Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Római katolikus hitoktató vagyok - miben segíthetek? fórum

Római katolikus hitoktató vagyok - miben segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
732. rozsa13 (válaszként erre: 731. - Doxikri)
2010. aug. 27. 07:50

Erre ne keresd a választ!

Lehet hogy te nem vagy vallásos, de sokkal értékesebb vagy mint az aki minden misén ott van!

Sajnos én ismerek sok olyan embert aki a mások keservesen előteremtett értékeit ellopta, másokat megaláz ha csak módja és lehetősége van rá ! Állítom a tíz parancsolatból szinte semmit nem tart be és minden misén ott van, gyón és áldoz!!

Nézd meg sajnos tul myomó része aki annyira vallásosnak hiszi magát, hogyan él!

Ezzel senkit nem akarok megbántani, de szerintem nem kell ahhoz templomba járni, hogy igyekezzen az ember ugy élni, hogy az ember társainak példát mutasson! Ez nem vallás fügvénye!

Én nem járok már templomba, de nem tagadom Istent, de soha nem jutna eszembe másokat meg győzni, tegyen mindenki belátása és érzése szerint!

731. doxikri (válaszként erre: 725. - A14deb9047)
2010. aug. 26. 22:15

De miért kell feltétlenül mindenkit....akinek van hite, azt miért nem lehet elfogadni és tiszteletben tartani?.....miért csak ez az egy hit és tűzön -vízen át, csak egy?........miért vagyok én rosszabb ember, ha nem akarom, de ezzel nem bántok senkit?

Miért? Miért? Miért?

730. doxikri (válaszként erre: 726. - 54840f0fce)
2010. aug. 26. 22:10
Te is láttad Zoli atyát gördeszkázni? .)
2010. aug. 26. 21:06

Igen, "találkoztunk" már. Először is fogadd együttérzésemet.

Természetesen el lehet temettetni egyházi szertartás szerint még akkor is, ha nem született.

Ez ugyan jogi kategória, számotokra élt és a szívetekben élni fog kitörölhetetlenül. A Temetési szertartáskönyvben van külön ajánlás. Ilyen esetben a sírnál/kolumbáriumnál ravatalozzák fel általában, de ezt külön jelezni kell.


És engedd meg, hogy itt idézzek egy gyönyörű temetési éneket (eredetileg J. S. Bach János passiójából való a dallam):


Ő nem halt meg, csak alszik földanyja hű ölén,

de Jézus szava hallszik, új élet, új remény:

Jer, szolgám, híven tűrtél a földi léten át,

most égi fényből fűzzél, mint győztes koronát.


Mind balzsam és szív üdve, éntőlem ami jön,

míg sápad elfeledve a mulandó öröm.

Ó, jöjj, ím, hazavárlak, már vigadj idefönn,

az angyalok honában vár boldog örököm.

*

Az egyházi házasságkötésnek nincs akadálya. Ahol megkereszteltek, onnan kell kérni keresztlevél másolatot. Amennyiben ez távol lenne a lakóhelyetektől, a plébánia is kikérheti hivatalból, amely nem lehet 3 hónapnál régebbi.

Bementek ahhoz a plébániához, ahová tartoztok, és egy-két beszélgetés után jöhet számotokra a különleges nap! De választhattok tetszés szerinti templomot is az esküvő színhelyére.


És szívből kívánom, ölelhessétek meg a kisbabátokat!


Ha lenne még kérdésed, bármikor írj!

És köszönöm a bizalmat!

728. birgi74
2010. aug. 26. 19:55

Sziasztok!

nem tudom miért érzem ugyan szükségét, hogy jelezzem, hogy rátaláltam erre a fórumra és nagyon örülök neki, de jelzem.


Elolvasgattam az első bejegyzéstől kb 6oldalt, folytatni fogom.


Örülök Zsóka, hogy Te itt vagy, és válaszolsz a kérdésekre.

Nekem is lesz kérdésem. Talán ma, talán máskor...

Na jó nem. Most.


Tudod, hogy mi volt velünk, tudom, hogy olvastál. Hogy másoknak ne kelljen keresgélni leírom, nehéz szívvel:

kisfiunk a várandósságom 39.hetében, most áprilisban, meghalt a pocakomban - egy hetünk volt a kiírásig -, császármetszéssel "született" meg, hazavittük a hamvait.

Tudom, hogy megkeresztelni nem lehetett, mivel nem éle született.

A kérdés: amikor majd eltemetjük, lehet-e rendes temetést kérni neki. A rendesen azt értem, hogy pappal.


Másik kérdés:

mi a férjemmel csak polgári esküvőt tartottunk, csendeset picit. Nagyon szeretnénk templomit is. Én meg vagyok keresztelve, ő nincsen. Én római katolikus vagyok. Azt itt már olvastam, hogy ez nem akadály, hogy ő nincs megkeresztelve, attól ugye még megesküdhetünk templomban?

Őszint elehetek? Ez a templomi esküvős dolog nekem addig volt nagyon fontos, amíg ezen a dolgon át nem estünk... és igen, továbbra is szeretném, de őszintén szólva amilyen emberségről és szeretetről és tisztességről az én férjem tanúbizonyságot tett, már nem is biztos, h ez a legfontosabb. Mert ezt nem csak én, hanem ott fent is látták...

És ez számít csak igazán.

Szóval ő ugyan nincs megkeresztelve, de a keresztényi értékeknek minden egyes elemét megtartja az életében, nem a hit miatt, hanem amiatt, h ő ilyen ember.


Köszönöm előre is a válaszodat és hogy elolvasol :)

brigi

727. mamszi58 (válaszként erre: 725. - A14deb9047)
2010. aug. 26. 18:47

Arra gondolsz, amikor azt írja az Ige, hogy, ha nem tud egy ember Jézusról, akkor nem kérik számon rajta, ha prédikáltatik neki az Ige és mégsem hisz, akkor az az ő felelőssége lesz ?

Szerintem ez arról szól, hogy az ember szuverén döntése, hogy elfogadja-e az Urat, hívővé lesz vagy nem.

2010. aug. 26. 18:44
Nekem a gyermekem Anyukája és családja minden vasárnap a templomban van, de aztán gyűlöl és haragszik rám, ami végül is "oké", de ne a gyermekemen keresztül éreztesse...
725. a14deb9047 (válaszként erre: 717. - Doxikri)
2010. aug. 26. 18:43

Lassan a magam fejével sem tudok gondolkodni, nemhogy más szándékát próbáljam elemezni.

Talán az van benne, hogy álljatok elő, akár alkalmas az idő, akár nem..., menjetek el az egész világra... Bár néha jobb, ha hallgat az ember.

724. Koszka2 (válaszként erre: 718. - Doxikri)
2010. aug. 26. 18:43
Ha betartanák sok emberrel kevesebb lenne
723. mamszi58 (válaszként erre: 716. - Rozsa13)
2010. aug. 26. 18:42

Igen, a képmutatás nagyon gáz. A fiaim dédapja gyémátdiplomás tanár volt ( csak, hogy kicsit leszálljunk a papságról ), aki azt mondta, hogy ő sosem ihat meg egy sört vagy pohár bort a kocsmában csak málnát,mert, ha betéved az egyik diákja, mondhassa neki, hogy kóstold csak meg, fiam ! Ez azért volt fontos neki, hogy követelhessen a diákoktól erkölcsös viselkedést. A volt szomszédnőm szakmunkásképzőben volt tanár, nagyon dekoratív, csinos nő volt, de csak addig követte a divatot, amíg tekintélyt tudott tartani benne. A fiam abba a kocsmába járt cigit venni, ahol az igazgatónője ivott. Hiába mondtam neki, hogy menj a kicsit odébb lévő közértbe, ha már nem vagy képes abbahagyni a bagózást, mert a nagy számok törvénye alapján egyszer az igazgatónő józan lesz és megismer. Nem hitt nekem a gyerekem és igazam lett, úgy rúgták ki az iskolából mint a sicc. A másik fiamnál az volt a gond, hogy kétes megjegyzéseket tettek a rajztanárnőre, aki 21 éves, bombasztikusan szexi cuccokban tanított.

Végül is ugyan az a téma, tekintélyt várnak el, hitelesnek hiszik magukat, pedig úgy viselkednek, hogy nem érdemlik meg.

A magyar nyelvben van egy kifejezés: tiszteletre méltó. Aki nem méltó, azt belülről fakadóan nem tisztelem. Kicsit elkanyarodtam a témától, bocsánat.

722. rozsa13
2010. aug. 26. 18:41

Sokszor az benne a leg szebb, hogy sok ember aki nem hívő sokkal becsületesebb tisztelet tudóbb,segítőkészebb, mint az aki szinte minden idelyét a templomba tölti, és ő nagy Isten félő ember!

Akkor inkább maradjak ilyen amilyen most vagyok!

2010. aug. 26. 18:39
ezer hibával
720. alfoldi13 (válaszként erre: 719. - 54840f0fce)
2010. aug. 26. 18:39
minden álszentek vagyunk
2010. aug. 26. 18:37
Mennyi és mennyi álszent ember üldögél a templomokban vasárnaponként, és tisztelet a kivételeknek...
718. doxikri (válaszként erre: 716. - Rozsa13)
2010. aug. 26. 18:36
Hogy prédikál a misén az erkölcsről, ha éppen akkor szállt ki az ágyból, ahol nővel volt? Ez nekem nem fair. Ha valaki erre tette fel az életét, hogy katolikus pap legyen, akkor tartsa be a játékszabályokat.
717. doxikri (válaszként erre: 715. - A14deb9047)
2010. aug. 26. 18:35

Tudod, mit nem értek még?

Ha én tiszteletben tartom, azt, hogy valaki hívő és nem akarom erről lebeszélni, akkor engem miért akarnak lépten nyomon megtéríteni és miért nem fogadják el, hogy én nem.....és miért nem lehetek én jó ember, csak azért , mert nem hiszek.

Ezt elmagyaráznád?

716. rozsa13 (válaszként erre: 712. - Doxikri)
2010. aug. 26. 18:32
Én is egyet értek veled. Én is a képmutatást rühellem az egészben. Semmi gondom ha valaki hívő vagy pap de éljen aszerint!
2010. aug. 26. 18:30

YouTube nem mérvadó.

Ha elmégy szombat-vasárnap este a Villányi úti Szent Imre templomba, még a földön is ülnek a fiatalok, mert nincs hely a padokban, pedig az elég nagy!

714. mamszi58 (válaszként erre: 710. - Doxikri)
2010. aug. 26. 18:28
Az a jó, hogy rajtuk meglátszik, milyen igaz az Ige, amikor arról ír, hogy gyümölcseiről ismerszik meg a fa, jó fa jó gyümölcsöt terem. Nézzétek meg, hogy ez a két ember milyen jó gyümölcsöket termett és tett le a társadalom asztalára. Böjte atyát is nagyon tisztelem, Szenczy munkásságát kicsit jobban ismerem, ezért állítom, hogy áldott ember.
713. mamszi58 (válaszként erre: 708. - Doxikri)
2010. aug. 26. 18:25
Hogy ne csak a katolikusokat szidjuk, a szomszédasszonyom református. Nem volt nagy templomjáró, de megtartotta a hitét. Meghalt az édesapja és református egyház szokásai szerint református temetése volt, majd később a templomban gyász istentisztelet. Az elhunyt unokája egy vékony pántos ruhában volt, lévén rekkenő hőség. Ahogy mentek be, a pap megállította, hogy így nem mehet be, vegyen fel egy kendőt vagy valamit a vállára. Kapott egy sálat és ráterítette a vállaira. Pár perccel később érkezett egy másik csoport egy csecsemővel, abban a csoportban több sokkal lengébben öltözött fiatal nő volt, rájuk nem szólt. Az lett a dologból, hogy a pap egybe rendezett gyász istentiszteletet és keresztelőt, hiszen az egyik elment, de itt az új. Ez 2006-ban volt és az elhunytról alig mondott valamit, azt is korteskedésre használta a választások miatt.
712. doxikri (válaszként erre: 711. - Alfoldi13)
2010. aug. 26. 18:23

Hibája mindenkinek van, de én ezt a képmutatást nem tartom helyesnek.

A barátnőm fia, ott volt, amikor ez a felvétel készült....gyakorlatilag nem vele nevettek, hanem kiröhögték....csavar atörténetben, hogy hogyan sült el, a kis videó feltétele....nem így gondolták!

711. alfoldi13 (válaszként erre: 710. - Doxikri)
2010. aug. 26. 18:21
és ha felkerülnek is és ha hibájuk van akkor is jók,mert emberek és nem tökéletes senki
710. doxikri (válaszként erre: 709. - Alfoldi13)
2010. aug. 26. 18:19

Róla már hallottam...meg a Szenczi Sándor...ha jól írom a nevét.

Persze vannak jó papok, én nem mondom, hogy nem. De azok nem is kerülnek fel a youtube-ra.

2010. aug. 26. 18:17
ma azt hiszem Böjte Csaba a papok közt egyik jó példa...
708. doxikri (válaszként erre: 707. - Mamszi58)
2010. aug. 26. 18:16

Nem. Ez már mindenkinek tök kínos...de hát "ezt itt így szoktuk"...ez mindenre a válasz....és belenyugvás!

Voltam egyszer egy kollégám temetésén és olyanokat mondott szerencsétlenről, hogy hallottam a bicskákat kinyílni a zsebekben. Komolyan mondom, a könny megmerevedett az emberek arcán....azóta is emlegetik.

707. mamszi58 (válaszként erre: 706. - Doxikri)
2010. aug. 26. 18:13
Nem a Te készülékedben van a hiba, lehet beállítani olyan vendégként is, akinek mindig nagyon örülnek, de itt nem erről van szó.
706. doxikri (válaszként erre: 703. - Mamszi58)
2010. aug. 26. 18:11
Beállít. Próbáltam értelmesen leírni, de ezek szerint nem sikerült.
705. doxikri (válaszként erre: 701. - Koszka2)
2010. aug. 26. 18:09
:)
2010. aug. 26. 18:09
Most látom, hogy miközben írtam megválaszoltad a kérdésemet, tehát storno az a része
2010. aug. 26. 18:08
Nekem nem világos, hogy Zoli "Deszkás" atya beállít vacsorázni vagy meghívják. Nagy a kettő közötti különbség. A volt férjem nagynénje 83 éves és náluk is úgy működik, hogy kitüntetés meghívni a papot ebédre, aki azután szépen kipletykálja a látottakat a többieknek. Voltam Zalában olyan templomban, ahol ki volt írva a heti díszítési és takarítási ütemterv, mikor melyik utca lakói takarítják és melyiké díszítik a templomot. Arról nem tudok, hogy ez mennyire önkéntes. De ellenpéldákat tudok, dolgoztam olyan faluban, ahol a beteghez szó szerint éjjel-nappal kiment a pap és ismertem olyan papot is, aki a szívén viselte az általa összeadott párok további sorsát és, amikor a gyónásokból hírét vette, hogy a házasságot veszély fenyegeti ( anyagi, vagy harmadik személy vagy bármi más, akkor elment "csak éppen erre jártam" a házaspárhoz és elsimította a dolgokat. Nem lehet általánosítani, hogy a papok mind ilyenek vagy olyanok, mondom én, aki nem is vagyok katolikus.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook