Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


22756. sziporka79 (válaszként erre: 22752. - Mancs75)
2020. júl. 20. 20:07

ERA+EMMA+ALICE vizsgálat után nyomoztam.Több orvost megkérdezem akkor ezekről.Elég drága és Magyarországon elvégeztetni még macerás is.Kértem tájékoztatót a külföldi laborból, azt hiszem spanyolok. A leírás alapján próbáltam volna elvégeztetni itthon. Az akkori intézet és orvos nem javasolta, ő a szkeptikusokhoz tartozott ami az ERA-t jelenti. Méhen kívüli terhességel indokolta, ezt írtam az előzőben. A Emma és ALICE kapcsán immunológus ajánlatotta az antibiotikum és a protexin kezelést. Azt mondta hogy ő orvosként utána járt, és gyakorlatilag töredékébe kerül a kezelés mint maga a vizsgálat. A kezelés mindig antibiotikum és protexin kezelés. Alapvetően ezek ivf során is szóba jönnek, tehát nincs értelme a vizsgálatnak.

Természetesen nem vagyok orvos, de én hittem neki. Így a következő előtt is bevetem ezeket. Az ERA árat pedig megpróbálom összevakarni.

Szerintem kérdezzetek rá a kezelő orvosotoknál,nem nagy összeg és ha egy picit növeli az esélyeket akkor miért is ne.

22755. lien (válaszként erre: 22751. - Mancs75)
2020. júl. 20. 14:50
Én csak remélem hogy ez volt a gond, mást nem találtak nálam. És szerintem igaza van Danke85-nek hogy javasolt mindenkinek szedése, kúpozása.
22754. lien (válaszként erre: 22750. - Sziporka79)
2020. júl. 20. 14:46
Én is antibiotikumot kaptam +3 hétig kúpoztam magam , hüvely flóra probiotikumal a nevét már nem tudom. Az itteni orvos javaslatára beültetés előtt ezt meg fogjuk ismételni. Az Emma még a méhben lévő gyulladást is kimutatja.
22753. Danke85
2020. júl. 20. 13:35

Én Ausztriában lombikozok. Az egyik magán klinikán, ahol csak egy elbeszèlgetèsünk volt. Ott alapból javasolják a probiotikum szedèsèt.

Omni biotic , valamint a hüvely Flóra probiotikumot beültetès előtt 1 héttel inni.

Én ezt beillesztettem a protokollomba 😁

22752. Mancs75 (válaszként erre: 22750. - Sziporka79)
2020. júl. 20. 13:04
De ha nem volt ilyen vizsgálatod, akkor csak találomra kaptad az antibiotikumot és a protexint? Bár azt írtad, hogy ezt mindenki számára javasolt szedni, akkor ezt a lombikos orvosod mondta? Erről nem hallottam még, dehát tényleg ahány orvos, annyiféle tanács...még jó, hogy vannak ezek a fórumok, és össze lehet gyúrni a tapasztalatokat. :)
22751. Mancs75 (válaszként erre: 22748. - Lien)
2020. júl. 20. 12:59
Milyen jó, hogy nálad kiderült, hogy ez lehet a gond. A tejsavbaktériumos problémát is sikerült megoldani?
22750. sziporka79 (válaszként erre: 22748. - Lien)
2020. júl. 20. 12:15

Jaj akkor remélem jó kezekben leszünk. Nagyon matekolni kell a pénzzel. Valószínűleg először megpróbálunk egy beültetést, és ha az sem indul el, akkor jöhet az Emma. Igazából a döntést csak akkor tudjuk meghozni, ha kiderül mennyi embrióval kell gazdálkodni. Milyen kezelést kaptál az eltérésekre?

Nekem erre is azt tanácsolták, hogy drágább a vizsgálat mint a kezelés, úgyhogy én vizsgálat nélkül kaptam 10 napig antibiotikumot és a tejsavas flóra miatt protexint. Ezt egyébként mindenki számára javasolt szedni. Protexin Balance-ot szedtem már a stimu előtt 1,5 hónapig napi 2db.

Igazából ahány orvos annyi vélemény, szörnyű hogy semmiben sincs egységes döntés. Ezer ilyen helyzet volt az évek alatt, hogy nekem kellett dönteni olyanról amihez nem értek 😢

22749. Ave (válaszként erre: 22728. - EvEtkete)
2020. júl. 20. 10:24

Szia EvEtkete! A progi sokszor volt itt téma, utána is olvastam, szerintem is kb ezek a tartományok talán az ideálisak: Deda írta: "Beulti elott 5 nappal 1 ng/ml alatt legyen kulonben nincs megtapadas! Beulti napjan 30 ng/ml! (1ng=3,18nmol; 30ng=95,4nmol). Ezt pedig Beus írta: "Beultetes elott nekem 30 nmol korul volt de az a lenyeg h 60nmol alatt legyen. Utana igyekeztem feltornazni 100nmol ra es tartani azt a szintet."

Szóval a beültetés napján még ne legyen magas a progi, mert az gátolhatja a megtapadást. Utána viszont érdemes nézetni, ha kell akkor hozzápótolni a protokoll szerinti adaghoz.

22748. lien (válaszként erre: 22747. - Sziporka79)
2020. júl. 20. 09:06

Szia Sziporka79

Az Emma teszt a méh környezetét nézi hogy menyire alkalmas az embrió beültetésre (nem az időpontot). Nekem volt ilyen, baktériumos fertőzést mutatott ki amely sok nőnél van, ezt kezelték, ami viszont tejsavbaktérium flórát illeti (hasznos) az nulla százalék volt, tehát a méh környezete nem volt alkalmas a beültetésre. Én a második kört futom ez az Emma teszt adott lökést, hogy négy beültetés vajon mért nem jött össze. Most intézmény váltottam és én is az Iscarba járok, nekem jobb a véleményem róluk mint a ReproGenesisről.

22747. sziporka79
2020. júl. 20. 07:38

Köszönöm szépen 🤗

Emma tesznek egyszer már neki futottam, de az akkori orvosom elbeszélt róla. Azt mondta, hogy fontos az időzítés, de mivel a méhen kívüli terhesség is megtapad petevezetékben de akár hasüregben is, így szerinte a befogadó képességnél nem a méh, hanem az embrió által kibocsátott hcg és enzimek játszanak igazán szerepet. Nem az én véleményem, hanem egy orvosi állásfoglalás az ügyben. Akkor ezzel minket meggyőzőtt így elmaradt a teszt. Most újra gondoljuk....

A donor petesejttel nincs ellenérzésem, én attól félek hogy ha a megtapadás a probléma akkor az utolsó fillérjeinket költjük el feleslegesen.

Saját sejtesben már nem hiszek(nem hiszem hogy ennyi csalódás után vissza tudom e fordítani, szerintem már nem) ,donor petesejtben jobban bízom.

Azt hiszem megpróbáljuk. Azért imádkozom, hogy legalább annyi embriónk legyen hogy két esetleg három ET megoldható legyen.


Intézet választásnál milyen szempontokat vettetek figyelembe? Bizonytalan vagyok, hogy szlovák vagy cseh legyen.

Szlovákia közelebb van és olcsóbb, ennyi előnye van amit látatlanban el tudok dönteni.

Szakmai érveket nem tudok róluk.

Szívesek olvasnék erről.

😘

22746. 44a64b262f (válaszként erre: 22744. - Sziporka79)
2020. júl. 19. 22:06
Nem könnyű de amikor már nincs más lehetőség nagy segítség.
22745. Kiscica19 (válaszként erre: 22741. - Sziporka79)
2020. júl. 19. 21:39

Szia!


Csatlakozom Cica véleményéhez, amit azzal egészítenék ki, hogy a PGS mellett érdemes ERA tesztet is nézetni, hogy biztosan jókor kapod-e vissza az embriókat, tehát a méhnyálkahártya befogadóképes időpontban van-e.

Tényleg sok mindenen mentetek keresztül sok-sok éven át küzdöttetek a babáért, de én is úgy gondolom a saját sejtes lombik esélyes még nektek. Sok minden múlik a stimulációs protokollon és a köztes időben pedig a testi-lelki pihenésen is. Azt írtad jól kezelt Hashimotós vagy, sajnos ez a betegség nagyon alattomos.

A legjobbakat kívánom neked!

22744. sziporka79 (válaszként erre: 22742. - 44a64b262f)
2020. júl. 19. 21:38

Nagyon szépen köszönöm 🤗 gratulálok neked ❤️ igazából tudom a történeted, minden nap elolvasom a fórumot. 😂 Néha igaz belekeveredtem itt a sok cicába 😁

Donor alatt én is a petesejt donorra gondoltam, csak rosszul írtam.

Teljesen elvesztettem a hitem az évek alatt. Aztán elkezdtem olvasni a donor petesejtes cikkeket, fórumokat.. és kértem időpontot az Iscarba. Vannak kétségeim, de próbálom összeszedni magam és igyekszem pozitívan hozzáállni.

22743. lexyke (válaszként erre: 22738. - Wkatalin2)
2020. júl. 19. 21:29
Szia , nekem volt,Erával eggyütt csinàltàk, érdemes volt megcsinàltatni.
22742. 44a64b262f (válaszként erre: 22741. - Sziporka79)
2020. júl. 19. 21:24

Szia!

Nagyon sok mindenen mentetek keresztül.

Biztos azért nem javasolják a donort mert esélyesnek látják a saját sejtes babát.

Mivel ami csak létezik mindent kiprobaltatok már csak az embrió genetikai vizsgálata maradt.

Mi ezért mentunk ki csehbe.

Végül donor petesejtes embriók lettek beultetve 12 napja a teszt pozitiv de a vérvétel lesz a biztos.

Én már 47 vagyok, a saját sejtes próbálkozás minden lehetőségét kipróbálva maradtunk a donor petesejtnel.

Jó megoldás a donor embrió de ha a párod értékei jók akkor elég lenne a donor petesejt, és akkor mégis csak 50% apa és 10-15% Te leszel a babuci.

Ha adhatok egy tanácsot bármit is választasz ragaszkodj a pgs vizsgálathoz.

Azzal már elkerulheted azt hogy az embrió lehet a hibás.

Még a bevizsgált sem garancia hogy elsőre megtapad.

A vélemények megoszlanak bevizsgált nem bevizsgált en megrogzotten ragaszkodtam hozzá.

Remelem tudtam valamiben segíteni.

Sok sikert.

22741. sziporka79
2020. júl. 19. 21:07

Sziasztok! Még nem írtam eddig, próbáltam visszaolvasni a régebbi hozzászòlásokat. A saját dilemmámra nem találtam választ. Kérlek segítsetek..

Röviden a mi történetünk. 41 éves vagyok, 35 voltam amikor elkezdtük a lombikot. Kilenc volt eddig, három intézetben. Beültetett petesejtek száma 19. Volt két, három, öt napos. Volt hogy egyet, volt hogy kettőt, volt három, de olyan is hogy négyet kaptam vissza. 2016-ban egy Fet elindult, de szívhang már nem lett. Volt szteroid, lipid, smoflipid, LDN és minden ami elérhető. Amh eddig 2,2 volt, most már 1,6, hashimotom van de az első lombik előtt is kezelve volt. Eleinte sok petesejt lett, az utolsó három IVF-nél húszon nagy tűszőből csak 4-5 petesejt. Ez két külön intézetben is megtörtént. Nem tudom, hogy ez időzítés hiba, vagy csak a biológiám ilyen.

Most már nagyon elfáradtam. Minden orvos szétteszi a kezét, hogy minden rendben. Ir, pco endo nincs. Párom tetőtől talpig kivizsgálva neki is minden megvan ami a tudomány jelenlegi állása szerint elérhető. Azt mondják hogy menni kell tovább, nincs orvosi magyarázat a sikertelenségre.

Soha senki nem javasolta a donor embriót. Magamtól gondolom azt hogy talán az lenne a megoldás.

Pozsonyba kértem időpontot, még ebben a hónapban lesz az első konzultáció.

Nem tudom, hogy van e itt olyan akinek sikerült a donor úgy hogy volt saját petesejtje, jó volt az amh, és elvileg mindent rendben találtak.

Őszintén szólva, évekig azt gondoltam hogy a beágyazódással van a gond. Most viszont nem tudom 😓 úgy számoltunk hogy kb Két millió körül van egy donoros, nyilván számunkra is óriási pénz, és igazából attól tartok hogy lehet még is csak felesleges.

Óriási nyomást érzek magamon, mert nem tudom hogy mi a jó döntés...

Elnézést, hogy hosszú lettem.

Mindenkinek köszönöm ha válaszol.

22740. TAndi86 (válaszként erre: 22736. - Nita05)
2020. júl. 19. 19:51
Ha el is kezded, gyomorvédőt mindenképpen szedj mellé! Hány mg kell a Medrolból?
22739. motomoto (válaszként erre: 22731. - 1d04286613)
2020. júl. 19. 18:31
Nekem 24
22738. wkatalin2
2020. júl. 19. 12:58
Sziasztok! Volt valakinek ERA és EMMA tesztje?
22737. Solinca (válaszként erre: 22731. - 1d04286613)
2020. júl. 19. 12:56
Szia, nekünk 24 èves
22736. Nita05
2020. júl. 19. 12:35

Sziasztok, szedett vki közületek Medrolt? Azt írta a dokim, hogy a tervezett IVF előtt 2 hettel már kezdjem el szedni, de a ciklusom megtréfált, így azt hittem meg van időm de ma megjött, a gyógyszert meg nem kezdtem el szedni. 1 ciklust már kihagytam amiatt hogy nem tudtam elkezdeni időben, de ezt már nem szeretném kihagyni, ezért kérem szépen a véleményeteket abban, hogy szerintetek elkezdhető e ma a Medrolt vagy ezt a ciklust is hagyjam ki? Mit gondoltok?


Nagyon köszönöm!

Anita

22735. Nita05 (válaszként erre: 22731. - 1d04286613)
2020. júl. 19. 12:23
Szia, nekem 24 éves.
22734. 44a64b262f
2020. júl. 19. 12:11
20 éves
22733. Deda77 (válaszként erre: 22731. - 1d04286613)
2020. júl. 19. 12:01
25 éves:)
22732. Nikka8 (válaszként erre: 22731. - 1d04286613)
2020. júl. 19. 10:14
Szia! Nekem 23 éves.
22731. 1d04286613
2020. júl. 19. 10:03
Lànyok! Körkèrdès: kinek mennyi idős volt a donorra?
22730. EvEtkete (válaszként erre: 22729. - 44a64b262f)
2020. júl. 18. 20:36
Igen, a Merckf.szedésével kapcsolatban elég eltérő véleménnyel vannak.Nekem 3 doki 3 különböző szedést javasolt. Most kipróbálom ahogy Fülöp doki javasolja. Azt mondta, hogy mivel a Merck is gyulladáscsökkentő hatással bír, inkább ne szedjem csak szívhang után, meg beülti elött. Nem elbizonytalanítani szeretnèlek csak megosztottam az infót.minden rendben lesz!
22729. 44a64b262f (válaszként erre: 22728. - EvEtkete)
2020. júl. 18. 15:41

Hűha!

Micsoda lista.

Csak egy dologhoz tudok hozzászólni. Nekem Bagocsi doktor a Mercforminra azt mondta a 12.hetig szedhetem utánna nem.

22728. EvEtkete
2020. júl. 18. 15:17

Sziasztok!lassan letelik a 3 hónap Depot injekció, és kezdem a felkészítő hónapot. Mindent szeretnék még időben ellenőriztetni. Javasoltok meg az alábbi listán felül valamilyen vizsgálatot/tesztet/bármit(beültetés elött, alatt, után)?

Beültetés hónapjában:

Tenyésztés(baktérium, gomba)férfi és női oldalon is.

Pajzsmirigy hormonok (TSH, T3, T4, anti-TPO) (Letroxot szedem)

D vitamin (szedem)

IR (Merkformint szedem)

Prolaktin (Bromot szedem)

Beültetés elött 1 nappal progeszteront nézetni 80 nmol/l alatt ne legyen az érték?

Beülti után 2 nappal is nézetni a progit.

Clexan:10 nappal beültetés elött lehet de beültetés után már nem.

Plaquenil: 10 nappal beültetés elött majd pozitív teszt után

Pipolphen: 2x1 beültetés elött 1-2 nappal majd szívhang után 15 hétig.

Beültetés után nem lehet szedni csak pozitív szívhang után: Clexan, Merckformint Aspirin Prot., Algopirint.


Az ERA tesztet akkor csináltatnám meg, ha az első próbálkozás nem sikerül.(De sikerûlni fogl!💪😉) köszönöm!

22727. Odriii85 (válaszként erre: 22726. - Danke85)
2020. júl. 18. 13:23
Köszi csajszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook