Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Római katolikus hitoktató vagyok - miben segíthetek? fórum

Római katolikus hitoktató vagyok - miben segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
792. 274c9996b8 (válaszként erre: 791. - A14deb9047)
2011. nov. 25. 16:34
Akkor mit tehet a szegeny halando hogy , ne keruljön a pokolba , szerinted ?
2011. nov. 25. 16:32
Ami az embernek jól esik, az vagy erkölcstelen, vagy hizlal...
790. 274c9996b8 (válaszként erre: 789. - A14deb9047)
2011. nov. 25. 16:27
Az ember termeszeteben benne van hogy , jobban odafigyel a csiklandos dolgokra,esemenyekre stb mint a szabalyos jora :)
789. a14deb9047 (válaszként erre: 785. - 274c9996b8)
2011. nov. 25. 16:24
Nem szó szerint kell értelmezni... tudod, hogy rossz helyre nézel, mégy, ne tedd, fordulj el, stb.
2011. nov. 25. 16:17
A másik idézet Márk könyvéből: 3. 28.: bizony mondom nektek, hogy minden bűn és káromló szó, amit csak kiejtenek az emberek a szájukon, bocsánatot nyer. De aki a Szentlelket káromolja nem nyer bocsánatot mindörökké, bűne örökre megmarad.
787. 274c9996b8 (válaszként erre: 786. - Alfoldi13)
2011. nov. 25. 16:08
Nem hinnem , az ember egy szikrat sem valtozott miota lemasztunk a fakrol es kijöttunk a barlangbol :)
786. alfoldi13 (válaszként erre: 785. - 274c9996b8)
2011. nov. 25. 16:06
vagy egy idő után pont az irtakkal ellenkezője lenne
785. 274c9996b8 (válaszként erre: 784. - A14deb9047)
2011. nov. 25. 16:02

huuuuuuuuuu-haaaaaaaaa :)

Ha követnenk az irast a föld tele lenne munkakeptelen,megcsonkitott egyenekkel -:(

2011. nov. 25. 15:59

Máté 5. 28-32. Én pedig azt mondom néktek, hogy aki bűnös vággyal asszonyra néz, szívében már házasságtörést követ el vele. Ezért ha jobb szemed megbotránkoztat, vájd ki és dobd el. Inkább egy tagod vesszen oda, mintsem az egész tested a kárhozatra jusson. Ha jobb kezed visz bűnbe, vágd le és dobd el. Inkább egy tagod vesszen oda, mintsem az egész tested pokolba kerüljön.

Ezt is előírták: Aki elbocsátja feleségét, adjon neki válólevelet. Én pedig azt mondom nektek; hogy aki elbocsátja feleségét - hacsak nem paráznasága miatt -, okot ad neki a házasságtörésre. S aki elbocsátottat vesz feleségül, házasságot tör.

783. alfoldi13 (válaszként erre: 781. - Vera_77)
2011. nov. 25. 15:47

én úgy tudom ilyet nem mond...

ha egyik kezed rosszra csábít jobb ha levágod mert jobb neked félkézzel a mennybe jutni mint kettővel a pokolba

egyet a kicsik közül megbotránkoztat annak jobb lett volna ha malom követ köt a nyakába és a tengerbe ugrik ilyesmit még csak

2011. nov. 25. 15:07
Megnézem majd a Konkordanciában.
781. vera_77
2011. nov. 25. 06:29

Kedves Zsóka! Talán tudsz segíteni. Egy bibliai részletet keresek, de nem tudom, melyik részen találom. Online változatokban keresgéltem, mert a könyvformáú bibliám már sok éve nincs meg.

Azt a részt keresem, ahol Jézus olyasmit mond, hogy azoknak az embereknek, akik találkoztak a tanításával, de mégsem követik, jobb lett volna, ha meg sem születnek, mert kárhozatra jutnak.

780. a14deb9047 (válaszként erre: 777. - Csigabiga1)
2011. aug. 23. 09:49
Legyél tekintettel másokra is - ha lehetséges.
779. alfoldi13 (válaszként erre: 776. - Omisu)
2011. aug. 22. 20:39
attól hogy te pogány vagy a feleséged szerethet sőt imádkozhat érted talán egyszer nem is feleslegesen mert valami belül jelez neked is hogy.......
778. mamszi58 (válaszként erre: 775. - A14deb9047)
2011. aug. 22. 11:31
Nem akarok kötekedni, de szerintem az ajándékot úgy kapjuk, hogy nem dolgozunk meg érte. A jutalmat azért kapjuk, amiért tettünk is valamit. A hit ajándéka a válasz, ha keressük Istent. Ha ebben az ajándékban akarunk megmaradni és fejlődni, azért kell dolgozni, ahogy Jézus mondta: minden nap fel kell venni a keresztet. De ez már önálló döntés dolga. A hitet, mint ajándékot szinte minden ember megkapja, csak sokan nem fogadják el. Ha csak annyira vagyunk nyitottak, hogy belefeledkezve a természet csodáiba, rájövünk, hogy milyen hatalmas és csodálatos munkát végzett a teremtésben az Úr, akkor máris ott a hit ajándéka.
2011. aug. 17. 19:10

Biblikus és Bibliaellenes római katolikus tanítások:


[link]

776. omisu
2010. nov. 19. 20:32

Lelkiismeret furdalás nélkül mondhatom, h nincs szükség a küzdelemre a hitért, sem a mama sem a mi esetünkben!

De miért is kellene küzdeni, hisz mindenki egyenlő az Úr színe előtt...vagy mégsem??

Másrészt, még egy hívő ember is -akár pap is- bánthat/bánthatott meg egy másik embert akaratlanul is élete folyamán, amiért nem kért rögtön bocsánatot!! Ismerős gondolom a következő mondás: Az vesse az első követ, aki....

Sőt elég sok rosszat hallani manapság a papság köreiből!!! Sajnos!! Ez a szomorú!!!!

És, ha ebben nem a pap a lényeg, akkor miért is van rá szükség, ha végül is az Isten bocsájt meg? Nagyon sokba kerül a templom fenntartása - ezt minden rossz szándék nélkül írom!!

Akkor inkább ne is szeressen a feleségem vagy hagyjon el, mert pogány vagyok???

Szép!!!

2010. nov. 19. 20:16

Ebben a helyzetben nem a pap a lényeg. Az ő közreműködése nélkül is kérhet bocsánatot.

Van a Hoxán pap, megadhatom az elérhetőségét.

A hit ajándék, azért meg kell küzdeni, nem pottyan az ölünkbe.

774. omisu
2010. nov. 19. 20:06

És akkor miért is legyen hívő az ember?? Ha sem így sem úgy nem nyer feloldozást?????

Mindegy...már....sajnos!!!

773. omisu
2010. nov. 19. 20:04
De ez érthető is(és nem ez itt a kérdés), hogy a pl.:házastársi vitából eredő bűnöket nem bocsájtja meg a pap a templomi esküvő hiányából eredően, bár nekem már ez is túlzás, hisz a feleségem is és édesanyja is hívő, keresztelt ember.....de itt a szeretett hozzátartozóját vesztette el, és CSAK gyónni szeretett volna a temetés előtt!!! Ezt ne kössék össze a házassággal, mivel itt nem feleség - férj, hanem édesanya - gyermek viszonyról volt szó!!! Számomra - pogánynak!! - durva!!!
2010. nov. 19. 19:49
Ha ezekről tanult, akkor azt is tudja, hogy az egyház akkor ismeri el egy férfi és egy nő házasságát, ha a pap jelenlétében két tanú előtt kijelenti, hogy házasságot köt, szereti, elfogadja a gyermekeket "és el nem hagyja semmiféle bajában".
771. omisu
2010. nov. 19. 19:43
Vagyis nem nálam ezek a bűnök, hanem ezek az általam ismertek/tanultak!!!
770. omisu
2010. nov. 19. 19:42
Nálam a bűnök: a ne lopj, ne csalj, ne hazudj, ne ölj, ne paráználkodj, felebarátod házastársát ne kívánd..és még egy le is maradt!
2010. nov. 19. 19:38
Haladjunk visszafelé: a hét főbűn a kevélység, fösvénység, bujaság, írígységség, torkosság, harag, jóra való restség. Nem értem, hogy kerül ez ide...
768. omisu
2010. nov. 19. 19:26
Nem lett a nyilvánosság elé tárva a "gyónás anyaga"!!!! Nem írtam le konkrétan, h miről volt szó, csak vázoltam az érthetőség miatt a lényeget! Akkor sem értem mi köze az egyháznak magához ahhoz a tényhez, h valaki házas e vagy egyedülálló??? Másrészt (főként)mi köze a szeretett elhunytunk iránt érzett fájdalom megnyilvánításához a templom falai között ahhoz, h volt e esküvője a gyónást tevőnek, vagy sem...itt nem EZ volt a fő kérdés/kérés az atya felé!!! De ezek szerint mégsem vagyunk Isten előtt egyek!!!???? Ha meg sem lenne keresztelve be sem tehetné az ember a lábát a templomba??? És nem is kérhet bűnbocsánatot?? Szerintem lehet valaki úgyis hívő, h -akaratától független nem tud házasságot kötni templomban, nem tud rendszeresen templomba járni, de mégis úgy él, és cselekszik, h arról sok rendszeresen templomba járó-hívő ember példát vehetne! Tehát hol függ össze a szeretett ember elvesztése iránt érzett fájdalom kifejezése a házasság a megbocsájtással?? Én ebben az esetben nemhogy egy kereszténynek, de egy hittelen (pogány?)koldusnak is megbocsájtanék! ez az egész számomra túl szívtelennek tűnik, holott a bűn, ami megbocsájtást kért volna nem több gyermekkori visszafeleselésnél! És mi van azokkal, akik fő bűnt követnek el, és mégis megbocsájtatnak? Bocsánat az értetlenkedésért, és köszönet a gyors válaszért!!
2010. nov. 19. 19:05
Ilyen formában nem lett volna szabad a gyónás anyagát a nyilvánosság elé tárni...
766. a14deb9047 (válaszként erre: 765. - Omisu)
2010. nov. 19. 18:27

Üdv! Először is őszinte részvétem a haláleset miatt.

A kérdésre röviden válaszolva: aki csak polgári kötésben él - így fogalmaz a házasságjog -, az nem járulhat a bűnbocsánat szentségéhez, ill. szentáldozáshoz sem ebből következően. Ugyanis azt az egyház nem ismerheti el szentségi házasságnak. Lényegében helyesen járt el a gyóntató pap... A bocsánatkérés lényegében nem képez bűnbevallást. A házasság egyházjogi rendezésére azonban van több megoldás is. Amennyiben lenne még kérdés, szívesen válaszolok.

765. omisu
2010. nov. 19. 17:59

üdvözlök mindenki!!


Segítségeteket szeretném kérni!!

Érdekes dolog történt ma a feleségemmel.

Feleségem Római Katolikus kersztény , és első áldozó volt.

Igaz az utóbbi években ritkán járt templomba!!


Hétfőn (15-én) meg halt az édesanyja, és ma temették el, reggeli misét kértek a paptól, de mielőtt meg kezdte a misét,el ment gyónni a feleségem,és kérte a papot, hogy oldozza fel, ha az életben megbántotta az anyukáját. A pap azt kérdezte tőle, hogy van e más bűne még.... azt mondta, hogy ha a családját véletlenül megbántotta akkor az alól is oldja fel .

A pap első kérdése az volt, hogy templomban esküdött-e, a feleségem azt mondta, hogy nem, mert anyagilag nem tudtuk megengedni.A válasz az volt, hogy az nem nagy összeg!!! (De ha nincs pénz akkor igen is baj), de a lényeg nem ez volt, hanem, hogy nem oldozta fel, mert nem templomba esküdött,,kérdem én isten előtt nem egyek vagyunk???? Nem oldja fel, mert nem esküdött templomba??? Ez röhej!!! Valaki tudja rá a választ, hogy tényleg nem oldozhat fel a pap, ha nem templomi esküvője volt valakinek???? Kérlek válaszoljatok nagyon fontos volna, mert nagyon rosszul esett a feleségemnek,mert nagyon szereti az anyukáját, és nagyon bántja, hogy az atyán közvetve nem tudott még utoljára bocsánatot kérni!!

Előre is köszönöm a válaszotok!!

764. mamszi58 (válaszként erre: 761. - A14deb9047)
2010. okt. 10. 21:57
Szép ez a megfogalmazás, hogy kitörülhetetlen jegyet hagy a lelken. Milyen szép is lenne, ha kicsit többet foglalkoznánk azzal, hogy ne ilyen jegyeket hagyjunk egymás lelkében, hanem olyan szépeket, amikből később erőt meríthetnek.
763. a14deb9047 (válaszként erre: 759. - 61698013d8)
2010. okt. 1. 12:14
Látom, nem ébredtem föl teljesen; keresztszülőn sem lehet változtatni utólag.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook