Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » SBD étrend - első szakasz fórum

SBD étrend - első szakasz (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: SBD étrend - első szakasz

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
2007. nov. 17. 14:20
sziasztok!En meg uj vagyok itt!Szoval en masfel honapig csinaltam a 90 napos dietat de sajnos nem valt be pedig meg mozogtam is rendszeresen mellette!Valaki egy masik forumon azt mondta azert van mert nem vagyok eleg tulsulyos ehhez a dietahoz,es o ajanlotta a south beach-et!jovo hettol szeretnem elkezdeni!Nagyon orulnek ha segitenetek nekem!Miket ettetek ti az elso szakaszban?elore koszonom nektek
2007. nov. 17. 09:37

azt hiszem még rá kell húznom egy hetet a ch szegény életmódból, mert a karácsonyra mínuszba kell hogy tegyem a mérleget. Így ha eszem karácsonykor akkor pont elérem az ideális súlyt!!


Igen tudom! Jól hangzik?!

26. kisnyussz (válaszként erre: 25. - Ingrid04)
2007. nov. 16. 12:00

ügyes vagy :) az első szakasszal általában nincs is gond, működik is, tartható is, érdekes ilyenkor elvan az ember szénhidrátok nélkül is.


ha vége a 2 hétnek, utána kell nagyon odafigyelni a szénhidrátok visszavezetésénél... na én ott szoktam megbukni :D

2007. nov. 16. 11:19
Valaki csinálja? Én már egy hete! 58 kg-ról 55,5 vagyok.
24. 8ef78160df (válaszként erre: 23. - Anett00)
2007. aug. 6. 21:44
Igaz sokkal később, de gratulálok :)
2006. jún. 30. 17:25

Hali mindenkinek!

Ha van itt valaki.Mivel senki nem jár itt mostanában,nem ujságolhattam el nektek hogy 2hét sbd-vel és fogytam 6kg-ot!!:-)

Nagyon boldog vagyok!

2006. jún. 12. 11:23

Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni tőletek hogy a "zöldséglé koktél" az mit tartalmaz?Mert hogy a reggelinél van ilyen a könyvben.Az angolt forditottam..remélem jól,és a paradicsomlé helyett lehet egész paradicsomot enni?

21. kisgé (válaszként erre: 20. - Subszi)
2005. nov. 3. 09:30

Szia!


Igen, kicsit ellnetmondásos vele a CH mennyiség tekintetében. De ha azt veszed alapul, hogy van jó és rossz CH, akkor nem nehéz elképzelni. :)))

20. subszi (válaszként erre: 19. - Kisgé)
2005. nov. 3. 09:28
Köszönöm kisgé! Még most ismerkedem ezzel a diétával. Olvasgattam, de még nem állt annyira össze a kép. Meg az atkins-hez hasonlítom állandóan.
19. kisgé (válaszként erre: 18. - Subszi)
2005. nov. 2. 09:53

Szia Subszi!


Oda volt írva az is, hogy ezeket ne fogyasszuk, mert bár kicsi a GI-je, nem túl jók. A piskótában nagyon kevés liszt van, szerintem ezért alacsony a GI-je, ami nem ugyanaz, mintha a CH-ja alacsony lenne. A GI nem a CH mennyiséget határozza meg, hanem a cukorszintre tett hatását.

Amúgy igen, a piskótát el lehet készíteni lájtosra, én zabkorpával szoktam. Receptet megtalálod az édesség receptek cikknél, amit nemrég írtam le.

18. subszi (válaszként erre: 14. - Kisgé)
2005. nov. 1. 09:51

Szia kisgé!


Elolvastam, és más, mint az Atkins, mégha a ch-t ez is "tiltja".


Van egy kérdésem:

Csokoládétorta 38; Otthoni banántorta 47; Piskóta 46, ezek miért tartalmaznak kevés szénhidrátot?

A tortát ugyan lehet kevés ch-értékű lisztből csinálni, de a többi?

17. Gombóc (válaszként erre: 12. - Mókica)
2005. okt. 27. 16:54

szia Mókica, jó, hogy megjöttél!


A maltitolról beszélsz, ugye? Azt hiszem,még valamelyik Atkins-es oldalon olvastam, hogy a maltitolt nem kell beleszámolni a napi elfogyasztott ch-ba, mert ez nem felszívódó ch. Szóval szerintem elvileg eheted.

Én is találtam már olyan diétás csokit, amiben 44 g ch-ból 37 g maltitol, tehát csak 7 g ch-val kell számolni 100 grammban. Ebből majd a 2. fázisban falatozok....Remélem tudtam segíteni, pusszantás

16. kisgé (válaszként erre: 11. - Mókica)
2005. okt. 27. 09:27
Ja, és dehogy baj, miért lenne az? Ezt az oldalt mi alakítjuk. Nagyon örülök, hogy neked is vannk cikkjeid, sőt, neked könyved is van és szívesen venném, hogy ami nincs leírva az általam összeszedett cikkekbe, azt feltennéd Te cikknek. Puszika
15. kisgé (válaszként erre: 10. - Mókica)
2005. okt. 27. 09:26

Jaj de jó ez a lista, ezt én is meg akartam csinálni már, csak nem volt még időm.

Felteszem a cikkek közé, hogy ne kelljen itt mindig visszakeresni.

Puszi érte!:))

14. kisgé (válaszként erre: 9. - Subszi)
2005. okt. 27. 09:25

Subszi!


Olvasd csak el a különbséget, mert van. :)))

13. kisgé (válaszként erre: 8. - Angela)
2005. okt. 27. 09:24

Angela!


Igen, tejterméket lehet enni.

Nincs szabály, ha 5* eszel saját ritmusodban, arra figyelj, hogy este 2 órával elalváés előtt egyél utoljára és kevéskét.

2005. okt. 27. 03:15

Halika, ismét itt vagyok!


Segítséget szeretnék kérni, remélem jó helyen kérdezem meg :)

Szóval itt kinnt Amerikában nagyon sok olyan termék van, amiben nincs cukor, alacsony ch tartalmú, de viszont van benne "CUKORALKOHOL"....tudja valaki hogy ez milyen hatással van a szervezetre?? Mi ez eggyáltalán??

Hízlal???? Vagy ez semmi, olyan mint az édesítő??

Még mézet is láttam, ami cukormentes volt teljesen, csak cukoralkohol volt benne :O

Tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatban, nem tudom hogy kezeljem, merjem e enni az ilyen doglgokat...vagy vigyázzak velük mert hízlalnak???


Előre is köszike a segítséget!:P

Puszó SZép napot Holnapra!

Sziasztok

2005. okt. 27. 00:04

Íme itt a lista az első fázishoz, sok sikert ha esetleg belekezdtek!

Ugye nem baj Kisgé, hogy belekotnyeleskedtem?:(


SOUTH BEACH DIÉTA 1-ső FÁZIS:

(2 hét bevezető szakasz)


Húsok: -> szabad

- csirkemell

- pulykamell

- pulykabacon ( 2 szelet/nap)

- hal

- pulykavirsli (zsírszegény)


Sajtok-tejtermékek: -> szabad

- mozzarella

- zsírszegény túró

- ricotta chees ( zsírszegény)

- parmezsán

- zsírszegény vajkrém

- provolóne

- meg amik otthon vannak zsírszegények , nem ismerem őket

- tojás

- zsírmentes vagy zsírszegény tej

- szója tej

- cukormentes,zsírmentes vagy zsírszegény natúr joghurt

- kevés majonéz, persze zsírszegény ( itt van már zsírmentes is :)


TILOS:

- jégkrém


Zöldségek: -> szabad

- spárga

- karfiol

- zeller

- padlizsán

- zöldbab

- gomba

- spenót

- paradicsom ( 1 darab nagy, vagy 10 apró), nem emlékszem az otthoni nevére :(

- brokkoli

- kellbimbó

- káposzta

- uborka

- fokhagyma

- hagyma

- saláta

- paprika

- retek

- savanyú káposzta

- tök

- sóska

- zukkini


TILOS:

- répa

- kukorica

- krumpli

- édes krumpli

- cékla


Szárazhüvelyesek:-> szabad

(minimálisat szabad, már annyira keveset, hogy fölösleges vele vacakolni :)) Kb egy 2.5 dl-es pohárnak az 1/3 vagy fele /nap

- csicseriborsó

- lencse

- sárgaborsó

- bab

- sója bab


TILOS:

- műzli

- rizs

- tészta


Magok: -> szabad, de csak minimálisat

- mandula

- dió

- mogyoró ( ha lehet nem olajos legyen, hanem amit pucolni kell)


olivaolaj


SZószok:-> TILOS

- paradicsomszósz

- ketchup

- minden amihez van hozzáadott cukor és só...vagyis akkor semmit sem szabad :(


Szabad még plusszba:

- cukoremntes rágó

- cukormentes gyümizselé

- cukormentes kakaópor ( cicakakaó)


TILOS:

- mindeféle édesség

- kenyér

- kekszek

- hamlett

- zab

- cukor

- puding

-GYÜMÖLCS :(


Na hát ennyi, remélem valamit tudtam segíteni! De azért nem olyan vészes igaz? Elég sok mindent lehet enni! Ha bajba vagy a kajákkal is, mejd segítünk, mi miket ettünk! Kérdezz bátran!

Puszika sok sikert! Ügyeke vagy amúgy, hogy végigcsináltad az első napot csalás nélkül! :)))


Na halika!



TILOS:

- csirkeszárny

- csirkecomb

- kacsa

- zsíros sajtok

- zsíros húsok

2005. okt. 26. 23:52

SZiasztok!


Én is SBD-zem már 4 hónapja, és tényleg csak ajánlani tudom, mert tényleg soha nem éhezel, és egészségesen eszel közben! Ez egy kicsit másabb mint az Atkins, mert itt tilos zsíros kolbászokat, szalonnát...stb enni, nagyon fontos a zsírszegény táplálkozás. A másik viszont ami még plusszba jó, hogy nem kell számolni a ch-t, mint mondjuk az Atkinsznél...én mikor azt csináltam, állandóan szédelegtem, nem tudtam rendesen dolgozni, idegbeteg voltam, és tiszta narancsbőr lettem a sok zsíros kajától :(


Itt is van első szakasz, de nincs úgy beszabályozva, hogy mennyi ch-t fogyaszthatsz.

Megvan adva mit lehet és mit nem, és abból kell csemegézni, én mindig főtt kajákat ettem és sose éheztem, mert a napi 5× kajálástól nem lehetsz éhes:)

Sőt az első fáziban még van egy plusz esti nasi is megengedve, vagyis 6× eszel 1 nap( ez már csak fehéje,ízesíetett túró, vagy rikotta )..és szépen fogysz.Mert egészséges ch-kat hamizol.

Van egy listám, hgy miket lehet enni az első fáziban, majd azt is bemásolom ide, és akkor látni fogjátok, hogy mennyire jó, és nem drasztikus!

Majd a második fázisban szépen emeled a ch-t, már ehetsz tk.kenyeret, zabot, ch dúsabb zöldsgeket, de itt se kell számolni, inkább ahogy Kisgé is mondta figyelni kell a Glikémiás Indexét mindennek, ami alacsony, és alacsony a zsírtaltalma is mehet:P


Amúgy én valamikor 7kor eszem utoljára, de álltalában 6-után megpróbálok már nem enni, vagy ha megéhezem , megeszek egy almát, vagy megiszok egy cukormentes kakaót light tejből, édesítővel ;)


Na hozom a listát! Ügyeskedjetek!

Kisgé is biztos jön majd holnap és segít nektek!:P

Puszika

9. subszi (válaszként erre: 7. - Kisgé)
2005. okt. 26. 21:16
Mit lehet még a South Beach diétánál, amit az atkins-nél nem? Holnap elolvasom, kíváncsi vagyok nagyon mi még a különbség. Nem hallottam még erről.
8. Angela (válaszként erre: 7. - Kisgé)
2005. okt. 26. 17:14
Lehet tejet inni? Hurrá! És mennyit, mondjuk két decit egyszerre? Arran van valamilyen szabály, hogy este meddig lehet enni?
7. kisgé (válaszként erre: 6. - Subszi)
2005. okt. 26. 16:25

Ja, hogy Atkins?

Azt hittem a South Beach, mert ez egy másik diéta, itt lehet tejet inni.:)

6. subszi (válaszként erre: 5. - Kisgé)
2005. okt. 26. 15:22
Atkins-eztem tavaly, akkor lementem 66-ra (nyáron), utánna feljött karácsony környékén 4 kg, így lettem 70kg, ezt sokág tudtam is tartani, de most nyáron a nyaralás alatt (talán már elötte is) elég sok feljött. Így vagyok most 75kg. Ezért kezdtem újra a diétát. Ez a 3. napom. Én is iszom koffeines kávét, de nem hiszem, hogy nagyon befolyásolná a fogyást. De úgy tudom, hogy koffeinmenteset szabad csak.
5. kisgé (válaszként erre: 4. - Subszi)
2005. okt. 26. 15:04

Szia Subszi!


Mikor csináltad az SBD-t és milyen erdménnyel?


Én végig ittam napi 3 tejes kávét és nagyon szépen lefogytam. Ez szervezet függő szerintem, mert valakit éhessé tesz a koffein, engem nem tett azzá.


Akkor most újból kezdted? Esetleg visszahíztad a leadott kilóidat?


g

4. subszi (válaszként erre: 2. - Angela)
2005. okt. 26. 13:54

Sziasztok!


Én úgy tudom, hogy tejet se nagyon szabad fogyasztani. Én a kávéba is azért rakok teszínt. Bár koffeines kávét se szabad inni, engem nem befolyásolt a fogyásban.

A túrókrémhez érdemes egy kis reszelt citromhéjat rakni és vaníliaaromát, nagyon finommá teszi.

Találtam italt is aminek nagyon kevés a ch-tartalma, vagy nincs is benne, ilyan pélául a Szobi szörp (nagy ma. flakonos, nem a kis üveges), illetve a Bolero-nak vannak zacsis poruk, ami olcsó és nem is olyan rossz.

Ajánlom még a rokatt ételeket, nagyon jól lehet ôket variálni.

Remélem tudtam segíteni.

Én régebben csináltam ezt a diétát, akkor bevált. Most a 3. napnál tartok és reménykedem.


Sok sikert kívánok!

3. kisgé (válaszként erre: 2. - Angela)
2005. okt. 26. 11:07

Szia!


Ehetsz magába túrót, felvágottat, sajtot nyugodtan reggelire. Mivel a tej megengedett, azt is ihatod. Én rendes kávét ittam végig, engem nem tartott vissza a fogyástól. Teát is bármilyet ihatsz, cukor nélkül, természetesen.

Annyit egyél, amitől éppen jól laksz. Erre oda kell figyelni, nem szabad degeszre enni magad. A napi 5szöri étkezésnél nem fogsz tudni sokat enni, majd meglátod.

Zöldségből bármennyit ehetsz, az engedettekből. Ez le van írva mindkét SBD-s cikkben, mik ezek.

GI táblázat majd felkerül nemsokára, szerkesztés alatt áll. Egyelőre ezeket edd, ami az első szakasz táblázatában van, ez a tuti.

2005. okt. 26. 07:56
Köszönöm Kisgé, ez nagy segítség. Viszont mindjárt indukál is néhány kérdést: miből mennyit? Mi van, ha nem tudom megoldani a meleg reggelit? Ehetek mondjuk gépsonkát a tükörtojás helyett, vagy párizsit, vagy mit tudom én? Szóval mennyire szentírás ez a menü, miben lehet eltérni? Hol találok jól használható, részletes GI listát? Milyen teát ihatok? És milyen kávét? Koffeinmenteset, vagy simát is? Tehetek bele tejet, vagy az felejthető a gyümölcsökkel együtt? Mennyi zöldséget lehet fogyasztani? Mennyi kalóriát lehet enni? Mennyi folydékot kell inni és mit? Segíts kérlek! Köszönöm, A.
2005. okt. 25. 09:09
Ez az SBD első szakaszának bibliája, ha ezt követed, akár szorosan, hamar átlendülsz az első két héten. Én nem követtem a leírt sorrendet, simán felcseréltem az ebédet a vacsival és a keddet a szombattal, mert az volt a fontos, hogy jól érezzem magam!:) g

Ugrás a teljes írásra: SBD étrend - első szakasz
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook