Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » SBD étrend - első szakasz fórum

SBD étrend - első szakasz (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: SBD étrend - első szakasz

118. kisnyussz (válaszként erre: 117. - Katalpex2001)
2007. dec. 4. 15:19

500 kcal? az nagyon kevés... vagy nagyon rossz az anyagcseréd, vagy elszámolod :(


én 1100-tól fogyok rendesen akkor is a ha nem mozgok, és akkor is ha az nem egészséges ételekből van összerakva. egyszerűen 1100-tól fogyok önmagában, mindegy hogy az mi, ha egy nap megegyszem pl. két 10 dkg-os táblás csokit, az kb 1100 kcal, akkor is fogyok :)

2007. dec. 4. 15:16
Hat en is betartok mindent!Sot eddig tul szigoruan is csinaltam mivel utobb kiszamolva kb 500 kcal jott ki napjara!De mostmar egy kicsit azert tobbet eszem!De tenyleg egyszer sem csaltam!De szerintem nem is egeszseges hetente tobbet fogyni 2 kilonal!Csak a masodik heten is leadnek legalabb ennyit!Mar ez is valami!Mas dietakkal meg ennyi sem volt!Debisztos meg megtoldom egy hettel!En nagyon birom ezt az etrenedet!SZerintem ne egyel azert minden nap tejfolet es a halat is jol szurd le hogy ne legyen olajos!
2007. dec. 4. 15:13

én ha kb. 1000-1200 kcal körül eszem egy nap akkor fogyok kb fél kilót vagy max 1 kilót 1 hét alatt... :) 1 kilót akkor ha mozgok is mellé...


az ételek össz-zsirtartaloma kevés, állati eredetű zsiradékokat igyekszem nagyon-nagyon leredukálni, olajos magvakat néha eszem, de azt is nagyon keveset :) A tojássárgája is zsir pl., igyekszem olyan rántottát enni, amiben sok a fehérje egy max 1 sárgája van, vagy néha az sem. A maradék sárgáját sütikbe elsütöm és megetetem a családdal, vagy forró csokiba teszem és megitatom mással :)


egyik ismerősőm aki majdnem 7 kilót fogyott az SBD két hete alatt alapelvként azt csinálta, hogy a fehérjék közül is mindig nézte, hogy milyen fehérje, legyen magas nagyon a fehérjetartalma, kevés állati eredű zsir, és némi nyers saláta. A következőket ette:


nagyobb részben : asszem 2,2%-os zsirszegény túró (remélem jól emlékszem, ez nagyon alacsonynak számit a túróknál), cottage cheese zsirszegény szemcsés sajt (szintén alig 2,2% zsirral), sovány csirkemell, és hal, szigorúan párolva, vagy grillezve, szinte alig olajjal, tojásfehérje, kevés nyers saláta,


kisebb mennyiségben evett: zsirmentes tej (0,1%-os), zsirmentes joghurt...ezeket ezért kevesebbet, mert relatíve sok szénhidrátot tartalmaznak az előző kategória fehérjéihez képest , sovány marhát és sovány nyúlhust egyszer evett a két hét alatt. napont minimális olajos mag pl 5 szem dió.


nem evett: tejfölt, tejszint, normál sajtokat, tojássárgáját, nem evett szinte semmilyen feldolgozott húsárút, mert ezek sok adalékanyagot, zsirt és szénhidrátot tartalmazhatnak, pl.nem evett párizsit, virslit stb... csak natúr feldolgozatlan szinhúst evett.

nem evett sertést, mert általában magasabb a kalóriatartalma mint mondjuk a halnak vagy csirkemellnek.


Heti 6 alkalommal mozgott, 1 nap kemény úszás, 2-3 nap bicikli, 5-6 alkalommal kocogás, 2-3 alkalommal stepper, 1 nap súlyzózás. Ezt úgy kell elképzelni, hogy egy nap akár többfajta mozgást is kombinált, pl reggel kocogás, napközben úszás, este stepper. De volt olyan nap mikor csak egyik fajta mozgás volt, mikor hogy. Egy héten egy nap viszont szigorúan pihenő nap volt.


Szedett edzések előtt zsirégető bogyót, és reggel-este anyagcsere gyorsító szűzteát. Heti kb két alkalommal full vitamin-komplexet. Edzések előtt magnéziumot a görcs ellen. :)


Szóval igy lement közel 7 kiló, gondolom a sokmindenféle elv együtt volt ilyen hatásos, sok fehérje, kevés CH, kevés zsir, sok mozgás, zsirégető tabletta, anyagcseregyorsitó, kiegészitők.


Ja és úgy itta a vizet, mint egy sivatagi teve... :)) minimum 4 litert naponta.

2007. dec. 4. 14:43

én 250 gramm kőrőzöttet simán vacsira megeszek, de azt zsirszegény túróból és nem tejföllel nem is joghurttal, csak simán vízzel lágyitva.


próbáltad összeadni lelkiismeretesen a napi kalóriákat? :)))


pl. nem tudom milyen tonhalkonzervet eszel, az olajosakban relative sok a kalória, én pl tejfölt sem eszem egyáltalán, túl sok a felesleges zsir benne, tehát felesleges kalória...

114. pavelancsika (válaszként erre: 113. - Ingrid04)
2007. dec. 4. 14:24

Fog az menni! :)

Én azt nem értem, hogy nem csalok betartok mindent akkor mi a baj?

Lehet, hogy sok amit egyszerre eszek?

PL.: Egy egész tonhalkonzerv + egy evőkanál tejföl vagy joghurt és hagyma bele. Vagy a 250 gr túróból körözött, de azt ebédre és vacsira eszem megfelezve. Tegnap délben 2 virslit ettem és 1 paprikát.

Ez sok?

2007. dec. 4. 13:37

Én is két kilót fogytam ez első szakaszban, utána visszajött 1,5 kg. Rá kell jönnöm, hogy az lenne a legjobb, ha mindíg elémraknák azt amit lehet enni, de így hogy közben két gyereket és egy férjet etetek.

Hozzá kell tennem azért büszke vagyok magamra, mert tegnap este is minden nehézség nélkül vacsira gombás tojást ettem paprikával, semmi kenyér és plussz kaja.

2007. dec. 4. 07:06

Én az első héten fogytam 2 kilót és a másodikon semmit.

Nekem is megállt. Pedig nyomom a lépcsőket is közben.

Most annyit változtattam, hogy a fehérjék közé csempésztem gyümölcsöt tegnap. Ma is ezt teszem.

Majd a jövőhéten valami teljes kiörlésűt is kapcsolok hozzájuk. :)

2007. dec. 3. 17:09
Pavelancsika az elso szakaszban mennyit fogytal?Csutortokon nekem is lejer a 2 het de egyelore nem fogytam tobbet 2 kilonal igy lehet hogy meg folytatom egy hetig!Mi a velemenyetek?
2007. dec. 3. 15:37
fogalamam sincs, hogy őszinte legyek. próbáld ki, csak ne estére, hanem mondjuk tízóraira, vagy uzsonnára. De akkor mást ne egyél hozzá. Elvégre is fogyunk.... vagy nem!? én mondjuk totál megálltam, de most nagyon bele kell húznom, lassan bele kell préselnem magam valami ünnepi ruciba..
2007. dec. 3. 12:38
Én már a 2. szakaszban vagyok. Akkor sem lehet?
2007. dec. 3. 11:00
Szerintem nem lehet enni norbi rudat, az első szakaszban tuti. Mert szénhidrát, igaz nem írja le pontosan hogy ch-ot nem lehet,de ha belegondolsz még sárgarépát sem lehet enni.
2007. dec. 3. 08:09

Sziasztok!

Szerintetek Norbi rudit lehet enni? néha.


sárkánylány szerintem a második szakaszban bőr nélkül eheted, de én még amatőr vagyok. :)

2007. dec. 2. 21:37

Sziasztok!

Nem vagyok járatos ebben a diétában, én atkinseztem. A baj az volt vele, hogy egy idő után nagyon szédültem, s nem esett le, hogy a diétától, hisz nem voltam éhes.

Az érdekelne, hogy az elején írta vki, hogy tilos a csirkecomb. Tud vki erről vmt?


Az első két hét pedig elég atkinsosnak tűnik azzal a kivétellel, hogy itt nem lehet zsíros dolgokat enni.

2007. dec. 2. 19:57
Holnaptól jönnek a gyümölcsök meg a teljes kiörlésű dolgok. :)
104. katalpex2001 (válaszként erre: 102. - Ingrid04)
2007. dec. 2. 12:16
Hat nincs olyan sok tulsulyom de 14 eves koromtol folyamatosan hizok!Akkor voltam 55 es most 21 evesen 73 kiloval kezdtem a dietat!Es nem szeretnem igy folytatni!Igaz miota az eszem tudom mindig fogyoztam vagy dietaztam de sosem megfeleloen igy nem fogytam!Remelem ezzel a dietaval le tudok menni 63 kilora!A tegnap mar tobbet ettem!Mogyorot is vettem!Ma is igyekszem rendesen enni!Komolyan gondolod hogy 70 kiloson is lehet anorexias lenni?Azt hittem az a sovanyok betegsege!
2007. nov. 30. 15:26
Én elkezdtem ma olvasgatni miket lehet majd a 2. szakaszban enni. Már én is gondolkodtam rajta, hogy rá kellene húzni még 1 hetet, mert én ezt nagyon élvezem. Nagyon fitti vagyok egész nap! :)
102. ingrid04 (válaszként erre: 101. - Katalpex2001)
2007. nov. 30. 14:11
Gondolom Te sem vagy az a nagyon túlsúlyos nő, azért gondolom, mert nehezen fogysz. Vigyázz! mert ha keveset eszel akkor anorexiás leszel. Ha már nem jön meg a.... akkor már elindult a folyamat. Szóval azért egyél!! Ha nem eszel lelassul az anyagcseréd és azért nem fogsz fogyni, csak izmot feszítesz és nem zsírt.
2007. nov. 30. 11:04
Hat gondoltam hogy keves!De tenyleg nem ehezek!Csak erzem hogy nincs energiam, faradt vagyok!Ezentul eszem egy kis mogyorot is!A reggel megettem egy fel sovany kefirt, most pedig 3 szelet nagyon vekony light sajtot!Amugy a masodik szakaszban lehet enni puffasztott rizset?Most kaptam 2 csomaggal es nem tudom mit csinaljak vele!Meg van egy kerdesem:ha ez a 2 het alatt keveset fogyok, meglehet toldani meg egy hettel?Az a baj hogy en nagyon nehezen fogyok!De egy het alatt lement kb 2 kilo!
2007. nov. 30. 09:30
hát szerintem is nagyon kevés az 500 kcal. vigyázz! mert jojózni fogsz. az a baj, hogy ki fogsz éhezni és akkor nincs megállás. Egyél egy kis mogyorót, diót, sajtot. De én kakaót is szoktam inni esténként nagyon jól telít. Zsírszegény tejből és canderel kakaóporból.
2007. nov. 30. 07:10
Az 500 kalória jó kevés! Én 1000- 1100-at eszem egy nap. Ebben benne van a délutáni mogyoró, dió is ami eléggé megnyomja. :) De azt nem hagynám ki, mert imádom!
98. katalpex2001 (válaszként erre: 94. - Adri25)
2007. nov. 29. 18:23
en reggel altalaban fott tojast eszem paradicsommal, vagy egy szelet parizsival
97. katalpex2001 (válaszként erre: 93. - Pavelancsika)
2007. nov. 29. 18:21
na hello!Reg nem irtam mert nem volt netem!Ma egy hete hogy csinalom a sbd-t!Ma reggel meretkeztem, kb 2 kilo ment le!Azert kb mert eleg megbizhatatlan a merlegem!Szerintem nem nehez betartani!Csak az a baj hogy nem tudok naponta 5-szor enni mert nagyon ossze-vissza programom van (diak vagyok)!Igy naponta 3-szor eszem es kiszamoltam kb 500 kaloriat fogyasztok egy nap!Az egy kicsit keves ugy-e?Emiatt faradtnak erzem magam de szedek vitaminokat s azota egy kicsit jobb!Ti mennyit fogytatok?
2007. nov. 29. 10:36
Ezen a héten még nem mozdult a mérleg. :( De még van 3 nap!
95. ingrid04 (válaszként erre: 92. - Pavelancsika)
2007. nov. 28. 11:37

Gratulálok!! Én már nem álltam mérlegere, egy hete, de nem is voltam olyan óvatos, mint kellett volna, de azért nem is szégyenkezem, igazán nagy bűnöm nem volt. Kenyeret sütit nem ettem!!

Ma görög salit fogok ebédelni, kicsit meg kell szorítanom a nadrágszíjjat mindjárt itt a szilveszter!!! fel kell öltözni.

94. adri25
2007. nov. 28. 10:53
Ki hogy áll fogyásilag? Reggelire álltalábvan mit szoktatok enni?
93. pavelancsika (válaszként erre: 65. - Katalpex2001)
2007. nov. 27. 15:07
katalpex2001 veled mi újság? Hogy birod?
2007. nov. 27. 15:02
1. hét minusz 2 kiló! :)
91. pavelancsika (válaszként erre: 90. - Kisnyussz)
2007. nov. 25. 12:22
Már az enyém sem a régi. :) Tesco gazdaságos. :)
2007. nov. 24. 13:32
van, eléggé kicsi az ellenállása még a legerősebb fokozaton is
2007. nov. 24. 12:22
Én mindig a legerősebbre. Neked is van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook