Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pyelectasia - vesemedence tágulat. Segítsetek!!! fórum

Pyelectasia - vesemedence tágulat. Segítsetek!!! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
57. Ági05 (válaszként erre: 55. - Malkata)
2012. jan. 13. 23:02
Sajnálom.Nem értem miért kerültetek ki a gondozásból 14mm-nél.Nekünk a másik tágulat 13mm,és továbbra is kell járnunk.
2012. jan. 13. 16:14

köszönöm a válaszokat!

3 hó múlva megint lesz uh

2012. jan. 13. 14:14

Én kislányomnál is már pocakban látszott a tágulat. Egy évesen 14 mm volt, így kikerültünk a gondozásból, hogy nem nagyfokú, tuti elmúlik, követést se igényel. 1,5 évesen mégis háromszor akkora volt. Az orvosok szerint se átlagos ez, tényleg kinövik, de azért bármi megtörténhet sajnos.

A legutolsó ultrahangon is azt mondták hogy nagy a tágulat, de még kinőhető, más baj nem látszott, csak az izotópos vizsgálaton derült ki, hogy nem lehet a műtétet tovább halogatni.

54. Ági05 (válaszként erre: 52. - A01aa57d8a)
2012. jan. 12. 22:20

Kisfiamnál már a pocakban észrevették.A későbbiekben először csökkent,utána nőtt.19mm-nél nem volt nagyobb.Ekkor izotópos vizsgálatot javasoltak,belementünk.Minden rendben volt.Majd 6 hónap múlva újra izotópost,a tágulat nem nőtt,így negáltuk a vizsgálatot.Nem bántam meg,hogy nem egyeztünk bele.A kezelő orvos elmondta,hogy megvan a menete,milyen vizsgálatokra küldik ezeket a gyerekeket.Ha baj van,látniuk kell uh-n.Attól,hogy izeg-mozog el kell kapnia egy jó képet,azon mér.Nálunk is mindig 3 doktornő uh-zik váltakozva a kontrollokon.Egyéves korában az egyik vesén teljesen eltűnt a tágulat,a másikon még van minimális.A leírtak alapján ez nem olyan nagy mértékű tágulat a kislányodnál.De nem vagyok orvos!Mikor nálunk kiderült nagyon utánajártam,utánaolvastam.

Kontrollokra mindenképp vinném,és vizeletvizsgálatra is rendszeresen.

53. malkata (válaszként erre: 52. - A01aa57d8a)
2012. jan. 12. 21:23

Én azt mondom, hogy engedj minden vizsgálatot, nem a gyerek kínzására, hanem az érdekében csinálják. Nálunk 2 évig húzták a dolgot, míg szinte sürgősségi műtét lett a vége, teljesen elzáródott a vesemedence, ha tovább várunk rámehetett volna a veséje. Jobb lett volna ha nem az utolsó pillanatban "harcolom" ki én a vizsgálatot, hanem egy normális orvos elküld időben.

Különben persze, kinőheti, legalábbis nekünk végig ezt mondták, még a 2 éves kori 35 mm-es tágulatra is. A 2 év alatt UH-t 4 orvos csinált 3 kórházban, nem egy egy mm-en múlik, hanem hogy még megvan és kb. ugyan akkora, ami jó, mert a kicsi meg nőtt. Azt nem tudom, hogy a mozgolódás mennyire számít, szerintem ha elkap egy jó képet a doki, akkor úgyis azon mér.

2012. jan. 12. 21:16

sziasztok:)

kislányomnak 6 hetesen 14mm es tágulatot találtak bal oldalon.Rá 3 hóra 12mm-t mértek, rá 3 hóra ma megint 12 mm-t.Hólyagfeltötést akartak, de nem engedtem.Mind3 uh-t más-más orvos csinálta, így szerintem nem korrekt!Kórházban nem voltunk, mindig minden vizelete negativ!Abban maradtunk 3 hó múlva megint kontroll.Elnőheti??Nektek mindig ugyanaz csinálja az uh-t??A kislányom izgett-mozgott, sirt, kapálózott, lehet igy jól uh-zni???

2012. jan. 12. 20:07

Általában én is itt vagyok.

Az én fiam múlt héten esett át vesemedence gyulladáson. Pedig 3 éve semmi nem volt.

50. Ági05 (válaszként erre: 49. - A01aa57d8a)
2012. jan. 12. 20:04
Igen,szinte minden nap benézek.Mi a kérdésed?
2012. jan. 12. 13:30

sziasztok

jár erre valaki?

2012. jan. 6. 22:20

Sziasztok!

Rencsi jó, hogy most írtál, így legalább eszembe jutott ez a fórum is. Sajnos hétfőn az én kislányom is megműtötték, pyelon plasztikát csináltak rajta, tegnap jöttünk haza a kórházból. Ha bárkinek kérdése van az I.Gyermekklinikával vagy a műtéttel, izotópos vizsgálattal, lábadozással kapcsolatban, szívesen válaszolok. Bár jobb lenne ha minden babuci inkább kinőné a tágulatát:)

2012. jan. 6. 21:50
Ja, még csak annyit, hogy a vizeletvizsgálat nem feltétlenül jelzi jól a helyzet súlyosságát, mert nálunk például mindig(!) negatív volt az eredmény, hetente vittünk mintát elemzésre és ennek ellenére a műtét szükséges volt, különben elveszítettük volna a fiam bal veséjét.
46. rencsi76 (válaszként erre: 45. - Bazsalikom31)
2012. jan. 6. 21:40
Szia! Én 32 hetes terhes voltam, mikor észrevették a kisfiamnál a vesetágulatot, ami folyton csak nőtt. Születése után többször uh-zták, 2 hetes volt mikor az orvosa tájékoztatott, hogy a műtét nem kerülhető el, mert a vese károsodik. (Nálunk a jobb vese rendben volt, a bal pedig csecscsemőökölnyi, vagyis 50 mm körüli volt akkor.)6 hetesen voltunk először izotópvizsgálaton, az mutatta meg, hogy milyen arányban működnek a vesék. Ne félj a vizsgálattól! Ha szükséges menj el, semmi nehézség nem volt benne. Egyébként a vizsgálat utáni nap műtötték és a bal vese annyira károsodott már akkorra, hogy egy nagyobb darabot el kellett belőle távolítani. Megszűntették az uréter szűkületét, ami atágulatot okozta és minden teljesen rendben zajlik azóta is. 1 év múlva volt a következő izotópvizsgálat és majdnem tökéletes eredménye lett, szóval nagy mértékű javulást írtak a papírra. A vizsgálattól rettegtünk, mert egy egy éves gyerek hogy fog mozdulatlanul feküdni 25 percig - gondoltuk, de nagyon jól ki van ez találva, segítettek az aszisztensek is és minden rendben zajlott, pedig örökmozgó a gyerkőc. Én bátorítalak, hogy keress fel másik orvost is, ha tanácstalan vagy. Több orvos többet lát alapon, mi is így jutottunk végül a Heim Pálba, Dr. Merksz Miklós főorvoshoz. Elhiheted mennyit aggódtunk mi is és mennyi félelem volt bennünk a vizsgálatok miatt is, de azt mondom, minden jól alakult és örülök, hogy időben jó kezekbe kerültünk.
45. bazsalikom31 (válaszként erre: 44. - Ági05)
2011. okt. 20. 17:15
Na ez az, amitől tartok, hogy nem indokolták rendesen, csak mondták, hogy ezt szokták ilyen esetekben. Itt a fórumon már többet megtudtam, mint a dokimtól. köszi mindenkinek a hasznos hozzászólásokat. Azt hiszem megvárom a köv. UH-t és én is reménykedek, hátha csökken. :)
44. Ági05 (válaszként erre: 41. - Bazsalikom31)
2011. okt. 19. 22:17
20 hetes kismama voltam,mikor kiderült.Nekem is azt mondta a doktornő,hogy uh-val és vizeletvizsgálattal nyomonkövethető.Ha nagy mértékű lett volna a tágulat,illetve nem negatívak a vizelet leleteink,akkor vállaltam volna a 2. izotópost.De ahogy neked is indokolták "az izotópos vizsgálatnak abszolút indikációja nincs",ezt nekem is mondták.Meg,hogy végülis lehet még tolni ezt a vizsgálatot,de előbb-utóbb el kell menni,mert ez a rendszer.Na,akkor döntöttem úgy,hogy a másodikat megtagadom.Nem láttam értelmét,hogy kínozzák,vizsgálgassák a gyereket.
43. Sanka02 (válaszként erre: 41. - Bazsalikom31)
2011. okt. 19. 19:57

Nekem a nefrológus azt mondta, hogy már magzati korban is elkezdődhet a vesekárosodás. A magzatvíz sem teljesen steril. A fiam is így lehetett. De hogy miért csak 9 hónapos volt amikor tünetei voltak, arra egy doktor sem adott választ.

A legutóbbi Uh szerint a jó veséje kompenzálta bajt több vese szövtetet növesztett, így jó 2 cmrel nagyobb neki mint kortársaié. Ebből következtette ki a doki, hogy a baj már magzati korban elkezdődött, ezért reagál rá a szervezete ilyen szépen.

2011. okt. 19. 15:11

Mi jövö héten megyünk az esedékes 2 havonkénti UH-ra. Bár elég nagy a tágulat bal oldalon, legutóbb 26 mm volt, előtte 2 hónappal pedig egy centivel nagyobb, még nem merült fel az izotópos vizsgálat. Elvileg ez az 1 cm eltérés is lehet attól, hogy túl sok vizelettel volt tele mert nem pisilt előtte, úgyhogy a pár mm-es csökkenések, növekedések nem igen számítanak. Kicsit én is félek, hogy ez a nagyfokú tágulat károsíthatja a veséjét, bár a doki azt mondta, hogy inkább a gyulladás árthat neki.


Nekem is 4D UH-n derült ki kislányomnál a tágulat, újszülöttként 22 mm (!!!) volt, majd fél évesen 1 cm alatti, 1 évesen olyan 1,5 mm. Szóval váltakozott elég rendesen. Persze elvileg a kicsivel együtt nő a tágulat is... Pisit havonta viszünk laborba.

41. bazsalikom31 (válaszként erre: 40. - Sanka02)
2011. okt. 19. 12:00

Kedves Sanka02!


Természetesen elolvastam az összes hozzászólást és igazából akkor ijedtem meg egy kicsit. Nekünk először az orvos azt mondta, hogy 10-ből 8 gyereknek van ilyen,és valószínű kinövi. És örüljek, hogy kiderült, mert így jól nyomon lehet követni. A hozzászólásokból arra gondolnék, hogy ha nézik UH-gal és nem nő, vagy esetleg csökken a tágulat, az jó. Ha pedig nincs baci a vizeletben az is jó jel, és ezekkel az egyszerű dolgokkal megállapítható hogy van e baj a vesével is vagy sem. Nálatok, mivel nem vették észre időben, sajnos tényleg komoly lett a probléma és őszintén együtt érzek veletek. Kérdés az, hogy ha tényleg gond van a vesével is, akkor az a baktériumok jelenlétéből, vagy a tágulat növekedésből következtethető e. Illetve, a vesemedence tágulat miatt nagyobb e az esélye, hogy a vese már károsodott. Még csak most született és már károsodhatott a veséje??? Ehhez nem kell több idő? Mert egy 3-4 hónapos gyereknél már el tudom képzelni, hogy addigra kialakul. Bár egy hozzászólásban már azt is olvastam, hogy méhen belül kialakult és terhesség alatt már kiderült. Igazából engem már az is megviselt, hogy az újszülött gyerekemet UH-ra kellett vinnem egy lepukkant kórházba, ahol közel 1,5 órát kellett várni a doktornőre és szegény gyerek szétordította az agyát. Ráadásul az izotópos vizsgálatnál nem nagyon szabad mozognia és nagyon sajnálom, hogy ott fog majd vergődni. Szóval én csak tényleg körbe szeretném járni a dolgokat, mert most kezdek szembesülni ennek problémának a komolyságával. Igazából a doktornő azt mondta, hogy "az izotópos vizsgálatnak abszolút indikációja jelenleg nincs", szóval az ilyen problémáknál minden gyereket protokollszerűen elküldenek minden vizsgálatra. És mi van ha kiderül, hogy a vese sem működik megfelelően? akkor rögtön megműtik? Köszi a gyors válaszokat!!!

40. Sanka02 (válaszként erre: 37. - Bazsalikom31)
2011. okt. 19. 05:47
Ha ehhez a témához visszaolvasod a hszólásaimat, nálunk komoly baj lett, hogy nem vették észre időben. Gyermekem már csak 1 vesével él.
39. Ági05 (válaszként erre: 37. - Bazsalikom31)
2011. okt. 18. 15:34

Szia!


Mi elmentünk izotóposra,de én is sokáig hezitáltam.Minden rendben volt.Akkor azért küldtek,mert az egyik vesén a tágulat nőtt 3mm-t (18x10-es lett).Utána folyamatosan csökkent,az egyik vese már teljesen rendben,a másikon még van minimális tágulat(most múlt 1 éves a kisfiam).9 hónaposan újra akartak küldeni,folyamatos csökkenés mellett,akkor megtagadtam a vizsgálatot.Most már csak fél évente kell majd járnunk kontrollra (ultrahang).Nekünk azt mondta a kezelő orvos,hogy ezzel a vizsgálattal kiderül károsodott-e a vese,van-e vizeletvisszafolyás,és ne izguljak nem kap olyan sok sugarat a gyerek.

Neked kell döntened,nem vagyok orvos,de a tiétek sem olyan mértékű tágulat,hogy ez a vizsgálat indokolt lenne.

Az egyik barátnőm kislányánál,már uh-n kimutatták,hogy van vizeletvisszafolyás,és kisebb műtétre van szükség.25-30mm,amikor már komolyan aggódni kell.

A gyerekorvosunk meg azt mondta nekem,hogy mióta ilyen fejlett az ultrahangozás,azóta minden 3. gyereknek van vesemedence-tágulata.

Remélem,tudtam segíteni valamit.

38. gpetra (válaszként erre: 37. - Bazsalikom31)
2011. okt. 18. 15:12

Én csak a magam tapasztalatát tudm leírni. Nekem felnőtt koromban volt vesemedence tágulatom. Az izotópos vizsgálat azért kellett, mert az ultrahang azt nem mutatja ki, hogy rendesen működik-e a vese. Arra jó az izotópos vizsgálat, hogy ez kiderüljön.


Szerintem jobbat nem tudsz tenni annál, hogy hallgatsz az orvosra.

2011. okt. 18. 15:07

Helló mindenki!


A kisfiam 3 hetes. Születése után 2 nappal egy fertőzés miatt átvizsgálták. Kiderült, hogy többek között vesemedence tágulata van. Jobb és bal vesén is. J pyelon:14x13, B pyelon: 12x12. 3 hetes korában újra ultrahang J:13x9, B:16x15. Tehát a jobb kicsit csökkent, a bal kicsit nőtt. A doktornő izotópos vizsgálatra akar küldeni minket. Ettől kicsit tartok. Igazából nem tudom milyen előnye van, fölöslegesen nem akarom mindenféle vizsgálatra vinni. Sokan mondták (a doktornő is), hogy a babák nagy része kinövi. Ha baj lenne, az UH kimutatná, vagy a havi vizeletvizsgálat? Idáig nem is akartam komolyan venni és elhinni, hogy beteg lehet.4kilós, erős egészséges kisbaba. Mi történhet, ha nem megyek el az izotópos vizsgálatra???meddig érdemes halogatni? Hogy lehet egy ilyen bajt "kordában tartani?" Köszi előre is a választ.

2011. júl. 12. 22:26

Nálunk nem volt semmi fertőzés, amikor antibiotikumot szedett akkor se volt valószínűleg semmi, csak óvintézkedés volt a dokik részéről. Így immunerősítőt se szedünk, inkább szopiztunk eddig, de most úgy döntött nem:(

Egy évesen 14 mm volt a tágulat, akkor a nephrológus el is küldött minket, hogy ez akkora mintha nem is lenne, nem kell vele törődni, csak ha lázas, vagy büdi a pisi akkor. Most, mivel én aggódtam elmentünk egy UH-ra és kiderült, hogy szépen megnőtt, most 34 mm:( De műtét még mindig nem jött szóba, csak most már mondták, hogy lehet nem növi ki...

35. Sanka02 (válaszként erre: 34. - Malkata)
2011. júl. 12. 21:32

Műtét nem jött még szóba? A kisfiamnak III-IV. stádiumú VURja volt, és az antibiotikumok mellett is volt minimális fertőzések ( néhány fvs mindig volt a vizeletben). Alig volt egy éves az első műtétnél, utána megismételték, azután már csak pár hónapig gyógyszereztünk, azóta rendbe van. Összesen 13 hónapig szedett antibiotikumot folyamatosan.

Valamilyen immunerősítőt szedtek?

34. malkata (válaszként erre: 33. - Sanka02)
2011. júl. 12. 20:53
Hát már születéskor tudtuk, hogy valami lesz, így gondolom minden doki komolyan vette, hogy vigyázni kell a fertőzésekkel. Szerencsére háziorvosunk is rendes, erre az UH-ra is simán elküldött, pedig csak egy izguló anyuka hülyeségének tűnt.
33. Sanka02 (válaszként erre: 32. - Malkata)
2011. júl. 12. 16:09
Valószínű, hogy nálatok már a legapróbb tüneteket is komolyan vették, hamar kiderült. Biztos jó dokitok van.
32. malkata (válaszként erre: 31. - Sanka02)
2011. júl. 11. 17:24
Szerencsére mi ilyen szempontból jó kezekben vagyunk, pár hetesen volt egy pár napos étvágytalansága, már akkor is rögtön a vesére gyanakodtak. Valahol olvastam, hogy lehet károsodás ha nincs gyulladás akkor is, ezért izgulok és remélem 2 havonta elég egy UH.
31. Sanka02 (válaszként erre: 30. - Malkata)
2011. júl. 11. 17:13

Nekünk már csak akkor vették észre a tágulatot mikor többegyére feküdtünk bent kórházban húgyúti fertőzéssel. Itthon 2 hónapon át hordtam a dokihoz, hogy hetente lázas. Ráfogta vírusra, fogára, végül 40 fokos lázzal küldött kórházba. Ott tenyészett ki a vizeletből egy nagyon masszív kórházi baktérium, amit nagyon nehezen tudtak kikezelni.

Utána csináltak Uh-ot, cystographiát, és itt derült ki a betegség, és a károsodás.

Ha egy kicsi hőemelkédése is van nézzetek minél hamarabb vizeletet. De ha felügyelet alatt van nagy baj nem lehet, csak mindig laboorozni kell láz, hőemelkedés esetén.

30. malkata (válaszként erre: 29. - Sanka02)
2011. júl. 11. 16:53
Ó szegénykém, én nagyon szeretném megelőzni, hogy ez történjen velünk is. Sok gyulladása volt? Vagy mitől halt el a veséje? Elhalhat fertőzés nélkül is?
2011. júl. 11. 16:23

Szia! Úgy van ahogy a doki mondja türelemmel várni. A kisfiamnál későn vették észre a bajt, az egyik veséje teljesen elhalt. Most 3,5 éves, ez 9 hónapos korától volt, még mindig járunk.

Csodaszer nincs a károsodásra, mindent végig próbáltam: homeopátia, aloe vera, természetgyógyász.

28. malkata (válaszként erre: 27. - Ági05)
2011. júl. 10. 22:36
Hova jártok dokihoz? Sószegény étkezést én is kérdeztem, doki szerint felesleges, ép a veséje. Szerencsére eddig nem volt semmi gyulladás, a strandot kerüljük, nehogy összeszedjen valamit.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook