Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) fórum

Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) (beszélgetős fórum)


52. davider (válaszként erre: 51. - F6a216eb7d)
2013. jan. 3. 13:46
Igen én is szültem már és most küldtek el méhtükrözésre az egy altatásos műtét és ha baj van a méhben össze növés,polip stb akkor meg is műtik...és észre veszik...
2013. jan. 3. 13:17

Sziasztok!

Nem a lombikos fórumban nem vagyok bent.Fejlemény annyi van hogy a Kónya Mártonnál még mindig folyamatban van a DNS szekvenálás most már negyedik hónapja mert még kellenek valami kromoszómák, hogy biztos legyen a vizsgálati eredmény a Pgd-nél.A Kónya Úrral úgy beszéltük meg hogy meg van ez a vizsgálat utána jelentkezzünk a Kaáliba.

Lujjzika Akkor is kellenek ezek a vizsgálatok ha már született gyermekem (igaz beteg volt)??

Mindenkinek drukkolok hiszen a legszebb ajándék az élettől egy gyermek és hogy Anyák lehetünk.

50. davider (válaszként erre: 49. - Lujjzika)
2013. jan. 3. 12:06

Buddai meddősben és a Lombik életre halálra ,2012 január lombikban is:)


Tudod nekem ez lesz az utolsó 5.OEP ezért érdekel nagyon....

2013. jan. 2. 20:51
Rory77 nálatok van-e valami fejlemény? Te lombikos fórumban is benne vagy ugye?
2013. jan. 2. 20:49

Sziasztok!

Igen, hallottam róla. Nem szabad elveszíteni a reményt. Az első lombiknál nagyon el voltam kenődve, mert azt hittem rögtön sikerül, mivel már 3x sikerült teherbe esni. Most már nem érdekel annyira, nem szabad teljes gőzzel rákattanni a dologra. Tudom, ezt könnyű mondani. Reménykedni kell, és a sorsunkat úgysem kerülhetjük el. Ha a sebeinket nyalogatjuk, nem vezet sehová. Nem tudom mikor műtenek, de igazából most tartok ott, hogy nem is stresszelek rajta, majd az idő megoldja. Különben pont most tartok ott, hogy a környezetemben mindenkinek pici babája van, vagy most születik majd, és azzal a reménnyel nézek a jövő felé, hogy mire ők már elfelejtik a babázást, én még akkor fogok a sajátunkkal foglalkozni, és akkor ők lesznek "irígyek" rám. Mindíg mosolyogva nézz előre. Nálad mi a probléma pontosan? Merre próbálkoztatok eddig?

47. davider (válaszként erre: 46. - Lujjzika)
2013. jan. 1. 17:45

Te hallottál róla,hogy a PGD eljárással sikeres volt a beültetés megtapadt ,megszületett a baba???


Mikor lesz a műtét drukkolok de nem lesz semmi baj és hamar terhes leszel:)

2013. jan. 1. 15:16
Kedves Davider!Nálunk a 3-as és 9-es kromoszóma van felcserélődve. A budapesti Káli-ba járunk. Sajnos kiderült, hogy a méhem sem jól fejlődött, összenövés: sövény van benne. Most műtétre készülök. Azért nem írok priviben, mert így tudunk könnyebben infókat szerezni egymástól. Igen volt PGD a Kónya Mártonnál. Sajnos 3 lombik v.színű az összenövés miatt nem sikerült. Remélem a műtéten hamar túlesek, és újra nekiindulunk.Remélem tanul mindenki a mi hülyeségünkből, és anélkül el sem kezdi a lombikot, hogy laparoszkópia és méhtükrözés. Nem kell félni tőle.
45. davider (válaszként erre: 44. - F6a216eb7d)
2012. dec. 30. 10:24

Sajnálom,részvétem a kis fiad miatt...


Kitartás légy erős drága:)

2012. dec. 29. 18:56

Sziasztok!


Nekünk folyamatban van a Pgd eljárás.Immár harmadik hónapja tart a dns szekvenálás utána jelentkezhetünk a Kaáli Intézetbe. Nekem már ugyan született egy kisfiam akit egy progresszív betegségben veszítettünk el.

Lujjzika drukkolok nektek nagyon. Mi nem tudom mikor kezdhetünk a dolognak igazán.

43. davider (válaszként erre: 42. - Lujjzika)
2012. dec. 4. 20:48

Nálatok mi a genetikai gond??


Volt PGD eljárás nálatok??


Volt belőle sikeres beágyazódás??


Hová jártok?


Ha gondolod privibe is irhatsz:)

2012. dec. 4. 20:42

Igen!

Próbáljuk életben tartani a fórumot. Én a 4. lombikra készülök jelenleg. Tényleg jó lenne mások friss tapasztalatait is megtudni. Minden lombikosnak jó tanács, hogy mindenképpen végeztesse el az alábbi vizsgálatokat: méhtükrözés, és laparoszkópos petevezető átjárhatósági vizsgálat. Nekem most derült ki, hogy nem csak genetikai gond van.

2012. nov. 25. 13:37

Vagytok itt még????

Volt valakinek akinek megcsinálták PGD és megtapadt majd megszületett a babája??

2012. júl. 23. 18:31

Szia!

Nekünk "hamar ment". Nagyon sokat köszönhetek Dr Makai Zsolt nőgyógyászomnak, mivel a második eü. után ő állt mellénk, míg mások kinevettek, és azt mondták própálkozni kell, de nem vették figyelembe anyukám leleteit, és azt hogy örökölhettem ezt a betegséget. Mi a Káliba idestova 2,5éve járunk,nagyon jó a hozzáállásuk.Addig nem engedték a lombikot amíg minden nem volt ideális, illetve sok vizsgálatot az én kérésemre is kiírt a dokim, hogy megnyugodjak. Ma voltunk fagyis beültetésen. Amennyiben belevágtok érdemes meggondolni a vitrifikációs eljárást is. Én most kíváncsian várom az eredményt, igaz csak 1-et kaptam vissza. Ma beszélték az orvosok, hogy a várólista igen hosszú, amúgy mi nem oep által finanszírozott PGD-t csináltattunk, nem támogatják, de a lombikot igen.

2012. júl. 18. 10:30

Kedves lujjzika!

Nagyon drukkolok nektek és remélem hamarosan öröm hírek fognak érni!

Mennyi idő volt míg bekerültetek a Kaáliba? Úgy értem mennyi volt a várakozási idő miután bejelentkeztetek?

Nekünk azt mondták az Istenhegyibe, hogy próbáljuk meg finanszíroztatni de az a "drága" OEP elutasított minket.Sajnos senkit nem érdekel ha az ember nehéz helyzetben van, de szeretne gyereket.Az egész kész röhej ahogy bánnak velünk mintha mi tehetnénk a betegségről ami miatt kénytelenek vagyunk ilyen utat választani és nem szeretnénk abortuszt.

2012. jún. 22. 16:33

Kedves Rory77!

A lombiktól ne félj. Semmi gáz nincs vele. Az UH nem fáj, a szurik elviselhetőek. Utána a pár nap, vagy pár hét a rossz, amíg kiderül, hogy van-e visszaültethető embrió. Mi most vagyunk túl a harmadik leszíváson. Csak 6 petesejtem lett, ráadásul szabadság miatt csak a következő ciklusban kapom vissza, ha lesz életképes. Állítólag így jobban járok, mert természetesebb formában kapom vissza.

2012. jún. 14. 19:57

Kedves lujjzika!Köszönöm a kedvességedet.Sajnos van genetikai hibánk emiatt is kell ez a pgd.Múlthéten voltunk is Kónya Mártonnál.Beszéltünk a dologról vele. Nem adtam fel a kutatást így találtam meg őket. A kisfiam betegségének kiderítése után volt Hollandiában egy genetikai vizsgálatunk így tudják mit is kell keresni. Nálunk 25% eséllyel ismétlődik a betegség amit nem tudnak gyógyítani. A lombiktól félek egy kicsit még nem tudom hogyan is történik.

Bizakodunk mi is mert másképpen egy gyermek halálát nem is lehet túlélni.Köszönöm

2012. jún. 7. 20:57
Kedves Rory 77! Nagyon sajnálom ami veletek történt. Először menjetek el genetikushoz, Kónya Mártont tudom ajánlani az Istenhegyi Géndiagnosztikán Budapesten. Ő foglalkozik a dologgal olyan mélységben, hogy nálunk a mintavételt is ő végzi az embriókból. Első körben vért vesznek tőletek, és megnézi, hogy van-e valamilyen rendellenesség. Ha nincs, akkor fellélegezhettek, mert spontán nyugodtan próbálkozhattok még egy babóval, valószínű nem lesz beteg, mivel ez ritkán fordul elő. Ha baj van, teljes körűen segít, lombikba kell belevágni. Nem olcsó mulatság, mi már a harmadikra megyünk, mindíg volt beültethető, de nem tapadt meg. Bizakodunk. Ti is tegyétek ezt, anélkül nem megy
2012. máj. 11. 13:05

Sziasztok!


Nekünk is sajnos genetikai betegség miatt lenne szükségünk erre. Mi elveszítettük a kisfiunkat 17 hónaposan nem rég.

Valaki tudja hogy hogyan működik ez az egész?

Hogyan kell egyáltalán elkezdeni?

Köszönöm

2012. márc. 8. 16:56
Sehol senki? :(
2012. márc. 7. 21:56

Sziasztok!

Próbálom újjáéleszteni a topicot...

Érintettek merre vagytok?

Minden tapasztalat érdekelne. Nekünk örökletes genetikai betegség miatt lenne rá szükségünk..

Köszönöm a válaszokat!

2011. okt. 3. 20:32
Elfelejtettem, hogy állítólag a János Kórházban is végzik.
2011. okt. 3. 20:29

Sziasztok!

Budapesten a Káli intézet csinálja az Istenhegyi Géndiagnosztikával karöltve. Lényege, hogy sok petesejtet, szám szerint kb 8-10-et nyerjenek, és az ebből nyert embriókat megvizsgálják, kiszűrjék belőle a jókat. Sajnos az eljárás hosszadalmas, a menstruáció 1. napján indul úgy mint egy normál lombik.Kb. 2-3 naponta ultrahang meg az elején hormon vérvétel, és kb. 13-15. napon leszívják, és megtermékenyítik a petesejteket. Utána vizsgálat, majd 5 nap múlva eredmény és úgy kell készülni, hogy még aznap beülti ha van embrió. Sajnos mi az elsőn vagyunk túl 3 embrió lett de nem lett belőle terhesség. Bízunk a másodikban hátha, az orvos bíztat. Fontos tudni, hogy nem fagyasztják le a maradék embriót, mert túltenyészett és nem éli túl. Én mindhármat visszakértem. Megadtam az esélyt. Az összege nekünk durván 200000 Ft volt gyógyszerrel, vizsgálattal együtt. És jó ha tudjátok, utána és közben nem lehet betegállományba jönni csak úgy, hogy a nőgyógyászotoktól kértek igazolást, ami alapján a háziorvos felvehet. Ezt a TB nem támogatja, de az alkoholisták és drogosok terápiáját igen, mi meg rugassuk ki magunkat, és kockáztassuk egy minden tekintetben drága terhesség létrejöttét, és megőrzését.

30. ageeeka (válaszként erre: 29. - Nikogreti)
2011. okt. 3. 17:08
Köszi az infót és várom a továbbiakat is!
2011. szept. 29. 15:18

Ageeeka:


Költségei: 30.000.-a vizsgálat alapdíja és anyiszor 10.000.- ahány mintát vizsgálnak. A drága édes T.B. nem támogatja mert nem éri meg neki.

De pár nap és többet tudok mert folyamatba van nálunk ez a dolog.

2011. szept. 13. 10:51

Sziasztok!

Én is infókat szeretnék erről az eljárásról! Milyen költségei vannak? Tb támogatja?

Köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 22. 14:24

Sziasztok!

Senki nem jár erre,aki érintett?

Hátha....

lili

2010. aug. 21. 17:29

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?Milyen vizsgálatokat csináltatok?Csak Budapesten lehet,vagy Debrecenben is végzik a kivizsgálásokat?Nekem x-hez kötött génhibám van.Kislányunk lehet,mert a kisfiú lesz beteg./Sajnos van egy 14 éves fiam,mozgássérült,DMD-s./Tavaly volt lombik a budapesti Kaáliban,de nem tapadt meg.Idén sikerült teherbeesnem,de a 9.héten már nem volt szívhang.Köszi a válaszokat!lili

25. Kattusz (válaszként erre: 22. - Zsuzsafn)
2010. júl. 5. 16:45

Kedves Zsuzsafn,


Én is PGD után kutatok örökletes genetikai betegség miatt. Eddig mindenhol azt írták, hogy Magyarországon nem csinálják. Most nálad olvasom, hogy mégis. Tudnál segíteni, hogy hol ?

Köszi

24. Wecuska (válaszként erre: 23. - Nikogreti)
2010. ápr. 9. 10:42
nekem is ez az egyik gond.
2010. ápr. 8. 21:08

Sziasztok!


Véletlen kerültem erre az oldalra és ha itt vagyok akkor írok is. 4 elhalt terhességen vagyok túl, kiderült 13-as 14-es kromoszóma kiegyensúlyozott transzlokációja okozza a problémát. Kaáliba jártunk, Dr. Kovács Péterhez és 3. beültetés sikerült. 2009.09.03.-án egészséges kislányunk született. Minden rendben van vele, örökölte ugyanezt a kromoszóma rendellenességet ami nekem is van. De itt van és aranyos, gyönyörű és nagyon huncut. Ne adjátok fel!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook