Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) (beszélgetés)
Mar elkezdted vagy mikor kezdesz?
Akkor az nem PGD volt?
Csak azt nem értem ha ez igaz igy van akkor hogy olvashattam egy fórumon,hogy 2010-ben 6 éves lett a gyereke es PGD lombikkal született.....ha csak 2011tavaszan jött be Magyarországra,akkor hogy lehetet 2004-ben ???!!!!
Hazudott volna a forumozo??!!!
Egy forradalmian új eljárással már az embrió beültetése előtt kiszűrhetők a genetikai rendellenességek az IVF eljárás során!
"Teljesen biztonságos a lombikbébi eljárások (IVF) egy részénél alkalmazott embrionális genetikai szűrés, amikor a nyolc sejtből álló embrióból egy sejtet eltávolítanak genetikai teszt céljából, majd megfelelő eredmény esetén a visszamaradt sejtcsomót beültetik az anya méhébe - közölték kutatók az Európai Humán Reprodukciós és Embriológiai Társaság (ESHRE) Isztambulban megrendezett konferenciáján" - írta az MTI.
A Versys Clinics Humán Reprodukciós Intézet és a Reprogenex Géndiagnosztikai Laboratórium együttműködésével 2012 elején már Magyarországon is világra jött az első, PGD micro-array CGH (24 sure BlueGnome) módszerrel vizsgált embrióból született kislány. A Dr. Vereczkey Attila által vezetett munkacsoport 2011 tavaszától alkalmazza ezt a világszínvonalú technológiát, melynek előnye, hogy az IVF kezelések során még a méhbe történő beültetés előtt megvizsgálják az embriók kromoszóma számbeli rendellenességeit, eltéréseit. Ezáltal tudományosan is igazoltan nő az esély a sikeres terhességre, emellett jelentősen csökken a vetélések aránya. Az eljárást az ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embriology) is támogatja és ajánlja (Harton et al. 2011) a következő páciens csoportok esetében: előrehaladott anyai életkor (betöltött 36. év), ismétlődő vetélés, többszöri sikertelen IVF kezelés, súlyos férfi infertilitás, öröklődő genetikai betegségek a családban.
Dr. Vereczkey Attila, a Versys Clinics Humán Reprodukciós Intézet orvosigazgatója szerint a technológia új korszakot jelenthet a meddőség hatékony kezelésében.
"Büszkék vagyunk arra, hogy Magyarországon mi vagyunk az első meddőségi klinika, ahol elérhető ez a korszakalkotó technológia a gyermekre vágyó párok számára, az első kisbaba megszületése pedig új fejezetet nyitott a Versys Clinics Humán Reprodukciós Intézet történetében, és a meddőség hazai kezelésében is. Azért is fontos a micro-array CGH technológia bevezetése a meddőség kezelésében, mert a gyermekvállalás egyre későbbre tolódik, és ma már tudjuk, hogy a petesejtek az anyai életkor előrehaladtával egyre nagyobb százalékban károsodnak. Egy gyermekre vágyó 35 éves nő petesejtjeinek a fele is genetikai károsodást mutathat, ez az arány 40 éves korra pedig elérheti a 70-80%-ot is. Ez az új módszer képes arra, hogy egy IVF ciklus során, még az embrió-beültetést megelőzően megvizsgálja, hogy az embriók kromoszómaállománya tartalmaz-e számbeli, illetve durva szerkezetbeli eltéréseket, így csak az ebből a szempontból egészséges embriók kerülnek beültetésre. Ezzel a módszerrel testileg és lelkileg is sok nehézségtől kímélhetjük a jövendőbeli szülőket, hiszen a külföldi kutatások már egyértelműen bebizonyították, hogy a vizsgálat segítségével jelentősen növelhető a lombikbébi módszer eredményessége."
Reméljük addigra pozitív példaként tekinthetsz ránk....
Első lombik lesz vagy volt mar hova jártok?
Sziasztok!
Teljesen új vagyok, eddig csak olvastalak titeket. Mi márciusban megyünk lombikra PGD-vel egybekötve. És nagyon bízom benne!!! :-)
És mikor es hogy???
Jaj de jó...!!!!
Sziasztok!
Mostmár tuti kezdünk. Tegnap beszéltem a dokimmal! Veletek mi újság?
Nagyon szuper,hogy kezdhetsz:-)))
Drukkolok:-)
Miket mondtak neked???.
Nekem annyit mondtak van siker sztori belőle,született mar baba....ennyi....
Bár ez az 5napos embrióból beszél de az utolsó mondat nekem lényeges es ha így van sokkal nagyobb sz esély mint eddig gondoltam......
Új eljárás javítja a lombikmódszer sikerét
A embriók szűrésére kidolgozott új technika alkalmazása jelentősen növeli a lombikbébi (IVF) módszer eredményességét - idézte brit kutatók megállapítását hétfőn a BBC hírportálja.
A kutatók szerint akár kétszeresére-háromszorosára is emelkedhet az IVF-módszer jelenlegi eredményessége. A teszt segítségével már az anya méhébe való beültetés előtt azonosíthatják az embriókban azokat a kromoszóma-rendellenességeket, amelyek a korai vetélések leggyakoribb okai. Az új technika klinikai próbái a manchesteri CARE termékenységi klinikán zajlanak. Három, a harmincas évei végén lévő brit nő szülése várható december végére, akiknél elsőként alkalmazták az új technikát.
A korai terhességek elvesztésének 70 százalékáért a kromoszómákban lévő abnormális eltérések felelnek. Az IVF-eljárás során megtermékenyített petesejtek öt nap elteltével az úgynevezett blasztocita állapotba jutnak. Az embrió ezen a napon, ebben az állapotban szokott beágyazódni a méhbe, és az IVF-eljárás során is ekkor ültetik vissza.
Az új módszernél a blasztocita külső sejtjeiből - amelyekből később a placenta alakul ki - vesznek mintát, és ezekben a sejtekben ellenőrzik a kromoszómák épségét. Csak azokat az embriókat ültetik be, amelyeknél nem tapasztaltak rendellenességet. A technika újdonsága, hogy a blasztocita belső sejtjeit - amelyekből a magzat alakul ki - nem érinti a mintavétel.
Az IVF eredményességi aránya jelentősen függ az anyai életkortól. Mint Simon Fishel, a CARE igazgatója a BBC-nek elmondta, ha egy 40 év körüli nőnek most 10 százalék az esélye a teherbe esésre, akkor az új módszer alkalmazásával 30 százalékra is emelkedhet. Egy 30 körüli nőnél, akinek esélye korábban 30-40 százalék volt a terhességre, az arány akár 80 százalékra is növekedhet.
En itt vagyok de magamban nem szeretek beszélgetni.....
Találtam egy fórumot elküldöm nő meg egy cikket be küldöm.....
Sziasztok!
Mindenki eltünt? Esetleg várnák (várnánk) pozitívumokat a PGD-vel kapcsolatban. Jó lenne már olyanokról, olyanoktól hallani akinek végre sikerült, talán egy kicsit megnyugtatna mindenkit, hogy van remény. Esetleg további tapasztalatokat.
A Dns szekvenálást az apai és anyai vérből vett mintákból csinálják nálunk kellett a nagyszülőktől is mert a kicsifiam meghalt elég lett volna az övé is. Megkeresik ezeket a gén hibákat és még 3 kromoszómát ami biztossá és gyorsá teszi a kimutatást ha már arra kerülne a sor hogy vizsgálni kell a preembriókat.
Nekünk is máshol azt mondták ezt a betegséget csak külföldön tudják szűrni.De ha a Kónya Márton azt mondja tudják akkor ők itthon tudják. Nem kell ezért külföldre menni. Csak sokáig tart ez a szekvenálás nevű folyamat.
A kisfiúnk természetes módon fogant. Ez egy recesszíven öröklődő, progresszív májbetegség. 25 százalék az esélye, hogy beteg lesz a következő gyermekünk is. Azok után amiken ő és mi is átmentünk... Nem tudom hogyan bírnánk újra. De most egy ideje már jól van, ezért is merünk gyerekvállaláson gondolkodni. (:
Kónya Mártonnal nem sokat tudtunk beszélni, azt is csak telefonon, amit a genetikáról tudok, azt a másik helyről tudom. Kónya Márton annyit mondott- miután elküldtem a mi genetikai eredményünket -, hogy erre a betegségre képesek szűrni. (Azt gondolom nem itthon, mert a Versys Clinics - a másik hely, ahol voltunk- is ezt a részt külföldön csináltatná.)És, hogy a Kaáli csinálja a lombikot,hosszú a várólista, jelentkezzünk be, amennyi a Kaális várólista, annyi idő alatt ők is végeznek a saját részükkel (nekem erre 2-3 hónapot mondott, de látjuk Rory77-nél már 4 hónapja tart) és amikor indul a lombik, akkor már ők is megtudják csinálni. Én úgy tudom A szekvenálás egy olyan (biokémiai) folyamat, amellyel az ember genetikai állományát térképezik fel és ez alapján állapítják meg a hibás gént.
Hosszú lett, bocsi! (:
Ezek szerint fiatok nem lombik baba.Ha van remény szerintem probaljatok meg én drukkolok:-)
Konya Marton mit mondott pontosan ? A beagyazodasrol,stb?
Fiatok most jól van?
Sziasztok!
Én is olvasgatlak Titeket, habár még csak a gondolkodás fázisában vagyunk, hogy belevágjunk-e egy pgd-s lombikba. Genetikai betegséget hordozunk a férjemmel, már van egy - a betegségből kifolyólag - transzplantált kisfiúnk, szeretnénk neki kistesót.
Én is beszéltem már a Kónya Mártonnal, Ő azt mondta, hogy elvben lehetséges, döntsük el, hogy belevágunk-e.
Mi még voltunk egy magánklinikán is konzultáción, ahol csinálnak ilyet, ott a dolgok gyorsabban haladnának, de ott a lombikot sem fizetik...
Mindenkinek nagyon drukkolok itt!
Davider megkérdezhetem nálatok mi a probléma? Miért kell a PGD?
Egyébként még milyen vizsgálatok kellenek a lombik elkezdése előtt? Köszi
További ajánlott fórumok:
- Álnegatív kombinált teszt eredmény mennyire gyakori, tehát hogy negatív kockázat mellett mégis genetikai rendellenessége van a babának?
- SMA - egy gyógyíthatatlan genetikai betegség
- Alternatív terápiák és diagnosztikai módszerek fizikai, kémiai, biológiai alapjai
- Ahol a betegnek kell diagnosztizálni magát!
- Volt már köztetek olyan, akinek "későn" diagnosztizálták a terhességet?
- PGD (preimplantációs genetikai diagnosztika)