Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ponyvaregény fórum

Ponyvaregény (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ponyvaregény

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
39. debju (válaszként erre: 36. - Krilion)
2011. szept. 27. 14:26
és még ezzel kapcsolatban jutott eszembe, hogy az sem mindegy milyen háttérrel indul az ember. Ha már férjeinkről van szó :-), az enyém minden bizonnyal ugyanazon a területen mérnök lenne nem szerelő ha nem idős szülők gyereke lenne (akik mellesleg nem is voltak eleresztve anyagilag) És is diplomás lennék, ha a családom anyagi háttere nem olyan lett volna amilyen abban az időben amikor érettségiztem.
38. futóbajnok (válaszként erre: 1. - B6c82a1307)
2011. szept. 27. 14:23

Szerintem Eszter, aki a cikket írta, burokban él. Én is így éltem évtizedeken keresztül: a szüleim mindent megadtak, csak tanuljak, kifizették a nyelvvizsgáimat... cserébe segítséget is csak ritkán vártak el.

Aztán, mikor dolgozni kezdtem egy Átlagos középiskolában, akkor rájöttem, hogy én is burokban éltem eddig. Igenis léteznek szegény, lecsúszott szülők, neveletlen gyerekek, akiket nem érdekel a nyelvtanulás.

Ha nem kezdek el dolgozni és mindezzel szembesülni, lehet, hogy én is elítélném G.-t.

Így Hála Istennek, kiszélesedett a látóköröm.

37. debju (válaszként erre: 36. - Krilion)
2011. szept. 27. 14:22
nem a rossz értelmében godnoltam az élelmes kifejezést. Talpraesettre gondoltam inkább. Persze jó egy diploma, de az sem irányoz elő mindjárt jó fizetést :-) (úgy értem nem mindegy milyen diploma a diploma)
36. Krilion (válaszként erre: 33. - Debju)
2011. szept. 27. 14:17
Ezzel részben egyetértek, viszont nem tudom mit értessz élelmes alatt. A másik meg az, hogy a férjem diploma nélkül rohadt sokat dolgozik, fizikailag is, meg időben is. Rá lehet mondani, hogy élelmes például. (másodállások, maszekok stb.) Viszont látom a diplomás férfi kollégámat, negyed annyit nem dolgozik, fele annyira sem élelmes és könnyedén kétszer annyit keres. Szóval ezért jó egy diploma.
35. debju (válaszként erre: 33. - Debju)
2011. szept. 27. 14:08
na és ezt már csak nehezíti ha gyerek is van
34. timycat (válaszként erre: 31. - Krilion)
2011. szept. 27. 14:07

vétkezni n is szoktam, mert azért már muszáj; havi 1-2szer anyuéknál van a gyerek, macskákat elzárom a hálószobától, embert átzavarom a másik hálóba és alszok vagy 10órát egyhuzamban... feltöltődöm


most is mennem kell már... 7 percet már elloptam a tanulásból... szakvizsga :S

33. debju
2011. szept. 27. 14:07
gyerek témát kihagyva: felnőttként tanulni csak támogató hátérrel lehet. Vagy valaki el kell, hogy tartson mellette vagy olyan munkahely kell ahol "elnézik" a tanulással járó "kellemetlenségeket" és sorolhatnám. Amúgy meg aki élelmes az megélhet diploma nélkül is, aki nem annak lehet 3 diplomája is
2011. szept. 27. 14:06
Én múlt éjjel is 8 órát aludtam mégis úgy érzem magam mint akit agyonvertek. Irigykedem.
31. Krilion (válaszként erre: 25. - Timycat)
2011. szept. 27. 14:03
Hát igen, ez nálam is úgy volt, különösen vizsgaidőszakban, viszont hosszútávon nem tesz jót sem az idegeknek, sem a memóriának. Szóval mostanság már 5-6 órát alszom, és néha vétkezek és képes vagyok 8-9 órát is aludni szombatonként.:)
30. timycat (válaszként erre: 28. - E31f48b5f6)
2011. szept. 27. 14:02
megszoktam.... anno egyetem alatt is mindig éjjel tanultam, így mikor megszületett a gyerek már rutinom volt... de érzem, hogy ahogy öregszem egyre nehezebb... ezért írtam, hogy egyelőre beérem ennyivel
2011. szept. 27. 14:01
szerintem a cikk irojának fogalma sincs a dolgokrol,ilyet csak egy érzéketlen ember tud irni,aki elkényeztetet ,magának valo és mindent a szülei a segébe tettek igy kőnyü,érvényesülnőd,és kőnnyen ossztod az észt,más kárán.szerinted valaki csak akkor jo ember ha diplomás.vannak szegény iskola nélküli tiszteséges jo emberek akik szépen nevelik a gyerekeiket diploma nélkül.lehet ojan tőkéletes vagy munka suli háztartás stb.gyereket meg képtelenek vagytok csinálni.egy barátnő aki jo lelkü ijet nem ir
28. e31f48b5f6 (válaszként erre: 25. - Timycat)
2011. szept. 27. 13:59
3 óra alvás?????????????? Az kemény. Hogy csinálod?
27. csgybzs (válaszként erre: 25. - Timycat)
2011. szept. 27. 13:59
Nincs olyan gyerek meg iskola a világon, akiért én három óra alvással beérném..... :))))
26. timycat (válaszként erre: 25. - Timycat)
2011. szept. 27. 13:57
meg az igazsághoz hozzátartozik, hogy én be sem vállaltam volna a gyereket egyedülállóként, pláne ha szülői háttér sincs... annyiban igazatok van, hogy nekem azért volt segítségem... viszont nekem kimaradt a gyed/gyes időszak
25. timycat (válaszként erre: 23. - Krilion)
2011. szept. 27. 13:55
én az alvásból spóroltam/spórolok... egyelőre 3 óra alvással "beérem"
24. e31f48b5f6 (válaszként erre: 19. - 6b006fc769)
2011. szept. 27. 13:53
:))))))))))
23. Krilion (válaszként erre: 18. - Timycat)
2011. szept. 27. 13:51
Én is tudom, hogy nehéz, 3 gyerek, munka mellett diplomáztam, nyelvvizsgáztam, nemigen volt segítségem, és rohadt nehéz volt: Az én idegeim eléggé kikészültek, pedig alapból sokmindent kibírok, a gyerekek jegyein meg lehetett látni,hogy anya tanul...és az ő jövöjuk szempontjából nem mindegy, hogy hogy tanulnak...szóval, iszonyat nagy stressz az egész, és a gyerekek szemében 3 elfelejtendő év. Mielőtt belefogtam, én is azt hittem, hogy mindent lehet csak akarni kell, de be kellett látnom, hogy nem így van, a nap mindenképp csak 24 órából áll. Szóval nyugodt családi háttér , jó férj, segítő nagyszülők nélkül, nem tudom ki tudja ép ésszel végigcsinálni.
22. Liviaa (válaszként erre: 20. - Mágnes74)
2011. szept. 27. 13:49
így van, én is egyedül vagyok, nagyszülők nélkül, nem lehetetlen, viszont tényleg sokkal nehezebb!
21. Liviaa (válaszként erre: 15. - Féknyom)
2011. szept. 27. 13:49

nyugodt vagyok

:D

20. mágnes74 (válaszként erre: 18. - Timycat)
2011. szept. 27. 13:45
Nem arról van szó, hogy nem lehet. Viszont sokkal nehezebb, főleg egyedülállóként, nagyszülők nélkül.
19. 6b006fc769 (válaszként erre: 16. - E31f48b5f6)
2011. szept. 27. 13:43
Hát a ponyvaregényekbe'!;)
18. timycat (válaszként erre: 10. - Krilion)
2011. szept. 27. 13:42
van gyerekem, tudom hogy nem olyan könnyű tanulni, melózni mellettük, de meg lehet csinálni; pláne ha nem csak kifogásokat keres az ember, hanem inkább a megoldásra törekszik
2011. szept. 27. 13:42
Ítélkezés helyett inkább segítő kezet kellene nyújtani G.-nek. Én így gondolom.
2011. szept. 27. 13:41
És különben is hol van az kőbe vésve, hogy csak a egy diplomától, nyelvvizsgától lesz vki "ember"?
15. féknyom (válaszként erre: 14. - Liviaa)
2011. szept. 27. 13:41
Nyugi van, relax!
14. Liviaa (válaszként erre: 12. - 6b006fc769)
2011. szept. 27. 13:39

ez meg a másik, meg mernéd mutatni "G"-nek ezt a cikket? vagy annyira nem vagy bátor?

Nem tetszik ez a cikk, rosszindulatú, lehordod a "barátnődet" magadat meg beállítod tökéletesnek

13. Liviaa
2011. szept. 27. 13:36

nagyon bírom, amikor egy olyan nő okoskodik, hogy mit hogyan kéne ha valakinek gyereke van, akinek nincs is gyereke, így könnyű mást elítélni.

Főleg ha a "barátnődnek" nincs is segítsége

2011. szept. 27. 13:35

Igen. És? Tényleg ponyvaregény. Tipikus példája annak, amikor valaki tudja, hogy mi az igazi és egyetlen járható út az életben, neki sikerült és mindenki, aki más úton jár az minimum irigykedik, valamint szánalomra méltó mind viselkedésében mind gondolkodásmódjában.

Egyébként meg véleményem szerint így "kibeszélni" valakit, aki a barátjának gondol szerintem ismeretlenül is eléggé csúf dolog. Az, meg hogy "távol álljon tőlem a gyanúsítgatás" körítéssel azt sugalja, hogy a barátnő édesanyját sírba vitte a lány viselkedése számomra megdöbbentő.

11. mágnes74 (válaszként erre: 8. - Timycat)
2011. szept. 27. 13:35

Nem a történettel van a baj, hanem az ítélkezéssel, én úgy gondolom. Persze, nem kell túlidealizálni az anyaságot, ebben igazad van, de alulbecsülni sem, ahogyan a cikkíró tette.

Nem szabad készpénznek venni, amit kívülről lát az ember.

10. Krilion (válaszként erre: 8. - Timycat)
2011. szept. 27. 13:32
Nem tudom, hogy van-e gyereked, de minden túlidealizálás nélkül is tény, hogy akinek gyereke van, annak iganis nem olyan könnyú egy munkahelyet találni, tanulni, vagy sorolhatnám. ezt mindenki tudja, akinek gyereke van. Különösen, ha nincs senki, aki vigyázzon a gyerekre, míg ő fenti dolgokat műveli. Ilyen gonodolatok általában csak az olyan emberek fejéből pattannak ki, akiknek nincs gyerekük. akiknek meg van, azoknak meg általában fontosabb a gyerekük körüli teendő, mint a saját becsvágyuk.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook