Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Római katolikus hitoktató vagyok - miben segíthetek? fórum

Római katolikus hitoktató vagyok - miben segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
882. megi04 (válaszként erre: 881. - A14deb9047)
2012. okt. 18. 14:13

Jelzem,nem gúnyolódni akarok!!!!!!!!

De had kérdezzem meg:Akkor ha én kimegyek a kertbe,megfogom a férjem kezét,és azt mondom:Istenem,add áldásodat ránk,és megfogadjuk,hogy bajban,békességben kitartunk egymás mellett jóban,rosszban,akkor mi Isten színe előtt házasok vagyunk?

2012. okt. 17. 16:21

Nem érzem azt, hogy én bárkire bármit is ráerőszakolnék. Az általánossággal pedig Dunát lehetne rekeszteni. Nem divathullám szerint hiszek.

Az is benne van a Bibliában, hogy az egy férfi és egy nő házassága köttessék Isten színe előtt és áldásával.

880. megi04 (válaszként erre: 873. - A14deb9047)
2012. okt. 17. 15:38
Tudod Zsóka...Én úgy képzelem,hogy Isten mindenkit szeret. A tanult embert,és az ostobát is.Én,római katolikus vagyok,ISTENBEN hiszek,DE!Nem igazán érdekel,hogy más ember hogyan nevezi ŐT! Krisnának,Allahnak,stb. Szerintem..Isten miért haragudna pl. azért,ha valaki meditál,indigónak,kristálynak bárminek hiszi,képzeli magát,ha KÖZBEN az Ő törvényei szerint él? Vagyis nem lop,nem csal,nem öl..stb.Úgy gondolom,Isten,sok színűnek teremtette a világot.Ugyanis én élhetek úgy is,hogy : Nincs Krisna,nincs Allah,nincs indigó,nincs kristály...Csak ISTEN van! De közben lopok,csalok,hazudok...Vajon így jobban szeret minket Isten?? Vagy a papok...Nem keresztelték meg a fiaimat,mert nem esküdhettünk templomba.(Bár Jézus azt mondta:Engedjétek hozzám a gyermekeket!)És sehol sem hallottam,hogy gyermek CSAK és KIZÁRÓLAG úgy mehet HOZZÁ,ha a szüleinek volt templomi esküvője...Viszont a "drága aranyos pap bácsi" 5000ft,-ért át gondolta Isten törvényeit,és megkeresztelte a gyerekeimet...
2012. okt. 17. 12:24
ha olvasod a naplóm oldalán a hit az egy nagy nagy adomány mint pl a látásunk szerintem ennél is fontosabb...van ki kap ehhez képességet hogy be tudja fogadni és biztos olyan is van köztünk kinek ez lehetetlen...
2012. okt. 17. 11:35
A szkeptikusoknak ajánlom elolvasásra Edgar Cayce a reinkarnációról című könyvét. A könyv különlegessége, hogy megtudhatjuk belőle, mikor, miért és milyen körülmények között töröltetett ki a Biblia szövegéből a reinkarnációra vonatkozó rengeteg utalás, amelyek eredetileg benne voltak, és mióta ellenzik a keresztény egyházak a lélek halhatatlanságának ezt az értelmezését. Senki nem veszít, aki elolvassa, csak gazdagodhatsz tőle!
877. Ági05 (válaszként erre: 876. - Era06)
2012. okt. 16. 23:07

Ha kell,megvallom a hitem.De nem erőltetem senkire úton-útfélen,tiszteletben tartom,ha más másban hisz,nem alázom meg,nem szólok be.De sajnos fordítva egyre kevésbé tapasztalom.

A hit pedig azért hit,mert én ebben hiszek,és igen,ne akarjon senki másra rávenni,ahogy én sem akarok senkit rávenni az enyémre.

876. era06 (válaszként erre: 872. - Ági05)
2012. okt. 16. 17:57

Ha mindenki megtartaná a hitét saját magának, "irigyen", nem akarná "jószándékból" a másikra ráerőltetni, akkor béke lenne a világon.


Melyik hit az igazi?

Ami benned van, de legyél irigy ne mond el senkinek. Főleg ne akarjon senki jobbra rávenni, úgy vasárnap délután mikor pihensz.(pihenünk)

875. a14deb9047 (válaszként erre: 874. - Aletta90)
2012. okt. 16. 17:42
Sok szerencsét hozzá :)
2012. okt. 16. 17:28

Kedves Zsóka!


Talán találóbb lett volna úgy megfogalmazni a fórum felhívást, hogy - Római katolikus hitoktató vagyok, csőlátásom van, és nem fogadok el semmilyen más véleményt a magamén kívül.

Indigógyerekek márpedig léteznek, közlöm veled, hogy én magam is az vagyok, sőt meditáció során eljutottam több előző életembe. Ha ezen el sem gondolkozol az a saját tudatlanságodat mutatja. És még valami, attól, hogy idősebb vagy, még nem biztos, hogy jobban tudod. Lehet, hogy csak hosszabb ideje élsz tévedésben.

2012. okt. 16. 17:19

Azt hiszem, sokaknak az az "újdonság varázsa."

Én is látom, hogy ezoteria, meg boszorkányok, kristály- meg indigógyerekek, meg a jóég tudja, hogy mik vannak itt... Azt hiszem, ez a XXI. század "tudatlansága"... lassan olyan sötét lesz, mint abban a bizonyos "középkorban".

Könnyebb ezekbe az ismeretlenségekbe kapaszkodni.

Az embernek akárhogy is nézzük, szüksége van a transzcendens kapaszkodókra, akár akarjuk, akár nem. Csak éppen nem mindegy, hogy mibe.

Semmi bajom a budhizmusmal, a siontizmussal, krisnásokkal, meg még nem tudom én mivel, de ezek nem a mi gyökereink. Akik a szabadságot összetévesztik a szabadossággal.

Kb. úgy hangzik az egész, hogy mindenki azt hisz, amit akar... Kultúrák, emberek, eszmék, hitek úgy jönnek, mennek, mint a nyári zápor. Akik biztosan állnak a lábukon, azokat ez a szél meg sem legyinti. Tudod, ahogy a magvető példabeszéde is bizonytja. Csak itt már a mag is más és más.

Azon sem csodálkoznék, ha nemsokára eső- meg termékenységi táncot járnának egyesek, mint Afrikában van Polinéziában.

Egy biztos: ma nehezebb kereszténynek lenni, mint 40-50 évvel ezelőtt.

872. Ági05
2012. okt. 16. 16:53

Kedves Zsóka!

Tavasszal írtam a férjem édesanyjával kapcsolatban.Azóta egyre több a reinkarnációban,ezotériában hívő ember jelenik meg a környezetemben(rokon,szomszéd,barátnő) :( A szentmiséken meg szinte csak az idősebb korosztályt látom.

Te miben látod a "hibát"?Miért terjed ilyen gyorsan ez a "hit"?

Arról már nem is beszélve,hogy milyen erőszakosan próbálják ezek az emberek rátukmálni a másikra a saját hitüket.Jehova tanúihoz tudnám őket hasonlítani.

871. a14deb9047 (válaszként erre: 870. - Giuseppe)
2012. okt. 12. 17:25
De szép tévedés! :)
870. giuseppe (válaszként erre: 867. - Kopasz98)
2012. okt. 12. 17:22

kopasz98!


Az ábra a P és X betűket ábrázolja. Ezek görög betűk: khi és ró, és azért kerültek egy jelképbe, mert ezek a görög nyelvben a Krisztus (Khrisztosz) név első betűi. Ez az őskeresztény szimbólum-csakúgy mint több másik- tehát Jézus Krisztus személyére utal.


Tévedés, hogy ez a két betű a P (pé) és X (iksz). Latin betűs kultúránkban sokan a P (pé) és X (iksz) betűnek gondolják, és kiegészítik egy A betűvel, és ebből jön a népszerű tévedés: miszerint a fenti szimbólum azt jelenti: pax, vagyis béke. Hangsúlyozom ez TÉVEDÉS.

869. a14deb9047 (válaszként erre: 868. - A14deb9047)
2012. szept. 14. 08:47

Elnézést, hiányosan fogalmaztam.

Szóval helyesen a mondat: A római katolikus vallásban alkalmazott jelkép, leginkább az Oltáriszentség - IHS - ábrázolása mellett a leggyakrabban fordul elő liturgikus öltözéken, freskón, stb.

2012. szept. 13. 22:32

A római katolikus vallásban gyakori jelkép, leginkább az Oltáriszentség ábrázolánál fordul elő liturgikus öltözéken, freskón.

Liturgiában a Pater noster utáni könyörgés befejezése után a misét bemutató papok egymás között "paxolnak", ez a békecsók jele. Ebből az alkalomból fordítják egymás felé az arcukat, illetve a többi segédkezővel kezet fognak hasonlóan, mint a hívek. Assisiben pl. egy gyönyörű virágos parkban volt kialakítva a pax szó. Hirtelen ennyit tudok mondani.

2012. szept. 13. 21:15

[link]


nekem erről a jelről lenne szükségem több infora. tudom h paxot jelent, ami béke. de mien béke meg mikor szokták használni a vallásban? több infóra lenne szükségem. lécci segítsetek! köszi!

866. Ági05 (válaszként erre: 865. - A14deb9047)
2012. ápr. 18. 21:36
Köszönöm.
2012. ápr. 18. 17:41

Most elsősorban az édesanya beszél belőlem...

Mivel te vagy az édesanyja, a te lelkiismereti kötelességed a gyermeked fejlődése.

Úgy érzem, ennek tudatában is vagy.

Azt hiszem, ezt az "vonalat" ajánlatos továbbra is tartani. A következetességen, a türelmen, tapintaton túl nincs sok lehetőség.

Sajnos az anyós ilyen irányú leszerelésére nincs tippem, nincs ilyen az ismeretségi körömben. Mondjuk én megkérdezném úgy mellékesen, hogy ő vajon mi lett volna előző életében :D

Ez az egy életünk van, ezt is nehéz helyesen megélni. Van egy fiatal anyuka ismerős, ő szokta mondogatni, hogy fenékkel nem lehet előre menni... (ill. lehet, de nem érdemes).

A többitől határozottan távol tartanám magam (jóslás, stb.). Egy biztos: nem lesz könnyű menet. Gyakorolhatod a béketűrés erényét...

Még néhányszor el kell mondanod neki, hogy NEM!!!! - kíméljen meg tőle.

864. Ági05
2012. ápr. 18. 14:55

Kedves Zsóka!


Hogyan lehetne a férjem édesanyjával megértetni,hogy nem hiszek a reinkarnációban,a reikiben,az angyalozásban?

Többször elmondtam már szépen,hogy tiszteletben tartom,hogy ebben hisz,de ő is tartsa tiszteletben,hogy vallását gyakorló római katolikus vagyok,s a kisfiam is ebben a hitben szeretném nevelni.Bár még csak másfél éves,ahányszor találkozunk,anyósom mindig előadja,hogy ez vagy az lehettél előző életedben.Most valami jóssal horoszkópot is csináltatott,abban is ilyenek vannak.Meg angyalpecséteket gyárt,hozza nekünk,hogy melyik mire jó,s ha bejött feltétlenül égessük el stb.

863. karizmatikus (válaszként erre: 855. - A562121d55)
2012. febr. 27. 23:22

Nostredamus könyvét és az életrajzát is olvastam. Ami engem elgondolkodtatott: mennyire hiteles egy olyan jós, akinek drogokra van szüksége a "látásra"? Kitől kapta a sugallatokat? Nem az Istentől.

Belekapaszkodni a Bibliába?

Igen! Ma 2012-ben bele kell kapaszkodni a Szentírásba!

Miért van az, hogy ha szóba kerül a keresztény erkölcsösség, akkor az emberek egy része lesüti a szemét, egy másik része azonnal habzó szájjal tiltakozik, és csak egy elenyésző csoport válalja fel nyíltan ezeket. Amiről szóltam: Hit, Remény, Szeretet, Okosság, Igazság, Keresztény lelkierő, Mértékletesség, Tisztaság, Alázatosság, Vallásosság erénye, Keresztény Emberszeretet erénye.

862. karizmatikus (válaszként erre: 804. - 274c9996b8)
2012. febr. 27. 23:12
A sátánt nem az emberek teremtették, hanem az Isten. A probléma akkor kezdődött, amikor lucifer megirigyelte az Úr dicsőségét és hatalmát, oszt forradalmat szervezett. Az eredmény: levettetett a fényhozó a Mennyből. Az ő és szolgálói birodalma lett a pokol. Sajnos a jelenlegi életünk folyamatos harc színtere. A tét: az emberek lelke, az erkölcsök sárba tiprása. Ennek minden nap láthatjuk jeleit.
861. karizmatikus (válaszként erre: 841. - A14deb9047)
2012. febr. 27. 22:57
Ha eltitkolja identitását, és felveszi a szentséget, szentségtörést követ el, ráadásul még hazudik is. A keresztény erkölcsösség az nem ilyen.
860. karizmatikus (válaszként erre: 846. - A562121d55)
2012. febr. 27. 22:54

A történelem folyamán mindig voltak, aki másképpen gondolkodtak az Úrról. A történelem egyes időszakaiban valóban halál járt a másképp gondolkodóknak.

De!

A Szentírás sehol nem uszít gyilkosságra. Legfontosabb parancsai a szeretet és a megbocsátás.

Az, hogy hogyan gondolsz Istenre, a te szabad akaratodon múlik, hiszen mindannyian megkaptuk. A kérdés az az, hogy amikor majd el kell számolnod magaddal az Úr színe előtt, hová kerülsz. Két lehetőség lesz: Menny és a pokol. (esetleg alternatív harmadik helyszín a tisztító tűz)

Aki az Úr nevében tesz gonoszságokat, az megkapja méltó büntetését. Sokszor olyan csatornán keresztül, amire nem is számít.

859. karizmatikus (válaszként erre: 842. - A562121d55)
2012. febr. 27. 22:43

Kedves testvér! A Szentírás tartalmaz sok sok törvényt, és szabályt. Az első, és legfontosabb a szeretet törvénye. Katolikus lévén törekszek rá én is, bár nem mindig sikerül (csendben írom, még sok szentet is elragadott néha az indulat). A Bibliát nem a gyűlölködésre írták, és főleg nem arra tanít. Azon Bibliát olvasók, akik gondolkodnak is időnként az igék felett, nos... nem fordulnak ki önmagukból. Isten háta mögé bújni? Azt hagyjuk a szektákra, ahol valóban testi és lelki terror van sokszor. A melegeket nem gyűlölni kell, hanem imádkozni értük. A más hitűeket, akik hitüket erkölcsösen, szeretetben, és másokat tisztelve élik meg, és ami fontos, felvállalják a mindennapokban, nos hát őket is tisztelni kell.

Ez a kölcsönös tisztelet viszi előbbre a világot, és nem a cinizmus.

858. karizmatikus (válaszként erre: 835. - Attila0001)
2012. febr. 27. 22:32

Sziasztok! Csak ma iratkoztam fel erre a fórumra. Hívő katolikus kereszténynek tatom magam.

A keresztség a hét szentség egyike. A Biblia tanítása szerint a homoszexualitás bűn. Hogyan vehetne fel valaki egy szentséget, ha a mindennapjait bűnben éli? Nem veheti fel, mert az szentségtörés.

Szerintem nem keresztelnek meg.

Ha eltitkolod, hazudsz. Egyre több bűnt veszel magadra.

2012. jan. 20. 09:14
azt gondolom a cél legyünk jók és ez bizonyosan nem árt sem katolikusnak se nem katolikusnak csak olyat várjunk mástól mire mi is képesek vagyunk tetteink terén hiszen hiba nélkül ember nincs
856. b2b5205284 (válaszként erre: 850. - A562121d55)
2012. jan. 19. 18:17
Utoljára, csak azt szeretném mondani, hogy nem akartalak felidegesíteni vagy megbántani. Nem akarok semmit sem rád erőltetni. Ezek olyan dolgok, hogy vagy hisz benne az ember vagy nem. Senkire sem lehet ráerőszakolni Istent vagy a hitet.
855. a562121d55 (válaszként erre: 852. - B2b5205284)
2012. jan. 19. 18:16

Mert beleképzelitek a dolgokat.... Beleolvastam egy könyvbe, ami Nostredamus jóslatairól szóltak....és képzeld el, azok a "száraz tények" meg lettek magyarázva...pedig állítólag sokminden bekövetkezett.....de persze csak akkor jössz rá hogy "tényleg bekövetkezett", ha valaki belemagyaráz valamit. Hiba egy könyvbe úgy kapaszkodni, mint ti teszitek....de ti tudjátok.


Ez volt az utolsó, mert megkövezve leszek a végén. :DD

854. a562121d55 (válaszként erre: 851. - A14deb9047)
2012. jan. 19. 18:13

Oké, befejeztem.....ha már "üldözve" leszek. :D


(Persze most is igazolódik amit mondtam....)

853. b2b5205284 (válaszként erre: 851. - A14deb9047)
2012. jan. 19. 18:13
Igen, részemről ennyi volt. Elnézést, hogy ide írtam ebben a témában.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook