Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Római katolikus hitoktató vagyok - miben segíthetek? fórum

Római katolikus hitoktató vagyok - miben segíthetek? (beszélgetős fórum)


12. pmjudit (válaszként erre: 4. - A9962b9fe8)
2010. ápr. 18. 13:43
Nem akarlak megbántani, de élelemre nincs, viszont internetre van pénzetek?
11. a14deb9047 (válaszként erre: 3. - 3ce435daf3)
2010. ápr. 18. 13:43

Az egyházi házasságkötésnek feltétele, hogy legalább az egyik fél meg legyen keresztelve. Először is az illetékes plébánoshoz be kell jelentkezni. Ezt követően szokott az a bizonyos "jegyesoktatás" lenni. Ez beszélgetés és természetes, hogy némi hitbéli ismerettel sem árt rendelkezni, hiszen vállaljátok, hogy gyermeketeket a vallás szerint nevelitek majd.

És ki legyen az, aki a kisgyermeket megtanítja keresztet vetni, elmond vele egy esti imát, ha nem az anyuka?? Ezt követően végig veszitek az esküvői szertartás mozzanatait. Azt ugye mindenképpen fontos tudni, hogy a mi vallásunkban nincs válás!! Speciális körülmények lehetnek, (megtévesztés, el nem hálás, homosexualitas stb.),de ezt érvénytelenítésnek nevezzük. Amennyiben voltál elsőáldozó, akkor az esküvő előtt a gyónás szentségéhez kell járulni. Amennyiben lenne még kérdésed, nagyon szívesen válaszolok! Szép napot!

2010. ápr. 18. 13:42
Zsóka??Hova tűntél?
9. medvemama (válaszként erre: 4. - A9962b9fe8)
2010. ápr. 18. 13:42
Szia! Család segitő központba menjél el és ott segitenek élelmiszerbe és ruha osztásba egyéb intézkedésekbe legalább is nálunk igy van .Akkor önkormányzatnál van olyan lehetőség ,hogy rezsi költség hozzá járulás,rendszeres nevelési segély ,átmeneti segély .Minden szépet :)
2010. ápr. 18. 13:42
Még egy kérdés:meg lehet változtatni utólag a keresztszülőt?
7. bászti216 (válaszként erre: 1. - A14deb9047)
2010. ápr. 18. 13:40

Mi nem vagyunk összeházasodva de van egy féléves kisfiunk mostanában gondolkozunk keresztelön meg keresztelik-e esküvö nékül?

Illetve mi az a névleges keresztelés?

6. 274c9996b8 (válaszként erre: 4. - A9962b9fe8)
2010. ápr. 18. 13:39
En a helyedbe felkersnem a legközelebbi ettermet,bufet es elkernem a napi maradekokat ! Ez talan nem hangzik valami csabitoan , de több eselyed van kajat kapni , mint itt a hoxa-n !
5. 274c9996b8 (válaszként erre: 2. - Viktóriaanyu)
2010. ápr. 18. 13:37
Hat persze ez a papok dolga :)
2010. ápr. 18. 13:32
kérhetnénk szépen öntől segitséget? egyedül álló édesanya vagyok kisgyermekemet aki koraszülötként született és sokat beteg albérletben nevelem élelemre egyáltalán nem marad sosem pénzünk és már számlatartozásaim is vannak élelmet szeretnénk kérni
3. 3ce435daf3 (válaszként erre: 1. - A14deb9047)
2010. ápr. 18. 13:28

Szia Zsóka!


Akkor én kérdezek is. Mi római katolikus templomban szeretnénk esküdni. Én meg vagyok kersztelve római katolikusként, de a párom nincs. Teennőnk??Az a baj,hogy nem sok időnk van, mert össze vissza dolgozunk:( Én például most is:(

Köszi előre is.

2010. ápr. 18. 13:28

Szia!

Szerinted ha odasétálok egy paphoz hogy beszélni jobban mondva beszélgetni szeretnék vele,akkor meghallgatna?Sokszor szomorú és olyan "depresszió.félés" vagyok.Pszichológushoz meg nem akarok menni.Jobban bízom istenben.

2010. ápr. 18. 13:23
Kereszteléssel, elsőáldozással, bérmálkozással, egyházi házasságkötéssel kapcsolatos kérdésekre szívesen válaszolok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook