de ez így nagyon egészségtelen! Mindenféle rost kimarad belőle, így hamar székrekedése lesz az embernek!

Amúgy rendben lenne, de gondolom itt a legtöbb embernek a célja a diétázás, és sok hízlaló dolog benne maradt az étrendben, míg a normálisabbak (müzli, zab, cékla, gyümölcsök pl.) tilosak.

Nekem évekig volt székrekedésem, és a rendszeres mozgás+ rostdús táplálkozás tette rendbe.

57. cateye
2008. aug. 21. 08:42
Végre sikerűlt pár magyar oldalt találnom, ahol hasznos isnformációkhoz jutottam. Na el is kezdtem a diétát. Mivel előtte léböjt kúrát csináltanm, de a 9. napon egészségi okok miatt abba kellett hagynom az elvesztett 4,7 kg.-ot nem szeretném visszaszedni. Gondoltam valami könnyen kivitelezhető diétát kezdek, mert a léböjt kúra után nincs túl nagy kedvem éhezni. Kíváncsi vagyok mennyit fogok fogyni tőle. Mindenesetre jó lenne ha valakivel sikerűlne négha konzúltálnom róla.
56. cateye
2008. aug. 20. 22:42
Jó diétának tűnik, kár hogy csak angolul jön be az itt ajánlott oldalakon, én sajna nem tudok angolul,... így nem tudok csatlakozni a diétázókhoz se. Pedig ígéretesnek tűnik.
2008. aug. 19. 09:28
Sziasztok! Olvastam h az Atkins diétában nem szabad tejet inni. A SBD-nál ihatok? Főleg a kakaó miatt. :) Ezt is meg sztném kérdezni, h egy kisebb bögre sovány tej+cukormentes kakaó+édesítő= kakaó :) megengedett e első szakszban?
54. Book
2008. júl. 8. 16:05

Sziasztok!


Most regeltem az oldalra, de már egy ideje nézegetem. Pont az SBD miatt. Próbálkozom vele. :D Kár, hogy már nem nagyon írtok ide mostanában, hogy miként alakul/alakult a diétátok. :-(

2008. ápr. 2. 19:11

sziasztok!

az első szakaszban diétás puding light tejjel mehet szerintetek?

2008. márc. 13. 14:42

Sziasztok Lányok!


Holnaptól csatlakoznék hozzátok, már többször sikerült ezzel a diétával fogynom,most ismét a télen felszaladt 6 kg-tól szeretnék megszabadulni.


Szépeket Nektek!

51. Tombraider (válaszként erre: 50. - Shephard)
2008. márc. 5. 07:01

Szia Shephard!

Bár nem nekem szól a kérdés, de tegnap óta kiokosítottam magam SBD témában, gondoltam megosztom veled.

Megvettem a könyvet és abban egyértelműen benne van, hogy iható reggel a kávé zsírszegény tejjel. Nálunk is lehet kapni már 0,1% vagy 0,5%-osat, én ezt használom. Zsírszegény joghurt is ehető, sőt zsírszegény túró vagy zsírszegény ricotta cheese. (ezek is kaphatóak már nálunk)

Tavaly barátkoztam én is az Atkins-szel, nekem igazából az nem volt szimpatikus, hogy nem nagyon figyel a zsírbevitelre, nem korlátozza azt. Én nem "csak" vékony szeretnék lenni, hanem jó lenne, ha a testzsírszázalékom is csökkene, de legalább nem növekedne.

Szerintem ez a diéta alkalmas arra, hogy leadjál 20-25 kg-t. Az első fázist kell megnyújtani, nálad valószínű jobb és hatásosabb lenne, ha nem két hétig tartana.


Jaaa én is tegnap óta kezdtem el a diétát, 10 kg-t szeretnék 3 hónap alatt leadni, meglátjuk.


szép napot mindenkinek

Tombraider

2008. febr. 9. 00:37

Sziasztok!


Szia kisgé :) Úgy látom Te vagy itt a háziasszony, úgyhogy most hozzád fordulok lenne egy nagy kérdésem: most akkor lehet inni tejet vagy nem az első 2 hétben? Mert az egyik cikk azt írja lehet, a másik azt nem! Akkor most hogy is van ez?

A helyzet a következő velem: ma van a 208. napom a 90 napos diétában, jövő héten fejezem be, eddig -23 kg ment le, most majd tartok kb 1 hónap szünetet, de aztán ismét fogyiznék, mert még egyszer ennyit leadnék, és talán az SBD lesz az amit megpróbálok! Bár még nagy a verseny az Atkinssel, hisz anno azzal is leadtam 10 kg-t, bár az tavaly nem múködött! Ma jobban belemélyedtem az SBD-be, és alig van különbség köztük, de az jó, hogy itt nem kell számolni :)

Kisgé szerinted lemehet még 20-25 kg ezzel a diétával? Egyébként minden nap tornázok Rékára!


Köszi a segítséget előre is :)

Shephard

49. kisgé (válaszként erre: 48. - 9a68f167b3)
2007. aug. 17. 16:08

Ok, csak kitartást!


Ha javasolhatom, vezess naplót, mit eszel, jobb úgy, sokkal motiválóbb!


g

48. 9a68f167b3 (válaszként erre: 47. - Kisgé)
2007. aug. 17. 13:51

Szia! Köszi a biztatást! Eddig nincs problémám.

Viszont nem lehet a hűtőben csak nekem kaja, mert a férjem teljesen ellenzi az én fogyni vágyásomat, igy neki is kell valamiket főznöm.

A biciklizést birom és szeretem is. Úgyhogy azt akkor folytatom. Na majd beszámolok az eredményről és ha kérdésem van, kérdezek.

47. kisgé (válaszként erre: 46. - 9a68f167b3)
2007. aug. 17. 09:45

Szia!


Nem nehéz, hidd el. Persze készülj fel, lesznek nehezebb napok, de ha elhatározásod erős, menni fog.

Kezdd el úgy, hogy csak az van a hűtődben, amit enni lehet. Napi 5* egyél minimum! Folyadék bevitel nagyon fontos: napi 2-3 l ásványvíz, szénsavmentes. Gyümi tilos, igen.

A heti 4*1 óra teljesen jó. Birod a biciklizést??? Mert azért az is megeröltető ám.

46. 9a68f167b3 (válaszként erre: 45. - Kisgé)
2007. aug. 16. 18:03

Ok. Elolvastam mindent, amit itt találtam róla. Bár a két hetes bevezető szakasz eléggé nehéznek tűnik. Ennek ellenére holnap kezdem.

Mennyit mozogtok, sportoltok mellette? Heti 4-szer 1-1 óra szobabicikli elég? Ugrálni, futni, súlyokat emelgetni nem tudok. És jől értem, h a gyümölcs csak az első két hétben tilos?

45. kisgé (válaszként erre: 44. - 9a68f167b3)
2007. aug. 16. 16:32

Szia!


Igen, ez egy életmód változás, tehát hosszútávon kell gondolkodnod.

Olvasd el első körben a diéták között a South Beach diétára vonatkozó cikkeket, abból megtudod a lényeget.

2007. aug. 16. 15:58

Sziasztok!

Csatlakozhatok? Nagyon tetszik ez a diéta és úgy döntöttem kipróbálom. 167 cm magas és 105 kiló vagyok. 20 kilót szeretnék fogyni. Úgy látom, ez valamiféle életmódváltás. Nekem ilyen kell, mert nem szeretném, ha visszajönne, amit lefogyok. Két éve a 90 napossal ledobtam 15 kilot 3 hónap alatt. De visszajött mind, sőt. Most nem sietek. Hogyan kezdjem el? Segitsetek lécci! Köszi!

43. kisgé (válaszként erre: 41. - Masnis)
2007. aug. 16. 08:42

Szia!


Nem gond ha ettél, mostantól ne egyél. Ez nem olyan, mintha csokit ettél volna, vagy kenyeret. Ne aggódj, meg kell itt tanulni, mit lehet, mit nem......


HAJRÁ!

42. kisgé (válaszként erre: 40. - Ef08fb658a)
2007. aug. 16. 08:41

Szia!


Itt fent is vannak ételek és nem bonyolultak. Bár ahhoz képest, hogy kjészen általában nem tudod megvenni, azok.:)))))

41. Masnis
2007. aug. 15. 14:49

Sziasztok!

A répát elfelejtettem, így sajnos már hiába csinálom 4 napja a diétát, felesleges volt, mert ettem répát, igaz, nem sokat, de ettem. :(((

Azt szeretném kérdezni, hogy az oliva bogyó mehet az első szakaszban?

És hogy jól sejtem-e, hogy az első szakaszban semmilyen desszertet nem lehet enni? Spec. az pont nem hiányzi, de azért érdekel. :)

2007. aug. 2. 09:25

Sziasztok!


Tudtok olyan oldalt,ahol az első szakaszhoz találnék recepteket, étrendet? Megvettem a könyvet, de ott bonyolult ételek vannak :(


Előre is köszi!

39. kisgé (válaszként erre: 38. - Leinor)
2007. márc. 7. 12:40

Szia!


Ehetsz kefírt, mondjuk uzsira, vagy tízóraira valamivel vegyítve. Kis zöldséggel, vagy sonkával.....

38. Leinor
2007. márc. 7. 10:40
Sziasztok!! Most áll szándékoban elkezdeni ezt a diétát, mert már sok jót hallottam róla. Nem is tqnik sanyargatósnak. De lenne egy buta kérdésem. Nagyon szeretem a kaukázusi kefírt és nem igazán tudom eldönteni, hogy vajon lehet-e fogyasztani. Kérlek írjatok véleményt. Elöre is köszönöm. Leinor
37. straniera (válaszként erre: 19. - Cathe)
2006. ápr. 27. 08:27

Szia!

Na, csinálod a diétát? Ha igen, mik a tapasztalatok?

36. kisgé (válaszként erre: 35. - Straniera)
2006. ápr. 25. 09:21
Köszike!!!!!
35. straniera (válaszként erre: 32. - Kisgé)
2006. ápr. 24. 18:35

OK! Sok sikert a "zöldségezéshez" !!!

Aztán tényleg gyere tapasztalatcserére!

2006. ápr. 24. 11:59

[link]


Itt van még 1 oldal ;)

2006. ápr. 24. 11:54

Halika csajok!


Ha esetleg valaki tud angolul, látogasson el ide erre az oldalakra, hátha talál valami fincsi új receptet ;)

Sok sikert

Puszika


[link]


[link]



Kisgé! Gratulálok a -1 kilóhoz!

Ügyes vagy! Kitartás ;)

Torna megy azóta is? Biztos szépen formálódsz is :D

Puszika!



[link]


[link]

32. kisgé (válaszként erre: 31. - Straniera)
2006. ápr. 24. 09:52

Szia!


Tök jó a köny, nem?

Lazac helett egyél sima olcsó halat. A vízigesztenye, azt sem tudom milyen!:))))


Nemsokátra visszatérek SDB-re, ha végeztem a 7 napos zöldség kúrámmal!

2006. ápr. 24. 08:09

Sziasztok!

Megvettem a könyvet, szorgalmasan olvasgatom. Esetleg van valami ötlet arra, hogy lehet néha kikerülni, kiváltani a sok-sok jól hangzó, de drága kaját? Lazac , vízigesztenye, és társai...Ezt egyszer-egyszer szerintem meg lehet kockáztatni, de mi ugyebár nem Floridában élünk...:)Viszont azt sem akarom, hogy mindig csak a csirkemellet és marhahúst váltogatom, mert az meg unalmas. Esetleg a ricottakrém helyett valami???

Bármilyen ötletet, ehhez használhatót örömmel fogadok!

30. kisgé
2006. ápr. 18. 09:51

Sziasztok Csajok!


Nos, megjöttem, már többet bírok írni. Szóval, nekem is nagyon bevált ez a fogyi, mert 9 hét alatt ledobtam 6 kilót és még 2-t akartam úgy hiúságból-az nem ment le még.:) Már több mint másfél éve fogytam le ezzel a kúrával és olyan könnyedén, pedig 10 évig rajtam csücsültek a kilók. Szóval mindenképp jó ez a kúra, energikusabb lettem tőle, megváltozott az életem. Ezek nagy szavak, de ha egyszer így volt! Több önbizalmam lett, más ruhákba kezdtem járni, lett kitartásom és akaraterőm, más dolgokon is változtatni.

Most kissé szenvedtem, de megint erős vagyok. Visszajött 4 kg, de csak 2 cm, tehát szinte nem is látszik. Most nagyon odafigyelek, mert ugye elszállt velem a ló........Végig akarom csinálni az egy hetes zöldségkúrát, hogy kissé méregtelenítsek, aztán folytatom a második szakaszt és minden nap akarok mozogni fél órát. Kíváncsi vagyok, hogy megy majd. Vezetni fogom a naplómat, ha gondoljátok, megnézhetitek.:)))


HAJRÁ!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook