Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pozitív tapasztalatokat szeretnék olvasni... Szült már valaki így? fórum

Pozitív tapasztalatokat szeretnék olvasni... Szült már valaki így? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
57. 3a5c305959 (válaszként erre: 53. - Alma66)
2014. nov. 6. 18:47

Ertheto csak nem racionalis.

Ertsd, en is feltem az inditastol, aztan kellemesen csalodtam. Azota is mindenkinek elmondom hogy annyira nem kell felni tole, egyaltalan nem rosszabb mintha mondjuk a bevasarlokozpont kozepen folyna el a vized! :-)

56. emi75 (válaszként erre: 55. - Emi75)
2014. nov. 6. 17:52
3000-es :)
55. emi75 (válaszként erre: 53. - Alma66)
2014. nov. 6. 17:52
Épp ma mesélte valaki, hogy 3000 méhszája volt délelőtti vizsgálaton nem szülésgyanús Nst után, éjszkaka fájdogált, éjjel kettőre bementek a biztonság kedvéért. Reggel hatra baba volt: ) Első baba.
54. Pondri
2014. nov. 6. 11:34

Persze-persze, érthető.

Kívánom, hogy minden úgy történjen, ahogyan szeretnéd.

53. Alma66 (válaszként erre: 52. - Pondri)
2014. nov. 6. 11:05
Mennyire??? Nem görcsölök, nem akarok indítást ennyi, szerintem ez érthető.
52. Pondri
2014. nov. 6. 07:34

Tudom nem tetszettek a válaszaim, de továbbra is azt mondom ne görcsölj ennyire, mert hatással van a babára is.

A szülésen így vagy úgy túl leszel, bízni kell az orvosban és követni a tanácsait.

Azt mondják a gyerekvállalás legkönnyebb része a szülés, a többi kb.20 év sokkal nehezebb lesz.


Azért drukkolok!!!


Azért drukkolok.

51. Alma66
2014. nov. 6. 07:26
Még mindig semmi. Nagyon elegem van :(
2014. nov. 5. 21:59

Igaz, én nem voltam még 40 hetes teljesen, de már majdnem betöltöttük amikor elfolyt a magzatvíz. 3100 volt a méhszájam. Hajnali 1-kor folyt el a víz, jöttek is a fájások, de délután 2-re még mindig csak 2 ujjnyira voltam nyitva. Aztán végül kaptam oxit és este fél 8-kor megszültem egy óriás bébit:D Tökéletesen egészséges babánk született.

Hanem folyt volna el a magatvíz, akkor nem kaptam volna még szerintem oxit, de este 6-kor bekötötték.

Sok erőt kívánok.

49. princesse84 (válaszként erre: 47. - Alma66)
2014. nov. 5. 21:52
Azért kaptam,mert állítólag nem voltak elég erősek a fájások. Na az oxitól lettek :D Epire meg nem volt idő,fel sem ajánlották, mert utána úgy tágultam,hogy ihajj. Azt mondták még este 7-kor hogy leghamarabb másnap reggelre lesz ebből baba...Hát még aznap kijött. Szépen kértem két fájás között hogy igyekezzen! :) Szurkolok!!!
48. 3a5c305959 (válaszként erre: 46. - Alma66)
2014. nov. 5. 21:41
Jol van, csak meglesz az a baba nemsokara.
47. Alma66 (válaszként erre: 45. - Princesse84)
2014. nov. 5. 20:45

Köszi, ez tetszett :D

Amúgy miért kaptál oxit?


Egyébként én is úgy vagyok vele, ha már oxit adnak akkor epit is adjanak. Egyébként nem kérnék.

46. Alma66 (válaszként erre: 43. - 3a5c305959)
2014. nov. 5. 20:42

Nem, sajnos nem :(

De! Lejjebb ment a hasam ;)

De a méhszájam még mindig gyászos. A doki már csak annyit mondott, hogy: ááhhh!

2014. nov. 5. 20:32
Én 40+4 nél szültem a fiam. Szintén egy szűk egyujjnyira voltam nyitva aznap reggel...Doki nem volt bizakodó,hasam fennvolt még mindig! Aztán egy kis vérzés beindult mikor hazaértem,gyenge "fájásocskákkal". Este 7kor azért mentünk a kórházba,mert a párom nem hagyott békén,én már letettem róla hogy a gyerek kijön 18 éves kora előtt. :D Aztán az első komoly fájás este 10-kor érkezett, éjfélkor kezemben volt a fiam. Oxit kaptam,epit nem. Nem is volt annyira szörnyű:) Szóval igen,lehet ebből hamar szülés ;)
44. c9f9b53798 (válaszként erre: 43. - 3a5c305959)
2014. nov. 5. 20:11
Lehet:)
43. 3a5c305959 (válaszként erre: 42. - C9f9b53798)
2014. nov. 5. 19:37

A másodikemeg azt követő szulesek teljesen maskepp zajlanak. En epiduralissal is konnyen megszultem (15 perc alatt) pedig en sem ereztem semmi fajast. Ha valaki magatol elkezd vajudni meg szulni akkor tenyleg nincs ertelme adni hacsak nem napokig tart a folyamat. De inditasnal más a helyzet. Szerintem emberkinzas epiduralis nelkul oxit adni es en nem is tanacsolnam senkinek hogy ugy szuljon.

Haha kozben lehet hogy a forumindiot mar babazik :-)

2014. nov. 5. 16:54

Oxit kaptam mindkettővel, az elsőnél epidurállal szültem, ami teljesen leállította a fájásokat... kipasszírozták a gyereket belőlem (így hatott nálam a lidocain, tényleg Odafentről nagyon ott voltak velünk, mert nem sok kellett volna, hogy valamelyikünk ottmarad), a másodiknál mondtam SOHA többé epidurált, gázt szívtam, nagyon jó volt, alig két és fél óra alatt meg volt a Lányom.


Tényleg ne ellenkezz semmiben sem, ha nem elég erősek a fájások több napig tarthat a vajúdás, ahogy írtam keddtől-csütörtökig vajúdgattam itthon, majd egy teljes éjszakát és szűk két ujjnyival mentünk be hajnalban a kórházba, hatkor kerültem szülőszobára, nyolcig vártunk, két és fél ujjnyi lett, és fáradtam, nem erősödtek a fájások, így jó volt az oxitocin. Nem szabad ezt se húzni, mert a vajúdásban úgy kifáradsz, hogy nem marad erőd a végére. Az utolsó órában kértem amikor már 120-as fájások voltak másfél percenként a gázt, elég volt, ki lehet bírni.


Epidurálra szinte az összes nőismerősöm szuperül reagált, nem állította le a fájásaikat, volt tolófájásuk is. Sajnos nem kérdezték ki azt, hogy pl. nekem a fogorvosi érzéstelenítés is fél nap után megy ki, nagyon sokára, így amit kaptam epidurálba, az kapufa volt a testemnek, nulla tolófájással nehéz volt kinyomni a gyereket, úgy, hogy még érezni sem éreztem odalent semmit...


Egyébként most a környezetemben több kismama barátnőmet, akik velem szülték a másodikat néhány hét különbséggel lebeszéltem az epidurálról, holott mindannyian az elsőt így szülték, és azt mondták jól tették, gyorsabban haladtak a dolgok, jobban tudták irányítani az egész folyamatot, azt tenni akkor és azt, amit a szülésznő mondott. Gázt mindannyian szívtunk, és mindannyiunknak jó volt.


Nem erről szól a fórum, úgyhogy elnézést, hogy ezeket leírtam, csak hátha hasznos számodra.


Dianatal gélt használtam, nagyon jó volt!

41. HBaba13 (válaszként erre: 32. - Alma66)
2014. nov. 5. 07:54
Jah értem. Tényleg nem kellemes dolog, nekem nagyon sok lefolyt mire meglett a baba. Csak varrásnàl kaptam érzéstelenítőt. Tudom, kérted hogy ne offoljunk, de nekünk a szülésznők tanácsolták hogy lèpcsőzzünk. Persze óvatosan, nem levegőt kapkodva :-) ismerek olyat akinek bejött, beindultak a fájások és elhelyezkedett a pici is mire bement a szülőszobára.
40. 3a5c305959 (válaszként erre: 39. - Alma66)
2014. nov. 4. 22:13

Miivel nem tudom hogy szuleszno vagy-e vagy esetleg 5 gyermekes anyuka, a kerdes naivsagabol (elnezest, de az volt) indultam ki es felteteleztem hogy elso gyermekes anyuka vagy akinek nincs tapasztalata szules teren. Ezert termeszetes nyelven leirtam hogy mire szamithatsz es mire keszulj. Amit a szulestervrol elmondtam pedig a leheto leghasznosabb tanacs volt, mi itt minden nonek elmundjuk hogy legyenek rugalmasak a terveikkel mert szules kozben barmi tortenhet. Koncentraljanak azokra a dolgokra amit befolyasolni tudnak. Persze személyesen lehet mashogy hangzik. Sajnalom ha kioktatasnak vetted.

Minden jot!

39. Alma66 (válaszként erre: 38. - Alma66)
2014. nov. 4. 21:06
Ja látom előtte már válaszoltál érdemben, bocsi. De ez a kioktatós szöveg tényleg nem kell. Most nem ez a téma. Ha ez lenne, akkor tudnád milyen a hozzáállásom a dolgokhoz. Természetesen én is a józan ész keretein belül ellenzem a beavatkozásokat. De most tényleg nem ez a téma ;)
38. Alma66 (válaszként erre: 37. - 3a5c305959)
2014. nov. 4. 21:01

Nem ragaszkodom és ne haragudj te se azt írtaf amit kértem...

Nem kell egyből feltételezgetni... Tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal én is, képzeld. Ezért nem is ezt kértem..........

37. 3a5c305959 (válaszként erre: 36. - 3a5c305959)
2014. nov. 4. 20:31
* Ne ragaszkodj
36. 3a5c305959 (válaszként erre: 34. - Alma66)
2014. nov. 4. 20:30

Nem tudom mennyire ijeszteget vagy csak probalja a kockázatokra felhivni a figyelmet.

En ismerek olyan szulesznot aki inkabb csinal ket-harom membrane sweepet (természetes inditasi forma, a szuleszo bedugja az ujjat a mehszajadba es korbemasszirozza a burkot) mint hogy inditson. Szerintem szep es jo hogy epiduralis nelkul akarod vegigcsinani, de a sajat es a baba egeszsege is fontos. Ha megbeszeled a szulesznovel hogy oxit nem akarsz csak vegszukseg eseten akkor nem fognak adni. Ha mégis ugy dontenek hogy kell de visszautasítod akkor a babad egeszseget teszed kockara. Ha elfogadod az oxit akkor meg nem akarsz epiduralis nélkül maradni mert eleg durvan faj utana.

Szerintem nagyszeru hogy gondolkozol ezen, de azt tartsd eszben hogy a szules közben nagyon sok minden valtozhat. De ragaszkodj túlságosan valamihez vagy utasits el valamit teljesen mert akkor nehezebb lesz alkalmazkodnod szules kozben.

En pl nyitottan alltam a dolgokhoz, nem akartam minden aron epit, de ket nap ket ejszaka utan eleg volt a fajasokbol es az epi lett a legjobb baratom. Gyakorlatilag szerelmet vallottam az anesztesnek mikor bekototte. Egy pillanatig nem bánom mert csodálatos szulesem volt, pillanatok alatt kint volt a babam es mire osszeoltottek mar labra is tudtam allni ugyhogy egyedul mentem ki zuhanyozni.

2014. nov. 4. 19:59
Tényleg kedves a szülésznő, hogy még ijeszteget is... De szerintem, ha gáz lenne, hogy hátul van a méhszáj akkor biztos, hogy a doki is említette volna az UH-kon, vagy vizsgálatokon, úgyhogy szerintem emiatt ne aggódj. Ne hagyd, hogy rád ijesszen a szülésznő! :)
34. Alma66 (válaszként erre: 30. - 3a5c305959)
2014. nov. 4. 19:21
Azt mondta a szülésznő az aggasztja, hogy nagyon hátul van a méhszáj...
33. Alma66 (válaszként erre: 30. - 3a5c305959)
2014. nov. 4. 19:20
Epi nélkül szeretném végigcsinálni. Milyen tervre gondolsz? A méhszáj érettségétől függ hogy hogyan indítanak, azt mondta a szülésznő. Ha éretlen nagyon akkor az a gél, ha érett vmennyire akkor ér csak az oxi vmit. Az a baj én nem aggódnék de a szülésznő ijesztget. Ezzel eldöntötte h minimális lóvét adok csak neki :S
32. Alma66 (válaszként erre: 29. - HBaba13)
2014. nov. 4. 19:17
Igen ezt szeretném elkerülni, az oxit ;)
2014. nov. 4. 17:49

Nekem még méhszáj vizsgálat sem volt.39. héten egy hétfői napon kellett volna befeküdnöm,mert 25 kg-t híztam.A semmiből aznap hajnalban megszületett a lányom,majd 2 nap múlva a nyákdugó!! is. :D

Pozitív?

30. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Alma66)
2014. nov. 4. 17:24
Nekem nem volt 1000-as a mehszajam, de szerintem nalad ez jo jel. Elso szulesnel elobb elvekonyodik aztan kezd kinyilni a mehszaj. Engem vegul inditani kellett prostin gel-el de nem volt problema ezzel sem. Kicsit hosszu volt a folyamat de végül masodik nap kaptam epiduralist es onnantol kezdve egyszeru volt. Sok sikert! Neked van terved inditasra?
2014. nov. 4. 17:17
Az indìtástól ne félj szerintem. Ijesztgettek engem is hogy milyen rossz a burokrepesztés de ez nem igaz. Furcsa érzés ahogy folyik a magzatvíz de semmi több. Ilyen értékkel nem hiszem hogy császàr lesz, nálunk legalábbis csak totár zártnál vagy indokolt esetben császároznak. Ha mindkettőtökkel minden rendben, akkor ne aggódj, megszülöd természetesen :-) lehet hogy kapsz oxytocint hogy segítsen beindítani a dolgokat.
28. Alma66 (válaszként erre: 22. - Vberni01)
2014. nov. 4. 16:08
Légyszi ne offoljatok!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook