Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei fórum

PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei (beszélgetős fórum)


2015. szept. 11. 17:25

Sziasztok. Megjöttek az eredményen Zalaegerszegről

.genetikailag minden rendben van,az immunológian találták valamit.TPO pos.aalutoimmun thyreoiditis,latens hypothyreosis. Erre kell szednem napi fél thiroxint.azt hiszem a TSH-m magas.volt mar valaki igy? Kettő sikertelen lombikom volt.

9470. Asszenav
2015. szept. 11. 15:26
És ezt minden lombik előtt csinálni kell? Gondolom nem elég az elsőnél, hanem ha nem sikerül akkor a következő előtt is így kell?
9469. Asszenav (válaszként erre: 9468. - Zsebi82)
2015. szept. 11. 15:24
Jézusom, még megjegyezni sem könnyű, mikor mit szúrok vagy szedek... Hasba kell szúrni? Térdműtét után kellett hasba szúrni véralvadásgátlót, párom beszúrta mindet, de nagyon nehezen viseltem. Van ezeknek a szuriknak valami mellékhatása? Rosszullét stb...?
9468. zsebi82 (válaszként erre: 9467. - Asszenav)
2015. szept. 11. 13:56
Norculotot kell szednem napi kettőt 10 napig, közben elkezdem szúrni a suprafactot. 10 nap leteltével 3-5 napon jön meg a vérzés, akkor kell jelentkezni és a suprafact mellett elkezdem szúrni a gonal-f szurit is. Tehát 2 szuri is van, összesen kb. 4 héten keresztűl szúrom magam. Első 1,5-2 hét csak az egyik majd +két hétig a másik. Ja és van a tűszőrepesztő szuri a leszívàs előtt. Nekem még kell vérhigítót is, de az Neked nem lesz. A szeptemberi lombikra én is már augusztus elején kellett jelentkezzek ezek miatt. Úgyhogy készülj az otthoni szurikra. Én 6 év alatt egyszer sem mertem, mindig találtam egy bátor ismerőst vagy most apukámat. Minden nap jön és szúr:-)
9467. Asszenav (válaszként erre: 9466. - Zsebi82)
2015. szept. 11. 13:03
Szia! Nekem sincs vérzésem, 1 hete egyfolytába görcsölök, eddig barna folyással, ma viszont már véres. De úgysincs olyan szerencsém, hogy megjöjjön rendesen. És hogy működik ez, hogy lombik előtt hozzák meg? Nekem februárban kell majd mennem Tapolcára, lombik előtt, hogy hormonokkal rásegítsenek. Akkor hasonló cipőben járunk, nekem is meg kell hozniuk valahogy majd. Ááááá....otthon kell szurogatni magam??!!
9466. zsebi82 (válaszként erre: 9465. - Asszenav)
2015. szept. 11. 11:04
Szia, nekem is leégették anno, de sajnos nem tűntek el. Folyamatosan ott van kb. 30-30 db mindkét oldalon. Vérzésem nincs, mindig lombikok előtt norculottal hozzák meg. Semmi más injekciót, gyógyszert nem kell szednem. Diétáznom sem, plusz 1-2 kg-om van.
9465. Asszenav (válaszként erre: 9464. - Csj84)
2015. szept. 11. 10:36

Szia!

Köszönöm! Na azt hiszem nekem nehezebb dolgom lesz, 20 kg-ot híztam 2 év alatt, endo is van és elzáródtam. Így csak a lombik maradt. Nekem semmi diétáról nem beszélt a Csongrády, bár aztán úgy kellett kihúznom belőle mindent. Engem 3,5 hete műtöttek, megégették a petefészkeket, de szerdán uh-n a doki azt mondta, az egyikben 30 db a másikban 10 db ciszta van. Értetlenkedtem is, hogy én azt hittem műtét után eltűntek, de azt mondta, nem fognak... Endo miatt injekciókat kaptam 1,5 évig, így 2 éve nincs mensim mert még mindig nem jött vissza. Remélem a Meforaltól rendeződni fog.

9464. csj84 (válaszként erre: 9463. - Asszenav)
2015. szept. 10. 19:51

Szia!

Nekem is rendben vannak az értékeim,annak ellenére,hogy a petefészkeim tele voltak cisztákkal.Tavaly műtöttek vele,azóta rendeződött a ciklusom,de terhesség csak Tapolcán inszeminációval jött létre.Én is Merckformint szedek a PCO miatt.Azért alattomos ez a PCO,mert lehet,hogy még jók a laborértékek,de nagyon megnehezíti a teherbeesést.Hosszútávon pedig állítólag 2-es típusú cukorbetegség alakulhat ki belőle.A Merckformin mellett nagyon fontos a diéta is,és mozogni is kell.Ez akkor is érvényes,ha valaki vékony.Én kiiktattam az étrendemből a fehérlisztet,fehércukrot,krumplit nagyon ritkán eszünk,rizsből pedig barnát eszünk.Nagyon sok zöldséget és gyümölcsöt eszünk.Amozgást viszont csak most nem rég kezdtem el,futni járok.

Ha kérdésed van bármivel kapcsolatban,nyugodtan tedd fel!

9463. Asszenav
2015. szept. 10. 13:41
Sziasztok! Tegnap voltunk Tapolcán. Először. PCO miatt Mefolart írtak fel. De nekem rendben van a cukrom, ezért nem értem mért. Vérvételei eredmény szerint sincs semmi baj az inzulinnal sem. Valaki szedett ilyen gyógyszert? Tapasztalatok?
9462. vivcsusz
2015. szept. 9. 07:49

Sziasztok!

Odaadnám - ingyen - megmaradt 7 db Crinone gélemet olyan sorstársamnak aki Zalaegerszegen át tudja venni tőlem.

2015. októberi szavatosságúak.

Privát üzenetben megbeszéljük a részleteket.

9461. nettike28 (válaszként erre: 9451. - Zsebi82)
2015. szept. 8. 23:20
Szia!Köszönöm a sok hasznos információt!
9460. évanéne (válaszként erre: 9453. - Bringa)
2015. szept. 8. 22:02

Nekünk 3 embriót fagyasztottak, 1 ébredt fel, az se volt túl fényes.

Nincsenek garanciák. Lehet, hogy stimulálnak, le is szívnak egy csomó petesejtet, de egyet se tudnak beültetni. Talán beültetnek, de nem tapad meg, felszívódik.

Sorolhatnám. Ez ilyen. A lombik csak egy alternatíva, lehetőség, garanciák nélkül.

9459. LedZsi (válaszként erre: 9440. - Zsebi82)
2015. szept. 8. 21:47

Szöval akkor csak úgy kéne h bogyó abbahagy aztán utána egy uh h van e peteérés ugye?

Te hogy állsz?:)

9458. zsebi82 (válaszként erre: 9456. - Bringa)
2015. szept. 8. 18:49
Tudom most nagyon nehéz, de hidd el ha nem lettek volna megfelelőek nem fagyasztjàk le Őket. Megvan egy osztályozàs náluk, hogy mit kell elérniük hogy fagyasszàk, a többi sajnos nem rajtuk múlik. Nekünk októberbe nem fagyasztottak,megmondták nincs értelme nem olyan minőségű. A kettő legszebbet visszakaptuk, a többiekről fájó szívvel lemondtunk, Ők a szakemberek ebben. A laboros Attilàban 100%ra megbízok, Tőle lenne érdemes kérdezned mi történhetett.
9457. bringa
2015. szept. 8. 18:37
Ja,és mikor rákérdeztem a dokinál,még a felolvasztás elött,hogy ha visszajönnek sikeresen akkor mikor hogyan fog történni.?Erre az volt a válasza:Majd megtud mindent időben!Hát ennyit az emberségről...
9456. bringa (válaszként erre: 9455. - Nitibaba22)
2015. szept. 8. 18:34
Az évi tárolási dij:20.000.Ez nem kevés pénz!Mi kifizettük persze,hisz azt gondoltuk ha "felébresztik "öket ,a 4-böl legalább 1 megmarad.Amikor kifizettük a tárolási dijat,semmit nem mondtak ezzel kapcsolatban.Amit hiányolok itt az a tájékoztatás nagyfoku hiánya!!!
9455. nitibaba22 (válaszként erre: 9453. - Bringa)
2015. szept. 8. 18:27
Nagyon sajnálom! Nem tudom h. Nem e tudhattâk e ezt mâr a fagyasztás elôtt is. De ha tudták akkor egyértelmû h. Miért nem mondták
9454. zsebi82 (válaszként erre: 9453. - Bringa)
2015. szept. 8. 17:17
Őszintén sajnálom.
9453. bringa
2015. szept. 8. 14:01
Sziasztok!hát...elmaradt a mai beültetés.Reggel kellett telefonálnom hogy visszajött-e a 4 embrio a fagyasztásbol.Egyiksem jött vissza!Ez olyan szörnyű!Sok kérdés van bennem!Miért nem?Ha nem volt életképes egyiksem akkor ezt a fagyasztás elött nem látták?
2015. szept. 8. 12:28
Köszi az infót. Faluba lakom és Veszprémhez tartozom ugyh. Akkor gondolom oda kell majd mennem. Szerintem akkor a jövôheti lessz AZ utcsó látogatátosm Tapolcán. Most vok 9 hetes
9451. zsebi82 (válaszként erre: 9448. - Nettike28)
2015. szept. 8. 11:50

Ha hosszú hajad van, jó ha összekötöd, mert kapsz cuki kis sapit :) A papucsra is húznak zacsit, magad sétálsz be és úgy tolnak ki. Bent bökik be az infúziót a műtőbe. Mikor felébredsz még bent lesz a kezedbe.

Víz és valami ropogtatnivaló jó ha van Nálad. Nekem nem szokott hányingerem lenne, simán tudok utána enni. Fájdalomcsillapítót kapsz, nyugodtan szólj ha fáj.

A fém ékszereket le kell venni úgy tudom, én alapból nem szoktam ilyenkor felvenni. És a hálóing alatt sem lehet semmi. Ja vastag betétet vigyél, kicsit vérezni fogsz. Talán ennyi, majd még gondolkozok. Sok sikert

9450. zsebi82 (válaszként erre: 9448. - Nettike28)
2015. szept. 8. 11:44
Szia, papucs és hálóing kell
9449. zsebi82 (válaszként erre: 9447. - Nitibaba22)
2015. szept. 8. 11:44

Én femibiont szedek most és ezzel semmi bajom sincs. A lányomnál anno mégcsak az elevit és gravida volt. Mindkettőtől hánytam folyamatosan, inkább abbahagytam őket. Egyénfüggő Neked mi fog beválni, kb. mindegyikbe ugyanaz van.

12. hét előtt azért jó ha jelentkezel a védőnőnél, mert 12. héten van egy genetikai uh ami kötelező.De addigra úgyis átadnak Tapolcán. Nem tudom mekkora városba laksz, nekem a Vp-i kórházba csinálták amire időpontot kellett kérni előre. Még a 18. hetes uh lesz kötelező, az is a kórházba.

9448. nettike28 (válaszként erre: 9445. - Nitibaba22)
2015. szept. 8. 11:41
Köszi.Mit vigyek magammal ilyenkor?
2015. szept. 8. 10:53
Köszönöm a segítséget 😊 mondjuk azért is gondoltam h. Megkérdezem mert annyi féle h. Nem tudom melyik lenne jó
9446. Vinike (válaszként erre: 9444. - Nitibaba22)
2015. szept. 8. 10:47
Én nem kérdeztem magamtól kezdtem el szedni. Én a Gravidát szedem. Mondtam a dokinak azt mondta tökéletes.
2015. szept. 8. 10:39
Ne izgulj a leszívás miatt Minden rendben lessz 😊 pár másodperc és már alszol is és semmit nem érzel majd az égészbôl. A szobâban fogsz ébredni. Engem mondjuk úgy énresztettek fel annyira bekómáltam 😊 sok sikert kitartás!
2015. szept. 8. 10:36
Értem köszönöm szépen! Terhesvitamint sem mondták még Tapolcán h. Ajánlják vegyek magamtól vagy inkább jövôhéten majd kérdezzem meg? Köszönöm 😊
9443. Vinike (válaszként erre: 9442. - Nitibaba22)
2015. szept. 8. 10:26
Szia! Ne izgulj nem fogsz kifutni az időből. Én a 13 héten mentem el hozzá és nem volt semmi gond. Nincs időhöz kötve mikor kell menni!
2015. szept. 8. 08:50
Sziasztok! Azon izgulok h. Nem e futok Ki az idôbôl a védônô miatt. Vagy ilyen nincs? 9 hetes vagyok és ugye még nem jártam nâla. jövôhét szerdán mek megint Tapolcára. valaki tapasztalat? Köszönöm 😊

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook