Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pozitív és negatív tapasztalatok a szilikonból készült muffin- és egyéb sütőformák kapcsán? fórum

Pozitív és negatív tapasztalatok a szilikonból készült muffin- és egyéb sütőformák kapcsán? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. máj. 11. 08:40
nem egeszseges,probalj hagyomanyosat venni.
32. Yulcsy (válaszként erre: 31. - Dessybaby)
2010. márc. 30. 12:52

Szia!

Én minden használat előtt kivajazom, és így nagyon könnyű kiszedni belőle, szinte kiugrik a süti.

2010. márc. 29. 14:10

Szijasztok

Én nemrég kaptam egy 6db-os muffinsütőt. elvileg csak az első használatkor kell kivajazni de pl ma mikor használtam, akkor a 2. adag teljesen összeesett és ki kellett kaparnom belőle..

most már minden adag előtt vajazzam ki?vagy csak elrontottam valamit?

30. szimba (válaszként erre: 29. - Szimba)
2010. jan. 30. 15:35
Ja, és itt nem a tupperre gondoltam, annyi pénzt én sosem adnék ki egy sütőformáért. A nagyáruházak polcain is vannak jó minőségű darabok, kifizethetőbb áron.
29. szimba
2010. jan. 30. 15:33

Nekem van egy márkás szilikon muffin formán, és két "no name", olcsó szilikon kuglófformám. Utóbbiakba, bármit csinálok, minden beleég.

Szerintem megéri beruházni egy drágább darabra.

28. anscho
2010. jan. 30. 13:44

Rég nem járt erre senki...az lenne a kérdésem, hogy muffin sütőformát lehet kapni a Tupperwarennél? Én nem találtam!


Köszi

27. a74de3d08a (válaszként erre: 5. - 7abb7adbf0)
2009. márc. 20. 10:18

az enyémre rá volt írva, hogy maximum 180 fokon használható.

ezt betartva nekem nem ég el, nagyon szeretem, mert nem ragad bele.

2009. márc. 20. 09:59

Akkor most szilikon muffin forma vagy teflonos a jobb?

És ha teflon,akkor honnan lehet venni bele papirkosárkákat?A nagyobb bevásárlóközpontokban én nem találtam,illetve egyszer láttam valami dobozosat,de elég drágának találtam.

Előre is köszi a válaszokat.

25. Yulcsy
2009. márc. 14. 17:21
Én meg vagyok vele elégedve.Nekem muffin formám van, szeretem.Én a sütőrácsra teszem, ha megsült azzal együtt veszem ki és ha egy kicsit hűlt,már veszem is ki a muffinokat belőle.Elég a forma alját megnyomni és már "ugranak" is ki a sütik:))
2009. márc. 14. 16:06
csak pozitív
2009. márc. 14. 13:27
gaby 13.án az amway kérdésedre nem tudta válaszolni.most megteszem ha még érdekel.van egy fehéritő a termékek között. a neve BLEACH tapasztalatok alapján jó.prőbáld ki.ha nem válik be akkor mással próbálkozz pl.clorox szal.a ruhák elszürkülése lehet a kemény viz miatt is nem csak attol hogy nem megfelelő szereket használsz.énpl mindig öntök belőle a hehér ruhákra.nekem be vállt.kivánom neked is.
22. gaby70
2009. márc. 13. 15:01
Szerintem is a tupper a legjobb!
2009. márc. 13. 08:54
Csatlakozom a 18.-hoz, a tupper-es ok!
2009. febr. 8. 11:25

Szia lully.


ma voltam megint ennél az üzletnél- mert vasárnap sajnos zárva van- és a cím: Pengő utca, majdnem Lövőház utca sarok. A bolt neve desszertmester.

19. lully
2009. febr. 8. 01:11

Sziasztok!


Fillér utca!


A Tupper drága, de tuti!

2009. febr. 8. 01:08

helló,


sajnos a szilikonos sütőformák közül sem mindegyik jó. Egyes egyszerű kínai termékekből állítólag kioldódik vmilyen anyag, lehet, hogy azért van mellékíze. A nagy bevásárló központok polcain tuti ezeket árulják olcsón. A jobb minőségűek sajnos drágábbak, de szerintem megéri.

Egyébként ma találtam egy kincses bányát a Mammut mögött valamilyen pénznem utcában(forint, vagy pengő) -mindenféle sütési kiegészítővel, szabályos kreatív-hobby bolt a konyhában.

Mondjuk itt is voltak húzos dolgok, de volt ami olcsobb mint tsco.

17. mreich (válaszként erre: 14. - Panasonic)
2009. febr. 7. 14:12

Szilikon és szilikon között is van különbség. Egyszer akciósan vettem muffinformát, na az olyan is. Még az anyaga is kicsit más, vékonyabb.

Viszont az igazi, vastagabb sütőformák ( nekem kuglóf-, gyümölcstorta- és ( talán ez volt a neve ) hercegnőformám van ) nagyon beváltak. Alig kell őket tisztítani, a mosogatógépbe vétek őket betenni, inkább jobb, ha egy kicsit "olajos érzetűek" maradnak. Persze a kakaó, gyümölcsök hagynak maguk után foltokat, de azzal nem kell törődni.

16. panasonic (válaszként erre: 15. - Mongi)
2009. febr. 3. 11:27
hú ez jó ötlet:)
15. mongi (válaszként erre: 14. - Panasonic)
2009. febr. 3. 10:40
Én mindig egy tepsire rakom a szilikont,és eleve úgy tolom be a sütőbe.
2009. febr. 3. 10:34

A szilikonos muffin sütőről szeretném kérdezni, hogy mikor megsül a muffin akkor nem csetlik botlik mikor veszed ki a sütőből a szilikon miatt?


Illetve nem tudom most lehet kapni az Aldiba hogy az mennyire megbízható?

2008. ápr. 16. 17:47
A Rossmann-ban lehet kapni (kinai - de jó!) papirkapszlit 160.-Ft.-ért. 100 db. Eddig bevált, nem ragad bele a süti.
2008. ápr. 8. 17:38
A teflonos formába Ti tesztek papirkapszlit? És a tészta nem ragad bele a papirba?
11. bb2f4e28dd (válaszként erre: 10. - 42892ee56f)
2008. ápr. 8. 09:46
Tegyél alá egy sütőlapot.
2008. ápr. 7. 20:37
Nekem nem vált be a szilikonos sütiforma, nem jött ki belőle pl a muffin és a forró sütőből is alig lehet kivenni, mert "csetlik-botlik" az egész.
2008. ápr. 7. 20:00

Én már nagyon régóta használok szilikonos formákat (muffint, tortát, gyümölcskenyeret, többféle méretben) és csak jókat tudok mondani. Gyakran használom mindet.


A ,,gumiszerű" utóíz kiküszöbölésére az első használat előtt érdemes egy nagy fazék vízben jól kifőzni.

2008. ápr. 7. 19:57
Szerintem igazán jó,könyen tisztítható és jó ,hogy lehet kisebb formákat kapni és nem muszály óriás muffinokat sütni.
2008. ápr. 7. 19:51

Én pár hete vettem egy 100% szilikon muffin sütőformát 3000 Ft-ért. A pozitív véleményekkel, mint "nem ragad bele", könnyen mosható, stb. - maximálisan egyet értek.

A problémám annyi, hogy valamilyen oknál fogna érzek egyfajta utóízt a muffinokban, illetve az állaguk is "gumiszerü". Talán én csinálok valamit rosszul, vagy nem a megfelelő fajtát vásároltam meg?

2008. ápr. 7. 19:16
Szerintem nagyon jók, bár nekem a püspök kenyér forma nagyon lágy és nem olyan szép formás a süti,mert az oldala kinyomódik. Az tény, hogy nem ragad bele semmi kikenés nélkül sem. Könnyű tisztítani is.
2008. ápr. 7. 19:15

Én vettem szilikonos muffinformát (5 év garanciával), nagyon drága volt, 6-os forma 4.000.-Ft. (Ugyanez teflonból 900.-Ft.) Három hetes használat után - igaz, hogy tényleg sokat használtam, 4x1 héten) - feketére égett és majdnem lukas lett az alja. Visszavittem a Vasedénybe és visszaadták az árát. Most teflonos van, de beleég a muffin. Ha papirt teszek bele, akkor abból nem lehet kiszedni.

Szóval, se vele, se nélküle...

2008. ápr. 7. 19:07
Könnyen tisztítható :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook