Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei fórum

PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei (beszélgetős fórum)


9891. Jucus82 (válaszként erre: 9887. - Kata baba)
2015. nov. 8. 15:49
Szerintem ez csak azért van, mert olyan sokat leszívtak.
9890. Jucus82 (válaszként erre: 9885. - 19790710)
2015. nov. 8. 15:48
Én szedek Maca kapszulát. Nézz utána, az is jó hatással van ránk. Egy próbát megér.
9889. Jucus82 (válaszként erre: 9884. - 19790710)
2015. nov. 8. 15:46

Tavaly novemberben volt egy műtétem endometriózis miatt, utána fél évig kaptam elég brutál hormoninjekciókat. Egyáltalán nem működött a petefészekem több, mint 1,5 évig (műtét előtt 13 hónapig fogamzásgátló szünet nélkül, hogy ne rosszabbodjon az állapotom műtétig). Május elején kaptam meg az utolsót.

Júliusban megvolt az első lombik. Nekem az AMH értékem is nagyon alacsony (0,73), pedig még csak 33 leszek.

Én mindkét lombiknál Pergoveris injekciót kaptam. Az elsőnél 9 petesejtet tudtak leszívni, abból beültetésre csak 2 maradt meg. Még az orvos is meglepődött, hogy ilyen sok lett. A második lombiknál 12-t szívtak le, 4 maradt, abból 2-t lefagyasztottak.

Igaz drágább, mint a Gonal, de nekem termelt szépen. Az első lombik 220 körül jött ki.

A másodiknál már kevesebbet kellett szúrni, de így is jobban hatott.

9888. Ildia (válaszként erre: 9887. - Kata baba)
2015. nov. 8. 14:14
Vszínűleg a hiperstimu miatt van. Mivel ez elég veszélyes lehet,szerintem fel kellene hínod az intézetet,vagy a dokidat.
9887. Kata baba
2015. nov. 8. 12:53

Sziasztok :)


Szerintetek az normális,hogy pénteken volt a leszívásom és még mindig nagyon fáj a hasam?

Vagy csak azért lehet,mert 21-et szívtak ami nem kevés.

9886. Ildia
2015. nov. 8. 11:31

Ezt a neten találtam:


Agnus castus, azaz barátcserje


Ha valakinek akármi baja is van a ciklusával, pl. túl hosszú, túl rövid, nincs peteérése vagy PMS-ben szenved, az elsö választás mindig a barátcserje (Agnus castus). Ez regulálja a ciklust, ha hosszú megrövidíti és beállítja, enyhíti a PMS-t és esetleg peteérést eredményez. Nem speciális, a ciklus általános javítására használják. Tea formájában 2-3 csészével fogyasztanak belöle az egész ciklusban. Tabletta formában hatásosabb és egyenletesebb a szedése, azért is, mert a barátcserje termésének hatóanyagai vízben nem oldódnak, így a tea nem olyan hatásos. A tea elkészítése: csészénként 1-2 teáskanálnyi bogyót leforrázunk és 10 percig állni hagyjuk.

A barátcserjének van még egy jótékony hatása: leviszi a magas prolaktin szintet, amely szintén felelös lehet a tüszörepedés elmaradásáért


A ciklus elsö napjától a mensig napi 1 tablettát kell szedni.

Rubus idaeus = málnalevél (Himbeerblätter)


Támogatja a peteérést, hosszú ciklusoknál elörébb hozhatja a tüszörepedést.

A terhesség utolsó heteiben fogyasztva fellazítja a medence izomzatát és megpuhítja a méhszájat, amivel elösegíti a szülést. Ezért nem ajánlatos a terhesség korábbi heteiben fogyasztani, viszont érdemes szedni a 37. hét után!

Tea vagy globulusok formájában fogyasztható a ciklus elsö felében a mens elsö napjától a tüszörepedésig.

Teából napi 2-3 csészényit kell inni az egész napra elosztva.

A C30-as globulusokból 1x 1-3 naponta


1 g hónapokig elég a globulusokból


Alchemilla vulgaris = palástfü (Frauenmantel)


A palástfü segíti a méhnyálkahártya felépülését a medence vérellátásának serkentése által és ezzel pozitívan támogatja a beágyazódást. Ezen kívül hatásosan alkalmazható PMS ellen is, azon az úton is, hogy palástfü teába áztatott törölközöt teszünk a feszülöen fájó cicikre. Különösen alakalmas túlsúllyal küszködök (mint PCOS-ban szenvedök) ciklusának szabályozására.


Tea vagy globulusok formájában fogyasztható a ciklus második felében a tüszörepedéstöl a mensig.

Teából napi 2-3 csészényit kell inni az egész napra elosztva.

A tinktúrából 2 x 7 cseppet kell fogyasztani. 20 ml hónapokig elég.


Ovaria comp


Ha a peteéréssel van baj, pl. a pé jóval késöbb jön, mint a normális 14. nap, akkor kerülhet bevetésre az Ovaria comp, ami több gyógynövénynek a keveréke. Ez a pé-t támogatja, az ösztrogénhez hasonló hatása miatt javítja a hüvelyi nyálka minöségét és mennyiségét és javítja a petesejt minöségét.


A ciklus elsö napjától a pé-ig 3x5 globulust kell szedni naponta.


Nem ajánlott a szedése a következö esetekben:

• allergiás vagy a méhek mérgére

• cisztásodásra hajlamos vagy

• már más ösztrogénhez hasonló szert szedsz, mint pl. Closylbegyl-t, mert a kettö együtt szintén cisztásodást okozhat

• endometriózisra hajlamos vagy (volt vagy most van endometriózisod)


Bryophyllum D4


Ha a luteális szakasszal van baj, tehát ha túl rövid a ciklus második fele (a normálistól eltérö 12-16 nap helyett csak 11 nap vagy kevesebb) vagy normális hosszúságú, de a mensi elött több napig pecsételö vérzés lép fel, akkor szedik a Bryophyllum D4-et (D4 = 4-szeres higítás). Ez progeszteronhoz hasonló hatású, megnöveli a ciklus második felének hömérsékletét, a luteális szakasz hosszát, megszünteti a pecsételést, támogatja a méhnyálkahártya vastagodását és ezáltal segíti a megtermékenyített petesejt beágyazódását.


A ciklus második felében, a pé után a mens kezdetéig kell szedni: 2x5 globulust naponta


Összetétele: csak Bryophyllumot tartalmaz

9885. 19790710
2015. nov. 8. 09:01
Létezik esetleg valami tea vagy homeopátiás szer vagy bármi ami a tüszők érését segítené?Teljesen tanácstalanok vagyunk.
9884. 19790710
2015. nov. 8. 08:59
Suprefact 0.25 és Gonal-F reggel es este.Első lombikunk volt,de fog.sincs hogy hogyan tovább,mert ezekkel az injekciokkal is 2 tüszöm ért meg,illetve mikor inszemre szedtem a Clostyt akkor is mindig 2 tüszöm volt.
9883. Jucus82 (válaszként erre: 9876. - 19790710)
2015. nov. 7. 11:43

Szia, nagyon sajnálom :(.

Milyen injekciót kaptál stimulációnál?

9882. évanéne (válaszként erre: 9881. - Zsebi82)
2015. nov. 7. 10:59

Igen, Aspirint én is szedek. Beszedek én bármit, csak gyerekünk legyen végre :-(


Hajnalban arra ébredtem, hogy kegyetlenül fáj a hasam. Remélem, keddre elmúlik.

9881. zsebi82 (válaszként erre: 9880. - Évanéne)
2015. nov. 7. 10:50
Azt nekem is kell majd, meg aspirin protectet is mikor elkezdjük a lombikot már attól. Eredményemtől függően valószínűleg végig a 40. hétig kell a vérhigító nekem azt mondta. Vérzésem nem szokott lenne, de a mostani lombik miatt ha estleg megjön kezdjem el azonnal az aspirin protectet és ha pozitívat tesztelek azonnal hívjam a vérhigítòért. 0,6-ot kell majd szúrnom a lombiknàl, ha pozitívat tesztelek felemeli 0,8-ra vagy még többre. Most 0,4-et szúrtam csak. Februárra kaptam volna időpontot, de januárban kezdjük a 6. lombikot, így azonnal mehettünk:-) Férjem rosszul lett a vérvizsgálat alatt, el kellett fektetni. Egyáltalán nem morogtak, tőlem már fekve vették a vért
9880. évanéne (válaszként erre: 9879. - Zsebi82)
2015. nov. 7. 10:29

lső eredményt megkaptuk a vizsgálat utáni héten! :-)


Tényleg nagyon rendesek: mivel nekünk már folyamatban volt a lombik, az immunológián azt mondta a doktornő, hívjam fel a leszívás elött, hátha addigra lesz már eredmény, ha ki nem is küldik addigra.

Szerencsére minden negatív, de vérhigítót kell böknöm a beültetés napjától. Azt viszont elfelejtettem megkérdezni, hogy meddig :-))))

9879. zsebi82 (válaszként erre: 9876. - 19790710)
2015. nov. 7. 10:15

Szia, sajnálom.

Mi tegnap voltunk Zalaegerszegen, nagyon kedvesek voltak. Egy adag eredmény 2 hét múlva érkezik, a másik adag kb. 1 hónap múlva. Januárban ismét megyünk egy személyes megbeszélésre a következő lombik előtt. 9-9 cső vért vettek, 7re voltunk ott, 10kor végeztünk.

9878. évanéne
2015. nov. 7. 10:00
Ja, és mindkettőtöknek kell beutaló, mindkettőtöket vizsgálni fognak!
9877. évanéne (válaszként erre: 9876. - 19790710)
2015. nov. 7. 09:59

Sajnálom :-(


Én nemrég voltam immunológián, és genetikán Zalaegerszegen.

Be kell jelentkezni, kell a háziorvosotoktól beutaló, levesznek vagy 10 fiola vért, aztán 3-4 hét múlva kiküldik az eredményt.

Barátnőm most jelentkezett be, január végére kapott időpontot.

9876. 19790710
2015. nov. 7. 09:52
Sziasztok.Sajnos nem lesz beültetésünk.😦Tudnátok olyan tanácsot adni,hogyan lehetne növelni a tüszők számát?Sajnos nagyon kevés volt most is,csak 2-őt tudtak leszívni.😦Nagyon el vagyunk keseredve😦Gondolkodunk immunologiai vizsgálaton is,esetleg abban van valakinek tapasztalata?Köszönjük előre is a válaszokat.😦
9875. zsebi82 (válaszként erre: 9874. - Kata baba)
2015. nov. 6. 19:46
Szuper, ügyes vagy. Az nagyon jó és hatásos
9874. Kata baba (válaszként erre: 9872. - Zsebi82)
2015. nov. 6. 18:53

Szia :)

Köszi a tanácsot :)

Ma voltunk a gyógyszertárba,nem volt nutridrink de hozatnak holnap reggelre meglesz:)

9873. zsebi82 (válaszként erre: 9869. - 19790710)
2015. nov. 6. 18:42
Szia, használtam ezt is-azt is, semmi mellêkhatása nem volt nálam. Sok sikert:-)
9872. zsebi82 (válaszként erre: 9870. - Kata baba)
2015. nov. 6. 18:41

Szia, egyél sok fehérjét és 4-5 liter folyadékot igyál. Főleg teàt, attól tudsz pisilni, a víztől nem. Amíg többet pisilsz mint iszol nincs gond. Ha bizonytalan vagy, mérjed duncosüvegbe pisilj. Szar dolog, de a kórházba is így csináljàk. Kár hogy hétvége van, mert nutridrinket tudnàl iratni a házidokiddal is, az nagyon jó fehérjedús ital, nekem az segített. Ha vizesedni kezdesz azt nagyon megérzed, ne habozz inkább menj be a kórházba. Nekem 6 éve szerencsém volt időben beértünk, bent leàllt a légzésem tüdőembóliàt kaptam a hiperstimulàció miatt. Újraélesztés, 2 hét kómában, 1,5 hónap kórhàz intenzív osztályon nagy élmény volt napi 9 litert szívtak le. Nekem akkor 51 petesejtem lett. Azóta 4 leszívàsom volt, nem mondom nem éreztem meg, de nem lett baj, mert ittam-ettem rendesen.

Figyeld magad, de ne stresszeld túl, mert az sem jó. Ha baj van megérzed hidd el.

Sok sikert

9871. Kata baba (válaszként erre: 9869. - 19790710)
2015. nov. 6. 17:16

Szia:)


Nekem is ezt akarta adni a doki,de mivel az Utrogestant már ismerem és használtam,így megkértem,hogy maradjon az.

Szerintem jobb nem elolvasni a mellékhatásokat.

Nem hiszem,hogy bármi gond is lenne sokan használják ezt a gélt.

9870. Kata baba
2015. nov. 6. 17:12

Sziasztok :)


Ma én is túlestem a leszíváson :)

Sajnos nem vagyok nyugodt 21 pestesejtet szívtak le,holnap reggel kell telefonálni,hogy mennyi termékenyült meg,aztán ha minden oké szerdán lesz a beültetés.

A nyugtalanságom oka a magas petesejtszám miatti tulstimuláció.

Az előző lombikomnál is 22 szívtak le,és sajnos nagyon durván hiperstimulálódtam.

Mivel ma 7 leszívás volt,így én ébredés után átkerültem egy két ágyas szobába,ahová jött kicsit később egy tulstimus csaj,szegény durva volt.Sikerült a lombik 2 hetes terhes, hétfőn 6 l vizet szívtak le róla,ma 5-öt.

9869. 19790710
2015. nov. 6. 16:41
Sziasztok:-)Tul vagyunk a leszivason,tényleg nem volt vészes.Most viszont Crinone gélt kaptunk,amit már ma estétől kell használni.Elkezdtem olvasgatni rólla,és kicsit megijedtem a mellékhatásoktol.Nektek esetleg volt valami tapasztalatotok vele?
9868. Jucus82 (válaszként erre: 9867. - 5a419c4326)
2015. nov. 6. 12:38

Nem azért megy be, hogy segítsen.

Gondolom ők is tudják, hogy megnyugtatóbb így nekünk is és a párunknak is, hogy utána együtt lehetünk :). Majd beültetés után is bent lehetnek a párok.

Átjárhatósági után én is mentem másnap már dolgozni. Este csinálták meg magánban 7 óra körül. Görcsölgettem éjszaka még, de reggel mentem dolgozni.

Szerencsére én sem igazán érzem meg a menstruációt sem, pedig tavaly súlyos fokú endóval műtöttek.

Mi most várjuk a 2. lombik eredményét. Hétfőn megyünk vissza. De hétvégén tesztelek majd.

Már bennem van elég rendesen a para.

9867. 5a419c4326 (válaszként erre: 9860. - Jucus82)
2015. nov. 6. 12:18
köszi Jucus...utána mennyi időt vagyunk ott? az inszeminációnál 2 órát kellett pihenni (Szhelyen). itt mennyit kell? miért kell a páromnak segíteni? Én azt gondolom azért nem nagyobb dolog mint egy vetélés utáni missed ab. utáni műtét(ke), vagy egy inszemináció! vagy el vagyok tévedve? bár én voltam aki írta régen hogy az átjárhatósági után hazamentem és elmentem dolgozni, igaz én a menstruciót se érzem meg és viszonylag magas fájdalomküszöbbel bírok (párom néha szekál is ezért) Három az jó Éva!! Kettőt gondolom most felhasználtok és egy még marad fagyasztani....de jó lesz neked a fa alatt Karácsonykor!!! bár ahogy olvastam előzőleg te ezért eddig már nagyon-nagyon sokat tettél....és biztosan az is jó érzés lenne, ha anyukád megérhetné az unoka születését :)
9866. Belyaboci (válaszként erre: 9864. - Évanéne)
2015. nov. 6. 11:24
Jajjj évanéne én úgy izgulok Érted,remélem mindhárom pöttyöd tovább fejlődik és visszakerülhetnek mindhárman :) Kitartás :) Édesanyád miatt is......
9865. Panna26 (válaszként erre: 9864. - Évanéne)
2015. nov. 6. 10:53
Csak ismételni tudom magam...kitartás!
9864. évanéne (válaszként erre: 9863. - Panna26)
2015. nov. 6. 10:11

Köszönöm, aranyos vagy. Sajnos anyukám daganatos beteg, rossz állapotban van, ezzel élünk 3 éve...


5 napos beültetéssel próbálkozunk most, mert a 3 napos eddig kétszer nem jött be. Hétfőn reggel telefonálunk, hogy aznap, vagy kedden kell-e menni, illetve, hogy egyáltalán van-e még miért menni... Hosszú lesz ez a hétvége.

9863. Panna26 (válaszként erre: 9861. - Évanéne)
2015. nov. 6. 08:56

Az altatásra ezentúl így gondolok majd :) Sokkal kellemesebben hangzik :)A hasfájást meg majd megtapasztalom, aztán meglátom mi lesz a jobb, maradni vagy utazni.

Az tegnapihoz hasonló telefon soha nem jön jókor, remélem nem lesz semmi baj anyukáddal! Kitartás!

A beültetés idejét is tudod már, vagy a biolódus ma reggel csak ennyit mondott?

9862. évanéne (válaszként erre: 9858. - 5a419c4326)
2015. nov. 6. 08:50

Múltkor csak az ébredés utáni első pisilés után engedték be a fiúkat.

Tegnap viszont ahogy mind a négyen csajok visszakerültünk a szobába, viszonylag éberek voltunk, már jöhettek is.


A magam részéről jobban örültem volna, ha picit később jönnek. Ok, hogy a férjem segít, de 3 idegen pasi előtt kínlódni a felüléssel, stb...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook