Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pyelectasia - vesemedence tágulat. Segítsetek!!! fórum

Pyelectasia - vesemedence tágulat. Segítsetek!!! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2022. febr. 14. 21:42

Sziasztok!


Ha jár még erre valaki, aki értintett: létrehoztam egy facebook csoportot "Vesemedence-tágulat, VUR-támogató csoport" néven, hátha tudunk sortársakkal beszélni.

176. nilem023 (válaszként erre: 175. - Magdi985)
2021. okt. 11. 13:17

Az orvosok szerint veleszületett, tehát látni kellett volna igen! Nem tudom miért nem vette észre..... de már mindegy is! Ti szerencsések vagytok hogy már tisztában vagytok ezzel a dologgal és így hogy csökken is nem hiszem hogy sok gond lesz vele! Nyomon kell követni és ennyi, tényleg ne ijedj meg tőle!

A másik vese teljesen ép és normális! Azt hozzá kell tenni hogy nekem is az egyik vesém kisebb mint a másik de ez nálam felnőtt korban derült már ki! Az is lehet hogy örökőlte!

Azt kell mondjam kár a neten bármit is nézni erről mert tényleg ahány gyerek ez annyi féle! Mindegyik az de mégsem....

175. Magdi985 (válaszként erre: 174. - Nilem023)
2021. okt. 10. 08:54

Ez jó hír, hogy megoldódni látszik a probléma!

Azt meg tudták egyébként mondani, hogy már magzati korban is ott volt-e a probléma, vagy csak utána alakult ki?

A másik vese az nálatok jól működik, vagy azon is volt eltérés?


Én teljesen el vagyok már veszve, annyi mindent össze olvastam a témában.

Nem értem, hogy ha maga a vesemedence tágulat folyamatosan csökken, akkor most ez az uréter probléma hogy jöhetett…. Néha én is arra gondolok, hogy ott volt ez eddig is, csak most profibb szakember nézte, jobb géppel.

174. nilem023 (válaszként erre: 173. - Magdi985)
2021. okt. 9. 21:30

Igen, még ott folyik a pisi! Nem marad így szerencsére!Mivel már jók az eredmények ezért várjuk a sztómazárást! Várólistán van de még nincs időpont! Nem egyszerű egy év van mögöttünk!

Az hogy miért nem derült ki..... hát ez jó kérdés! Vissza néztem az összes papírt amit kaptam de sehol nem írták ezt! Pedig magán orvosom volt minden szuper korszerű géppel egy csomó pénzért és mégis... nem minden a fogadott orvos sem az biztos!

173. Magdi985 (válaszként erre: 172. - Nilem023)
2021. okt. 9. 16:39

Szia! Köszönöm a válaszod!

Ha jól értem, nálatok még mindig az a helyzet, hogy a hasa alján folyik ki a pisi?

Ez így is fog maradni?

Hogyan lehet az, hogy nem vették észre magzati korban, hogy ilyen probléma van? Nem volt elég alapos az UH?

172. nilem023 (válaszként erre: 171. - Magdi985)
2021. okt. 9. 14:51

Szia!

Az én fiamnál voltak ilyen problémák, viszont ez nálunk nem derült ki magzati korban!

Az ureter tágulat valószínű vizelet visszafolyás miatt van, mert vhol nem tud rendesen elfolyni a vizelet a hólyagba!

Ez így nem hangzik jól de folyamatos kontroll alatt ez nem lesz probléma el fogja nőni jobb esetben! Ha marad születés után is ez akkor valószínű antibiotikumot fog kapni egy jó darabig! Ha esetleg az ureternél nem csökken a tágulat akkor azt katéteretéssel tudjak orvosolni! Sajnos ez sebészeti beavatkozás de kés nélküli!

Nálunk későn vették észre már 9 hónapos volt és addigra olyan rosszak voltak az eredmények hogy vesemegtartó műtét kellett! Ez azt jelentette hogy a bal oldani hugyvezeték a hasfalon kívülre lett vezetve! Van egy kis luk a hasa alján és a pelusba folyik a pisi! De mikor a kórházban voltunk volt ott egy öt hetes baba szinten hasonló gonddal! Nála is már magzati korban kiderült!Ő neki elég volt “csak” katéter felvezetés! Elmúlott már egy éves és minden oké vele! Már nincs katéter és antibiotikum sem!

Ne aggódj! Nem egyedi eset sok ilyet láttak már az orvosok!

De remélem mire megszületik a baba minden oké lesz!

Bízom benne hogy tudtam segíteni!

2021. okt. 5. 16:55

Sziasztok.

Pár hete , hónapja írtam.

20. Heti UH-n 7-7 mm pyelon tágulat, 24.héten már csak 5-5.


Na, ma jött megint a sokk: 31 heti UH: egyik oldalon már csak 3 mm, az okénak mondható, másik oldalon maradt az 5 mm, de jött hozzá az, hogy az uréteren is van tágulat, nem is kicsi, 10 mm körüli.

Hólyag rendben telődik.


Találkozott valaki ilyennel?

Másik orvos csinálta most ezt a vizsgálatot. Vajon csak alaposabb volt, és eddig is megvolt az uréter probléma? Nem tudott erre választ adni, érthetően.


Újabb két hét aggódás a kontrollig.

170. Noi77 (válaszként erre: 169. - Magdi985)
2021. aug. 25. 11:21
Jujj,de jó hír,örülök neki! Én hétfőn megyek kontrollra. Múlt héten az egyik oldalon 10×13-mas volt a másik oldalon 13x18-as. Annyira örülnék ha a nagyonn picit visszább húzódna. Beszéltem a Semmelweis Egyetem Gyermekklinikán egy nephrológussal,mert oda irányítottak és ő is csak annyit tudott mondani,hogy nyomon kell követni. Ha esetleg a vesén látnak károsodást (de ilyen ne legyen),akkor kell hamarabb megindítani a szülést. Amíg szépen nő és nincs vese károsodás maga a,tágulat miatt nem kell aggódni.
2021. aug. 25. 11:10

Szia!

Ma volt a kontroll uh.

A 20.heti nagy UH-n volt 7,5 mindkét oldalon.

Ma, a 24+5 napos kontrol vizsgálaton már csak 5-5 mm mindkét oldalon.

Azt mondta az orvos, hogy emiatt már újabb vizsgálat nem kell, elég lesz a 30.heti nagy UH alkalmával ránézni.

168. Noi77 (válaszként erre: 160. - Magdi985)
2021. aug. 14. 13:35
Majd azért megírnád,hogy mi volt az ultrahangon?
167. Noi77 (válaszként erre: 162. - Magdi985)
2021. aug. 14. 13:33
Igen,engem is a nifty teszt és a jó méretű tarkóradő vígasztal.
166. Noi77 (válaszként erre: 163. - Magdi985)
2021. aug. 14. 13:32
Én már 44 éves vagyok és a korom miatt ajánlott a szívultrahang. Persze nem kötelező,de így vagyunk nyugodtak. A tágulattal valóban magzati korban nem tudnak nagyon mit kezdeni csak figyelni.
165. Noi77 (válaszként erre: 164. - 55f529333f)
2021. aug. 14. 13:30
Köszönöm,hogy megírtad! Egyre jobban esik le a kő a szívemről,hogy talán mégsincs akkora baj. Még egyszer köszönöm!
2021. aug. 14. 12:47
Sziasztok. 15évvel ezelött a 20.ik héten a kisfiamnàl is vesemedencetàgulatot diagnosztizàltak. Azt mondta az orvos hogy 15mm alatt nem tekintik kórosnak mert nagyon gyakori. Az összes uh.n ellenőrizték voltunk Genetikai uh.n is. A legrosszabb kimenetel a születése utàni műtét lett volna de az sem azonnal. Nekünk 1éves koràra szépen rendeződött. Nem kellett semmilyen beavatkozàs. Minden jót kívánok nektek is.
2021. aug. 14. 10:31

Szív UH miért szükséges?

Egyébként ha ki is derül, hogy nem csökkent vagy esetleg nőtt ez alatt az egy hét alatt, akkor sem lehet csinálni vele semmit, én úgy tudom.

162. Magdi985 (válaszként erre: 161. - Noi77)
2021. aug. 14. 10:30

Lehet a méret miatt?

Érdekes, mert aki nekem csinálta a 20.heten az UH-t az a 25.hétre adott időpontot. Kérdeztem hogy nem-e lenne jó hamarabb, azt mondta hogy felesleges, mert ennyi idő alatt nem várható változás. A múlt héten, azaz a 22. héten vittem vissza a leletet a saját nőgyógyászomnak, akitől megkérdeztem hogy nem nézne-e rá, de ő is azt mondta hogy biztos hogy nem lenne változás, feleslegesen meg nem ultrahangoz.

Érdekes h itt teljesen más a hozzáállás.

Ha a Nifty jó lett, akkor gyanítom tuti nincs szó down szindrómaról. Egyébként én is olvastam h ez erre is utalhat. De annak lenne más jele, tarló redő, orr.

161. Noi77 (válaszként erre: 160. - Magdi985)
2021. aug. 14. 09:19
Az én dokim nem legyintett rá,konkrétan beparáztatott. Azt mondta ez túl nagy eltérés a baba korához képest. De az is lehet,hogy végig ekkora marad és akkor ahogy nő a pici már ez a méret sem lesz akkora probléma. A Semmelweis Egyetem 1.sz Nőgyógy klinikára utalt minket,csütörtökre kaptunk időpontot. Előtte még szerdán az Istenhegyi Géndiagnosztikára megyünk szívultrahangra. Ott csináltatuk a nifty tesztet is,aminek jó lett az eredménye. Tegnap telefonon beszéltem egy biológus nővel is ott,mert azt olvastam,hogy genetikai rendellenességtől is lehet többek között Down szindrómától. De bízok a 12.hetes genetikai ultrahang eredményben ott mindent rendben találtak. Tarkóradő,orrcsont is. Azért bennem van a para rendesen. Tegnap óta csak vegetálok. Nem bírok enni,hasmenésem van a gyomoridegtől. Próbálom terelni a gondolataimat és bízni a legjobbakban.
160. Magdi985 (válaszként erre: 159. - Noi77)
2021. aug. 14. 06:38

Szia. Egyel alattad írtam, hasonló a problémánk.

Engem a 25.hétre hívott vissza az orvos ami kb 10 nap múlva lesz. Mármint a genetikus-UH vizsgáló, aki a két nagy ultrahangot csinálja.

Időközben én az előző leletet vissza vittem a saját nőgyógyászomnak, aki csak legyintett, hogy fiúknál ez semmiség, 15 mm alatt nem kell aggódni, gyakori, igazából ezt nem is tekintik eltérésnek, csak egy jelzés.

A védőnő is azt mondta, hogy gyakran találkozik vele, nem tud olyat, akinek baj lett volna belőle.

Milyen vizsgálatokra mentek? Újabb Uh?

159. Noi77
2021. aug. 13. 18:37
Sziasztok! Ma voltam a 20.hetes genetikai ultrahangon,ahol a kisfiamnál 12-13 mm-es vesemedence tágulatot látott az orvos. Csütörtökön megyünk további vizsgálatra. Van esetleg olyan anyuka,akinek ugyanígy a 20.heti vizsgálaton ekkora mértékű tágulatot diagnosztizáltak a magzatán és már előrehaladottabb a tehessége? Mik a tapasztalatok e téren? Sajnos nagyon megvagyok ilyedve...
2021. júl. 22. 07:07

Sziasztok!

Tegnap a 20 hetes UH-n az orvos közölte, hogy a kicsi mindkét oldali veséjében lát egy-egy 7 mm nagyságú vesemedence tágulatot.

Én teljesen kétségbe estem, de ő úgy tűnt, nem annyira, azt mondta, mivel fiú, nincs ok aggodalomra, gyakori, elmúlik, kinövi, de ha mégse, születés után megoldható.

Annyit kért, hogy a következő, 30.heti nagy UH előtt is menjek el mèg egyszer hozzá, hogy ránézzen.

Az asszisztens is azt mondta, amikor egyeztettük az új időpontot, hogy ez csak egy pyelon, semmiség, annyi csak, hogy oda kell rá figyelni.

Érdeklődnék, hogy ez tényleg ennyire sűrűn fordul elő, valóban nem okoz később nagy problémát?

Eddig minden rendben volt, most pedig teljesen leforrázva állok a dolog előtt.

157. 55f529333f (válaszként erre: 156. - Agi2020)
2020. szept. 28. 18:19
Szia. A fiam így született. Màr a pocakban kiderült a diagnózis. Antibiotikumot kapott és havonta jàrtunk kontrollra. Egy éves koràra elnőtte. Most 14éves és azóta sem volt semmi ilyen jellegü betegsége.
156. Agi2020
2020. szept. 28. 18:06
Sziasztok van itt mèg valaki akinek a gyermekènek vehemence tàgulata van/volt?
2016. máj. 19. 14:23
Sziasztok a msgzati vesetagulas mitol lehet?
154. f64f0d9a69 (válaszként erre: 153. - Malkata)
2012. ápr. 2. 13:56
Gyógyhatása: A szegfűszeg kiváló görcsoldó, elmulasztja a hasfájást, fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő hatású.
153. malkata (válaszként erre: 152. - F64f0d9a69)
2012. ápr. 1. 20:55

Már egy ideje szedi, remélem már hat.

Mire jó a szegfűszeg? Mi fájdalomcsillapítónak használjuk, fogfájásnál teába, azzal öblögetni...

152. f64f0d9a69 (válaszként erre: 151. - Malkata)
2012. ápr. 1. 19:00

A gyógynövények hatása lassú, remélem nálatok beválik!

Én a teámba 1-2 szem szegfűszeget szoktam rövid időre beledobni. ( ki kell halászni hamar)

151. malkata (válaszként erre: 150. - F64f0d9a69)
2012. ápr. 1. 18:52
na holnap kiderül, hogy mennyire hatásos az áfonya:) persze gondolom más baci is lehet mint coli....
150. f64f0d9a69 (válaszként erre: 137. - Malkata)
2012. ápr. 1. 16:30

Jobbulást kívánok mindenkinek és ezt még idemásolom, mert egy kis kiigazítás áfonyaügyileg :)

[link]


A vörös áfonya a népgyógyászati tapasztalatok és az újabb kutatási eredmények alapján is eredményesen alkalmazható húgyúti megbetegedések, fertőzések kezelésére, ugyanis olyan anyagot tartalmaz, amely képes meggátolni az E. coli baktérium megtelepedését a hólyag falán, illetve a húgycsövön. Emellett a vörös áfonya a vesekő és a húgyhólyagban előforduló homok kialakulásának megelőzésére is alkalmazható. A vörösáfonya megakadályozza, hogy a baktérium hozzátapadjon a hólyag falát borító hámsejtekhez, ez pedig radikálisan lecsökkenti a baktériumok megbetegítőképességét.

2012. ápr. 1. 15:59

[link]

Vesekövet okoz-e a C-vitamin?

Nem. A vesekövek kalcium-oxalát, húgysav- vagy struvit kövek lehetnek. C-vitamin kövek nincsenek. A vesekő kialakulásának egyik oka a vesetestecskék gyulladása (glomerulonephritis) vagy a vesemedence

gyulladás. A C-vitamin nem árt, hanem véd a gyulladások ellen. A vesekő legfőbb oka az alacsony vízfogyasztás

148. malkata
2012. ápr. 1. 15:07
na tegnap estére piros lett a nunija, holnap viszünk megint pisit:( Remélem nincs gyulladás:( francba ezzel!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook