Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pyelectasia - vesemedence tágulat. Segítsetek!!! fórum

Pyelectasia - vesemedence tágulat. Segítsetek!!! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2012. márc. 8. 16:51

Mi is ma voltunk UH-on. Teljesen elkeseredtem.

januárban már úgy tűnt kinőttük a tágulatot az egyik oldalon, erre visszajött és a másikon pedig megduplázódott a mérete. Doki szerint 90%, hogy visszafolyás, elég tág az ureter is. Már alig várom az izotópost, de csak 28-ra volt időpont.

Teljesen kiborultam, annyira biztos voltam benne, hogy kinövi és nem lesz semmi baj. Ezek után mi szokott következni?Kicsit magam alatt vagyok...

116. malkata
2012. márc. 7. 17:14

Sziasztok!

Ma volt a kontroll UH, pindurit nagyobb a tágulat mint DJ katéterrel (most 18 mm, akkor 15 volt), ez így normális, következő UH fél év múlva. AB-ot szedette volna még a doki (vannak akik évekig szedik), mondtam nem annyira akarom, így 2 hetente vizelet labor, ha az ok, akkor nem kell AB.

115. malkata (válaszként erre: 112. - Zarahell)
2012. márc. 2. 20:17
Most jön a tesó, remélem nála megússzuk a dolgot:) Évfolyamtársamnak a háromból két gyereknél volt, de csak az egyiket kellett műteni, a másik kinőtte.
114. malkata (válaszként erre: 113. - Zarahell)
2012. márc. 2. 20:15
Ja neki belső katétere van, amíg az benne volt kellett AB, most hogy kivették, 2 hét múlva kell menni UH-ra(kivételtől számítva), azt mondták addig szedje még. Ez így 2,5 hónap:S Gáz.
113. Zarahell (válaszként erre: 110. - Malkata)
2012. márc. 2. 20:11

Ne csináld.. Miért??????


Nekem brutálul be volt gyulladva, de nem volt erről szó, hogy ennyi ideig antibiotikum. Csak a katéter másfél hónapig.


Talán mert ő pici, és kirántaná a katétert??

112. Zarahell (válaszként erre: 111. - Malkata)
2012. márc. 2. 20:08

De, nekem nyomták, hogy örökletes, de senkinek nem volt a családban.


Szerintem egy csomó dologtól függ, nem feltétlenül örökletes.

111. malkata (válaszként erre: 109. - Zarahell)
2012. márc. 2. 13:07

Jaj nagyon durva tágulatod lehetett:S


Majd megkeresem a saját leleteim, mintha nekem is lett volna valami gubanc a vesémmel, bár azt mondta akkor a nephrológus, hogy nem számít. Rozinál a másik vesét legutóbb egy kicsit másnak látták anatómiailag, de az se gond elvileg. Nem mondták, hogy ez az egész örökletes-e?

110. malkata (válaszként erre: 109. - Zarahell)
2012. márc. 2. 13:05
Azért remélem, hogy a kicsinél sikerült szinte teljes gyógyulást elérni, szerencsére gyulladása sose volt, csak sajna a műtét óta antibiotikumot szed, remélem szerdán azt mondja a doki, hogy elég lesz. Szerintem 2,5 hónap nagyon nagyon sok, csak nem gyengíti le ez a saját védekező rendszerét.
109. Zarahell (válaszként erre: 107. - Malkata)
2012. márc. 2. 08:25

Nekem is mindig tágultak voltak a kelyhek, de most legutóbb tényleg semmi nem látszott a vesémen.

És ahhoz képest, hogy nekem másfél liter (!!!!!) folyadékot szívtak le anno -most jut eszembe, hogy napra pontosan 5 éve :) -, igazából kész csoda, ahogy a vesém jelenleg kinéz. :)


És legutóbb a dokim mondta, hogy elég 1 év múlva a kontroll. Bár azóta egy kis fertőzést összeszedtem, de ez valószínűleg így is lesz később is, gondolom a kisebb-nagyobb pangás miatt.


De hát ezt fél lábon is! :)

108. malkata (válaszként erre: 106. - Zarahell)
2012. márc. 1. 21:34
Ok, szerdán leírom:) A DJ kivétel előtt 1,5 cm-es volt a tágulat, gondolom ennyit tudtak tenni (különben azt hiszem 3,5 cm volt max.). Lehet csak idővel fogja kinőni, sebaj. Különben azt mondták gyermekkorban bár nagy műtétnek számít, de szinte mindig komplikáció mentes és teljes gyógyulást hoz. Ez nagyon biztató, így erre hajtunk:D
107. malkata (válaszként erre: 105. - Zarahell)
2012. márc. 1. 21:31

a veséhez egy leginkább tölcsér szerű vesemedence csatlakozik, nálunk az volt megnyúlva, így leszűkítették, valamint a húgyvezetékből is a tetején leszedtek egy darabot, amiben a szűkület volt. Bár volt pár kehely is tág, azokkal nem tudom mi lett, gondolom elférnek:)


UH-on folyamatosan nézték a veseszövet elvékonyodását, utolsón már enyhe volt Rozinál, de mondták, hogy nem csak a gyulladások, hanem a folyamatos nyomás is okozhat gondokat.

106. Zarahell (válaszként erre: 101. - Malkata)
2012. márc. 1. 20:46

Szerintem érdemes nézni izotóposon is néha.

Ezen a malacfarok dolgon röhögtem! :D


Azért szerencse, hogy észrevették, és nem lett nagyobb baj.


Érdekel, hogy milyen lett az eredmény, majd írd le! :)

105. Zarahell (válaszként erre: 100. - R-csii)
2012. márc. 1. 20:42

Szia!


Én a Romics (?) professzor írását olvastam, és azt hiszem, abban volt benne, hogy ha sokáig fennáll a tágulat, akkor az nem tesz jót a szöveteket, és maradandó károsodás lehet, amit ugye sehogy nem lehet visszafordítani.


A műtét során a veséből kivezető "csövecskét" műtik, a veséhez -ha nem kell- nem nyúlnak.

De furcsa nekem, hogy semmit nem csináltak.

104. malkata (válaszként erre: 103. - R-csii)
2012. márc. 1. 09:55

Nekem is az időhúzás volt a zavaró, mindig csak, oké, hát ez van, még mindig kinőheti, 2 hónap múlva jöjjünk újra, addig havonta labor. Ebből lett kicsit elegem és ki is derült, nem alaptalanul aggódtam. Lehet egy telefonhívást megérne, ha felhívnád a pesti dokikat, vagy valamelyik orvosi fórumon kérnél tanácsot orvosoktól.

Kívánom Nektek, hogy minden rendben legyen, hátha idővel tényleg elmúlik vagy kicsit összemegy a tágulat!

103. R-csii (válaszként erre: 102. - Malkata)
2012. febr. 29. 17:48
Köszi a hozzászólást! Mi Pécsre járunk, soha semmi gondom nem volt ott senkivel, mindenki segitőkész, csak az időhúzást nem értem. De köszönöm az infót, jól jött, megfontolom a váltást, bár nagyon messze van tőlünk, de a gyerek az első ha ő helyzete megkivánja lépek!
102. malkata (válaszként erre: 100. - R-csii)
2012. febr. 28. 20:42

Hát én nem vagyok szakember, de nekem elég rémisztőek amiket írtál. Hova jártok orvoshoz?


Plasztikánál a vesét nem bántják, hanem az alatta lévő vesemedencét szabják meg, meg ahol a szűkület van a húgyvezetékben. Kislányom (ő novemberben lett 2 éves) a SOTE I. gyermekklinikán műtötték, Dr. Verebély Tibor. Sok helyről hallottam, hogy ő a legjobb, de nem tudom, mással nem találkoztam. SOTE I.-en nephrológos Dr. Máttyus, bár őt is jónak mondják, nálunk ő húzta az időt, így én nem bízok a továbbiakban benne, így nem ajánlom. Szerintem telefonálj be és keresd Dr. Verebélyt, és mond el neki mi van, kérdezd meg megmutathatod-e a leleteket személyesen. Én is így tettem. Ha hívod talán úgy 9 körül lehet elérni, előtte vizit utána műtétek. Inkább több szem lássa mint valami baj legyen. És szörnyű, hogy a kicsid megműtik, én nagyon rosszul viseltem, ellenben Rozi nagyon jól, le a kalappal a picik előtt!! az a nagy seb meg inkább legyen minthogy veséje ne legyen nem?

101. malkata (válaszként erre: 99. - Zarahell)
2012. febr. 28. 20:33

Szia, nem vettem észre, hogy írtál.

Elvileg Rozinál nem volt vese károsodás. ' évesen azt mondták meggyógyult, minimális a tágulat, de anyukaként eldöntöttem, fél év múlva le kell ellenőrizni ezt és a körzeti orvosunk is partner ebben. Akkor már elég nagy volt a tágulat, de még húzták, húzták a dokik, végül 2 éves múlt mikor elmentem egy másik dokihoz, aki izotóposra küldött. Ott a vese jól működött (azt hiszem 52-48% volt, tehát nem volt nagy eltérés), de nem tudott ürülni még vízhajtóra se dupla időtartamú vizsgálat alatt se, így arra következtettek, hogy lezárult a szűkület, nincs elfolyás. Ez karácsony előtt volt, lehet azonnal műtik, ha nem 23. van, így csak január 2.-án került rá sor. Most még van tágulat, de lehet marad is, így csinálták a plasztikát. Múlt szerdán kivették a katétert (már tudom, hogy a DJ az dupla J, eddig kettős malacfaroknak mondták csak:D), jövő szerdán UH, hogy rendben van-e. P.plasztika közben a doki azt mondta szerinte nincs vesekárosodás, szép volt színre a veséje, hát ezt ő tudja. Nem tudom lesz-e még izotópos még, remélem nem, elég lesz csak a sok UH.

100. R-csii
2012. febr. 28. 18:50
Sziasztok! Kisfiam most 2.5 éves. Pyelethasiát diagnosztizáltak nála születése után, minkét vesén, extrém súlyosat.Jobb veséje (5 hónaposan) 28x22x50mm és 16ccm volt a köbtartama a tágolatnak a parenchyma körkörösen elkeskenyedett 3-4mm.Bal vese ekkor 9x13x27 mm 1.7ccm tágulattal.Reflux és VUR nem igazolható, uréteren két szűkület van, 1-2 mm közöttiek ekkor. Ma a jobb vesében 87x30mm 42 ccm a tágulat, bal 79x30mm 8ccm a tágulat, parenchyma 7-8 mm.(arányaiban ez nem jó az UH orvos szerint) A több mint két év alatt, kétszer voltunk MAG3 renographia vizsgálaton, egyszer cystographian. Kétszer volt műtétre előjegyezve, mindkétszer a sebészeti konzilium úgy itélte meg, hogy még várni kell, háta valami csoda folytán elnövi. 2011. áprilisi MAG 3 reno-n a bal vese 44.5%-ban, a jobb vese 55.6%-ban elfolyási akadálya funkcionális eredetű. Általában 2-3 havonta járunk kontrollra. Hol jobb, hol rosszabb az eredmény. Olyan mintha UH orvos függű lenne az eredmény. A radiológusok mindjárt a műtét időpontját kérdezik tőlem és értetlenkednek azon, hogy eddig miért nem volt. 1.5 éves koráig, egyik fertőzésből mentünk a másikba bele. A sok antibiotikum hatására (hiába a pre- és probiotikumok) körömgomba alakult ki lábon,ami mai napig fennál, kiiirthatalan, immunrendszer szinte nulla, aztán mononukleózisos lett. Most hogy az egyik vese 8, a másik 42 ccm-is megint várunk szeptemberig valami csodára. Fogalmam sincs mit tehetnénk, igaz már "rég" volt fertőzésünk, helyette begyűjtöttünk egy "kis pikkelysömört" ami nincs ezzel persze összfüggésben. Tehetetlennek érzem magam, gyerek nem szenved ugyan, vagy nem látni rajta. Egészséges gyerek képét mutatja, étvágya jó, értelmes, korának megfelelően növekszik. Vajon meddig kell várni, vagy meddig fognak minket a csodára váratni mivel funkcionális eredetű a gond? Mikorra kellene elnőnie ezt? Most 50%-ban működik a rosszabbik vese. Mi az az érték szerintetek, amit már nem lehet visszaforditani? Mit tesznek a veséjével a plasztika során? Hogyan lesz a nagy "lyukból" kicsi? Ezt tudják atoszkópisan műteni? Ha igen hol? Ha valaki tudna információval szolgálni nagyon megköszönném!
2012. febr. 20. 19:29

Már olvasgatom vissza, akkor náatok is megvolt a pyelon plasztika. :)


Izotóposon utána javult, vagy romlott az eredmény?

És a műtött veséje neki milyen arányban maradt működőképes?

98. Zarahell (válaszként erre: 96. - Malkata)
2012. febr. 20. 19:24
És kislányoddal mi történt? Itt most láttam, hogy ő is ilyesmin ment át, még szerencse, hogy idejében észrevették.
2012. febr. 20. 19:20

Igazából nem volt vele semmi baj előtte, de mégis születési rendellenességnek mondták, én ebben kicsit kételkedek.


Szóval nem tudom, hogy "jó" volt-e előtte.. Mostanra van egy jó, és egy nem annyira jó. A legutóbbi uh-n már szinte nem is látszott a tágulat, de már volt egyszer ilyen, de akkor is kezdődött később elölről.

Most is a legutóbbi vizeletvizsgálaton újra tele pozitív lett, valószínűleg, mert könnyen elszaporodnak nálam a bacik, mivel lassú.


Biztos, hogy károsodott a szövet, mert a legutóbbi izotóposon huszonöt -vagy mennyi- százalékos lett csak a jobb, és ez igen romló eredmény.


Viszont mivel a bal működik (bár már kaptam arra is kritikákat, hogy nem tökéletes), és mivel a vérképemen a vesefunkciós eredmények továbbra is jók, ezért nem kell semmit csinálnom.


Sokat iszom, tisztított víz, homeopátia, sok zöldség.


Ja, a DJ katéter az bent van a hólyag és a vese közt.

De ki is vezették, meg volt, hogy másfél hónapig rendes katéterrel voltam.


Köszi! :)

96. malkata (válaszként erre: 94. - Zarahell)
2012. febr. 20. 14:05

Én is kívánok jó egészséget a továbbiakban Neked!


A "jó" veséd nőtt meg? Egész annyira, hogy kidudorodott? Uha DJ katéter az azt jelenti, hogy kivezették a pisit? Nincs valami módszer, hogy jobban működjön a veséd? Vagy károsodott a szövete ezért lassabb?

95. Ági05 (válaszként erre: 94. - Zarahell)
2012. febr. 20. 13:55
Nem semmi,amin keresztülmentél.Jó egészséget Neked!
94. Zarahell (válaszként erre: 92. - Malkata)
2012. febr. 17. 07:43

Nekem nagyon nagyra megnőtt a vesém, és fájt.

Viszont mivel nagyon sok dolgot elszúrtak és félrediagnosztizáltak, igazán máig nem tiszta az egész, hogy mi is volt.

Fájt, és ki volt dudorodva az oldalam. Minimálisan ürült csak a vesém, szóval amíg az első félresikerült műtétem után rendbejöttem, addig DJ katétert kaptam, és aztán pyelon plasztikát csináltak, kivágták a szűkült részt.

Sajnos azóta is lassú a vesém, szóval mindenre figyelni kell, mert pillanatok alatt elszaporodik benne mindenféle.

20 éves voltam, mikor kiderült, és azonnal műtöttek is.

93. malkata (válaszként erre: 86. - Bazsalikom31)
2012. febr. 7. 20:11
Jó összefoglaló, kislányomnál veleszületett szűkület volt az ureter és a vesemedence határán, doki azt mondta, ez azért alakult ki, mert a fejlődés során ezek a szervek külön sejtcsoportból alakulnak ki, és nem jól "találkoztak" össze (mintha rosszul fúrnák két oldalról az alagutat és nem találkoznának középen. Ez fejlődési rendellenesség. Mivel tágult a vesemedence, ettől még jobban alakultak ott a dolgok és a szűkület is fokozódott, lezáródott, zsákvese lett (izotópos vizsgálaton látszott, hogy hiába voltunk ott dupla ideig (2x25 perc), az ürülés nem indult meg). A kelyhek is tágak voltak első pillanattól kezdve. Fertőzés, gyulladás sose volt. Ha nem műtik meg, akkor cisztásodás, állomány csökkenés, vese elhalása következett volna.
92. malkata (válaszként erre: 91. - Zarahell)
2012. febr. 7. 20:01
Tök jó, hogy egy felnőtt is jelentkezik, akinek ez a betegsége. A ciszták elmúltak a műtétek után? Régebben műtöttek, vagy már felnőtt korodban? hogy derült ki?
2012. febr. 6. 19:31

Aha, de látom, hogy nagyon régi a topic, most nézegetem vissza.


Lényeg, hogy a vesém kitágult, meg becisztásodott. Azt mondják az okosok, hogy veleszületett szűkület miatt, szóval műtöttek egy jópárszor.


De látom, hogy itt lezongoráztátok, nem nagyon tudok újat mondani szerintem. :)

2012. febr. 6. 19:25
Nálunk VUR a diagnózis.
2012. febr. 6. 19:21
Na, visszaolvasom már, nem kotyogok addig.. :)
2012. febr. 6. 19:20
Hydronephrosisnak van nálam nevezve, de ez ugyanaz?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook