Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
15253. Hópi
tegnap 23:31

Sziasztok!

Egyszer kérdeztem még a próbahónapban ezt a lábfájós témát. Akkor meg is ijedtem és a kórházba bementünk, megnézettük hogy nincs-e trombozis.Szerencsere nem volt, viszont most megint visszatért a jobb lábamba a fájás, néha görcs, néha zsibbadás. Lényegében a hétfői beültetés óta küzdök vele, egyik nap jobb, másik nap rosszabb.

Esetleg volt valaki hasonlóan ?én már a rengeteg Estrofemre gondolok (nekem napi 5 jelenleg) és mellesleg nem kell semmi verhigitót szednem mellé...Vagy esetleg magnéziumhianyra, bár azt mindennap szedek.

Előre is köszönöm:)

15252. Fannikutya
tegnap 22:24
Köszi csajok mindenkinek!És a külön üzenetekt is.Nagyon sokat segítettetek.😊
15251. Excaliburné (válaszként erre: 15249. - Fannikutya)
tegnap 09:59

Szia Fanni,

Igen megcsináltattam.

A HABAB vizsgálatnak 3 része van:

- NK funkció

- TH1/TH2 citokin

- MLC-MLC index

Az MLC partner elleni reakciót vizsgál ezért kell, hogy a ferjed is menjen.

Mindkettőtöktől vesznek vért.

A vizsgálatra úgy kell menni, mint az NK-ra(ciklus 2.fele,jó D vitamin szint és nem lehetsz beteg).

Az eredménytől függ mi szükséges majd Neked.

Lehet semmi, lehet lipid, lehet lipid-szteroid és lehet IVIG.

Nekem IVIG kellett.

Linda

15250. RosaGina (válaszként erre: 15248. - Fannikutya)
tegnap 09:13

Szia.

Igen, én kinn voltam REprogenesis ben. 14 hetes kismami vagyok.

A pgs árában 4 embrió bevizsgálása van benne. Persze egy embriót is bevizsgálnak (ár ua) , csak annak nem túl sok értelme van.

Illetve muszáj, hogy tankönyvi minőségűek legyenek, mert másképp nem tudnak mintát venni belőlük . Ezeket mind elmondják a konzin (50 eur) szval nem zsákbamacska, és az előző protokollokat, illetve embrióid osztalyozásait is bekérik, pont emiatt.

Én ezeket azért irom le, mert leveleztem olyan lányokkal, akik pgs miatt mentek ki, és nem sikerült végül a mintavétel. És nagyon csalódottak voltak.

A brnoi orvos azt mondta, hogy 10-15 petesejt kell a tapasztalata szerint ahhoz, hogy a végén legyen 4 pgs re küldhető embrió. Nekem 13 sejtem lett, abból 4 maradt pgsre, 2 volt egészséges, egy van a pocimban.

15249. Fannikutya (válaszként erre: 15247. - Excaliburné)
tegnap 08:58

Szia Linda

Nagyon sajnálom én is.Ez is szürnyű lehetett.Azóta akkor megcsináltattad?Szerintem azért mondták mert tanácstalanok hogy miért nem esem teherbe.De mondjuk huszonévesen voltam már az,igaz nem a mostani férjemtől.Aztán most ia voltam terhes a 19.hétif rendben is voltam de erre meg azt mondták azért mert ez nem egészséges baba

Köszi a megerősítést végülis persze az időmbe belefér most úgyis várakozom a következőre hogy leteljen a 3 hónap.

Ha kiderül hogy ez van akkor mi van?

Itt mit néznek az NK-n kívül mert azt már megcsináltattam meg egy ilyen meddőségi panelt a Synlabban.Ugyan ott csak én voltam itt meg úgy értettem hogy a férjemmel kell mennünk.

15248. Fannikutya (válaszként erre: 15246. - RosaGina)
tegnap 08:54

Szia Rosagina,

Nagyon köszönöm amiket írtál.

Ennek szerencsére 1,5 éve és igyekszem nem sokat rágóadni rajta,de van hogy eszembe jut,szinten minden nap.Azt hiszem ez rendben is van,ez így természetes.

Sajnos soha nem voltak blaszto babáim.Mivel itthon csak akkor viszil el 5 napig ha mininmuk 5 van ha jól tudom.3 szépen fejlődőt mindig tudtam produkálni remélem ezúttal is és gondolom Brnoban nincs ilyen limit akár egyet is elvisznek 5.napig.Olyan 7-9-et szoktak leszívni.Abból marad általában 2-3 a végére.

Te kint csináltad az egeszet vagy a RK-on keresztül?

A legfontosabb kérdés ezek szerint sikerült?😊

15247. Excaliburné (válaszként erre: 15239. - Fannikutya)
tegnap 06:56

Szia Fannikutya,

Nagyon sajnálom amit át kellett élned...

Igen a HABAB lesz amit ajánlottak.

Én a HABAB vizsgálattal kapcsolatban tudom leírni a saját tapasztalatomat.

A helyedben megcsináltatnám főleg, ha esetedben javasolták.

Egy teljes lombik árához képest nem vállalhatatlan összeg.

Sajnos elég hosszú idő, de a sikertelenség még hosszabb...

Év elején nagyon gondolkoztam rajta,de végül nem csináltattam meg.

Ez utólag nem volt jó döntés, mivel szeptemberben egy missed ab után kiderült, hogy nálam ezen a részen is gond van, mivel a szervezetem megtámadja az embriót.

Ritka eltérés igaz, de ez keserű tapasztalat volt.

Linda

15246. RosaGina (válaszként erre: 15239. - Fannikutya)
tegnap 06:07

Szia.

Nagyon sajnálom, ami történt, el sem tudom képzelni ezt a veszteséget.

Igen, Eszterlanc jól írja, én Brnoban voltam PGSes saját sejtes lombikon. Ha van kérdésed keress nyugodtan.

A PGS t csak 5-6 napos tökéletes minőségű, hatching blasztocita embrión tudják elvégezni. Amennyiben jól stimulálható vagy, és voltak már 5 napos blaszto babáid, jó esélyeid vannak, hogy működni fog az eljárás nálad.

tegnapelőtt 20:58
Karola mi van veled? Teszteltel utána? Puszi
15244. Amina93
tegnapelőtt 20:52
Vkarolka mi van veled?
15243. Eszterlánc09 (válaszként erre: 15239. - Fannikutya)
tegnapelőtt 20:24

Szia!

Nagyon sajnálom, ami veled történt.

Sokan vannak, akik Brno-ban sajátsejtes lombikra mennek, és kérik a PGS-t. Ha jól tudom, itt a fórumon RosaGina volt kint sajátsejtesen.

Nincs várólista, mind a Reprofit, mind pedilig a Reprogenesis is szívesen fogadna.

Azt ajánlom, vedd fel velük a kapcsolatot. Van magyar koordinátor is és lehetőség van skype konzultációra is.

Ha bármi kérdésed van, a lányok biztosan szívesen válaszolnak!

15242. bogárandi (válaszként erre: 15238. - Spirit)
tegnapelőtt 20:04
A barátnöm volt a versysben,2,5milliót mondtak neki saját sejtes lombikra,bevizsgálással.Mondta is,h akkor itt fejezte be,ennyiert biztos nem lombikoznak.. Aztán jött utánam a Reprofitba..
15241. olaszlány (válaszként erre: 15236. - Spirit)
tegnapelőtt 19:36

Nekem személy szerint ezért sem szimpatikus Dr. Vereczkey: egy hiteles orvos nem mondhat olyat, hogy zárjon be a klinika, ahol másodikra nem sikerül egy várandósság. Ne felejtsük el, hogy az orvosok sem Istenek. A beültetés utáni folyamatot ők sem tudják szabályozni. Sok nő emiatt hagy ott iszonyú pénzeket, mert elhiszi, hogy biztosan sikerül. A végén meg széttárják a karjukat, hogy sajnos mégsem jött össze.

Biztosan vannak jó tapasztalatok, ahogy mindenhol, de nekem biztosan a Versys lenne az utolsó, ahova mennék. De inkább oda nem is mennék.

15240. Fannikutya
tegnapelőtt 19:04
Bocsi angol billenyuzet és belejavit 😀
15239. Fannikutya
tegnapelőtt 19:02
Sziasztok,bekéretszkedek a beszélgetésbe.Csak háttér infó hogy nekem as elsö lombik sikerült de Downs's baba sok egyéb szervi gonddal igy mesterséges indukció a 19.héten az orvos javaslatara.Ez a RKban volt.Azota 3 sikertelen beúltetés.2-3 embriót mindig visszakaptam.De semmi.Percre pontosan érkezett a mensi.Közben a 2.-3. Között teljes meddöségi kivizsgálás meg genetika,de minden szuper.Valami g1-es vizsgálat maradt csak ki.Most arra akarnak küldeni,ez a HABAB lehet amit csak ott csinálnak?Én most ennyi kudarc után a csehekhez gondoltam menni.Pont as embrio vizsgálat miatt.Ennek a G1-nem nem tudom mennyi értelme van.Várólista is van meg még 3 honap a procedura.Tudom ez nem egyértelmüen eldönthetö kivülról de ti mit gondoltok?ködzi csajok
15238. Spirit (válaszként erre: 15237. - Excaliburné)
tegnapelőtt 18:27
Tapasztalatot keresek, ha van es valaki volt ott es elso kezbol tud referalni, es nem eloiteletet. En is hallottam roluk ezt-azt, jot-rosszat. Olyanok velemenyet varom, akik jartak ott! ;)
15237. Excaliburné (válaszként erre: 15236. - Spirit)
tegnapelőtt 17:35

Kedves Spirit,

Köszönjük a véleményed.

Mi pedig ahogy kérted elmondtuk a miénket.

Ezért nagyon jó,hogy mindenki szabadon eldöntheti hová és melyik intézménybe megy.

Kívánok további szép estét!

Linda

15236. Spirit (válaszként erre: 15233. - Eszterlánc09)
tegnapelőtt 17:28

Szerintem meg az orszagunk szegyene, hogy mindenhol.letezik ez a segitseg, cdak Mo-on nem!! S bizony, mivel igeny hatalmas ra es hat mindig van az a penz, amiert megnyilnak kapuk..Nana ...ezen cseppet sem csodalkozom. Mivel jobb az, aki behazudja, hogy hozta donornak az unokatestveret...

Nem.en jarok oda, igy csakis japott infoim vannak, mint akar nektek is, hogy allitolag ugyanugy minden vizsgalat megtorzenik es bevizsgalva minden! Egyszer Vereczkey nyilatkozta, hogy zarjon be az a meddosegi klinika, aki 2.-ra nem tudja megoldani pgs-sel a terhesseget!

En egyebkent a Reprofitba jarok...minden szuper igeret es a szuper szurt donor stb. ellenere marha elegedetlen vok."szaktudasukkal". 3.kor jon..

15235. olaszlány (válaszként erre: 15232. - Spirit)
tegnapelőtt 15:27
Nekem pont ez a bajom a Versyssel, hogy szembemegy a szabályokkal és mivel nem legálisan csinálják a donációt, nem véd semmi a későbbi zűröktől. És nekem ugyanolyan árat mondtak, mint amennyiért Brnoban csinálják.
15234. Eszterlánc09 (válaszként erre: 15232. - Spirit)
tegnapelőtt 13:27

Még annyit hozzátennék, hogy a szlovák és a cseh törvények ezt az egész donációt szigorúan leszabályozták.

A donorok alapos egészségügyi kivizsgáláson vesznek részt, nincs-e valami genetikai, vagy más fertőző betegségük. Általában egy programban 2 jó minőségű embriót garantálnak.

A Versysben mik a szabályok?

Ezt ugyebár senki sem tudja, hogy egyáltalán létezik-e náluk vmi erre vonatkozó belső szabályzat.

Ha valami törvénytelen, akkor azt hogyan szabályozzák le?

Biztosan ott is születnek petesejtdonációból egészséges babák, azt nem kétlem.

15233. Eszterlánc09 (válaszként erre: 15232. - Spirit)
tegnapelőtt 13:15

Ha valamit törvénytelenül csinálnak az az ő dolguk, de ha tudomásod van róla, és együttműködsz velük, az már bűnrészesség kategória.

Gondolom, nem hiányzik állandóan a bíróságra járkálni.

15232. Spirit (válaszként erre: 15231. - Marcipan0131)
tegnapelőtt 11:36
Tudom. Nekem.a 3.jon...De meg mindig nem ertem, mi a baj a Versys-szel azon kivul, hogy szembemegy a szabalyokkal, miszerint fele annyi penzbol meg tudjak oldani azt itthon, amit kint, csak mert itthon tilos a donorozas...
15231. Marcipan0131 (válaszként erre: 15230. - Spirit)
tegnapelőtt 10:41
Minden klinikán előfordulnak ilyen csodák, hogy elsőre sikerül...de sajnos nem ez az általános
15230. Spirit (válaszként erre: 15228. - Cukimami9)
tegnapelőtt 10:01

Erdekes, amiket irtok, mert nekem.annyi jo jon roluk. Tamadjak oket, mert megcsinaljak azt, amit amit brnoiak, csak mert Magyarorszahon ezt nem.engedelyezik :((((

Sokkal olcsobbak. Nem embryot garantal? Ezt nem tudom...Viszont kuldi pgs-re minder...A baratnom.45 eves, 1 petefeszke van endo mutet miatt es elsore sikerult nekik. 2 embryo maradt fagyon.

15229. Emma1986 (válaszként erre: 15222. - Beus009)
tegnapelőtt 07:34
Kutatási célokra fel lehet ajánlani.
15228. cukimami9 (válaszként erre: 15226. - Spirit)
tegnapelőtt 07:06

Igaza van Lindának. Ráadásul nagyon sok pert idítanak ellenük, nem mindig a törvények szerint járnak el.

Engem anno, amikor kiderült, hogy csak donorpetesejttel folytathatjuk a lombikozást Forgács Vince lebeszélt róluk. Azt mondta, inkább menjünk külföldre, ahol minden szabályozottan és törvényesen működik és embriót garantálnak.

Persze, ha lett volna fiatal, egészséges rokonom, aki szóba jöhet, akkor maradtunk volna itthon.

15227. Excaliburné (válaszként erre: 15226. - Spirit)
tegnapelőtt 06:16

Spirit nagy ívben kerülném.

Felejtős...

Eszembe se jutott soha odamenni.

Aki mégis megtette és írt ide az megbánta,mert nem mindegy,hogy embriót vagy petesejtet garantálnak.

Linda

15226. Spirit (válaszként erre: 15213. - Adrilalo)
dec. 14. 23:01
Lanyok! Versys-rol itt milyen tapaaztalatok vannak? Nekem csupa jot mesel a baratnom... (Donorpetesejtes lombikos)
15225. beus009 (válaszként erre: 15210. - Amy_farrah_fowler)
dec. 14. 22:08
Amy Budan a dokim sanszos hogy karacsonykor is bent lesz. Nem tudom higy ha utcarol esel be ugy csinal e uh (5000) vagy kell hozza az elso konzultacio(20.000) de ha gondolodxmegadom az elerhetoseget. Egy probat meger. Husvekor pl vasarnap es hetfon is bent volt....
15224. beus009 (válaszként erre: 15202. - Cukimami9)
dec. 14. 22:02

Szia Betti!

Koszi. Erdekes amugy az estrofem meg az utro nem okozott tunetet. Amikor 3x1 exelitust szedtem tavasszal az volt hasonlo.

Januar 22 ig kibirom 😁😁

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook