Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » SBD étrend - első szakasz fórum

SBD étrend - első szakasz (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: SBD étrend - első szakasz

2007. nov. 23. 22:57
milyen erős fokozatra szoktad tenni?
87. pavelancsika (válaszként erre: 86. - Kisnyussz)
2007. nov. 23. 22:36

Igen nekem van. :) Miért?

Ma is lépcsőztem 1400 lépcsőt

86. kisnyussz (válaszként erre: 85. - Pavelancsika)
2007. nov. 23. 21:43
Te vagy az akinek steppere van? :)
85. pavelancsika (válaszként erre: 83. - Kisnyussz)
2007. nov. 23. 15:02
Én lilahagymát meg savanyúkáposztát bármihez tudok enni. :) IMÁDOM! Ja és az olivabogyót is, de azt csak módjával eszem, mert drága :(
84. kisnyussz (válaszként erre: 81. - Ingrid04)
2007. nov. 23. 13:16
ne éhezz délelőtt egyél tízóraira is egy keveset, mondjuk egy natur joghurtot vagy kefirt...
83. kisnyussz (válaszként erre: 82. - Pavelancsika)
2007. nov. 23. 13:15

túrót savanyúkáposztával? :))) erre a variációra még nem gondoltam, de lehet benne valami...


gratula az 1 tojáshoz :P kezdetnek nem rossz...

2007. nov. 23. 12:38

Sikerült enni reggel tojást. :)

Most Ricottát eszem körözöttnek elkészitve.Savanyú káposztával. :) Imádom!

2007. nov. 23. 11:05

én pedig EBÉDELEK !! 11-órakor nagyon éhes vagyok!

Jégsaláta+ pici fokhagyma leötnöttem natúr joghurttal, és sült csirkemellet eszem hozzá.

80. kisnyussz (válaszként erre: 78. - Pavelancsika)
2007. nov. 23. 10:55

minél kevesebbszer eszel egy nap annál jobban lassítod az amúgy is lassú anyagcseréd, sokszor kell enni, ahhoz egy idő után szép lassan változás álljon be.


különben esélyt se adsz az anyagcseréd javítására :)


egyszer nekem is volt hogy kezdett lassulni, de én akár azon az áron is megállitottam a lassulást, hogy ettem szinte folyamatosan, kicsiket, sokszor, sok nyerset, sok rostosat, sok vizet, és bár ideiglenesen hiztam, az anyagcserém helyreállt. Azóta újra rendben van.

79. ingrid04 (válaszként erre: 78. - Pavelancsika)
2007. nov. 23. 10:12

Sziasztok!


Mi van akkor, ha tízóraira eszel két szelet sovány sajtot, vagy 10 szem mogyorót, már az stabilizálja a vércukrodat, hogy ne éhezz ki. Ráadásul a sajt laktak eléggé - legalábbis engem.

2007. nov. 23. 07:08

Sziasztok!

Ma maradt a súlyom.

Megpróbálok reggelizni a kislánnyal tojásrántottát. :)

Nem megy a napi 5 kaja. És igen sajnos keveset eszem, de ez már évek óta igy van. Pl. sosem tudtam megenni 1 egész pizzát.

Attól hiztam el, hogy egynap egyszer ettem este 10-11-kor és akkor addig amig fért. Imádom a tésztát tésztával és nagyon rossz az anyagcserém.

Gyerekként a doki tisasennel(hashajtó) tömött, mert volt, hogy 4-5 naponta volt székletem.

Amikor már önállóan gondolkodtam nem voltam hajlandó szedni, de azóta megint lassú az anyagcserém. Most, hogy figyelem miket eszem 2-3 naponta van. Remélem ebben a diétában, ha eljutok a zabreggeliig az majd segit. :) :) :)

77. kisnyussz (válaszként erre: 67. - Pavelancsika)
2007. nov. 22. 21:30

pavelancsika,


látom szépen mennek le a dekák rólad napról napra, hogy érzed magad közben? érzel-e éhséget? miket eszel, és hányszor naponta? :)

2007. nov. 22. 21:20
ja és a sovány túróba ne tegyél tejfölt, mert ezzel hazavágod az alacsony zsirtartalmat, inkább zsirszegény kefirrel vagy joghurttal lágyítsd, vagy esetleg vizzel ;)
75. kisnyussz (válaszként erre: 72. - Katalpex2001)
2007. nov. 22. 21:17

nekem nem gond a túró magában, illetve magában kőrözöttként :) nagyon szeretem a túrót, magas a fehérjetartalma, és alacsony a zsirtartalma, vacsira az egyik legtökéletesebb választás.


gombából lehet csinálni pl. túróval, vagy juhtúróval töltött gombafejeket, sajttal ráolvasztva. Esetleg gombalevest, vagy gombás omlettet, rántottát. Lehet húsok mellé köretként grillezve, fűszerezve.

2007. nov. 22. 21:14

körözöttet, ízlés szerint fűszerezve sóval, borssal, piros paprikával, köménymaggal.


én szoktam bele tenni némi nagyon apróra vágott zöldeket is, pici lilahagyma, erős zöldpaprika, piros kaliforniai paprika, szép szines lesz tőle és finom is.


vagy túróparfét is lehet csinálni belőle ha édeset kívánsz. ahogy én csinálom:


hozzávalók: 125 gramm sovány Bakony túró, 1 tojás, 1 dl tejszín, édesítőszer


Elkészítés: A túrót összekeverjük a tojássárgájával és az édesítőszerrel. Majd óvatosan beleforgatjuk a felvert tojásfehérjét és a felvert tejszínt.


1 vagy max 2 órára mélyfagyasztóba tesszük. Jó hideg legyen, de ne legyen agyonkristályosítva, mert akkor nincs íze. Gyors és egyszerű!



Ha nincs otthon por alakú vagy folyékony édesítőszer, én a Pötyi nevű tablettás édesítőt használom úgy, hogy egy teáskanálnyi felforralt vízben gyorsan feloldom. Ezt azért teszem, mert a por meg folyékony édesítők időnként több kalóriát tartalmaznak, mint a Pötyi. (nem mindegyik persze)



A parfét lehet variálni egy kis izesítéssel, ilyen aromákkal, vagy pl. pici citromhéjjal és citromlével citromos túróparfét. Pici erős feketekávét ha keverek hozzá, akkor nagyon fini kávés-parfét kapok belőle, de szerintem csak a fantáziánk szab határt, hogy mit lehet még kipróbálni.

73. adri25 (válaszként erre: 72. - Katalpex2001)
2007. nov. 22. 19:17
Csinálj belőle esetleg körözöttet.
2007. nov. 22. 17:52
Na vettem fel kilo tehenturot!2 szazalekos!Az jo?Csak ilyen volt!holnap kene valamit keszitsek belole csak nem tudom mit!Magara nem nagyon megy le!Legyszi kuldjetek valami recepteket!koszi elore is
71. katalpex2001 (válaszként erre: 68. - Kisnyussz)
2007. nov. 22. 14:12
koszonom!Mostmar kezdem erteni a lenyeget!Nem tudtok valami gombas receptet amit meg lehet enni a dietaban?
70. kisnyussz (válaszként erre: 67. - Pavelancsika)
2007. nov. 22. 14:11
és keveset is eszel kalóriában, át fog állni a szervezeted tartalékoló módra :)
2007. nov. 22. 13:58

Elvileg a napi 5-szöri étkezés az egészséges, hogy stabilizálja a vércukrot. Ha kihagyod a reggelit, a szervezet aznap átállhat energiatakarékos, tartalékoló módra, lelassul aznapra az anyagcseréd...


Reggelizni nagyon fontos! :)

68. kisnyussz (válaszként erre: 65. - Katalpex2001)
2007. nov. 22. 13:56

virslit, párizsit lehet enni, de a minőségi szinhús mindig jobb választék, mint a feldolgozott áru, magasabb a fehérjetartalma :)


tejjel mértékkel, sok benne a tejcukor vagyis a szénhidráttartalom. igyál tejet persze, csak ne literszám :)


a hagymás zöldbabot ugye köretnek gondoltad? mert úgy jó, abból lehet enni egy kicsi adagot valami husiféle mellé mondjuk. Csak ne magában edd a köretet, mert az szinte szinte szénhidrát igy..


A diéta lényege, minél magasabb fehérjetartalom bevitele, és szénhidrátcsökkentés. Minél jobb az arány fehérjearánya a szénhidrát rovására, annál jobb a hatékonyság.


Nyers zöldek, saláták, azért jobb választás a főttnél, mert a főtt zöldséget több keményítőt tartalmazhatnak, ami lassítja az emésztést, a rostos nyers viszont gyorsítja, ezért kevesebb kalória is szivódik fel. Ráadásul nyersen a vitamintartalma is magasabb :)


Madártejet lehet enni, édesítőszerrel.

67. pavelancsika (válaszként erre: 65. - Katalpex2001)
2007. nov. 22. 13:08
Én első nap ettem reggel is , de megfájdult a hasam azóta kihagyom. Tegnap délelőtt ette sajtot, de ma csak most kezdtem a kaját, mert úgy elszaladt az idő, hogy fél 1-re értünk haza. Én ma 2db pulykavirslit eszem paprikával, uborkával és 3 szem olibogyóval. :)
66. katalpex2001 (válaszként erre: 53. - Ingrid04)
2007. nov. 22. 12:01
Ingrid szerintem ne erdekeljen hogy mit mondanak masok!Ha te 53 kiloson erzed jol magad akkor legyel annyi!Szerintem is okosan csinalod hogy mar most odafigyelsz erre s nem varod meg mig 60 leszel!Csak ne ess at a lo tulso oldalara!Mert voltak ilyen ismeroseim!Nem tudtak hol a hatar!En csak 60 kilora szeretnek lemenni!14 evesen voltam 55 kilo de idetlenul neztem ki, nagyon sovany voltam!Ez mind az orokolt orias csontjaim es a szeles csipom miatt!Ezekmellett meg izmos is vagyok es nagyon tomor a husom (kedves genetika)!Szoval nekem elg 60-ig!Tovabbi kitartast!
2007. nov. 22. 11:52
sziasztok!ugyesek vagytok nagyon!ma en is elkeztem!lenne egy par kerdesem!muszaj otszor enni egy nap?En peldaul reggel nem tudok legyurni semmit a torkomon!Lehet enni csirke parizsit es csirke virslit?Es hagymas zoldbabot?Madartejet?Es ezekbol mennyit szabad?koszi elore is
64. kisnyussz (válaszként erre: 63. - Pavelancsika)
2007. nov. 22. 10:20
Gratula, nagyon ügyi vagy! Nincs is annál jobb érzés mikor a régi ruhák kezdenek újra jók lenni :))) Ez egy kézzel fogható hasznos eredménye a fogyinak :)
2007. nov. 22. 10:01

Ma reggel nagy boldogság ért. Egy régi nadrág rámjött és ezután kiváncsi voltam a combomra. Megmértem és a januári 72cm-hez képest most 64cm!!!

Hurrá! hurrá! hurrá!

62. pavelancsika (válaszként erre: 61. - Kisnyussz)
2007. nov. 22. 09:59

Sziasztok!

Szerintem a mérlegelés is egyéni, mert nekem pl. nem minden nap van székletem és tegnap este fél kilóval kevesebb voltam, mint reggel. Most reggel megint annyi vagyok, mint tegnap reggel. :)

Fogalmam sincs min múlik.

A lényeg jövő hétfőn lesz addig csak kiváncsiskodok kaja előtt kaja után ... mikor mi a külömbség? De ezt nem jegyzem hanem érdekesnek találom. :)

2007. nov. 22. 09:23

este eleve nem szabadna mérlegelni, mert akkor nyomunk a legtöbbet a nap folyamán


csak reggel még evés, ivás előtt, és wc után szabad mérlegelni.... ilyenkor vagyunk a legkevesebb, és összehasonlítani csak az azonos feltételekkel mért adatokat érdemes

2007. nov. 22. 08:10
hahó!! elfogytatok?
2007. nov. 21. 09:08

helló lányok! tegnap fél kilencre értem haza a fodrásztól, olyan éhes voltam majd összeestem, Ettem két tojásból rántottát olivaolajon, és paprikát ettem hozzá + 10 szem pucolós mogyit.Jól laktam! 55,7 kg.

Igen csak hetente kellene mérlegre állnunk, de amikor az ember sok finomságot megvon magától akkor a büszkeség mellett eredményt is szeretne látni, és sajna elég türelmetlenek vagyunk.


90 naposról annyit, hogy szerintem eléggé férfi diéta, legalábbis az ő szervezetük fantaszikusan reagál rá. A férjem 14 kg fogyott vele és imádta, sosem bűnözött (még karácsonykor sem!!) Van egy ismerős házaspár a férj 10 kg-nál tart a nő pedig 4 kg-nál. A férfi 100 kg körül van a nő kb 85-90 (165 cm), ugyanazt eszik, csak a mennyiség változó. Én is híztam a 90 napostól. Szerintem mindekinek megvan a maga diétája, ezért lehet jó a vércsoport diéta is. (bár az nekem annyira nem szimpi, de kinek hogy...)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook