Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Római katolikus hitoktató vagyok - miben segíthetek? fórum

Római katolikus hitoktató vagyok - miben segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2010. aug. 26. 18:05

Külön tudom választani a jó és a rossz tapasztalatokat. (Ahogy egy csipetnyi só is el tudja rontani a kávét...)

Most éppen a negatív időszakban vagyok, és nincs bennem neheztelés. Egyszerűen úgy látom a történteket, mint amikor az ember este megy az utcán és egy-egy ablakon be lehet látni az utcáról.

701. Koszka2 (válaszként erre: 700. - Doxikri)
2010. aug. 26. 18:05
Nincs ott nagy baj az atyával csak azt hiszi a fönöke szabin van és ö helyettesiti
700. doxikri (válaszként erre: 697. - A14deb9047)
2010. aug. 26. 18:01

Nem. Nem meghívják, hanem már délelőtt odamegy és közli, hogy ma idejön vacsorázni....azért van különbség. Ezt onnan tudom, mert anyuékhoz is számtalanszor ment volna, csak ők közölték, hogy nem, mert ők sem hívők, de nem i skatolikusok.

Na és itt a másik furcsaság....ebben a faluban pl. nem fogadják el azt, hogy valaki más vállasú is lehet. Mikor mondtam, hogy én pl. reformátusnak vagyok megkeresztelve, azt mondták az olyan, mintha meg se lennék....a zsidókat meg egyenesen semmibe veszik. na, ezt nem értem én.....

Ugyanakkor számomra egy csoda, (ateista létemre) hogy nem messze innen, Magyarföldön egy gyönyörű fából készült ökumenikus templomot építettek, a falu és más emberek saját maguk. Az egész templom fából van. Gyönyörű...már többször elmentem megnézni. Annak lelke van! És oda mehet bárki, felekezettől függetlenül.

699. rozsa13 (válaszként erre: 697. - A14deb9047)
2010. aug. 26. 18:00

Ugye azért Kedves Zsóka ezt Ön sem gondolja komolyan!

Van sok rendes pap, de vannak bizony olyanok is akiket messzire kéne küldeni az egyháztól!

Én is sokat jártam templomba, és bizony nem ok nélkül alakult ki a negatív véleményem!

Ezért lenne szükség arra hogy kiszürjék az olyan papokat akik le járatják az egyházat!

698. Koszka2 (válaszként erre: 696. - Doxikri)
2010. aug. 26. 18:00
De könyörgöm kit érdekel hogy dolgozik a templomot ki kell takaritani és kész.Az természetes hogy társadalmi munkában dolgoznak neki hisz ez igy volt mindig csak régen ezt tizednek hivták.Én egyébként csak akkor megyek templomba ha egy közeli ismerösömet temetik.Ha az én gyerekemet be zárná ledugnám a gördeszkát a torkán.hittanbol meg bukni ez agy rém és ha a gyereket nem a katolikus vallás érdekli hanem pl.hindu vagy a zsidó akkor mi van.De lássuk be neki is enni kell hisz a fönöke nem ad neki fizetést mert nem találkozik vele és hát ő se halhat éhen igaz?
2010. aug. 26. 17:53

Ezek szerint meghívják... Nem mondhatják, hogy ül a négy fal között...

Én is dolgoztam 3 évig ingyen egy plébánián.

696. doxikri (válaszként erre: 693. - Koszka2)
2010. aug. 26. 17:47

Igen érdekesen viselkedik a közösséggel. Minden este máshoz állít be vacsorázni, a hívők építik meg hozzák rendbe a parókiát, természetesen ingyen - társadalmi munkában - a múltkor az orrom előttcseszte le az egyik nőt,hogy nem ment takarítani a templomba, holott szegény csaj annyit dolgozik a munkahelyén, mint három másik és még családja is van....szóval ez az amiről nincs híradás. De most ő a hős!

Amúgy én ezért nem hívom ki a médiát, ez nem az én dolgom, nekem semmi közöm hozzá....de az az amiért én nem hiszek....mert miért higgyek annak, aki vizet prédikál és bort iszik.

Ja, és nálunk az iskolában igen, lehet egyest kapni hittanból és majdnem megbukni belőle és lehet a hittanra nem járó gyerekeket erőszakkal bennt tartani a teremben és meghúzgálni a fülét.....

:((

695. rozsa13 (válaszként erre: 692. - Doxikri)
2010. aug. 26. 17:39
Ez nem semmi!
2010. aug. 26. 17:39

Ezért nem szabad egy adott elemet kiemelni az egészből.

R-u bíboros mondta, hogy ha egy mondatot kiemelünk a Szentírásból, annak az ellenkezőjét is be lehet bizonyítani és halálra lehet ítélni.

693. Koszka2 (válaszként erre: 692. - Doxikri)
2010. aug. 26. 17:38
Hát igen itt van az amikor az ember a látszat alapján itél hisz mást nem tud tenni mert nem ismeri.Nem ö az elsö pap akiben csalódhat az ember de azért érdemes lenne kihivni a médiát és elmondani a valóságot is nem hogy meg ismerjük valójában ki is ő. De ha randes lenne biztos jót tenne a közösségnek
692. doxikri
2010. aug. 26. 17:31

Na, erre voltam kíváncsi.

Ennyit tud a média...állítólag Zoli atya már a külföldi médiákban is top-téma.

Szóval, mint mondtam, nem véletlenül kérdeztem....ti nem ismeritek és a látszat alapján az égig magasztaljátok.....de mint tudjuk, a látszat néha csal.

És most néha van.

Ez nem rendzseres, hogy ő gördeszkázik. 13 év alatt még egyszer sem láttam, pedig szinte minden nap látom. Ő a mi falunk papja.

És sajnos arról nem szól a fáma, hogy hogyan bánik a gyerekekkel és hm...a női nemmel.

Ez az egész szemfényvesztés és azt is elmondom, hogy a falu hívő, idős embereinek nagyon nem tetszett ez az egész!

691. rozsa13 (válaszként erre: 686. - Koszka2)
2010. aug. 26. 17:26
Tökéletesen egyet értek veled!
2010. aug. 26. 17:26
Az én gyerekeim fára mászni és csocsózni szerettek nagyon! Közben beszélgettünk és jókat csemegéztünk.
689. rozsa13 (válaszként erre: 685. - Doxikri)
2010. aug. 26. 17:24
Ha a gördeszkára gondolsz, akkor nekem személy szerint pozítív a véleményem, mivel a mai fiatalok, sokkal inkább felnéznek az olyan papokra akik megkeresik a hozzájuk vezető utat és így sokkal inkább és szívesen mennek az ő hittan oktatására!
688. Koszka2 (válaszként erre: 685. - Doxikri)
2010. aug. 26. 17:23

Szerintem ő az ország leg emderibb papja ő probálja a fiatalokat a valláshoz csalogatni nem rá eröszakolja mint sok kok hitoktató

nagyon sok ilyen emberre lenne szükség ha azt akarják a vallás ne nyüg legyen a fiataloknak

2010. aug. 26. 17:23
Próbáld utána csinálni! Tudod, milyen nehéz anyagból van a reverenda? Biztos vagyok benne, hogy szeretik a fiatalok! Ma már sok pap jár a fiatalokkal táborozni, úszni, kocogni, hegyet mászni stb.
686. Koszka2 (válaszként erre: 682. - A14deb9047)
2010. aug. 26. 17:18
Nem valóban nem láttam de láttam nagyon sok katolikus templomot és láttam kettő reformátust hát az sokkal ember közelibb szerintem.Egyébként szerintem a vallás egyre jobban elvesziti a jelentöségét a mai rohanó világban Hisz mi értelme a házasság kötésnek a temlomban mikor száz házasságbol kilencvenöt válással végzödik egyedül a keresztelö aminek értelmét látom
685. doxikri
2010. aug. 26. 17:16

Zsóka, bocsánat, hogy most én térek el a témától, de erről neked, illetve, nektek hívőknek, mi a véleményetek.

Én ezt teljesen komolyan kérdezem és nem véletlenül....


[link]

684. rozsa13 (válaszként erre: 680. - A14deb9047)
2010. aug. 26. 17:11

Kedves Zsóka!

Igaz kissé eltértünk a tárgytól, de én ugy érzem nem tartunk fel senkit, és mivel ez forum, miért ne beszélhetnénk! Nem kell hogy mindenkinek ugyanaz legyen a véleménye! Nem érzem, hogy tiszteletlen, vagy durva hangnembe menne a beszélgetés!

2010. aug. 26. 17:09
Azért jó lenne az első hozzászólást visszaolvasni.
682. a14deb9047 (válaszként erre: 681. - Koszka2)
2010. aug. 26. 17:07
Nem látta mondjuk a bajai, szegedi, vagy a Dohány utcai zsinagógát? Mondjuk a Szent István Bazilika a közelébe se jár...
681. Koszka2 (válaszként erre: 680. - A14deb9047)
2010. aug. 26. 17:04
Mivel én katolikus vagyok ezt a vallást ismerem és ugytudom katolikus forumban vagyunk nem értem a kérdését azokat a vallásokat nem ismerem hogy menyire kábitsák a hiveket
2010. aug. 26. 17:00

778. hsz.


Kissé eltértünk a fórum eredeti témájától.

679. Koszka2 (válaszként erre: 678. - A14deb9047)
2010. aug. 26. 16:58
Ez mire kérdés?
2010. aug. 26. 16:54
A zsinagógában, a hindu, muszlim, mohamedán templomokban??
677. Koszka2 (válaszként erre: 674. - Alfoldi13)
2010. aug. 26. 16:51

Biztos vagyok benne hogy másképen ezért nem nem kell vizet prédikálni mikor bort iszik.

Ha elmenne egy katolikus templomba ott láthatná mi is az a fényüzés a renheteg aranyozott diszités ami arany.Mondja Jézus feragott képet ne imádj mást se teszünk hisz mindenhol szobrok vannak,vagy ott van az öltözetük a papoknak hát arrol eszembe jut minden csak a szerénység nem

2010. aug. 26. 16:48
Minek rágódni a múlton? Tapasztaltam a saját életemen, bőrömön, de én nem vagyok hajlandó ilyen dolgok miatt elrontani a hangulatomat. Előre kell nézni, nem visszafelé.
675. rozsa13 (válaszként erre: 668. - A14deb9047)
2010. aug. 26. 16:42

Ezt nem értem? Miért ne derülhetne ki, hisz nem bűnöző!!!

Igen meg lett keresztelve és nem lett el titkolva hogy hívatásos katona!

Érdekes módon a rendszer váltás után nem voltak a katonák a papok ellenségeik, még a laktanyákba is be költöztek mint tábori lelkészek!

Csak egyes papok,összekeverték a katonaságot a komonizmussal!

De nem minden katona volt komonista!

674. alfoldi13 (válaszként erre: 669. - Koszka2)
2010. aug. 26. 16:36

én nem vagyok a fegyver hive..tény,..és ez itthonra és más országokra egyaránt igaz..nem tudom azt irni ,hogy másképpen reagálnék ha mert szerencsére nem volt ha...de mivel emberből vagyok biztosan másképpen reagálnék ha baj lenne

fényüzést én nem látok...

2010. aug. 26. 16:36

Ismétlem! Általánosítani sohasem szabad!

A repülők veszélyesek; másodpercenként 5000 gép van fenn a levegőben; hány zuhan le belőlük, hányan halnak meg? Sokan mégis félnek gépre ülni. Csak Magyarországon naponta átlag 6-7 ember hal meg autóbalesetben.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook