Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pyelectasia - vesemedence tágulat. Segítsetek!!! fórum

Pyelectasia - vesemedence tágulat. Segítsetek!!! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
147. malkata (válaszként erre: 146. - Ancsi1980)
2012. márc. 28. 20:16
Szuper! Így tovább, remélem sikerül kinőnötök a tágulatot!
146. Ancsi1980 (válaszként erre: 145. - Malkata)
2012. márc. 28. 16:56
Na ideértem a gép elé! A tágulat nem nőtt, 8,5 helyett 8lett és a csípőjét is rendben találták, úgyhogy könnyes búcsút veszünk a terpesz pelustól is. Nagyon örülünk az eredménynek és nektek is!!!
145. malkata
2012. márc. 28. 11:57
Nálunk a pisi negatív lett, 2 hét múlva visszük újra:)
144. malkata (válaszként erre: 143. - Ancsi1980)
2012. márc. 28. 09:59
Köszi:)
143. Ancsi1980 (válaszként erre: 142. - Malkata)
2012. márc. 28. 09:17
Mi is szorítunk nektek!
142. malkata (válaszként erre: 141. - Ancsi1980)
2012. márc. 28. 09:05
Szorítunk nektek! Nekünk ma lesz meg a laborlelet, remélem negatív!
2012. márc. 27. 22:11
Na holnap kontroll, remélem nem nőtt a tágulat!!!
2012. márc. 15. 16:12

Húú, nem is bírtam visszaolvasni, annyit írtatok.


Egyszer olvastam erről a C vitamin dologról, és -már meg nem mondom hol- nagyon jól le lett vezetve, hogy miért igen, és miért nem.


Alapvetően kell a C vitamin.

Vesekőből is többféle van, az összetételétől függ, hogy annak használ-e, vagy árt.

Az egyik fajta vesekő képződését (az arra fogékony személyeknél) elősegítheti. Viszont a maradék nem tudom hány féle vesekőhöz semmi köze a C vitaminnak.


Biztos rajta van valahol neten, nem is emlékszem, hogy ki írhatta, de érdemes rákeresni, mert nagyon érthető anyag volt.

139. malkata (válaszként erre: 138. - Enmöri)
2012. márc. 14. 18:25
Én hiszem, hogy nem okoz gondot a C vitamin, nagyon nagy adagban se, mi szoktuk is szedni, de most babát várok, így nem szedem. Amúgy több ezret is letolunk, igaz nem naponta, de gyakran.
138. Enmöri (válaszként erre: 137. - Malkata)
2012. márc. 14. 10:57

:-D

Sehogy nem tud jót tenni az ember:-)

Na ezért nem szeretek már mindenféle tanulmányokat olvasgatni, mert akkor már fényevők lennénk, de még az is káros...Maradok a régi jó bevált szokásunknál.

137. malkata (válaszként erre: 136. - Enmöri)
2012. márc. 14. 09:43

Nem tudom az arányokat, 60 mg-ost kap, olyan 4-5 kilós macska, szerintem neki az elég nagy adag, de ha a doki szerint jó....


Az áfonya is okozhat vesekövet, úgyhogy így jártunk:S

136. Enmöri
2012. márc. 14. 07:49

Igen ez engem is elgondolkoztatott.:-)))A macskák biztos másképp működnek :-)

132-133 hozzászólás azért született, mert ott tisztán és érthetően leírja, hogy nagy mennyiségű és hosszútávú alkalmazás esetén fordulhat elő vesekő.Kis mennyiségben nem ártalmas, sőt... lehet a macskának is csak azért kell egy :-)

135. malkata (válaszként erre: 132. - Enmöri)
2012. márc. 13. 15:56
Ez érdekes, persze a gyermekeink nem macskák, de öreg macskám azért szed C vitamint (elég bitang naponta beadni neki), hogy ne legyenek kövei:)))
134. Enmöri
2012. márc. 13. 15:37
A mi c vitaminunk 100mg-os.Nem gondolom, hogy ezzel a mennyiséggel okoznék gondot, főleg azért nem mert elég szennyes mocskos városban élünk, időnként lázas is volt manó, és persze egy ideje nem szedünk gyógyszert, de elég sokáig szedtük.Mindeddig 1 vizsgálaton sem volt soha vesekő vagy vesehomok jelenlétére utaló jel.
133. Enmöri
2012. márc. 13. 15:33

Hogy kinek mennyire van szüksége ebből a vitaminból, annak eldöntésében segíthet, ha megvizsgáljuk, milyen tényezők befolyásolják/növelhetik meg a C-vitamin-szükségletet. Ilyenek lehetnek


a lázas és fertőző betegségek,

a tartós fizikai megterhelés,

és az olyan külső tényezők is, mint a szennyezett városi levegő, a dohányfüst, illetve a nehézfémek, rovar- és gyomirtók, tartósítószerek rendszeres használata (illetve az érintkezés velük),

valamint egyes gyógyszerek (fogamzásgátlók, antibiotikumok) hosszas szedése, mivel az ezekben lévő – a szervezetre ártalmas – anyagok közömbösítéséhez rendszeres és a napi 60–800 mg-nál nagyobb dózisú anitoxidáns-bevitelre lehet szükség.

132. Enmöri
2012. márc. 13. 15:30
A leggyakoribb és -komolyabb probléma azonban a vesekőképződés. A nagy mennyiségben bevett, mesterségesen előállított aszkorbinsav ugyanis a szervezetben sajátos kémiai anyaggá (oxaláttá) alakul át. A napi 1000 mg-ot pedig elsősorban azoknak nem tanácsos túllépniük, akiknek már volt kalcium-oxalátos vagy húgysavas köve, illetve genetikusan hajlamosak a vesekőképződésre. A túlzott aszkorbinsav-bevitelkor ugyanis a vizeletben megnő az oxálsav és a húgysav mennyisége, ami vesekő(vek) kialakulásához vezethet. Ennek bizonyítására például amerikai urológusok végeztek vizsgálatokat, melyek azt is igazolni látszanak, hogy a napi 2000 mg C-vitamin – hosszú időn át tartó – szedése még a kőképz(őd)ésre nem hajlamos kísérleti személyeknél is megnövelte a káros, a vesét terhelő anyagok koncentrációját.
131. Ági05 (válaszként erre: 130. - Bazsalikom31)
2012. márc. 13. 11:46
Ezt mondta nekem is a gyerekorvos.
130. bazsalikom31 (válaszként erre: 127. - Malkata)
2012. márc. 13. 08:00
Én úgy tudom a sok C vitamin terheli a vesét, és épp az okoz követ... Nem tudom, minden orvos mást mond...
129. malkata (válaszként erre: 128. - Enmöri)
2012. márc. 12. 18:21
majd megkérdezem én is és iratok fel Cebiont. Ivással vannak gondok, mozgással nincs, mint egy normális kisgyerek folyamatosan ficánkol:))
128. Enmöri
2012. márc. 12. 12:45
Nekünk még minden doki csak ajánlotta a c vitamint.Soha egyik sem mondta, hogy ne.Annyit mondtak mindig, hogy lehetőleg rengeteg folyadékot igyon a gyerek és mozogjon, mert ha esetleg vesehomok keletkezik is így kimosódik.Nálunk sem az ivással sem a mozgással nincs gond
127. malkata
2012. márc. 10. 20:42

A C vitamin terhesen is folyamatosan orvosi "vitákat" vált ki:) Én alapból 1000 mg-ot szedtem, de valaki szerint terhesen ne szedjem, valaki szerint kell szedni...

Nálunk a macska kap a vesekövére C-vitamint folyamatosan, mert savasít és akadályozza a kőképződést. Nem lehet ezért javasolják az áfonya mellé, mivel úgy tudom az is okozhat veseköveket.

126. Ági05 (válaszként erre: 125. - Sanka02)
2012. márc. 10. 19:45

Igen a gyerekorvos,akinek a férje urológus.

Gondoltam,jobban tudják.A kórházi kezelő orvosunk semmit nem mondott.

125. Sanka02 (válaszként erre: 124. - Ági05)
2012. márc. 10. 13:36

Érdekes. A fiamnak csak 1 veséje működik. Előző hónapban volt egy vesemedence gyulladása, ésa a nefrológus 2-300 mg C vitamint javasolt naponta+tőzegáfonya. Szerinte nem terheli a vesét.

Nektek háziorvos mondta?

124. Ági05
2012. márc. 10. 12:28
A C-vitamint az orvos javasolta?Mert nekünk kifejezetten azt mondta,ne terheljük ezzel a gyerek veséjét,csak 5 cseppet kapjon naponta,azt is kizárólag téli időszakban.
123. Enmöri (válaszként erre: 121. - Malkata)
2012. márc. 10. 07:44
Nekem a tőzegáfonya szirupot már nem hajlandó csak úgy bevenni ezért egy kis teába szoktam rejteni, mert úgy lecsúszik.Bérescseppet kapja, c vitamint illetve én megvettem neki az aktival kidet, ugyan 3 éves kortól írja, de a védőnőnk szerint 2 évesen sem fog gondot okozni.
122. malkata (válaszként erre: 121. - Malkata)
2012. márc. 9. 16:14
Illetve szed a kicsi:)
121. malkata (válaszként erre: 120. - Enmöri)
2012. márc. 9. 16:14
Szia! Tök jó, hogy írtál. Én nagyon remélem, hogy semmi gyulladás nem lesz most se, sose volt, csak nem gyengítette el az uretert a műtét annyira, hogy visszaáramlás legyen a húgyhólyagból. nagyon remélem. Ma elkezdtük a tőzegáfonya szirupot, de majd nézek olyat is amiben nincs cukor, olyan mintha higítatlan szörpöt inna. Megkérdezhetem milyen vitamint szedsz?
120. Enmöri (válaszként erre: 119. - Malkata)
2012. márc. 9. 11:35
Bence 3 hetes kora óta antibiotikumozott.2x megpróbáltuk az elhagyást az orvos javaslatára, mind a 2x vesemedence gyulladással szenvedtük meg.16 hónaposan aztán még egyszer megpróbáltuk elhagyni a gyógyszert, azóta antibiotikum nélkül élünk, helyette folyamatos vitamin és tőzegáfonya szirup van, javulás a tágulatoknál ugyan nincs, de lassan 8 hónapja megúsztuk a gyulladást és már ez is nagyon jó.
119. malkata (válaszként erre: 116. - Malkata)
2012. márc. 9. 09:22
Ja igen, tegnap beszéltem a gyermekorvosunkkal, azt mondta, ő még az AB elhagyása előtt elkezdene vörös vagy tőzegáfonya készítményt adni a kicsinek és szedje ezt folyamatosan. Baktérium ölő, fertőtlenítő és a vizelet pH-ra is jól hat. Hát jobb mint az AB az tuti, bár kicsit elkeserít, hogy nem felejthetjük el ezt az egészet, hanem naponta szedni kell valamit, lehet örökre?
118. malkata (válaszként erre: 117. - Bazsalikom31)
2012. márc. 9. 09:19

Nem tudom mi a menete ennek az egésznek, de teljesen megértelek. Kislányom egy évesen elküldték olyan diagnózissal, hogy olyan kicsi a tágulat, hogy nem igényel további követést se. Aztán fél év múlva a hidegzuhany, hogy megnőtt a tágulat. És még akkor is az volt, hogy még kinőheti...

Ne keseregj, csak legyél erőszakos mindenben, hogy figyeljenek rá, ne bagatellizálják el a dolgot. Nem lesz baj, a műtét is egy megoldás, nem annyira szörnyű, ne félj tőle, bár szívből kívánom, hogy ne jussatok el addig és tényleg elmúljon!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook